Utrata wagi i odchudzanie

Jest wiele osób, któreżyczyćschudnąć kilka kilogramów. Niezależnie od tego, czy chodzi o lepsze samopoczucie w ciele i umyśle, czy też o uniknięcie chorób. Istnieje wiele metod, które pozwalają skutecznie, szybko i trwale schudnąć. Musisz dokonać wyboru w oparciu o swój stan zdrowia i swoją sytuację (po porodzie, menopauzie, a nawet w wieku średnim).

Jakie są różne metody odchudzania?

Schudnij i schudnij poprzez post

Post jest jedną z najbardziej znanych metod skutecznego i zdrowego odchudzania. Program polega na normalnym jedzeniu przez część dnia lub tygodnia i nie spożywaniu niczego (lub znacznym ograniczeniu jedzenia) przez resztę czasu.

Post jest interesującą metodą odchudzania

To znacznie więcej niż dieta, to raczej styl życia, który można stosować przez długi czas. Ponadto zapewnia wiele korzyści dla Twojego organizmu. Jesteś także mniej narażony na niedobory i frustrację, ponieważ w normalnym okresie karmienia nie ma żadnych ograniczeń.

Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić i ograniczyć produkty wysokokaloryczne, takie jak napoje gazowane czy chipsy. Należy również zauważyć, że przez cały czas należy się odpowiednio nawadniać (1,5 do 2 l wody lub więcej dziennie). Istnieje kilka form postu:

  • Post naprzemienny: naprzemienne dni postu i normalnego spożycia pokarmu;
  • Częściowy post: w niektóre dni pozbądź się wysokokalorycznych pokarmów zawierających dużą ilość węglowodanów i tłuszczu, a w inne jedz normalnie;
  • Post przerywany: jedz normalnie w aktywnych okresach dnia (4, 6 lub 8 godzin) i nie spożywaj pokarmu przez 20, 18 lub 16 godzin;
  • OMD (jeden posiłek dziennie): jedz tylko jeden posiłek dziennie. Możesz ćwiczyć tę metodę codziennie, jeśli możesz to tolerować lub naprzemiennie.

Przeczytaj mój artykuł «Schudnij i schudnij poprzez post„.

Schudnij i schudnij bez ćwiczeń

Nie zawsze trzeba ćwiczyć, żeby schudnąć. Zaleca się nawet rezygnację z intensywnej aktywności fizycznej, jeśli istnieje ryzyko, że nie będziesz w stanie kontynuować programu w dłuższej perspektywie.

W takim przypadku zaleca się zbilansowanie diety i zmniejszenie dziennego spożycia kalorii, aby skutecznie schudnąć.

Twoja codzienna dieta powinna składać się głównie z białek, takich jak chude mięso lub jajka (około 50%), około 35% zdrowych tłuszczów i jak najmniejszej ilości węglowodanów. Możesz dodać ugotowane na parze warzywa, aż będą pełne. Zawsze ważne jest, aby pić wystarczającą ilość wody.

Przeczytaj mój artykuł «Schudnąć i schudnąć sport„.

Schudnij i szybko schudnij

Generalnie nie zaleca się prób szybkiego odchudzania, zwłaszcza jeśli dodatkowe kilogramy przekraczają dziesięć.

Metody osiągnięcia tego obejmują surowe ograniczenia dietetyczne i deficyty kalorii i/lub forsowną aktywność fizyczną. Mogą prowadzić do zmęczenia i poważnych niedoborów i na ogół nie mogą być kontynuowane dłużej niż dziesięć dni.

Dzieje się tak na przykład w przypadku diet niskokalorycznych i wysokobiałkowych, które stają się niebezpieczne po upływie 4 dni. W tym konkretnym przypadku nie zaleca się uprawiania sportu.

Przeczytaj mój artykuł «Schudnij i szybko schudnij„.

Szybka utrata wagi jest możliwa, ale pod pewnymi warunkami

Schudnij dzięki suplementom diety

Suplementy diety mogą również pomóc w skutecznym i szybkim odchudzaniu. Trzeba jednak uważać, aby wybierać te, które składają się z naturalnych substancji, aby nie zaszkodzić zdrowiu.

On jest takżeważne, żeby zapytaćporadą lekarza przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia. Środki tłumiące apetyt pomagają jeść mniej podczas posiłków i unikać małych zachcianek w środku dnia.

Spalacze tłuszczu natomiast, jak sama nazwa wskazuje, przyspieszają proces eliminacji masy tłuszczowej.

Kiedy próbować schudnąć i schudnąć?

Schudnij i schudnij po porodzie

Przybieranie na wadze w czasie ciąży jest rzeczą normalną. Jednak niektóre kobiety nie są już w stanie ich stracić po porodzie. W takim przypadku niezwykle ważne jest, aby znaleźć czas na odpoczynek.

