Stosowanie homeopatii w celu utraty wagi po menopauzie

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Przechodzisz menopauzę i czujesz się niekomfortowo w swoim ciele? Odkryj homeopatię, aby schudnąć w okresie menopauzy.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Menopauza to ogólnie przerażający moment w życiu kobiety, w którym zachodzi wiele zmian. Często w tym okresie kobiety doświadczają rzadkich miesiączek, co kończy lata produktywności. Wydzielanie hormonów związanych z produktywnością, progesteronu i estrogenu, zostaje zatrzymane. Jednak fakt, że owulacja i miesiączka dobiegają końca, zwykle prowadzi również do przyrostu masy ciała. Aby zminimalizować ten specyficzny efekt menopauzy, wiele kobiet stosuje specjalną dietę. Homeopatia jest również realną alternatywą dla zmniejszenia skutków menopauzy, zwłaszcza przyrostu masy ciała.

Czy menopauza prowadzi do przybierania na wadze?

Niestety tak. Menopauza zazwyczaj prowadzi do średniego przyrostu masy ciała od dwóch do pięciu kilogramów. Jednak przyrost masy ciała nie jest klasycznym efektem menopauzy, podobnie jak uderzenia gorąca czy suchość skóry. Jednak brak żeńskich hormonów może prowadzić do przybrania kilku kilogramów, ponieważ estrogen reguluje apetyt, a progesteron moduluje zużycie energii w postaci ciepła.

Zmiana sylwetki

Menopauza nie musi oznaczać znacznego przyrostu masy ciała. Niemniej jednak ta faza życia powoduje znaczącą zmianę w dystrybucji tkanki tłuszczowej.

Przed nadejściem menopauzy tłuszcz jest magazynowany głównie w dolnej części ciała kobiety, na udach, brzuchu i pośladkach. Ta gynoidalna dystrybucja tłuszczu wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem sercowo-naczyniowym.

Po menopauzie rozkład tkanki tłuszczowej zmienia się gwałtownie. Staje się bardziej podobny do tego u mężczyzn: oznacza to, że tłuszcz częściej znajduje się w jamie brzusznej. Jest to rozkład androidalny.

Istotna funkcja psychiki

Większość przyrostu masy ciała w okresie menopauzy ma podłoże psychologiczne. Ten okres życia jest niezwykle trudny dla wielu kobiet. Pozostawienie macierzyństwa za sobą jest skomplikowane, nawet dla tych, które nie chcą już mieć dzieci. Podświadomie menopauza jest postrzegana jako koniec „młodego”, zdrowego i sielankowego życia.

Dla wielu osób oznacza nadejście starości. Nie jest to łatwe zadanie w wieku, w którym wygląd zajmuje centralne miejsce. Rezultatem jest stres, który prowadzi do podjadania. Rezultat: kobiety sięgają po tłuste, słodkie potrawy i przybierają na wadze. W tym przypadku to nie sama menopauza powoduje przyrost masy ciała, ale umysł.

Menopauzai przyrost masy brzucha: prawdziwe powiązania

Hormonalne i zasadniczo metaboliczne wstrząsy spowodowane menopauzą optymalizują pojawianie się nadwagi. Z powodu braku funkcji rozrodczych powstaje nadwyżka kalorii, często zamieniana na rezerwy dla organizmu. Oprócz przybierania na wadze w okolicach brzucha, menopauza optymalizuje również pojawianie się cellulitu na udach i biodrach.

Dlaczego warto wybrać homeopatię zamiast diety menopauzalnej?

Wielu specjalistów zaleca homeopatię w celu zmniejszenia skutków menopauzy, takich jak uderzenia gorąca. W przeciwieństwie do podstawowej diety, leczenie homeopatyczne wymaga czasu, zanim zacznie działać i zanim jego pozytywne efekty będą odczuwalne.

Jeśli chcesz zrzucić dziesięć kilogramów, pamiętaj, że nie znikną one od razu. Będziesz musiał poczekać, aż kilogramy zejdą jeden po drugim. Jednak dzięki homeopatii możesz celować w obszary, które chcesz stopić.

Odkryjmy wpływ homeopatii na menopauzę.

Naprzyrost masy ciała spowodowany menopauzą

Rozwiązanie homeopatyczne nie jest takie samo dla każdej osoby. W rzeczywistości poziom działania leku różni się w zależności od ogólnego stanu zdrowia, nawyków żywieniowych, uprawianych sportów, jakości snu i charakteru. Aby dowiedzieć się więcej o swoim profilu, zalecam wizytę u lekarza homeopaty. Taki ekspert będzie w stanie określić dokładny profil homeopatyczny. Pomoże ci on znaleźć odpowiedni środek na odchudzanie. Specjalista ten poda również przeciwwskazania i tygodniową dawkę produktu.

Uderzenia gorąca

Ponad 50% kobiet przechodzących menopauzę doświadcza uderzeń gorąca. Polegają one na uderzeniach gorąca i poceniu się, co powoduje nieprzyjemne uczucie gorąca, nawet w miesiącach zimowych. Są to skutki uboczne braku estrogenu. Z reguły uderzenia gorąca ustępują i zatrzymują się kilka lat po ostatniej miesiączce. Możliwe jest zwalczanie tego nieprzyjemnego efektu menopauzy za pomocą leczenia homeopatycznego. W moim przypadku to rozwiązanie naprawdę pomogło. Polecam tę opcję, jeśli przechodzisz menopauzę.

Leczenie homeopatycznezatrzymywaniawody w organizmie

W okresie menopauzy niektóre kobiety są również dotknięte zjawiskiem znanym jako zatrzymywanie wody. Przybiera ono formę obrzęku twarzy, a także nóg i brzucha. Zatrzymywanie wody może również wpływać na inne obszary ciała, takie jak pośladki lub uda. Decydując się na leczenie homeopatyczne, tak jak ja, można wyszczuplić te konkretne obszary ciała. Natrum sulfuricum 5 c jest wysoce zalecane do tego typu leczenia. Przed zastosowaniem tego typu produktu należy jednak skonsultować się ze specjalistą.

Optymalizacja utraty wagi za pomocą leczenia homeopatycznego

Menopauza prowadzi do pojawienia się cellulitu lub skórki pomarańczowej, która jest spowodowana magazynowaniem tłuszczu i zatrzymywaniem wody. Rozwiązania homeopatyczne pomagają wyeliminować cellulit poprzez optymalizację krążenia i drenaż komórek. Homeopatia nie jest jednak cudownym lekarstwem. Jednocześnie zaleca się regularną aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Należy również wybrać zbilansowaną dietę z dużą ilością białka roślinnego. Pożegnaj się z białkiem zwierzęcym! Należy również regularnie spożywać owoce i warzywa, pomijając pokarmy, które mogą zawierać toksyny.

Etapy leczenia opuchniętego brzucha w okresie menopauzy za pomocą homeopatii

Nawet jeśli rozwiązania homeopatyczne są istotne w walce z cellulitem i magazynowaniem tłuszczu, konieczne jest przestrzeganie odpowiedniego programu. Oto trzy zalecenia, o których należy pamiętać: drenaż (zróżnicowana i zbilansowana dieta z dietą „hipotoksyczną”), zaprzestanie spożywania pokarmów zawierających toksyny i zmniejszenie stresu.

Drenaż

Pierwszym krokiem jest wyeliminowanie z organizmu zanieczyszczeń, takich jak kawa, tytoń, alkohol i używki. Po detoksykacji organizm jest gotowy na nowe działania mające na celu utratę wagi. Drenaż aktywuje również naturalne funkcje organizmu poświęcone eliminacji tych toksyn.

Przestań pićalkohol

Jeśli chcesz schudnąć, alkohol jest głównym wrogiem. Zwiększa apetyt i spowalnia przyswajanie witamin.

Homeopatia jest prawdziwą alternatywą w walce z magazynowaniem tłuszczu i zatrzymywaniem wody na brzuchu przed i w trakcie menopauzy. W rzeczywistości opcja ta umożliwia ukierunkowanie na obszary, które wymagają odchudzania. Umożliwia również eliminację toksyn. Poprawia również zarządzanie głodem.

W jaki sposób homeopatia pomaga schudnąć?

Rozwiązanie homeopatyczne jest doskonałą opcją, aby położyć kres nagłym zachciankom na jedzenie. Wstrzymuje pracę żołądka do czasu posiłku. Polecam Antimonium crudum 9 CH i Ignatia amara 9 CH, które są bardzo dobrymi środkami hamującymi apetyt (dwie granulki trzy razy dziennie).

Jaka kuracja homeopatyczna jest najlepsza na odchudzanie?

Jak wspomniano powyżej, zdecydowanie zalecam przyjmowanie Ignatia Amara. Produkt ten jest odpowiedni do łagodzenia głodu i radzenia sobie z podjadaniem: wystarczą dwie granulki Ignatia Amara 7 CH trzy razy dziennie. Jeśli chęć jedzenia jest ciągła, zalecam przyjmowanie dwóch granulek Antimonium Crudum 9 CH trzy razy dziennie. Od teraz wybierz swoją homeopatyczną kurację na odchudzanie w okresie menopauzy!