Jak szybko schudnąć 10 kg: w 1 tydzień, w 1 miesiąc, w 2 miesiące, w 3 miesiące?

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Nadmiar kilogramów może być nie lada problemem, zwłaszcza gdy nadchodzą słoneczne dni i trzeba założyć lekki strój, a przede wszystkim kostium kąpielowy. Jeśli masz mniej lub bardziej krępującą nadwagę i chcesz się pozbyć nadmiaru, oto jak szybko schudnąć nawet 10 kg w ciągu kilku tygodni.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

SZYBKO SCHUDNĄĆ Z PHENQ


  • Bezpłatna wysyłka
  • Dołącz do ponad 190 000 zadowolonych klientów
  • Do 2 bezpłatnych butelek
  • 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
3 bouteilles de Phenq

Zamów PHENQ już teraz na oficjalnej stronie internetowej

Niebezpieczeństwa związane ze zbyt szybką utratą wagi

Zanim zdradzisz sekret uzyskania wymarzonej sylwetki, musisz zdawać sobie sprawę z potencjalnych niebezpieczeństw związanych ze zbyt szybką utratą wagi. Jest to w istocie kwestia „potencjalnego” zagrożenia, ponieważ negatywne skutki nie ujawniają się systematycznie, lecz tylko w określonych przypadkach.

Jak szybko schudnąć 10 kg?
Najlepiej schudnąć stopniowo.

Przykładowo źle opanowana dieta cud naraża Cię na efekt jojo, czyli natychmiastowo odzyskujesz wszystko, co utraciłeś. Twój organizm nie radzi sobie dobrze z drastycznymi ograniczeniami, jakim jest poddawany i gdy tylko wrócisz do normalnej diety, gromadzi jak najwięcej tłuszczu, aby przygotować się na kolejną, ewentualnie agresywną dietę.

Bezpośrednią konsekwencją efektu jojo jest to, że przytyjesz jeszcze więcej kilogramów niż wcześniej, co ostatecznie grozi otyłością. Co gorsza, ta drastyczna dieta będzie coraz mniej skuteczna, bo organizm się do niej przyzwyczai.

Kolejny problem związany ze zbyt szybką utratą wagi: utrata masy mięśniowej. Tak naprawdę organizm przechodzi tak gwałtowny atak, że mięśnie topią się w tym samym czasie, co tłuszcz. W rezultacie bardzo łatwo się męczysz, tracisz napięcie i siłę.

Czy utrata 10 kilogramów w tydzień jest w ogóle możliwa?

Utrata 10 kilogramów w tydzień to wciąż trochę za dużo, nawet jeśli wiele reklam zapewnia, że ​​jest to możliwe, nie wskazując konsekwencji zdrowotnych. Mówiąc najprościej, to tak, jakbyś musiał schudnąć nieco mniej niż półtora kilograma dziennie, czyli 11 550 Kcal dziennie (1 kg tłuszczu odpowiada około 7,7 Kcal).

Ogólnie rzecz biorąc, bieganie na 10 km pozwala spalić średnio 650 kalorii. Jeśli więc chcesz stracić 11 550 kalorii dziennie, musisz biegać nieco mniej niż 180 km dziennie, co jest niemożliwe.

Należy zatem uważać na cudowne diety odchudzające, które gwarantują niesamowite rezultaty już w 1 tydzień. Albo są to prawdziwe oszustwa, które zaszkodzą Twojemu portfelowi, albo praktycznie narażasz swoje ciało na pewną śmierć.

Jeśli nadal chcesz zaryzykować tę przygodę, zdecydowanie zaleca się, abyś podczas leczenia był pod ścisłą obserwacją lekarza.

Jak schudnąć 10 kg w 1 miesiąc?

Teraz pytanie, czy 1 miesiąc wystarczy, aby schudnąć 10 kilogramów. W każdym razie jest już lepiej niż tydzień, ale ciało nadal może być wstrząśnięte przemocą reżimu. Oto dieta i zajęcia sportowe, których należy przestrzegać, aby pomyślnie ukończyć tor przeszkód.

