Jak szybko schudnąć 20 kg: w 1 tydzień, w 1 miesiąc, w 2 miesiące, w 3 miesiące

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Nadwaga i otyłość wpływają na zdrowie i skracają oczekiwaną długość życia. Konieczne jest zatem pozbycie się zbędnych kilogramów, o czym przekonasz się obliczając swoje BMI (Body Mass Index). Co zrobić, jeśli chcesz szybko schudnąć 20 kg?

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

SZYBKO SCHUDNĄĆ Z PHENQ


 • Bezpłatna wysyłka
 • Dołącz do ponad 190 000 zadowolonych klientów
 • Do 2 bezpłatnych butelek
 • 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
3 bouteilles de Phenq

Zamów PHENQ już teraz na oficjalnej stronie internetowej

Czy można schudnąć 20 kilogramów w 1 tydzień?

Zrzucenie tak dużej ilości kilogramów w tydzień jest praktycznie niemożliwe. A nawet gdyby w rzadkich przypadkach mogło to zadziałać, byłoby bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Proces ten może w rzeczywistości prowadzić do poważnych niedoborów i znacznych strat energii. Lekarze i dietetycy twierdzą, że utrata od 500 g do 1 kg w ciągu tygodnia jest znacznie zdrowsza.

Jak schudnąć 20 kg
Stracenie 20 funtów w ciągu jednego tygodnia jest praktycznie niemożliwe

Jak schudnąć 20 kg w 1 miesiąc?

Próba utraty 20 kg w ciągu 1 miesiąca jest nieco bardziej realistyczna niż poprzedni cel. Jasne jest jednak, że utrata 5 kilogramów w tydzień nadal pozostaje ambitnym celem.

Aby osiągnąć ten cel, wiele osób zastosowało następującą metodę:

 • Jedz normalnie i zdrowo przez 4 dni;
 • Przez kolejne 3 dni przestrzegaj restrykcyjnej diety. Dlatego w tym okresie należy ograniczyć się do wody i warzyw.

W celu uzupełnienia zaleca się także picie dużej ilości wody i uprawianie sportu co najmniej 4 godziny tygodniowo system rządów. Należy pamiętać, że aktywność fizyczna musi być wykonywana w ciągu 4 dni spożywania normalnej ilości pożywienia.

Tak czy inaczej, proces ten nie jest najzdrowszy. Faktycznie w dniach restrykcji mogą wystąpić poważne niedobory, intensywne zmęczenie, a nawet utrata przytomności.

Przed rozpoczęciem programu należy bezwzględnie zasięgnąć porady lekarza, szczególnie jeśli masz już problemy zdrowotne. Ze swojej strony zdecydowanie radzę dać sobie więcej czasu na zrzucenie 20 kilogramów.

Jak schudnąć 20 kilogramów w 2 miesiące?

20 kg mniej w 2 miesiące jest bardziej rozsądne. Jest to etap pośredni po 15 kg, jeśli Twoim ostatecznym celem jest utrata 25 kg. W każdym razie im większą liczbę kilogramów musisz stracić, tym łatwiej będzie Ci schudnąć na początku.

Niezależnie od ostatecznego celu, musisz jednak przestrzegać restrykcyjnej diety, aby pozbyć się zbędnych 20 kg.

Jesz tylko warzywa, chude mięso (ryby, kurczak) i niskotłuszczowe produkty mleczne, takie jak jogurt. Jakakolwiek forma tłuszczu i dodatków jest zabroniona.

Musisz także ćwiczyć co najmniej 3 godziny tygodniowo i odpowiednio się nawadniać.

Myślę też, że rozsądniej byłoby wyznaczyć łatwiejszy cel w dwa miesiące (10 lub 15 kg), nawet jeśli do osiągnięcia idealnej wagi trzeba byłoby schudnąć dokładnie 20 kg.

Innymi słowy, radzę dać sobie więcej czasu, aby uniknąć frustracji, zbyt intensywnych rytmów i ewentualnych rozczarowań.

Jak schudnąć 20 kg w 3 miesiące?

Dietę zalecaną do utraty 20 kg w 2 miesiące można przedłużyć o 3 miesiące. Duża różnica polega na tym, że będziesz mieć mniejsze ciśnienie.

W każdym razie, jeśli chcesz schudnąć zdrowo i trwale, lepiej zbilansować swoją dietę i zmienić styl życia.

Idealnie byłoby, gdyby proces ten trwał od 3 do 6 miesięcy, w zależności od metabolizmu i stanu zdrowia. Zaprzeczanie utracie wagi naraża Cię w mniejszym stopniu na niedobory, problemy zdrowotne i frustrację.

Zasada jest prosta: jedz wszystko, ale z techniką i umiarem, aby naturalnie schudnąć.

Jak schudnąć 20 kg
Rozsądniej jest spróbować schudnąć 20 kg w 3 miesiące

Nawyki żywieniowe do przyjęcia

Warzywa

Należy preferować warzywa, ponieważ sycą i nie dostarczają nadmiernej ilości kalorii. Jedz dwa lub trzy rodzaje do każdego posiłku. Specjaliści od żywienia sugerują również gotowanie na parze, aby uniknąć dodawania oleju. Można jednak zdecydować się także na sałatkę, dbając o to, aby dressing nie był zbyt tłusty. Najmniej zalecane są potrawy smażone.

Mięso

Możesz jeść od 100 do 125 g mięsa dziennie, aby zapewnić organizmowi odpowiednią ilość białka niezbędną do prawidłowego funkcjonowania.

Wybierz kurczaka, wołowinę, a nawet ryby, które są chudsze. Najbardziej zalecaną metodą gotowania, która pozwala uniknąć dodawania tłuszczu, jest grillowanie.

Jeśli uznasz, że jedzenie jest zbyt mdłe, możesz dodać przyprawy. Tę dzienną porcję mięsa można również zastąpić 2 jajkami.

Owoce

Zaleca się spożywanie od 2 do 3 owoców dziennie. Ale te produkty zwykle zawierają dużą ilość cukru. Dlatego zaleca się dokładne kontrolowanie ich spożycia. Wybieraj te, które są bogate w błonnik, ponieważ przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania pasażu jelitowego. Możesz także zastąpić te porcje od 125 do 150 ml czystego soku owocowego dziennie, bez dodatku cukru.

Nabiał

Aby skutecznie schudnąć 20 kg, należy włączyć do codziennej diety 2–3 produkty mleczne. Uważaj z serem! Jest to pokarm tłusty, którego dzienne spożycie nie powinno przekraczać 40 g, aby uniknąć tycia.

Produkty bogate w skrobię

Spożywanie produktów bogatych w skrobię jest ważne, aby mieć energię niezbędną do przetrwania dnia. Dlatego powinieneś przyjmować około 100 do 125 g podczas dwóch głównych posiłków.

Uwodnienie

Jeśli chcesz szybko schudnąć 20 kilogramów, koniecznie wypij około 1,5–2 l wody dziennie. Zapobiega to również drobnym zachciankom w środku dnia/ogranicza je i pomaga spożywać mniej podczas posiłków.

Należy zauważyć, że napoje słodkie, gazowane, alkoholowe lub o aromatach przemysłowych szkodzą Twojemu programowi odchudzania. Możesz jednak od czasu do czasu dodać do wody trochę owoców cytrusowych, jeśli uznasz, że jest ona zbyt mdła.

Dodatki

Nieograniczone przywracanie równowagi dietetycznej obejmuje również małe dodatki, które czynią Twoje życie piękniejszym. Spraw sobie przyjemność jedząc czekoladę, deser, pizzę, słodycze, kieliszek wina lub nawet odrobinę alkoholu raz w tygodniu, na przykład aby nie popaść w frustrację. Tylko uważaj, żeby nie przesadzić.

Zmiana stylu życia

Spożywanie zdrowej i zbilansowanej żywności nie wystarczy, aby szybko i skutecznie schudnąć 20 kg. Naprawdę musisz przyjąć nowy, zdrowszy styl życia, który będziesz w stanie utrzymać w dłuższej perspektywie, aby uniknąć nawrotów.

Jak schudnąć 20 kg
Zmiana stylu życia jest niezbędna w projekcie szybkiej utraty 20 kilogramów

Młodych

Post jest jedną z najskuteczniejszych metod skutecznego pozbycia się zbędnych kilogramów. Polega na niespożywaniu żadnego jedzenia przez określony czas, w zależności od przyjętego procesu:

 • Post przerywany: jedz normalnie w aktywnym okresie dnia i nie jedz nic przez 14 do 16 godzin;
 • Naprzemienny post: naprzemienne dni normalnego spożycia pokarmu i postu;
 • Częściowy post: pozbądź się niektórych tłustych potraw lub potraw szkodliwych dla zdrowia na około dwadzieścia dni. W tym okresie osoba zazwyczaj spożywa wyłącznie wodę i warzywa;
 • OMAD (Jeden posiłek dziennie): ten rodzaj postu polega na spożywaniu tylko jednego posiłku dziennie. Możesz ćwiczyć codziennie lub naprzemiennie.

Sport

Jeśli chodzi o sport, zaleca się regularne i umiarkowane ćwiczenia dostosowane do Twojego harmonogramu w dłuższej perspektywie.

Na przykład sugeruję 30 minut szybkiego marszu dziennie, cotygodniowy jogging, a nawet kilka sesji jazdy na rowerze lub pływania tygodniowo. Tak naprawdę celem jest znalezienie rytmu, który będziesz mógł utrzymać przez dłuższy czas, aby nie ryzykować odzyskania wagi, jeśli będziesz musiał przerwać.

Pamiętaj, że można obejść się bez ćwiczeń fizycznych. W takim przypadku będziesz musiał zrekompensować deficyt kaloryczny, który polega na zmniejszeniu liczby kalorii, które dostarczasz organizmowi dziennie. Aby to zrobić, preferuj warzywa od pokarmów zawierających dużą ilość tłuszczu i węglowodanów. Nadal musisz jeść, aż będziesz pełny.

Podsumowując

Krótko mówiąc, najlepszym sposobem na utratę 20 kg bez szkody dla zdrowia i bez nawrotów pozostaje zbilansowanie diety i zmiana stylu życia. W tym celu warto dać sobie przynajmniej 3 miesiące na osiągnięcie celu. Istnieją oczywiście inne, szybsze metody, jednak narażają one na mniej lub bardziej poważne problemy i z reguły nie są długotrwałe.

Co więcej, nadal możesz przyjmować suplementy diety, jeśli nic nie poprawia Twojej sytuacji. Zdecyduj się np silne środki tłumiące apetyt Jak Zotrim aby pomóc Ci zmniejszyć zużycie. TO najlepsze spalacze tłuszczu Jak PhenQz kolei pomogą Ci szybko stracić masę tłuszczową. W celu zachowania zdrowia zdecydowanie zaleca się zasięgnięcie porady lekarza przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia.

SZYBKO SCHUDNĄĆ Z PHENQ


 • Bezpłatna wysyłka
 • Dołącz do ponad 190 000 zadowolonych klientów
 • Do 2 bezpłatnych butelek
 • 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
3 bouteilles de Phenq

Zamów PHENQ już teraz na oficjalnej stronie internetowej


Przejdź dalej na ten temat »Szybko schudnąć” z następującymi plikami: