Biel lipowa

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

W aptekach trudno znaleźć naturalne preparaty. Zdecydowanie zbyt często pozostawiamy otwarte pole dużym grupom farmaceutycznym do produkcji leków lub produktów, które pozwalają nam schudnąć. Jednak odejście od naturalnego może czasami powodować problemy z efektami ubocznymi i niepożądanymi. Kiedy jednak w składzie leku pozostajemy naturalni, organiczni, efekty są doskonale kontrolowane. W ten sposób biel lipowa wielokrotnie udowodniła swoją wartość w leczeniu odchudzania.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Co to jest biel lipowa?

Biel jest częścią lipy, żywą tkanką w postaci liści lub owoców. To właśnie w tej części drzewa znajduje się surowy sok krąży. Jest to zatem część unerwiona, która transportuje ogromną ilość minerałów i materiałów niezbędnych do wzrostu drzewa. I to właśnie sprawia, że ​​ta część jest tak ciekawa w spożyciu, dzięki niezwykłemu składowi.

Biel lipowa pozyskiwana jest w sposób rzemieślniczy i z poszanowaniem natury

Ale kiedy mówimy o wapnie, mówimy o gatunku Roussillon, bo to jest ten, ten tilia sylvestris, która służy do ekstrakcji bieli. Jest tylko w w tej różnorodności odnajdujemy zalety terapeutyczne.

Biel jest miękką częścią drzewa. I w tym przypadku lipa. Jest to jasne drewno, które znajduje się tuż pod korą. Przeciwnie, znajdujemy serce drzewa, które znajduje się w środku pnia. Dwójka łatwo rozróżnić. Biel jest jasna i delikatny. Serce jest ciemniejsze i twardsze. W okresie powstania sok, biel jest obciążony wodą zawartą w glebie i transportuje minerały niezbędne do wzrostu osobników, drzew, często kilku wieki.

Uważa się, że biel lipowa ma kilka cnót. Wśród nich są właściwości drenujące, moczopędne, odchudzające, dzięki którym dzięki organicznym produktom możesz schudnąć. On działa również przeciwskurczowo, uspokaja żołądek w przypadku ból lub trudności z trawieniem.

Nie wszystkie drzewa są producentami bieli

Rzeczywiście, jak właśnie omówiono, tylko lipy z Roussillon pozwala na ekstrakcję bieli o właściwościach leczniczych. Cnoty nierozerwalnie związane z jakością wody w regionie, znany również ze swoich uzdrowisk. Ale to nie wszystko !

Tak naprawdę posadzono tylko niewielką część drzew można przyciąć w celu wydobycia bieli.

Przede wszystkim jest to konieczne drzewo posiada pewien dojrzałość. Pień musi zatem mieć co najmniej 25 lat. Oprócz bagażnika możemy skorzystać inne duże gałęzie, aby usunąć biel. Mniejsze gałęzie są bezużyteczne, gdyż nie zawierają dostatecznie bogatego bieli. Z Co więcej, trzeba uważnie wybierać drzewa, ponieważ są wycinane. Wszystko błąd powoduje zatem utratę 25 lat wzrostu. To samo, jeśli wyjdziemy drzewo zostanie zainfekowane lub zgnije, nie będzie już nadawało się do użytku…

W takim przypadku zbiory można przeprowadzić jedynie przez krótki okres ponad rok. Trzeba poczekać do początku czerwca, kiedy sok zacznie rosnąć. Następnie okno trwające od 6 do 8 tygodni pozwala na wycięcie drzew, obrać i wysuszyć talerze na zewnątrz na słońcu.

Zainteresowanie tym okresem polega na tym, że drzewo jest całkowicie obudzony i wytwarzający dużo soków. Do tego stopnia, że ​​po przecięciu Wygląda, jakby drewno było mokre.

Jak wykonać preparat z bieli lipowej?

Nie ma w tym nic skomplikowanego. To jest jak herbata ziołowa lub napar. Oczywiście istnieje wiele sposobów przygotowania wywaru, w zależności od niezależnie od tego, czy jesteś purystą, czy masz bardziej pragmatyczne podejście; To poświęcamy czas na zaparzenie lub szukamy natychmiastowego rozwiązania i szybko.

Aby przygotować A PRAWDA wywar na bazie bieli lipowej, było to ok 40 gramów pałeczek Zalać litrem zimnej wody. On następnie podgrzewaj wszystko na małym ogniu przez ok dwadzieścia minutS. Prawdziwy purysta powie, żeby nie zakrywać patelnię, aby umożliwić ujście pary wodnej. Pod koniec gotowania w rondelku powinno pozostać tylko 2/3 mieszanki i należy ją pić z garnka dzień. Tego wywaru nie przechowuje się w lodówce i nie można go przechowywać przez kilka dni dni.

Nie każdy ma czas na przygotowanie wywaru z bieli lipowej. Dla tych osób kilku producentom udało się opracować żarówki zawierający gotowy do użycia roztwór. Po prostu połknij go tak, jakbyś pił ampułkę witamin. Tutaj nie jest to już tak naprawdę napój odchudzający przygotowywany na zasadzie naparu, a raczej koncentrat ekstrahowany na zimno.

Z bielu lipowego łatwo jest przygotować wywar, należy go jednak pić w ciągu dnia.

Jakie zalety przypisuje się bielowi lipowemu?

Biel lipowa była kiedyś częścią ogromnej gamy drewna babcie. Uznano to za środek zaradczy sam w sobie, który uzasadniał jego użycie w szeregu sytuacji. Co więcej, był o chwili, gdy zakup bieli lipowej został zrefundowany przez Zabezpieczenie Społeczny. Dziś oczywiście już tak nie jest.

Działanie na wątrobę

Wywary z tego drzewa zawierają substancje, które m.in wpływać na wątrobę. Ten ostatni jest stymulowany. A kto mówi, że stymulacja mówi poprawa metabolizmu. Nazywa się to działaniem oczyszczającym.

Niektóre pory roku są również dobrze znane zatkać wątrobę. Na przykład święta na koniec roku, Wielkanoc itp. To są okresach, kiedy jemy dużo i w których wątroba ulega przekrwieniu. Jak jest to narząd, przez który przepływa krew i który pełni rolę filtra zatyka się zanieczyszczeniami i toksynami, które organizm przyjął.

Spożywanie bieli lipowej pozwala na to wątrobie produkować więcej soków i lepiej ewakuuj wszystkich marnować. Czas potrzebny na oczyszczenie organizmu jest różny, często jednak uważa się, że konieczne jest leczenie trwające około dziesięciu dni aby uzyskać ogólny efekt odchudzający.

Działanie na nerki

Biel lipowa dzięki swoim właściwościom działa także na nerki odprowadzanie mocy. Podobnie jak wiele naparów, pobudza ewakuację płyny ustrojowe. I tak jest nadal w tym przypadku.

Nerki mają tendencję do słabej pracy, gdy nie jesteśmy odpowiednio nawodnieni. W rzeczywistości umożliwia to objętość płynów w organizmie rozrzedzić krew, ale także do usuwania odpadów i toksyn z ciała w postaci moczu. Jednak gdy organizm jest odwodniony, zanieczyszczenia te ulegają tendencję do wytrącania się i tworzenia małych kamieni. Tak to nazywamy z kamienie nerkowe.

Bardzo bolesne, trudne do pozbycia się. Dziś najprostszą metodą jest interwencja szpitalna ultradźwięki, aby rozbić te kamienie. W tym miejscu szczególnie działa biel rozpuszczanie kwasu moczowego. Kwas ten jest podstawą kamieni nerkowych i upuszczać.

Działanie na inne narządy wewnętrzne

Oprócz wątroby i nerek działa również biel lipowa inne narządy układu trawiennego.

Działalność pęcherzyk jest lepiej uregulowane. Oznacza to, że wytwarza żółć w zależności od to, co jest niezbędne dla organizmu i zaspokaja jego potrzeby. Który nie jest zawsze ma to miejsce, gdy organizm spożywa zbyt dużo pokarmu, który jest również zbyt tłusty bogaty lub za dużo alkoholu. W takich przypadkach trawienie staje się trudne, co można rozwiązać poprzez obróbkę bieli lipowej.

Należy również zauważyć, że jelita pracują lepiej podczas i po tym zabiegu wywarowym.

Wreszcie, dla osób cierpiących na zatrzymywanie wody, biel lipowa ma niezaprzeczalną zaletę. Pomaga drenować organizm i zapobiega zatrzymywaniu przez komórki zbyt dużej ilości wody.

To właśnie u podnóża Canigou zbiera się biel lipy.

Działanie przeciwskurczowe

Kiedy mówimy o leku przeciwskurczowym, musimy zrozumieć, że działa głównie na mięśniach gładkich. Te mięśnie to te, które układają linię wnętrze narządów. Należy je zatem przeciwstawić mięśniom szkieletowym, te, które są widoczne: biceps, ścięgna podkolanowe, pośladki itp.

TO mięśnie gładkie Czy tych, których nie widać. Obejmują wszystkie narządy, które muszą być umowy, czyli prawie wszystkie. Znajduje się w żołądku, jelita, pęcherzyk żółciowy, pęcherz moczowy itp. Są to narządy puste (żołądek, pęcherza moczowego) lub kanalików (jelita) i które kurczą się w sposób naturalny pracować.

Ich funkcjonowanie również pochodzi z nieświadomości. Osoba nie czuje pracy tych mięśni. Wszystkim tym zarządza firma system autonomiczny nerwowy (lub instynktowny) i kontroluje wszystko nie jest dobrowolne.

Jednak te mięśnie również czasami kurczą się. To są ból wewnętrzny, który trudno sprawić, by zniknął, bo tak nie jest można je masować. W takich przypadkach stosuje się wywar z bieli lipowej doskonały, bo działa bezpośrednio na te bóle i łagodzi je. To jest to nazywany lekiem przeciwskurczowym. Efekt ten jest wywoływany przez jedną z substancji zawarte w bieli: floroglucyna.


Czy spożywanie bieli lipowej wiąże się z jakimiś zagrożeniami?

Biel jest częścią lipy i jako taka jest kompletna naturalny. Pij w formie wywaru, jest jeszcze bardziej strawny i delikatny dla organizmu organizm. Jednakże, ponieważ ma ukierunkowane działanie na wątrobę, Osoby z problemami z wątrobą mogą doświadczać trudności.

Dotyczy to zwłaszcza osób cierpiących na tzw kolka wątrobowa. Połknięcie a Napar z bieli może wywołać niewielki atak.

Poza tym konkretnym przypadkiem nie ma przeciwwskazań zastosowanie bieli lipowej.

Gdzie można kupić biel lipową?

To niezwykły produkt, ale nie jest rzadki. A jeśli szukasz produktu wysokiej jakości, konieczne jest pozostanie na nim Francuski. W dziale suplementów diety i suplementów na odchudzanie znajdują się produkty zastępcze z innych regionów świata, ale są one bladymi kopiami tego, co robi się tutaj, gdzie tylko jedna rodzina nadal wykorzystuje to w rzemieślniczy sposób. wiedza przodków.

Nie można zapomnieć także o supermarketach i hipermarketach generaliści w sprawie zakupu. Aby to zrobić, będziesz musiał udać się do u zielarza lub w sklepie z produktami organicznymi.

Wreszcie istnieją również rozwiązania w zakresie zakupów online, ale jest ich stosunkowo niewiele. A poza tym jest wystarczająco dużo sprzedawców fizycznych, którzy również udzielą dobrych rad na temat przygotowania i stosowania.

Biel lipowa dzięki właściwościom drenującym ma działanie wyszczuplające

Czy istnieje opinia naukowa na temat bieli lipowej?

Duże firmy farmaceutyczne zawsze tak robiły obserwowaliśmy przyrodę przed wyprodukowaniem leków. Jest zatem pewne że badali biel pod mikroskopem, aby poznać jego aktywne składniki i produkować leki.

Na poziomie literatura naukowiec, jest to również odrębny temat w przypadku książek, mniej lub bardziej naukowe, które są jej poświęcone i liczne prace doktorskie.

Niektóre z działań bieli były naukowo udowodnione dzięki swojemu kompozycja. Dzieje się tak w przypadku rozpuszczającego działania kwasu moczowego i właściwości moczopędne wywaru. Wyniki zawarte są w a „Badanie farmakologiczne bieli Tilia sylvestris przeprowadzone przez doktora Cahena.

Następnie dogłębna analiza składników biel to potwierdza zawiera wiele z polifenole w swoim składzie podstawowy.

Do nich możemy zaliczyć floroglucyny, o którym mowa w innym miejscu tego artykułu, który ma właściwości przeciwskurczowe.

Znajdujemy również tiliadyna posiadające udowodnioną zdolność odprowadzania wilgoci, garbniki o działaniu przeciwutleniającym i kumaryny. Te ostatnie mają kilka właściwości: venotonic, vaculoprotekcyjne, przeciwbólowe i przeciw zapalny.