Zacznij od lekkich ćwiczeń fizycznych, takich jak chodzenie. Załatwianie spraw, opieka nad dzieckiem lub zabieranie go na spacer to więcej niż wystarczające.

Później możesz zintensyfikować ćwiczenia jazdą na rowerze, jogą lub pływaniem. Nie zaleca się drastycznych diet i ograniczeń, zwłaszcza jeśli karmisz piersią. Zamiast tego zdecyduj się na zdrowe przywrócenie równowagi.

Przeczytaj moje artykuły «Schudnij i schudnij w czasie ciąży” I „Schudnij i schudnij po ciąży„.

Schudnij i schudnij po 40

Schudnięcie jest całkowicie możliwe nawet po czterdziestce. Specjaliści odradzają jednak diety mogące wywołać efekt jo-jo.

Zamiast tego zalecają zmniejszenie spożycia kalorii do 1700 kcal dziennie zamiast 2000 i faworyzowanie w diecie białka i warzyw.

Należy także w miarę możliwości unikać małych smakołyków, takich jak czekolada, ciasta czy chipsy, w środku dnia. Wreszcie, regularnie uprawiaj sport, szczególnie spacery, pływanie i gimnastykę.

Przeczytaj mój artykuł «Schudnij i schudnij po 40, po 50„.

Schudnij i schudnij po 50

Po pięćdziesiątce nadal można schudnąć, trzeba jednak obejść się bez diet, które mogą skutkować poważnymi niedoborami, niedożywieniem, utratą pamięci, a nawet depresją. Nie zaleca się także postu. Powinnaś jeść przynajmniej 3 posiłki dziennie, jednak preferuj zdrową żywność.

Twoja dieta powinna zawierać głównie białko i błonnik. Powinieneś także przyjmować w mniejszych ilościach węglowodany i produkty nabiałowe, chyba że istnieją ograniczenia medyczne. Na koniec ważne jest, aby ćwiczyć aktywność fizyczną dostosowaną do wieku, taką jak spacery, joga, a nawet aquagym.

Zasady zmieniają się, jeśli chodzi o odchudzanie po 50. roku życia lub po menopauzie

Schudnij i schudnij w okresie menopauzy

Menopauzie zazwyczaj towarzyszy przyrost masy ciała wynikający z zaburzeń hormonalnych. Można temu jednak zaradzić, prowadząc zdrowy i zrównoważony tryb życia. Ograniczenia dietetyczne nie są konieczne.

Można jeść wszystko, ale z umiarem. Na przykład ogranicz desery lub drobne przekąski w środku dnia do jednego lub dwóch na tydzień i zmniejsz porcje posiłków. Zalecana jest także regularna aktywność fizyczna dostosowana do wieku, np. spacery.

Przeczytaj mój artykuł «Schudnij i schudnij po menopauzie„.

Krótko mówiąc, istnieje tysiąc sposobów na odchudzanie. Dokonaj wyboru w oparciu o swój stan i środki. Radzimy jednak przed rozpoczęciem programu skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy jest on odpowiedni dla Twojego stanu zdrowia.

Verre d'eau

18 sprawdzonych rozwiązań na utratę klamek miłosnych

Jak stracić uchwyty miłosne? Uchwyty miłosne odnoszą się do nadmiaru tłuszczu, który gromadzi się po obu stronach talii i zwisa nad paskiem. Występują zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet i nie oszczędzają sportowców ani szczupłych osób. Klamki miłosne, mimo swojej ładnej nazwy, często są źródłem zawstydzenia, dyskomfortu, a nawet kompleksów, do tego stopnia, że […]

18 sprawdzonych rozwiązań na utratę klamek miłosnych Read More »

Thé de java

Mocny i skuteczny ociekacz odchudzający, który jest najlepszy?

Kiedy organizm gromadzi substancje, zwłaszcza toksyny i odpady, których nie jest w stanie strawić i magazynuje, organizm zostaje zatkany zaburzeniami metabolicznymi, dysfunkcją niektórych narządów i pojawieniem się chorób mniej lub bardziej poważnych. Aby skutecznie oczyścić organizm, skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie ociekacza. Aby jednak osuszyć organizm z toksyn i schudnąć w ramach programu odchudzania, mądrze jest

Mocny i skuteczny ociekacz odchudzający, który jest najlepszy? Read More »

Cellulite sur le bras, merci les massages

Cellulit na ramionach, jak się go pozbyć?

Szczególnie nieestetyczny cellulit może pojawić się na ramieniu. Często dotyka kobiety każdej wielkości (kobiety otyłe lub wychudzone), objawiając się zwiotczeniem ramion i skórką pomarańczową w tym odcinku kończyny górnej. Zatem cellulit na ramionach jest nieestetyczny. Na szczęście istnieją sposoby, aby całkowicie go usunąć, gdy już się zadomowi. Przy odpowiedniej diecie, odrobinie sportu połączonego z miejscowym

Cellulit na ramionach, jak się go pozbyć? Read More »

Flore intestinale

Środek przeczyszczający na odchudzanie: zły pomysł

Środki przeczyszczające to leki przyspieszające pasaż jelitowy i zmiękczające stolce, aby ułatwić ich ewakuację. Dostępne także w postaci suplementu diety lub pożywienia, polecane są przy łagodzeniu zaparć. Dlatego są używane w kontekście medycznym. Jednak niektórzy ludzie uważają środki przeczyszczające za odpowiedni sposób na utratę wagi. To niewłaściwe użycie środka przeczyszczającego w celu utraty wagi okazuje

Środek przeczyszczający na odchudzanie: zły pomysł Read More »

Hypnothérapie

Hipnoza do utraty wagi: jak to działa?

Osoby z nadwagą lub otyłością wiedzą, jak trudno jest schudnąć samą dietą. Jest to szczególnie prawdziwe, ponieważ utrata masy ciała wymaga zróżnicowanej i zbilansowanej diety, ale także uprawiania sportu. Istnieją jednak różne strategie i techniki, które mogą znacząco pomóc w osiągnięciu celów związanych z utratą wagi i dużym sukcesem. Rozwiązania takie jak lekarstwo PhenQ, suplement

Hipnoza do utraty wagi: jak to działa? Read More »

Yaourt

Nie mogę schudnąć, dlaczego?

Podobnie jak wiele osób zmagam się z nadwagą i trudno mi schudnąć. Zwykle po zrzuceniu kilku kilogramów popadam w stagnację. Ale dlaczego nie mogę zrobić więcej? Dlaczego nie mogę schudnąć pomimo wszystkich porad i książek, które czytam? Ćwiczenia i dieta bardzo mnie zniechęciły. Nie mogę schudnąć: czy to dlatego, że pomijam śniadanie? Lekarz powiedział mi,

Nie mogę schudnąć, dlaczego? Read More »

Plank Challenge: czy masz płaski brzuch?

W Internecie często mówi się o nowej koncepcji uważanej za skuteczną w walce z płaskim brzuchem, czyli Plank Challenge. Celem tego sportowego wyzwania jest ujędrnienie ciała i udoskonalenie brzucha poprzez wykonywanie krótkich ćwiczeń przez pewien czas. Wyzwanie, które pozornie wydaje się łatwe do osiągnięcia lub podjęcia z korzyścią dla sylwetki. Jednak może to nie wystarczyć

Plank Challenge: czy masz płaski brzuch? Read More »

remèdes homéopathiques

Homeopatia na odchudzanie: magia efektu placebo?

Homeopatia to system medycyny alternatywnej, oparty na doktrynie analogicznych środków. System ten działa na zasadzie, że substancja wywołująca objawy choroby u zdrowych osób wyleczy podobne objawy u osób chorych. Homeopatię stosuje się w leczeniu różnych schorzeń, od prostego bólu zęba po infekcje. Ale pytania pozostają. Czy odchudzanie dzięki homeopatii to mit czy rzeczywistość? Czy możemy

Homeopatia na odchudzanie: magia efektu placebo? Read More »

Acupuncture à la jambe

Akupunktura na odchudzanie: jak to działa?

Popularnym pomysłem wśród miłośników tej formy terapii jest praktykowanie akupunktury w celu utraty wagi. Jak się za to zabrać, żeby odnieść sukces? Czy nie jest to fałszywie dobry pomysł lub czyste oszustwo? W poniższych wierszach przeanalizuję to pytanie, z dbałością o szczegóły wymagane przez podejście naukowe. Akupunktura to system terapeutyczny wywodzący się z tradycyjnej medycyny

Akupunktura na odchudzanie: jak to działa? Read More »

application pour maigrir

10 najlepszych aplikacji do odchudzania

Szukasz pomocy w odchudzaniu? Dobrze zrobiony ! Jeśli tu jesteś, to dlatego, że zrobiłeś nowy krok w stronę swojego celu. Tutaj przedstawiam Ci 10 najlepszych aplikacji, które pomogą Ci w programie odchudzania. Pomiędzy programami mierzącymi spożycie kalorii a tymi, które pomagają stracić kalorie, szczególnie preferuję rozwiązania zachęcające do ćwiczeń. W rzeczywistości uważam je za bardziej

10 najlepszych aplikacji do odchudzania Read More »