Jak szybko schudnąć 5 kg: w 1 tydzień, w 1 miesiąc, w 2 miesiące, w 3 miesiące?

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Jeśli chcesz schudnąć 5 kg, aby mieć jędrną i ujędrnioną sylwetkę, dieta odchudzająca jest niezbędna, aby pożegnać się z drobnymi wybrzuszeniami. Uważaj jednak, aby nie pominąć tych kroków. Przede wszystkim nie spiesz się z realizacją swojego projektu. W każdym razie właściwy przepis polega na połączeniu zdrowej diety i regularnych ćwiczeń. Dowiedz się, jak schudnąć 5 kg w 1 tydzień, 1 miesiąc, 2 miesiące lub 3 miesiące.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

SZYBKO SCHUDNĄĆ Z PHENQ


 • Bezpłatna wysyłka
 • Dołącz do ponad 190 000 zadowolonych klientów
 • Do 2 bezpłatnych butelek
 • 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
3 bouteilles de Phenq

Zamów PHENQ już teraz na oficjalnej stronie internetowej

Szybka utrata wagi: czy to dobry pomysł?

Szybkość i trwałość nigdy nie idą w parze, jeśli chodzi o utratę wagi. Stosując szybką dietę odchudzającą, wyraźnie widoczne rezultaty osiągniesz już w niecałe 6 tygodni. Sekret tkwi w znacznym zmniejszeniu spożycia kalorii przy jednoczesnym regularnym wysiłku fizycznym. Nie cierpisz zbytnio, ale ryzyko to efekt jo-jo po diecie. Organizm będzie miał tendencję do odzyskiwania utraconych kilogramów. Jednak tego typu dieta nie jest zalecana na dłuższą metę.

Jak schudnąć 5 kg
Jeśli chcesz szybko schudnąć, musisz przestrzegać rygorystycznych zasad

Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się na progresywną kurację wyszczuplającą, rezultaty będą widoczne dopiero po kilku miesiącach. Dużą zaletą jest możliwość powrotu do normalnej diety bez ryzyka łatwego odzyskania utraconych kilogramów. Umiarkowana utrata masy ciała jest również skuteczna w usuwaniu tłuszczu z brzucha. Co nie jest wcale możliwe przy diecie szybkiej utraty wagi.

Tak czy inaczej, szybka utrata wagi może być pomysłem do rozważenia tylko wtedy, gdy masz do stracenia maksymalnie 5 kilogramów. Jeśli planujesz wakacje na plaży lub specjalne wydarzenie, które wymaga założenia ładnej sukienki, szybka dieta może być dla Ciebie odpowiednia. Jeśli jednak masz do stracenia około dziesięciu kilogramów, zapomnij o szybkim odchudzaniu. Wybierz rozsądną kurację odchudzającą, która pomoże Ci schudnąć od 500 g do 1 kilograma tygodniowo.

Czy można schudnąć 5 kg w 1 tydzień?

Bardzo niewielu osobom udaje się schudnąć 5 kg w ciągu 1 tygodnia, co nie pozostaje bez konsekwencji dla ich zdrowia. Dość powiedzieć, że jest to ciężka dieta, która jest bardzo frustrująca dla organizmu. Musisz pozostać realistą i przyjąć, że chęć utraty około 700 g dziennie odpowiada temu, co musisz schudnąć w ciągu tygodnia.

Aby więc ta ultradrastyczna dieta była możliwa, trzeba wydać dużo energii i znacznie zmniejszyć spożycie kalorii.

Ponieważ organizm potrzebuje określonej ilości kalorii, którą należy przestrzegać, wysiłek fizyczny należy zwiększyć dziesięciokrotnie. Wymaga to aktywności fizycznej odpowiadającej ponad 5 godzinom joggingu dziennie na dystansie około 40 kilometrów. Nawet znany sportowiec miałby trudności z osiągnięciem tego. Oprócz ryzyka niedoborów, organizm będzie również cierpiał na zmęczenie związane z dużym wysiłkiem w pozycji siedzącej. Prawdopodobny wynik: wymuszone przerzedzenie, któremu towarzyszy zaburzenie niektórych funkcji życiowych.

Osoby, które mają do zrzucenia dużo kilogramów, skuszą się czasem na tego typu dietę, wręcz niemożliwą do zrzucenia, mając na celu utratę 5 kilogramów w 7 dni. Ofiary otyłości często odnoszą sukces, ale w następnym tygodniu odzyskują ponad 5 kilogramów. Jeśli masz do stracenia tylko 5 kilogramów, aby być w dobrej formie, musisz także wytrwać dłużej niż tydzień.

Czy da się schudnąć 5 kg w 1 miesiąc?

1 miesiąc na utratę 5 kilogramów jest znacznie bardziej rozsądny niż tydzień, ale nadal jest dość delikatny dla zdrowia. Dzięki tej szybkiej diecie odchudzającej będziesz tracić 1250 kg tygodniowo. Jeśli masz mało tkanki tłuszczowej, musisz wiele wyrzeczeń, aby to osiągnąć, a ryzyko efektu jo-jo istnieje.

Jak schudnąć 5 kg
Utrata 5 kg w ciągu 1 miesiąca jest celem możliwym do osiągnięcia, ale trudnym

Jednak ci, którzy mają wiele do stracenia, czują się znacznie bardziej komfortowo w tym celu. Łatwiej pozbyliby się 5 kilogramów nadwagi, nie pozbawiając się przy tym zbyt dużej ilości pożywienia. Wysiłek musi być regularny i ciągły z tygodnia na tydzień i nie można się na tym etapie poddawać. Jeśli uda im się utrzymać tempo około 5 kilogramów miesięcznie, w ciągu 2 i pół miesiąca uda im się schudnąć co najmniej 12,5 kilograma.

W każdym razie utrata 5 kilogramów w ciągu 30 dni wymaga znacznego ograniczenia spożycia węglowodanów. Co pozbawia Cię wszelkich pokarmów o wysokim indeksie glikemicznym. Przyzwyczaj się do picia napojów bez cukru i wyeliminuj z diety wszystkie produkty, które mogą zawierać ukryte cukry. Nadal szanuj swój podstawowy metabolizm, aby zachować zdrowie. Preferuj także warzywa, surowe warzywa, ryby, chude mięso i 0% białego sera.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, zdecyduj się na krótkie, intensywne sesje i odrobinę sportów wytrzymałościowych. Bieganie, trening przekrojowy, TRX są między innymi bardziej zalecane do utraty 5 kilogramów w miesiącu. W razie potrzeby możesz uzyskać pomoc od trenera sportowego.

Jak schudnąć 5 kg w 2 miesiące?

Aby schudnąć 5 kg w 2 miesiące, trzeba będzie wyeliminować 625 g tygodniowo, co jest znacznie rozsądniejsze. W dłuższej perspektywie możesz stracić 15 kilogramów w ciągu 6 miesięcy. Przy takim tempie utrzymasz się w dobrym zdrowiu przez cały okres kuracji odchudzającej, a rezultaty będą trwałe.

Aby to osiągnąć, należy wyregulować zasilanie. Unikaj przetworzonej żywności i słodyczy i preferuj świeże warzywa, nasiona oleiste i żywność wystarczająco bogatą w chude białko. Nabierz nawyku gotowania wszystkiego, co jesz w domu przez te 8 tygodni. Używaj oleju ekstrahowanego z nasion warzyw, który zapewnia interesujący wkład lipidowy.

Aby zwiększyć wydatek energetyczny, ćwicz umiarkowaną aktywność fizyczną. Jeśli lubisz kulturystykę, zdecyduj się na prosty program, który szybko zamieni Twoją masę tłuszczową w masę beztłuszczową. Celem jest ujędrnienie mięśni przy jednoczesnym uniknięciu przyrostu objętości mięśni.

