Dieta

Każdy człowiek przyjmuje określony sposób odżywiania się nie bez powodu: aby przybrać na wadze lub odwrotnie, schudnąć, zachować formę lub po prostu opowiadać się za zdrową dietą. Przestrzeganie specjalnej diety może pomóc Ci osiągnąć swój cel. Trzeba jednak wiedzieć, jak wybrać odpowiednią formułę.

W tym dziale zapraszam Cię do zapoznania się z różnymi rodzajami diet, które możesz wybrać w zależności od celu, jaki sobie stawiasz. Należy pamiętać, że nie jest to kwestia losowego wyboru diety i wypróbowania jej. Musisz wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Ponadto mile widziana jest porada pracownika służby zdrowia, aby mieć pewność, że dokonujesz właściwego wyboru.

Różne rodzaje diet

Przede wszystkim chciałbym podkreślić fakt, że istnieją różne kategorie diet, które można podzielić na różne typy:

 • TOdieta białkowaopiera się na wysokim spożyciu białek;
 • TOdieta zupowapolega na spożyciu zupy przygotowanej ze starannie dobranych składników;
 • TOdieta niskowęglowodanowapolega na spożywaniu mniejszej ilości cukru (lub jego braku);
 • Dieta niskokaloryczna to bardzo znana formuła, która polega po prostu na drastycznym zmniejszeniu dziennej liczby kalorii w celu wspomagania utraty wagi;
 • Dieta ketogeniczna lub ketonowa jest prawdziwadieta bez cukruwiąże się z dużym spożyciem lipidów, małą ilością białek i dużym ograniczeniem węglowodanów;
 • Dieta paleolityczna zachęca do powrotu do podstaw poprzez dietę podobną do tej, którą stosowali nasi przodkowie, opartą na nieprzetworzonej żywności (owoce, warzywa i mięso);
 • Dlatego dieta bezglutenowa zakazuje wszelkich produktów zawierających gluten;
 • Dieta wegetariańska opiera się na spożywaniu wyłącznie owoców i warzyw, ale także produktów pochodzenia zwierzęcego (nabiał, jaja, miód);
 • Dieta wegańska wyklucza wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego;
 • Monodieta polega na spożywaniu tylko jednego rodzaju pożywienia (owoc, warzywo, mięso);
 • TOdieta rozdzielnajest dość podobna do monodiety, z tą różnicą, że zaleca spożywanie jednej kategorii żywności na raz (białka, lipidy, węglowodany);
 • Post przerywany polega na jedzeniu tylko o określonej porze dnia (na przykład tylko między 10:00 a 20:00 lub między 6:30 a 13:30);
 • Chronodieta sugeruje spożywanie określonych pokarmów o określonych porach, aby zoptymalizować ich wpływ na organizm.

Niektóre diety do odkrycia

Dieta „owsianka”.

Wśród diet odchudzających m.indieta owsianapozwala schudnąć nawet 4 kilogramy w zaledwie 7 dni i zyskać szczuplejszą sylwetkę. Płatki owsiane to wysokiej jakości żywność, która stanowi bardzo dobre źródło minerałów, witamin, błonnika i białka. Ponadto zapewnia wiele korzyści dla ogólnego stanu zdrowia. Co więcej, jest to pokarm hamujący apetyt, który dzięki bogactwu błonnika stymuluje uczucie sytości.

Jak każdą dietę odchudzającą, dietę owsianą należy połączyć z ćwiczeniami. Tosprzyjautrata wagi. Pamiętaj także o piciu dużej ilości wody w ciągu dnia. A będąc na diecie niskokalorycznej nie wolno przekraczać zalecanego czasu trwania diety i robić to punktualnie.

Dieta jogurtowa

TODieta jogurtowajest wciąż mało znany. Jednak ta dieta ma tę zaletę, że pozwala schudnąć ponad 5 kg w ciągu tygodnia. Co czyni ją obecnie najbardziej odchudzającą dietą. Dieta niskokaloryczna, dieta jogurtowa, pomaga schudnąć w mgnieniu oka. Dzieje się tak poprzez ograniczenie ilości spożywanych kalorii.

Jak sama nazwa wskazuje, dieta jogurtowa opiera się na diecie składającej się głównie z jogurtu, ale nie wyłącznie. W diecie tej znajdują się także warzywa, owoce, chude ryby i mięso. W tym czasie należy spożywać do 1 kilograma jogurtu dziennie lub 8 misek w ciągu dnia.

Dieta warzywna

Jeśli chcesz schudnąć, podstawą jest doskonały styl życia, podobnie jak regularna aktywność fizyczna. W połączeniu z odpowiednią dietą taki styl życia pomoże Ci szybko pozbyć się zbędnych kilogramów. Aby zoptymalizować utratę wagi, polecamdieta roślinna.

Pewnie już wiesz, że warzywa i owoce to gwiazdorskie produkty w wielu dietach odchudzających. Warzywa, dzięki bogactwu witamin, sprzyjają odchudzaniu. Dodatkowo, będąc w 100% naturalnymi i zawierającymi błonnik, przyspieszają uczucie sytości, jednocześnie ułatwiając trawienie. Dieta roślinna, pomagając Ci pozbyć się zbędnych kilogramów, jednocześnie pozwoli Ci na detoksykację organizmu. Ta dieta obiecuje utratę 5 kg miesięcznie.

Oczywiście, aby dieta roślinna była skuteczna, niektóre warzywa powinny być preferowane bardziej niż inne, żeby wymienić tylko zieloną sałatę, ogórek, szparagi, fasolkę szparagową i wiele innych.

Dieta Montignac’a

Opracowany przez Michela Montignac,Metoda Montignac’aopiera się na dwóch zasadach. Pierwsza polega na oddzielaniu pokarmów, czyli nie łączeniu niektórych pokarmów w trakcie tego samego posiłku, a druga na unikaniu pokarmów o wysokim indeksie glikemicznym (IG). IG to tak naprawdę zdolność pożywienia do zwiększania poziomu cukru we krwi po spożyciu go w izolacji.

Podobnie jak inne diety odchudzające, dieta ta jest zarówno wysokotłuszczowa, jak i niskokaloryczna. Dieta ta, pozwalając na długoterminową utratę zbędnych kilogramów, może również zapobiegać cukrzycy i wystąpieniu problemów sercowo-naczyniowych. Przed rozpoczęciem tego typu diety należy poznać kilka innych kwestii.

Dieta Scarsdale’a

Jeśli chcesz bardzo szybko schudnąć od 7 do 9 kilogramów w 15 dni, toDieta Scarsdale’ajest stworzony dla Ciebie. Ta niskokaloryczna i niskowęglowodanowa dieta, realizowana przez dwa tygodnie, pozwoli Ci schudnąć 500 g dziennie. Kiedy została opracowana w latach pięćdziesiątych XX wieku, dieta ta była skierowana do osób z problemami serca, aby schudnąć.

Program Scarsdale jest dostępny w różnych wariantach, a mianowicie diecie wegetariańskiej, diecie smakoszy, diecie egzotycznej lub diecie ekonomicznej. Łączy je jedno: trwałość 4 tygodni. Pierwsze dwa tygodnie składają się z bardzo szczegółowych jadłospisów, natomiast w ciągu ostatnich dwóch, tak zwanych tygodni „stabilizacyjnych”, dodaje się więcej produktów spożywczych.

Dieta detoksykująca

Chociaż restauracje typu fast food są obecnie w pełnym rozkwicie, niektórzy ludzie mają tendencję do zaniedbywania korzyści odżywczych, jakie tam zyskują. A w przypadku posiłków przemysłowych organizm pochłania jeszcze więcej odpadów. Dzięki diecie detoksykacyjnej będziesz w stanie usunąć wszystkie odpady nagromadzone w organizmie.

TOdieta detoksykacyjnaopiera się na spożyciu soków warzywnych i owocowych w okresie od 1 do 7 dni. Zaletą tej diety odchudzającej jest brak ryzyka niedoborów. W ramach tej diety najważniejsze jest odżywianie się w sposób zapewniający detoksykację organizmu.

Rozdzielna dieta

Jeśli Twoim celem jest przyrost masy ciała i masy mięśniowej, dieta split będzie dla Ciebie idealna. Ten trend żywieniowy nie respektuje zasady trzech posiłków na osobędzień. Tak naprawdę, aby zbudować masę mięśniową, konieczne może być spożywanie do 7 posiłków dziennie.

Jeśli chcesz przybrać na wadze, zwiększenie spożycia kalorii i spożywanie tylko trzech posiłków dziennie byłoby zbyt uciążliwe, szczególnie jeśli chodzi o trawienie. W przypadku diety rozdzielonej posiłki dzieli się na 6–7 posiłków dziennie. Jest to bardziej korzystne i skuteczne w przypadku szybkiego przyrostu masy ciała.

Régime à base de saumon cru

Dieta oparta na łososiu (wędzonym, surowym itp.)?

Jeśli chodzi o zdrową żywność, łosoś jest jednym z najlepszych. Jest dobry dla mózgu, serca i kości. Z pewnością istnieją dowody na to, że kwasy tłuszczowe zawarte w tej rybie mogą pomóc w utracie wagi, jednak nie zawsze rezultaty są gwarantowane dla każdego; dlatego nie należy uważać tej tłustej ryby za cudowną potrawę odchudzającą, którą […]

Dieta oparta na łososiu (wędzonym, surowym itp.)? Read More »

Le dernier blog sur la minceur à la mode

Dlaczego nie warto ufać blogom dietetycznym?

Aby utrzymać lub wrócić do formy, konieczne jest wdrożenie określonego programu, szczególnie w zakresie zbilansowania diety. Wbrew niektórym obiegowym opiniom nie wystarczy ograniczać dzienne racje żywnościowe. Konieczne jest wprowadzenie prawdziwej diety, która uwzględnia potrzeby organizmu. Nie ma nic lepszego niż skontaktowanie się z pracownikiem służby zdrowia, aby mieć pewność, że stosujesz właściwy program. Można jednak

Dlaczego nie warto ufać blogom dietetycznym? Read More »

Sel de l'Himalaya

Dieta Seignalet: kompletny przewodnik po

Opracowana w 1985 roku przez dr Jeana Seignaleta dieta Seignalet nie jest dietą ścisłą, ale raczej zestawem wskazań żywieniowych podobnych do diety śródziemnomorskiej czy paleo. Podstawowym założeniem tej diety jest to, że współczesna żywność różni się genetycznie od żywności przodków, a ludzki przewód pokarmowy nie miał czasu przystosować się do tych zmian. Dr Seignalet uważa

Dieta Seignalet: kompletny przewodnik po Read More »

Bienfaits du yogourt

Dieta jogurtowa: kompletny przewodnik po

Od wielu lat jedzenie jogurtu jest kojarzone ze zdrowiem. Kremowy nabiał od dawna jest podstawą diety śródziemnomorskiej, indyjskiej i francuskiej. Rzeczywiście, zdaniem Mireille Guilliano, autorki bestsellera Francuzki nie tyją, jogurt to jeden z francuskich sekretów kontroli wagi. Dieta sprzyjająca spożywaniu jogurtu, dieta jogurtowa może pomóc w przywróceniu mikroflory jelitowej żołądka i pozbyciu się organizmu niektórych

Dieta jogurtowa: kompletny przewodnik po Read More »

Sucre en pierre

Dieta bez cukru: zalety i wady menu 0 cukru!

Z biegiem lat diety bezcukrowe pojawiały się i znikały w różnych formach. Atkins, Paleo i inne diety ketogenne obiecują skuteczną utratę wagi przy zastosowaniu prostego planu, ale niewiele osób mówi o innych rzeczach, których możesz doświadczyć poprzez zmniejszenie spożycia węglowodanów. Te składniki odżywcze są naturalnym źródłem energii organizmu, więc oczywiste jest, że ich wyeliminowanie będzie

Dieta bez cukru: zalety i wady menu 0 cukru! Read More »

Suivre son horloge biologique

Co to jest Chrononutricja?

Chrononutrition to metoda dietetyczna oparta na chronobiologii. Polega na jedzeniu o właściwej porze, w ciągu dnia lub zgodnie z zegarem biologicznym. Metoda ta pozwala uniknąć poddania się niedoborom czy zakazom związanym z nadmiernie restrykcyjnymi dietami. Ta metoda odżywiania pozwala cieszyć się dobrym zdrowiem i schudnąć, nie rezygnując z jedzenia. Wymaga jednak przestrzegania określonych wskazań i

Co to jest Chrononutricja? Read More »

homme et femme préparent un repas

Weight Watchers: moja opinia i zakup w najlepszej cenie

Opracowany w Stanach Zjednoczonych w 1963 roku Weight Watchers to znany na całym świecie program dietetyczny. Program ten, eksportowany do wielu krajów, opiera się na zbilansowanej diecie i systemie punktów przyznawanych za każdy produkt spożywczy. Zachęca do utraty wagi poprzez integrację nowych nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej i wsparcia społeczności. W diecie Strażników Wagi wszystkie produkty

Weight Watchers: moja opinia i zakup w najlepszej cenie Read More »

Régime Légume

Dieta warzywna: moja opinia, która Cię poprowadzi

Dieta roślinna ma opinię przyjemnego sposobu i przydatne przy odchudzaniu. Bogaty w błonnik i składniki odżywcze, warzywa są uważane za ważne pokarmy zapewniające utratę wagi. waga i zdrowie. Są zatem przydatne do dostarczania wielu składników odżywczych i mała ilość kalorii. Zatem diety oparte na warzywach są skuteczny w generowaniu utraty wagi z korzystnym wpływem na

Dieta warzywna: moja opinia, która Cię poprowadzi Read More »

Verre d'eau citronnée

Detoks cytrynowy / dieta cytrynowa: nasze rady

W dzisiejszych czasach naturalne i powszechne dla większości z nas stało się poszukiwanie szybkich sposobów na utratę wagi. Dieta detoksykująca cytrynę, znana również jako dieta cytrynowa, jest jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych programów odchudzania. Choć niektórym osobom może to nie być znane, praktykowało je kilka gwiazd Hollywood. Zyskał popularność, gdy Beyoncé, słynna hollywoodzka piosenkarka, schudła

Detoks cytrynowy / dieta cytrynowa: nasze rady Read More »