6 nasion dla szybkiej utraty wagi

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Jednym z najlepszych sposobów na odchudzanie jest stosowanie nasion. Jeśli szukasz nasion, aby szybko schudnąć, posłuchaj mojej rady!

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Czy wiesz, że istnieją nasiona, które mogą pomóc Ci szybko schudnąć? Mogą być prawdziwym sprzymierzeńcem dobrego zdrowia. Mogą również pomóc szybko schudnąć. Odkryj najlepsze nasiona, których możesz użyć, jeśli chcesz schudnąć!

Które nasiona pomagają schudnąć?

Oprócz nasion, które pomagają schudnąć, należy również uwzględnić składniki odżywcze, zmniejszyć spożycie kalorii i spożywać więcej kalorii. Większość nasion zawiera błonnik i minerały. Pozwalają one przyswajać składniki odżywcze i szybciej czuć się sytym. Jako wielki zjadacz nasion, wybrałem dla ciebie najlepsze nasiona, jeśli chcesz schudnąć. Nasiona te można jeść o każdej porze dnia. Odkryj moje TOP 6 nasion i ich specyficzne właściwości: dynia, konopie, słonecznik, len, komosa ryżowa i chia.

Pestkidyni

Pestki dyni to jedne z najlepszych nasion do stosowania, jeśli chcesz schudnąć. Mają one wiele zalet. Pestki dyni to prawdziwa zdrowa żywność, zawierająca znaczne ilości cynku. Cynk jest minerałem, który może kontrolować hormon greliny, który jest odpowiedzialny za późne zachcianki na jedzenie. Działa jako prawdziwy środek tłumiący apetyt i może pomóc w odchudzaniu. Optymalizuje również beztłuszczową masę mięśniową i utrzymuje stabilny poziom cukru we krwi.

Pestki dyni zawierają również żelazo i magnez, które są niezbędne do utrzymania poziomu energii i powstrzymania niepokoju, stresu i zmęczenia. Oferują również liczne korzyści dla przewodu pokarmowego i są bogate w białko. Pomaga to budować beztłuszczową masę ciała i uczucie sytości. Kolejnym nasionem, które zamierzam ci przedstawić, są konopie. I zgadnij co? Są idealne na odchudzanie!

Nasionakonopi

Nasiona konopi mają dwa pozytywne skutki dla utraty wagi. Z trzema łyżkami tych nasion spożywasz około dwunastu gramów białka, a to nie wszystko! Spożywa się również duże ilości kwasów tłuszczowych omega-3, które mogą skutecznie topić tłuszcz w organizmie.

Nasiona konopi optymalizują zasadowość, podobnie jak pestki dyni. Pomagają również zwalczać stany zapalne. Nasiona te są również bardzo dobrym źródłem energetyzującego i uspokajającego magnezu, a także żelaza, które pomaga utrzymać napięcie i wysoki poziom energii. Nasiona konopi zawierają również cynk i ogromną ilość potasu. Pomagają one zmniejszyć występowanie wzdęć. I wreszcie, nasiona te są pełne błonnika, który pomaga regulować poziom cukru we krwi, a także optymalizuje regularność.

Słonecznik

Nasiona słonecznika są doskonałe na odchudzanie. Są również doskonałe do jedzenia. Ja jem je z mlekiem. Czasami używam ich również jako przekąski do posiłków. Nasiona te są bogate w witaminę E. Ten przeciwutleniacz jest niezwykle skuteczny w zwalczaniu toksyn i stanów zapalnych. Należy jednak spożywać nasiona na surowo i nie prażyć ich. Kolejny plus: nasiona te są znaczącym źródłem magnezu. Magnez pomaga zwalczać niepokój i zapobiega nadmiarowi kortyzolu.

Jednocześnie magnez utrzymuje zdrowy układ nerwowy i zapewnia energię potrzebną do spożywania większej ilości kalorii. Ponadto nasiona słonecznika zapewniają doskonałe ilości błonnika, białka i witamin z grupy B, które są niezbędne do spalania kalorii i odczuwania tak bardzo pożądanej sytości.

Nasiona lnu

Jeśli szukasz innych nasion, które pomogą Ci szybko schudnąć, rozważ siemię lniane. Są one jednym z najlepszych sprzymierzeńców odchudzania. Nasiona lnu są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3. Właśnie dlatego powinieneś włączyć te nasiona do swoich odchudzających posiłków. Te kwasy tłuszczowe odgrywają istotną rolę w organizmie, optymalizując rozkład tłuszczu poprzez stymulację hormonów anabolicznych. W ten sposób umożliwiają metabolizmowi zużywanie kalorii. Nazywa się to lipolizą.

Siemię lniane jest również bogate w rozpuszczalny błonnik. Pomagają one szybko i długotrwale zmniejszyć uczucie głodu. Błonnik wymaga dużej ilości wody, pęcznieje i pozostaje w żołądku przez długi czas. W ten sposób mózg jest oszukiwany i nie domaga się jedzenia.

Nasiona te są również bogate w niezbędne składniki odżywcze. Pozwalają uniknąć niedoborów witamin, minerałów i pierwiastków śladowych. Co więcej, mają niższą gęstość energetyczną. Są niskokaloryczne, jeśli wolisz.

Quinoa

Quinoa to nasiona, a nie ziarno! Nazywana jest pseudozbożem, ponieważ w rzeczywistości jest nasionem. Jest jednak gotowana jako ziarno. Dlatego też jest tak definiowana.

Quinoa dostarcza wszystkich niezbędnych aminokwasów, błonnika, białka, magnezu, cynku i, co bardziej zaskakujące, zdrowych tłuszczów! Jest nieco bardziej bogata w węglowodany niż inne nasiona, ponieważ zawiera skrobię w taki sam sposób jak zboża. Jednak większość tych nadwyżek węglowodanów jest zużywana na energię i nie jest wykorzystywana do przechowywania. Więc nie martw się! Quinoa jest jednym z najlepszych sprzymierzeńców, jeśli chcesz schudnąć. Wystarczy ćwierć filiżanki, aby cieszyć się wieloma zaletami komosy ryżowej.

Chia

Nasiona chia są niezwykle praktyczne w codziennym życiu. Co więcej, ich neutralny, łagodny smak jest niezwykle przyjemny. Dla bardziej kreatywnych, nasiona chia można wykorzystać na tysiąc i jeden sposobów w wielu różnych przepisach.

Ich działanie hamujące apetyt

Nasiona chia są bogate w białko i błonnik. Ich wysoka zawartość błonnika sprawia, że są sycące, gdy są nawodnione. Wysoka zawartość śluzu (materiału roślinnego, który pęcznieje pod wpływem wody i staje się lepki) powoduje, że po dodaniu wody znacznie się rozszerzają, tworząc żel. Suche nasiona są wyjątkowe, ponieważ wchłaniają ponad siedmiokrotność swojej wagi w wodzie.

Po dodaniu do jedzenia lub napoju, nasiona te pomagają szybko poczuć się sytym, zmniejszając w ten sposób uczucie głodu. Są one zatem istotną częścią diety. Wreszcie, wysoka zawartość błonnika w nasionach chia również optymalizuje tranzyt jelitowy.