Skorzystaj z pomocy profesjonalisty, który zaleci ćwiczenia bez sprzętu do wykonania w domu. Ten rodzaj aktywności fizycznej jest odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Skakanka może również pomóc, jeśli chcesz stracić 5 kilogramów w 2 miesiące.

Jak schudnąć 5 kg w 3 miesiące?

Aby schudnąć 5 kg w 3 miesiące, trzeba schudnąć około 415 g tygodniowo. Co daje 9 miesięcy umiarkowanej diety odchudzającej, aby stracić 15 kilogramów. Jest to bardzo rozsądna dieta, która nie męczy organizmu.

Jak schudnąć 5 kg
Masz trochę miejsca, jeśli chcesz stracić 5 kilogramów w trzy miesiące

Ponadto masa tłuszczowa, która jest stopniowo eliminowana, raczej nie powróci w wielkim stylu. To Twoja zaleta, jeśli zdecydujesz się schudnąć wolniej. Jedynym minusem jest to, że osiągnięcie celu wymaga czasu i wytrwałości, ale warto.

Nie musisz wykonywać intensywnego wysiłku fizycznego, jeśli chcesz stracić 5 kilogramów w 12 tygodni. Po prostu wykonuj swoje ulubione czynności kilka razy w tygodniu. Wybór jest szeroki: bieganie, skakanka, pływanie, ćwiczenia kulturystyczne, joga, fitness…

Nie ma potrzeby drastycznie pozbawiać się jedzenia. Organizm pozwala sobie na wydatkowanie energii nawet podczas odpoczynku, a utrata wagi staje się bardziej naturalna. W ciągu tych 12 tygodni jesz więcej świeżych warzyw niż mięsa. Preferowane są produkty pełnoziarniste, chude białka i produkty bogate w błonnik i składniki odżywcze. Z diety należy natomiast wykluczyć produkty przetworzone i rafinowane.

Co jednocześnie należy robić, aby skutecznie schudnąć?

Bardziej prawdopodobne jest, że osiągniesz swój cel, jakim jest utrata 5 funtów w mniej niż 3 miesiące, jeśli będziesz się wysypiać. Pełny, spokojny sen pomaga uniknąć zaburzeń hormonalnych. Poziom leptyny wzrasta podczas snu. Jeśli zjesz ich dużo, następnego dnia nadal będziesz czuł się pełny. Dzięki temu unikniesz podjadania i zastosujesz zdrową dietę.

Aby zoptymalizować kurację odchudzającą, pij od czasu do czasu herbatkę ziołową i korzystaj z jej właściwości łagodzących i wyszczuplających. Wśród najskuteczniejszych napojów odchudzających masz:

 • Herbata cytrynowo-imbirowa na dobre trawienie i poprawę układu odpornościowego;
 • Herbata rumiankowa zapewniająca wspaniały relaks i dobry sen;
 • Sok winogronowy dla lepszego spalania tłuszczu;
 • Koktajl z ogórka, miodu i pietruszki na pohamowanie apetytu.
 • Herbata ziołowa z passiflory na regenerującą noc.

Możesz także adoptować silne środki tłumiące apetyt które sprzyjają uczuciu sytości lub jednemu z nich najlepsze spalacze tłuszczu na rynku, aby przyspieszyć kurację odchudzającą. Wybieraj produkty oparte na naturalnych składnikach, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.

Na przykład masz PhenQ których składniki eliminują tłuszcz w różnym stopniu. Produkt ten sprawdził się już wśród ofiar otyłości. Ze swojej strony suplement diety Zotrim jest skutecznym środkiem tłumiącym apetyt, pozwalającym schudnąć bez frustracji.

SZYBKO SCHUDNĄĆ Z PHENQ


 • Bezpłatna wysyłka
 • Dołącz do ponad 190 000 zadowolonych klientów
 • Do 2 bezpłatnych butelek
 • 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
3 bouteilles de Phenq

Zamów PHENQ już teraz na oficjalnej stronie internetowej


Przejdź dalej na ten temat »Szybka utrata wagi” z naszymi artykułami: