Homeopatia na odchudzanie: magia efektu placebo?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Homeopatia to system medycyny alternatywnej, oparty na doktrynie analogicznych środków. System ten działa na zasadzie, że substancja wywołująca objawy choroby u zdrowych osób wyleczy podobne objawy u osób chorych. Homeopatię stosuje się w leczeniu różnych schorzeń, od prostego bólu zęba po infekcje. Ale pytania pozostają. Czy odchudzanie dzięki homeopatii to mit czy rzeczywistość? Czy możemy stosować homeopatię, aby schudnąć?

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Co to jest homeopatia?

Homeopatia polega na użyciu naturalnych substancji, które umożliwiają organizmowi uzdrowienie danej choroby. Jest to metoda stosowana od ponad 200 lat holistyczne uzdrowienie chorych. Pierwotnie został zaprojektowany jako sposób leczenia chorób za pomocą naturalnych środków, które powodują podobne objawy u zdrowych osób.

W ostatnich latach medycyna homeopatyczna stała się niemal synonimem medycyny naturalnej i holistycznej. Medycyna Holistyczna to naturalna metoda, która polega na leczeniu jednostki, a nie jej jednego problemu. Wywodzi się ze starożytnych tradycji i praktyk orientalne leki. Homeopatia jest rodzajem medycyny holistycznej.

Wielu lekarzy przyjęło homeopatię jako uzupełnienie swoich nowoczesnych technik leczniczych i osiągnęło bardzo pozytywne wyniki. Podczas odchudzania preparaty homeopatyczne eliminują toksyny i stymulują metabolizm organizmu spalić tłuszcz.

Osoba ważąca 84 kg
W obliczu nadwagi wiele osób ucieka się do homeopatii, aby schudnąć.

Homeopatia: rozwiązanie, które działa na odchudzanie

Bierze je duża liczba ludzi na całym świecie leki homeopatyczne na odchudzanie. Jeśli dbasz o swoją dietę i Twoje odżywianie, homeopatia może odegrać zasadniczą rolę w walce z otyłością i nadwagą. TO Leki homeopatyczne są naturalne i skuteczne w odchudzaniu i otyłość. Nie mają żadnych skutków ubocznych.

Poprawiając trawienie i aktywność metaboliczną, homeopatia daje zaskakujące rezultaty w odchudzaniu i walce z otyłością. Biorąc pod uwagę Twoje aspekty fizyczne, emocjonalne i psychiczne, a także Twoje objawy, homeopaci przepisują leki przeciwko otyłość i nadwaga.

Udowodniono naukowo, że leki homeopatyczne są skuteczne w odchudzaniu. Poprawiają trawienie i ogólny metabolizm w celu spalania tkanki tłuszczowej. Przyspieszają proces odchudzania i czasami dają zaskakujące rezultaty.

Skuteczne rozwiązanie, ale nie cudowny przepis

Jest to forma medycyny ludowej ze względu na jej działanie wtórne są znikome. Homeopatię można nawet stosować w celu zmniejszenia masy ciała i utrzymać prawidłowy wskaźnik masy ciała. Jednak nie oczekuj cud. Leki homeopatyczne działają powoli i mogą Zanim zauważysz jakiekolwiek zauważalne zmiany, może upłynąć dużo czasu.

Jak w przypadku każdego leku homeopatycznego, nie ma lekarstwa odpowiedni dla każdego. Przepisując leki homeopatyczne na schudnąć, lekarz będzie musiał poznać Twoją historię medyczną, Twoje styl życia i ogólną kondycję. Leki homeopatyczne schudnąć, działając stymulując metabolizm.

Aby więc lek był skuteczny, muszą mu towarzyszyć regularne ćwiczenia i kontrolowana dieta.

środki homeopatyczne
Leki homeopatyczne mogą być skuteczne w walce z nadwagą, ale nie są cudownymi lekarstwami.

Homeopatia na odchudzanie: rozwiązanie, które leczy problem u podstaw

Zapasy tłuszczu są regulowane przez długie okresy czasu przez złożone systemy, które obejmują informację zwrotną z tkanki tłuszczowej, mózgu i gruczołów dokrewnych, takich jak trzustka i tarczyca.

Praktykujący może również kwestionować nawyki nawyki żywieniowe, styl życia i inne problemy zdrowotne podstawowe schorzenia przed przepisaniem środka zaradczego. „Tendencja do przejadania się i bycia siedzący tryb życia, zmniejszona zdolność wykorzystania tłuszczu z diety jako paliwa i wysoka zdolność do magazynowania tkanki tłuszczowej, wszystkie mają swoje pochodzenie genetyczny.

Różnice w sposobie reagowania poszczególnych osób środowisko i różnice w nabywaniu patologii z nimi związanych otyłość jest również uwarunkowana genetycznie.

Homeopatia bardzo dobrze radzi sobie ze wszystkimi objawami otyłości, a także odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu nawrotom. Leki homeopatyczne są przepisywane na podstawie budowy fizycznej, emocjonalnej i genetycznej danej osoby. To konstytucyjne podejście kształtujące umysł i ciało działa u podstaw zła. Dlatego dobrym pomysłem jest wybór homeopatii w celu utraty wagi.

Leczenie bez skutków ubocznych

Leczenie homeopatyczne sprawi, że poczujesz się jak nowa osoba. Jest naturalny, bezpieczny, delikatny i nie powoduje skutków ubocznych. Kolejną imponującą rzeczą w homeopatii jest to, że osoby stosujące wiele leków mogą bezpiecznie przyjmować leki homeopatyczne. Leki homeopatyczne nie powodują uzależnienia.

Najbardziej renomowane rozwiązania w zakresie utraty wagi Zwróć uwagę, że zmiany w diecie, ćwiczeniach i zachowanie są ważniejsze niż leki stosowane w odchudzaniu. To wybierasz naturalną utratę wagi lub utratę wagi na podstawie roślin, trzeba będzie przestrzegać zdrowej i rygorystycznej diety i zrobić ćwiczenia w połączeniu z lekarstwem.

Zbilansowana dieta zawiera odpowiednią ilość białka, witamin i minerałów. Gdy masa ciała osiągnie standardowy poziom w zależności od wzrostu, należy zastosować dietę utrzymującą wagę, aby utrzymać ją na stałym poziomie. Dlatego codzienna dieta powinna zawierać zbilansowaną ilość zbóż, roślin strączkowych, zielonych warzyw liściastych, innych warzyw, korzeni, owoców, mleka, tłuszczów i olejów, cukru i orzechów.

trzy osoby na rowerach
Uprawianie prostego sportu, takiego jak jazda na rowerze, bieganie i pływanie, może pomóc w utracie wagi.

By schudnąć z Calcarea carbonica

Wykonane z muszli ostryg Calcarea carbonica jest wskazany dla osób, które mają nadmiar tkanki tłuszczowej brzuchu i których metabolizm jest bardzo niski. Ci pacjenci mają tendencję obficie się pocić, zwłaszcza na głowie.

Są wrażliwe na zimno, mają zwykle więcej tłuszczu w talii i generalnie mają powolne ruchy. Ze względu na powolną aktywność metaboliczną pacjenci ci prawie zawsze cierpią na zaparcia. Mogą być bardzo wrażliwi emocjonalnie. Calcarea carbonica jest również brana pod uwagę, jeśli nadmierny przyrost masy ciała wynika z problemów z tarczycą. Może być skuteczny w zmniejszaniu przyrostu masy ciała występującego w czasie ciąży.

Schudnij z Natrum muriaticum

Natrum muriaticum zaleca się przy otyłości skoncentrowany w udach i pośladkach w porównaniu do innych części ciała ciało. Zabieg ten może być skuteczny, jeśli dana osoba zyskała na wadze z powodu ciągłego stresu lub depresji.

Do głównych objawów konstytucjonalnych zalicza się nadmierne ciepło w organizmie pacjenta i nietolerancję na ciepło słoneczne. Pacjenci, którzy mogą odnieść korzyść ze stosowania Natrum muriaticum, zwykle cierpią na anemię i potrzebują większej ilości soli w swojej diecie. To lekarstwo jest wskazane, jeśli pacjent ma skłonność do płaczu, zwłaszcza gdy jest sam, lub jeśli ma powściągliwy charakter.

Lycopodium: homeopatyczny sposób na odchudzanie

Jest to jeden z najbardziej przydatnych środków homeopatycznych na utrata tłuszczu. Stosowany jest głównie przy udach i pośladki mają nadmiar tłuszczu. Pacjenci, którzy mogą odnieść korzyść z Lycopodium przewlekle cierpią na zaburzenia żołądkowe, takie jak wzdęcia i zaparcia.

Mają tendencję do pragnienia słodkich potraw. Oni cieszyć się gorącymi napojami i gorącymi daniami. Mają tendencję do jedzenia znacznie przekracza ich możliwości, co skutkuje obrzękiem brzucha. Emocjonalnie są drażliwi i łatwo wpadają w gniew. Lycopodium zaleca się także pacjentom, którzy przybrali na wadze z powodu niedoczynności tarczycy.

Gwarantowana utrata wagi z Nux Vomica

Niektórzy ludzie przybierają na wadze z tego powodu bezczynność. Formalnie nazywa się to nawykami siedzącymi. On to styl życia, w którym ludzie mają tendencję do siedzenia obszarze i wolą brak aktywności od ćwiczeń.

Dla tych osób polecany jest Nux Vomica. Oni zazwyczaj cierpią na chroniczne zaparcia i inne problemy żołądkowy. Osoba potrzebująca Nux Vomica ciągle chce jechać do toalety, ale zwykle ma trudności z wypróżnianiem.

Osoby te mają silną potrzebę pikantnych i tłustych potraw. Poszukują także środków pobudzających, takich jak alkohol i kawa. Są podatne na złość, a także cierpią na przewlekłe problemy jelitowe.

Wymiotować orzech
Homeopatyczny lek Nux Vomica pobrany z wymiocin może pomóc w utracie wagi.

Schudnij z Ammonium carbonicum

Podobnie jak Nux Vomica, środek ten jest odpowiedni dla ludzi prowadzący siedzący tryb życia. Istnieją jednak inne objawy określić, czy dana osoba tego potrzebuje, czy nie.

Jednym z tych objawów jest nadmiar tłuszczu w tej części górna część ciała. Ci ludzie cierpią na problemy z sercem i przekrwienie nosowy. Zwykle popadają w depresję i nie są ze siebie zadowoleni życie.

Ci ludzie są zawsze zmęczeni i leniwi. Oni czują się słabi z powodu swojej bierności. Są też bardzo nie tolerują zmian temperatury i są na ogół bardzo wrażliwe zimno.

Schudnij z Antimonium Crudum

Ten lek jest preferowany u młodych ludzi cierpiących na tę chorobę nadwaga. Wiele objawów może wskazywać, czy dana osoba potrzebuje antymonu Crudum czy nie. Pacjenci, którzy mogą schudnąć dzięki temu lekowi, mają problemy żołądkowe, przez co regularnie cierpią na biegunkę i zaparcia. Oni mają pęcherze na wszystkich częściach ciała.

Ci ludzie szukają produktów o pikantnych smakach i słodki. Mają przebarwione paznokcie i język pokryty grubym nalotem biała warstwa, która oprócz tego wskazuje na wiele innych problemów pozorna otyłość. Ci ludzie są zwykle bardziej wrażliwi niż otaczających ich osób i są również podatni na depresję.

Pozbądź się zbędnych kilogramów za pomocą amonu muriaticum

Uważany jest za skuteczny lek na redukcję tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach i pośladkach. Ammonium muriaticum nie ma wielu charakterystycznych objawów, jak inne leki z tej listy. Ma jednak specyficzne objawy. Ludzie, którzy pozytywnie reagują na to lekarstwo, cierpią z powodu nagłego gniewu i drażliwości bez dobrego powodu. Mają nadmierny ból pięty i stóp.

Ci ludzie są bardzo wrażliwi i mają dziwną skłonność do żałoby. Szukają powodów do smutku i wpadają w depresję. Mają też problemy ze snem i czasami cierpią na bezsenność.

Nadmiar tłuszczu
Ammonium muriaticum może pomóc ludziom pozbyć się nadmiaru tłuszczu z ud, brzucha i pośladków.

Grafity: homeopatyczny sposób na odchudzanie

Jest to bardzo skuteczna alternatywa dla osób, które chcą zredukować tkankę tłuszczową ze wszystkich partii ciała. Grafity, podobnie jak inne leki na liście, również prezentuje unikalny zestaw objawy sugerujące jego użycie. Praktycy to zalecają lek dla osób cierpiących na problemy żołądkowe i mających nadmiar gaz.

Osoby te cierpią na bóle ciała i zmęczenie przez długi czas. Mają też problemy z cyklem menstruacyjny i może mieć alergie i swędzenie. Te osoby cierpią na długotrwałą depresję i łatwo ulegają drażliwości. Oni mają słaby żołądek i przewlekłe problemy żołądkowe. Mogą występuje również obrzęk narządów płciowych.

Fucus: cenna pomoc w odchudzaniu

Zabieg ten można zastosować u niemal wszystkich osób którzy cierpią na nadwagę i otyłość. Bardzo pomaga w eliminacji nadmiar tkanki tłuszczowej z całego ciała. Ten lek pomaga złagodzić zaparcia i poprawiają trawienie. Jest szczególnie odpowiedni dla ludzi ma problemy z tarczycą.

Praktycy zalecają ten lek osobom cierpiącym na zmęczenie i wyczerpanie. Osoby te cierpią również na bóle głowy, które zwykle rozciągają się od skroni do szyi. Mają także wahania w apetycie, który może na ogół rosnąć lub słabnąć w skrajnych przypadkach. Zauważamy również, że cierpią na ból gardła. Nadmierna ruchliwość jest ważnym powodem zalecania tego leku, podobnie jak zaparcia i biegunka.

glony morszczynowe
Homeopatyczny lek zwany śluzem może pomóc w leczeniu wszystkich osób cierpiących na nadwagę i otyłość.

By schudnąć po prostu z Phytolacca

Wiele schorzeń fizjologicznych i psychicznych Sugeruję użycie Phytolacca. Praktycy to zalecają szczególnie jeśli dana osoba cierpi na pęcherze na całym układzie pokarmowym szczególnie w jamie ustnej i gardle. Ci ludzie mają trudności połykać i nie może spożywać pokarmów stałych.

Zwykle cierpią na pęcherze na ustach i język. Mają alergię na swędzenie całego ciała i mają tzw blada twarz. Są też bardzo słabi i ogólnie zmęczeni po zadaniach wymagających bardzo małego wysiłku. Oni też cierpią ból rwy kulszowej i niemożność chodzenia na duże odległości.