Czy są dostępne na receptę leki zmniejszające apetyt?

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Nadwaga i otyłość stanowią realny problem zdrowia publicznego, ponieważ dotykają znaczną część światowej populacji. Aby temu zaradzić, wdrażane są różne rozwiązania. Wśród tych rozwiązań na odchudzanie znajduje się wiele kapsułek odchudzających. Dzięki tym suplementom diety pozbędziesz się zbędnych kilogramów. Ponieważ bardzo często sama dieta nie wystarczy, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Właśnie w takim kontekście niektóre środki odchudzające (stłumiące apetyt) stanowią dla użytkowników niezwykle cenioną pomoc w kontrolowaniu wagi i doskonaleniu sylwetki. Chociaż większość tych suplementów diety jest dostępna bez recepty, niektóre można kupić na receptę.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Kup Xenical, dostawa w ciągu 24 godzin, konsultacja i recepta online

Co to jest środek tłumiący apetyt?

leki hamujące apetyt
Xenical to lek hamujący apetyt sprzedawany na receptę we Francji, Europie i Ameryce.

Środki tłumiące apetyt to suplementy diety, które pomagają zmniejszyć ilość spożywanego codziennie pożywienia, nie dokuczając jednak głodem, a co dopiero wpadając w udrękę zachcianek i podjadania.

Te kapsułki odchudzające pozwalają szybciej poczuć uczucie sytości. W rzeczywistości środki tłumiące apetyt sprawiają, że czujesz się pełny dłużej niż w przypadku innych pokarmów. Poczucie sytości chroni przed podjadaniem. Dzięki temu już po pewnym czasie uda Ci się schudnąć. Wyjątkowość środka tłumiącego apetyt polega na jego składzie. Znajdziesz tam następujące składniki odżywcze:

  • naturalne włókna (pektyny), które pęcznieją w żołądku i powodują szybsze uczucie sytości;
  • lipidy, które przedłużają uczucie sytości, ponieważ dłużej utrzymują się w żołądku;
  • białka, których trawienie trwa dłużej i wolniej.

Leki hamujące apetyt dostępne na receptę

We Francji lek tłumiący apetyt Xenical sprzedawany jest na receptę

We Francji na receptę wprowadzany jest na rynek lek zmniejszający apetyt o nazwie Xenical (120 mg, kapsułki, pudełko po 84 sztuki).

Xenical, produkt z laboratorium Roche, to jedyny lek przeciw otyłości dopuszczony we Francji. Jego głównym składnikiem aktywnym jest orlistat. Ogranicza wchłanianie tłuszczów w przewodzie pokarmowym. Jest to lek często zalecany w leczeniu otyłości (wskaźnik masy ciała (BMI) większy lub równy 30) lub nadwagi (BMI większy lub równy 28), związanej z czynnikami ryzyka. Ta tabletka hamująca apetyt jest również zalecana w połączeniu z dietą niskokaloryczną.

Badania kliniczne potwierdzają jego skuteczność medyczną i naukową. Jeżeli jednak stosujesz orlistat, kuracja nie powinna trwać dłużej niż 12 tygodni, jeśli nie udało Ci się schudnąć przynajmniej 5% początkowej masy ciała (przed kuracją).

Tabletka Xenical, przyjmowana podczas posiłku lub tuż po nim, pomoże Twojemu organizmowi ograniczyć ilość kalorii, dając przekonujące rezultaty: utratę wagi, redukcję talii i poziomu cukru we krwi, wyraźną poprawę ciśnienia krwi, ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu .

Dobrze wiedzieć: od 2009 roku Xenical pozostaje jedynym lekiem przeciw otyłości uznanym za skuteczny. Jednakże czasopismo Prescrire wskazuje na więcej zagrożeń (niedobory, częste zaburzenia trawienia i złamania kości u młodzieży) niż korzyści (niewielka i przejściowa skuteczność). I podsumowując, żaden lek nie pozwala schudnąć trwale i bez ryzyka.

Kup Xenical, dostawa w ciągu 24 godzin, konsultacja i recepta online

W Ameryce Północnej, zwłaszcza w Kanadzie, na receptę sprzedawane są trzy leki stosowane w leczeniu nadwagi lub otyłości

Xenical

Znajdziesz tam ten sam lek Xenical® (orlistat), który w rzeczywistości jest inhibitorem lipaz żołądkowo-jelitowych. Nie zmniejsza apetytu. Jego rolą jest hamowanie aktywności enzymów. Dzięki temu organizm może zmniejszyć ilość tłuszczu wchłanianego do krwioobiegu.

Sprzeciwiać się

Oprócz tego leku, na receptę można kupić Contrave®, kolejny skuteczny środek tłumiący apetyt w celu zwalczania nadmiaru tłuszczu. Jest to połączenie naltreksonu (cząsteczki stosowanej w leczeniu alkoholizmu i uzależnienia od opioidów) i bupropionu (substancji czynnej działającej przeciwdepresyjnie i umożliwiającej rzucenie palenia), ale w słabych dawkach. Występuje w postaci tabletek; dawka wynosi 2 tabletki 2 razy dziennie (dawka maksymalna).

Warto również wiedzieć, że stosowanie Contrave® jest zalecane u osób dorosłych (oprócz diety niskokalorycznej i programu aktywności fizycznej). Są to osoby z BMI wynoszącym 30 kg/m2 lub więcej lub BMI większym lub równym 27 kg/m2, u których występuje co najmniej jeden stan związany z masą: nadciśnienie, cukrzyca typu 2, dyslipidemia (obecność triglicerydów, cholesterolu lub tłuszczu we krwi, w dużych proporcjach).

Saxenda

Jeśli oprócz utraty wagi chcesz zmniejszyć obwód talii lub obniżyć indeks glikemiczny i poziom cholesterolu, możesz porozmawiać ze swoim lekarzem. Może przepisać Ci lek Saxenda®. Ten inny lek na odchudzanie ma postać roztworu do wstrzykiwań w fabrycznie napełnionym wstrzykiwaczu, który można łatwo zaaplikować samodzielnie.

Saxenda® (liraglutyd) opiera się na hormonie naturalnie obecnym w organizmie (GLP-1 lub peptyd glukagonopodobny-1), którego działanie polega na ograniczeniu przyjmowania pokarmu, a także zmniejszeniu apetytu. Ten lek Saxenda® jest sprzymierzeńcem, który wyciągnie pomocną dłoń w dążeniu do utraty wagi. Pomaga ograniczyć apetyt.

Warunki przepisywania tych leków tłumiących apetyt

Środek tłumiący apetyt
Oprócz PhenQ, Zotrim jest naturalną i skuteczną alternatywą dla leków tłumiących apetyt.

Za dostarczanie tych leków zmniejszających apetyt, takich jak leki, odpowiada lekarz prowadzący. Rzeczywiście, wcześniejsza rozmowa z lekarzem pozwoli mu, po przeprowadzeniu badań, określić historię osobistą lub rodzinną, BMI lub jakąkolwiek inną chorobę współistniejącą związaną z otyłością (cukrzyca typu 2, wysokie ciśnienie krwi), a także skutki uboczne niektóre leki.

Dzięki tym odpowiedziom Twój lekarz będzie mógł przepisać odpowiedni dla Twojej sytuacji suplement diety zmniejszający apetyt, minimalizując w możliwie największym stopniu wszelkie możliwe ryzyko.

Nowa gama leków zmniejszających apetyt jako istotna alternatywa w walce z otyłością

Dostępne bez recepty, te środki tłumiące apetyt pojawiają się jako alternatywa bez recepty, pozwalająca osiągnąć cel kontroli wagi. Są to w 100% naturalne zabiegi, które gorąco polecam wypróbować. W rzeczywistości są częścią najlepsze środki tłumiące apetyt rynku.

PhenQ

Lider na rynku środków tłumiących apetyt (w opinii konsumentów i profesjonalistów), PhenQ to w 100% naturalna, w 100% roślinna kapsułka odchudzająca. Jest odpowiedni dla Ciebie, zwłaszcza jeśli jesteś weganem lub wegetarianinem. Ten suplement diety spala tłuszcz, zmniejsza apetyt i dodaje energii. Jeśli utrata wagi jest dla Ciebie bólem głowy, nie musisz już cierpieć: PhenQ jest idealnym rozwiązaniem.

SZYBKO SCHUDNĄĆ Z PHENQ


  • Bezpłatna wysyłka
  • Dołącz do ponad 190 000 zadowolonych klientów
  • Do 2 bezpłatnych butelek
  • 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
3 bouteilles de Phenq

Zamów PHENQ już teraz na oficjalnej stronie internetowej

Zotrim

Tabletka Zotrim, dostępna również bez recepty, jest bardzo skutecznym sprzymierzeńcem w odchudzaniu. Badania kliniczne potwierdziły skuteczność tej kapsułki odchudzającej. Zotrim to najbardziej sprawdzony na rynku produkt zmniejszający apetyt i odchudzający.