Plank Challenge: czy masz płaski brzuch?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

W Internecie często mówi się o nowej koncepcji uważanej za skuteczną w walce z płaskim brzuchem, czyli Plank Challenge. Celem tego sportowego wyzwania jest ujędrnienie ciała i udoskonalenie brzucha poprzez wykonywanie krótkich ćwiczeń przez pewien czas. Wyzwanie, które pozornie wydaje się łatwe do osiągnięcia lub podjęcia z korzyścią dla sylwetki. Jednak może to nie wystarczyć do zmiany kształtu żołądka.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Na czym polega wyzwanie deski?

Koncepcja Plank Challenge składa się z dwóch angielskich słów: Plank, które oznacza deskę i Challenge, które jest również używane w języku francuskim w odniesieniu do wyzwania. Zatem dosłownie tłumacząc tę ​​koncepcję, otrzymujemy: wyzwanie deski.

Deska to nazwa dobrze znanego ćwiczenia fizycznego. Kiedy wyzwanie deski zostanie wykonane poprawnie, ciało musi być idealnie proste, jak zwykła deska. Badany tworzy ze swoim ciałem coś w rodzaju deski i musi utrzymać tę pozycję pionową przez określony czas.

Wyzwanie polega na wykonaniu tego ćwiczenia podczas okres czasu, 30 dni. Dlatego Plank Challenge będzie się składał z wykonuj ćwiczenie deski przez 30 dni. Następnie używa się wyrażenia „30-dniowe wyzwanie deski”. bardziej oznaczyć to pojęcie wyraźny.

Dlatego Plank Challenge jest aktem powtarzania codzienne ćwiczenia deski lub pozycja deski dla 30 dni zmieniło czas trwania ćwiczenia. Ten czas trwania wzrasta z czasem. Tym samym czas trwania planszy jest bardzo precyzyjny codziennie i nie jest taki sam od pierwszego do ostatniego dnia.

Celem tego ćwiczenia jest wzmocnienie mięśni głębokich brzucha, które ma także na celu uzyskanie płaskiego brzucha. Deska służy również do zmniejszenia ryzyka kontuzji, które mogą wystąpić po tradycyjnej sesji treningowej.

Wyzwanie Deski
Stań prosto jak deska

Jak wykonać Wyzwanie Deski?

Deska Challenge charakteryzuje się pozycją, którą należy utrzymać prawidłowo przez kilka sekund lub minut. Czas trwania ćwiczenia zmienia się w czasie i mieści się w okresie 30 dni.

Ćwiczenie deski lub pozycja deski

Ćwiczenie deski polega na przyjęciu a pozycja. Polega to na opieraniu się na łokciach i czubkach palców równowagę, ustawiając się poziomo i równolegle do grunt. Zasada polega zatem na przyjęciu tej prostej i wydłużonej pozycji utrzymać go przez określony czas, jednocześnie pracując nad jego zdobyciem maksymalne mięśnie. Podczas wykonywania ćwiczenia deski:

 • nogi są wyciągnięte;
 • stopy delikatnie rozstawione;
 • głowa musi patrzeć w ziemię;
 • plecy powinny być proste.

Zatem ciało musi znajdować się w całkowicie prostej linii. Należy unikać wytwarzania napięcia w szyi i plecach. Aby to zrobić, musisz patrzeć na ziemię, aby szyja i kręgosłup były dobrze ustawione. Należy także unikać wszelkich form skrzywienia odcinka lędźwiowego, dbając o to, aby plecy były proste. Aby uniknąć wzrostu ciśnienia krwi, należy oddychać i unikać wstrzymywania oddechu. Początkujący mogą zasięgnąć porady lub wiedzy specjalisty, aby prawidłowo ukończyć planszę i stracić trochę brzucha.

Czas trwania deski

30-dniowe wyzwanie deski będzie się składać z: Oblicz czas, przez jaki codziennie wykonujesz ćwiczenie deski. Czas ten jest określony w programie, który uwzględnia również dni odpoczynek. Ten 30-dniowy program ustala się w następujący sposób:

 • Dzień 1 i 2: 20 sekund;
 • Dzień 3 i 4: 30 sekund;
 • Dzień 5: 40 sekund;
 • Dzień 6: odpoczynek;
 • Dzień 7 i 8: 45 sekund;
 • Dni 9, 10, 11: 60 sekund;
 • Dzień 12: 90 sekund;
 • Dzień 13: odpoczynek;
 • Dzień 14: 100 sekund;
 • Dzień 15: 110 sekund;
 • Dzień 16 i 17: 120 sekund;
 • Dzień 18: 150 sekund;
 • Dzień 19: odpoczynek;
 • Dzień 20 i 21: 150 sekund;
 • Dzień 22 i 23: 180 sekund;
 • Dzień 24 i 25: 210 sekund;
 • Dzień 26: odpoczynek;
 • Dzień 27 i 28: 240 sekund;
 • Dzień 29: 270 sekund;
 • Dzień 30: 300 sekund.

Dlatego wskazane jest zacząć od utrzymania pozycji deski przez 20 sekund i stopniowo zwiększać czas wykonywania ćwiczenia. Dzięki temu postępowi możesz powoli budować siłę i wytrzymałość.

Specyfika Desk Challenge

Wyjątkowość deski polega na tym, że jest to ćwiczenie izometryczne, co oznacza, że ​​utrzymujemy równowagę w kontrolowanej pozycji bez ruchu, w przeciwieństwie do innych ćwiczeń wymagających serii ruchów. Zatem osoba wykonuje ćwiczenie w pozycji statycznej, punkty podparcia są nieruchome. Jest nieruchomy w określonej pozycji, ale mięśnie są napięte. Nie ma zatem mowy o ruchach, lecz o ciągłym skurczu, który pozwala zaangażować mięśnie pleców i brzucha, sprawiając, że pracują one do momentu odczuwania pewnego zmęczenia mięśni.

Ćwiczenie Plank Challenge
Deska Challenge, przyjmij pozycję deski i pozostań nieruchomo przez kilka sekund.

Co musimy zaplanować Wyzwanie?

Realizacja Plank Challenge jest łatwe, ponieważ praktycznie nie ma specjalnego sprzętu do tego nabyć, podobnie jak ma to miejsce w przypadku ćwiczeń na salach sport. Wystarczy płaska podłoga i zegarek ze stoperem lub smartfona do pomiaru czasu.

Na początek można używać maty gimnastycznej ograniczyć odczuwanie bólu w łokciach.

Przede wszystkim Deska Wyzwanie wymaga sporej dawki motywacji i determinacji, aby realizować je codziennie przez okres 30 dni.

Wyzwanie Deski Czy pozwala mieć płaski brzuch?

Tam deska to ćwiczenie, które pozwala wywrzeć zdrowy nacisk na serce i płuca i wzmacnia je. Również celuje i aktywuje kilka mięśni. Pozycja statyczna i utrzymanie skurczu sprawiają angażują także mięśnie ramion, barków, ud i pośladków niż mięśnie międzykręgowe. Mięśnie brzucha (prosty, skośny zewnętrzny, skośny wewnętrzny i poprzeczny) również biorą udział w ćwiczeniach utrzymując pozycję deski.

Więc, deska pozwala na utratę tłuszczu z brzucha poprzez pracę mięśni mięśnie brzucha, zwłaszcza poprzeczne. Rzeczywiście, jest to ważna prośba poprzecznego, co pozwala uzyskać widoczne rezultaty już na poziomie żołądka. Mięsień ten jest najgłębszym z mięśni brzucha i tworzy pas brzucha lub naturalną pochwę, która pozwala uzyskać płaski brzuch.

Tam Deska pozwala wzmocnić i ujędrnić poprzeczną część z korzyścią dla poziom żołądka. Praca tego mięśnia zapobiega pojawieniu się brzucha spuchnięte, jednocześnie pozwalając zmniejszyć talię i stracić tłuszcz z brzucha. Zabieg poprzeczny umożliwi spłaszczenie brzucha i udoskonalenie rozmiar. Pomaga utrzymać płaski brzuch.

Powodując skurcz tego pasa brzucha, deska jest doskonałym sprzymierzeńcem w walce o płaski brzuch. Ten ćwiczenia są zatem proste i skuteczne w doskonaleniu żołądek, skutecznie pracując w kierunku poprzecznym.

W ten sposób wyzwanie deski pozwoli ci mieć żołądek płaskie w ciągu kilku tygodni poprzez wzmocnienie i napinanie mięśni mięśnie brzucha, zwłaszcza poprzeczne.

Jak deskować Wyzwanie, aby mieć płaski brzuch?

Aby mieć płaski brzuch, jest to ważne aby prawidłowo wykonać deskę, przestrzegając czasu ćwiczeń fizycznych każdego dnia, a także okres 30 dni i dni odpoczynku. Ważne jest również, aby codziennie wykonywać deskę w bezpieczny sposób. i wydajny. Aby więc osiągnąć rezultaty, konieczne jest utrzymanie ciało w desce, doskonale napinając brzuch i pośladki. Ten delikatny skurcz pomaga aktywować mięśnie brzucha i mięśnie pośladki. Dlatego konieczne jest utrzymywanie napiętych mięśni brzucha poprzez wykonywanie ćwiczeń ramiona bezpośrednio na łokciach. Należy także unikać podnoszenia głowę, aby poruszyć szyją i wygiąć plecy.

Aby ujędrnić mięśnie poprzeczne i uzyskać płaski brzuch, ważne jest oddychanie, aby ćwiczenie było skuteczne. Trzymając deskę, należy zatem uważnie oddychać. Powinieneś zrobić wydech, wciągając brzuch tak daleko, jak to możliwe. Wydech, podobnie jak wdech, musi być powolny i głęboki.

Sportsmenka z płaskim brzuchem
Plank Challenge pomaga schudnąć i uzyskać płaski brzuch.

Moja opinia

Plank Challenge ma zalety dla: ciała, szczególnie w okolicach brzucha. Pozwala na pracę mięśni poprzecznych i uzyskanie płaskiego brzucha. Jednak Plank Challenge nie jest cudownym rozwiązaniem, ponieważ samym Plank Challenge nie da się długo spłaszczyć brzucha.

Moim zdaniem Plank Challenge może przyczynić się do odchudzenia brzucha. Aby wkład ten był widoczny, zarząd musi być powiązany z:

 • program lub seria ćwiczeń mających na celu utratę tłuszczu z brzucha;
 • zdrowa i zbilansowana dieta, aby pozbyć się warstwy tłuszczu znajdującej się na brzuchu;
 • treningi cardio mające na celu pozbycie się tłuszczu podskórnego, który często pokrywa mięśnie brzucha.

Więc, w wielu przypadkach celowanie i aktywowanie tylko mięśni brzucha, dzięki Plank Challenge uzyskanie płaskiego brzucha jest skuteczne, ale możliwe okażą się niewystarczające, jeśli np. dieta nie jest zdrowa i zrównoważony.