Jaka dieta?

Niezależnie od tego, jaką dietę stosujesz, najważniejsze jest znaczne zmniejszenie spożycia kalorii. Musisz zatem zdecydować się na żywność niskokaloryczną. Zapomnij o słodyczach, tłustych potrawach, pizzy i wszelkiego rodzaju ciastach.

Na śniadanie warto zjeść np. płatki owsiane, na obiad białe mięso z surowymi warzywami, a wieczorem kawałek białej szynki z warzywami i owocami. Nie oszczędzaj na białku, aby ograniczyć utratę masy mięśniowej.

Należy zwrócić się pod opiekę lekarza i dietetyka, aby nie narażać zdrowia i nie stosować nieodpowiedniej diety. Najmniejsze odchylenie w nawykach żywieniowych może bardzo zaszkodzić Twojemu celowi.

Jak szybko schudnąć 10 kg?
Aby skutecznie schudnąć, trzeba zwracać uwagę na dietę.

Jakie zajęcia fizyczne?

Chociaż Twoja niskokaloryczna dieta będzie powodowała większe niż zwykle zmęczenie, musisz połączyć ją z aktywnością fizyczną, aby osiągnąć swój słynny cel, jakim jest utrata 10 kg w ciągu zaledwie jednego miesiąca.

Preferuj bieganie, jazdę na rowerze, skakankę lub trening crossowy, a także ćwiczenia o wysokiej intensywności, aby spalić maksymalną liczbę kalorii w krótkim czasie. Wysiłki są kontynuowane przez krótkie okresy czasu, ale w sposób powtarzalny z krótkim czasem regeneracji.

Jeśli to możliwe, nigdy nie trenuj sam, ale w towarzystwie przyjaciela lub trenera. Rzeczywiście, wysiłki są gwałtowne i stanowią duże wyzwanie dla organizmu, a niskokaloryczna dieta ma wpływ na Twoją wydajność. W każdej chwili jesteś narażony na ryzyko ciężkiej hipoglikemii i możesz czuć się źle.

Jak schudnąć 10 kg w 2 miesiące?

Dwa miesiące to znacznie rozsądniejszy niż poprzednie okresy, aby schudnąć 10 kilogramów. Twój organizm znacznie mniej odczuwa szok związany z utratą wagi i możesz stopniowo uzupełniać dietę.

Jaka dieta?

Choć czas trwania jest dłuższy niż poprzednio, należy nadal trzymać się zasady ograniczania spożycia energii poprzez zwracanie uwagi na to, co się je.

Jednak nie ograniczamy się już do tego, by w ogóle nic nie jeść (że tak powiem), ale ograniczając np. żywność bardzo bogatą w cukier i tłuszcz, taką jak dżemy, kasze przemysłowe, frytki, tłuszcz, mięso, lody…

Dozwolone są natomiast produkty takie jak płatki owsiane, jajka, surowe warzywa, białe mięso czy owoce. Są bogate w składniki odżywcze, ale mało kalorii. Prawidłowe ich spożywanie sprawi, że uczucie zmęczenia i zawroty głowy wynikające z diety będą mniejsze.

W trakcie leczenia nadal ważne jest, aby skonsultować się z dietetykiem i lekarzem, aby monitorować dietę i stan zdrowia. Pomogą Ci utrzymać motywację w tej 8-tygodniowej walce.

Aby uniknąć natychmiastowego powrotu utraconej wagi, należy zwracać uwagę na to, co jemy przez 80% czasu. Jeśli lekkie posiłki w trakcie diety nie powodują u Ciebie traumy, spożywaj je od czasu do czasu, ograniczając w ten sposób ewentualną nadmierną podaż kalorii.

Jakie zajęcia fizyczne?

Proste nawyki, które możesz zmienić w swoim codziennym życiu, pomogą Ci skutecznie spalić kalorie w ciągu 2 miesięcy kuracji. Aby to zrobić, idź do biura pieszo, jeśli mieszkasz 30 minut od pracy. Jedź rowerem, jeśli odległość jest dłuższa. Wybierz schody, zamiast korzystać z windy. Bardzo szybko poczujesz się mniej zmęczona, bo Twoje ciało stopniowo przyzwyczaja się do wysiłku. I nie zapomnij o porannym joggingu.

Jak szybko schudnąć 10 kg?
Tabletki na odchudzanie mogą pomóc w utracie wagi.

Nie wahaj się i zwróć się do trenera sportowego, który pomoże Ci wykonać skuteczne ćwiczenia fizyczne, aby osiągnąć swój cel. Ułoży dla Ciebie program treningu obwodowego, który będzie angażował wszystkie mięśnie Twojego ciała.

Połączenie treningu cardio i treningu siłowego pomoże Ci spalić więcej kalorii, zachowując jednocześnie integralność mięśni.

Jak schudnąć 10 kg w 3 miesiące?

Wreszcie cel utraty 10 kilogramów w ciągu 3 miesięcy wydaje się najbardziej rozsądny i milszy dla Twojego organizmu.

Jaka dieta?

Aby dostosować spożycie kalorii w swojej diecie do tej diety, musisz znać swój podstawowy metabolizm, czyli liczbę kalorii potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zwykle jest to około 1500 kalorii. Ogólnie rzecz biorąc, nie należy spożywać więcej.

W ciągu 3 miesięcy Twoje ciało może schudnąć spokojniej, bez uciekania się do drastycznych procedur. Odnosząc się do podstawowej przemiany materii, dajesz organizmowi czas na utratę wagi, a jedynie utratę tkanki tłuszczowej. Zatrudnij dietetyka, który pomoże Ci obliczyć tę liczbę.

Stosuj zbilansowaną dietę, preferując wysokiej jakości żywność bogatą w składniki odżywcze. Ogranicz spożycie węglowodanów i tłuszczów i preferuj produkty białkowe. Jedz owoce w porze przekąski i unikaj produktów przetworzonych przemysłowo.

Jakie zajęcia fizyczne?

Sport jest elementem uzupełniającym dietę odchudzającą. Z jednej strony eliminujesz zgromadzone kalorie, z drugiej zmniejszasz ich spożycie.

Trzymaj się tych samych nawyków, co przy 2-miesięcznej diecie, czyli częściej spaceruj, wchodź po schodach, regularnie jeździj na rowerze lub biegaj.

Pod okiem trenera sportowego będziesz mógł przeprowadzić cykl treningowy łączący ćwiczenia cardio i wzmacnianie mięśni. Zobaczysz, że po 3 miesiącach nie tylko stracisz 10 zbędnych kilogramów, ale Twoja sylwetka stanie się szczuplejsza jak u sportowca.

Skorzystaj z produktów uzupełniających, które Ci pomogą

Ostatecznie utrata wagi w krótkim czasie nie jest łatwa i naraża organizm na ryzyko, które należy zmierzyć przy pomocy pracowników służby zdrowia.

W tego typu sytuacjach czasami konieczne jest skorzystanie z pomocy silne spalacze tłuszczu Lub skuteczne środki tłumiące apetyt w celu maksymalizacji eliminacji masy tłuszczowej i ograniczenia spożycia kalorii poprzez eliminację uczucia głodu.

Produkt jako skuteczny spalacz tłuszczu PhenQ jest wysoce zalecany przez osoby, które próbowały doświadczenia szybkiej utraty wagi. Jeśli chodzi o środki tłumiące apetyt, często pojawiającym się produktem jest ten produkt Zotrim. Można więc je wykorzystać do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.

SZYBKO SCHUDNĄĆ Z PHENQ


  • Bezpłatna wysyłka
  • Dołącz do ponad 190 000 zadowolonych klientów
  • Do 2 bezpłatnych butelek
  • 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
3 bouteilles de Phenq

Zamów PHENQ już teraz na oficjalnej stronie internetowej


Przejdź dalej na ten temat »Szybka utrata wagi” z naszymi artykułami: