Środek tłumiący apetyt: opinie konsumentów i specjalistów od żywienia

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Osoby z nadwagą często szukają sposobów na odchudzanie. Niektórzy uciekają się do diet, inni starają się kontrolować spożycie pokarmu. W obliczu niepowodzenia tych różnych strategii wiele z tych osób sięga po naturalne środki odchudzające lub suplementy diety zmniejszające apetyt, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Skuteczność tych środków odchudzających jest przedmiotem dyskusji i wywołuje mieszane opinie na różnych forach dyskusyjnych w Internecie. Niektórzy konsumenci wychwalają zalety tych produktów odchudzających, inni natomiast uważają, że nie mają one działania hamującego apetyt. Co więcej, korzyści związane z utratą wagi związane z tymi lekami zmniejszającymi apetyt nie są jednomyślne w środowisku ekspertów w dziedzinie żywienia ani w środowisku medycznym, co zamiast tego wymaga zachowania czujności w odniesieniu do tych produktów.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Co to jest środek tłumiący apetyt?

Środek tłumiący apetyt to sprzymierzeniec odchudzania występujący w kilku postaciach. Na rynku dostępne są suplementy diety hamujące apetyt w różnej postaci (tabletki, kapsułki itp.). Według producentów hamują apetyt, wywołując uczucie sytości, co zmniejsza ochotę na jedzenie. Innymi słowy, spożywając je, będziesz w stanie zminimalizować dzienne spożycie kalorii i zaprzestać podjadania między posiłkami, aby zmaksymalizować utratę wagi.

środek tłumiący apetyt i dieta
Zmniejszając apetyt, pozwalają ograniczyć niechciany apetyt i łatwiej schudnąć. Zatem leki zmniejszające apetyt mogą znacznie pomóc w diecie.

Recenzje konsumentów dotyczące środków tłumiących apetyt

Kilka platform pozwala internautom na wyrażenie swojej opinii na temat niektórych produktów odchudzających. Niektórzy, którzy używali tych produktów, dzielą się swoimi doświadczeniami ze środkami tłumiącymi apetyt. Satysfakcja niektórych czasami rodzi pozytywne referencje lub opinie; rozczarowanie innych prowadzi do negatywnych opinii.

Pozytywne recenzje

Kilka marek lub producentów oferuje suplementy diety hamujące apetyt, które są szczególnie popularne wśród niektórych konsumentów. Ci drudzy nie wahają się pochwalić uzyskanymi efektami, w tym znaczną utratą wagi, po zastosowaniu tych produktów. Te opinie podkreślają skuteczność środków tłumiących apetyt w odniesieniu do utraty wagi.

Opinia od FabienneG, użytkownika Brulafine

Pozytywne efekty, których można się spodziewać po suplemencie diety Brulafine, zawarte są w słowach FabienneG (https://conseils-de-maman.fr/brulafine-avis/)

recenzja brulafiny 1

Opinia Aline Arcis, konsumentki Anaca3

Dzięki tym sprzymierzeńcom odchudzania wielu konsumentów straciło kilogramy. Dotyczy to szczególnie Aline Arcis z suplementem diety tłumiącym apetyt o nazwie Anaca3 francuskiej marki Nutravalia. „” Przetestowałem dla Was 2-miesięczną kurację i byłem całkiem zadowolony z wyniku (…). W ciągu 2 miesięcy kuracji schudłam łącznie 4 kg, kontynuując pływanie dwa razy w tygodniu i jedząc mniej ze względu na działanie hamujące apetyt (…). Jestem bardzo zadowolona z efektu, ponieważ nie odczułam żadnych skutków ubocznych i zrzuciłam kilka dokuczających mi zbędnych kilogramów’’ (https://www.golias.fr/anaca3-avis/amp/).

Zatem według tego konsumenta działanie Anaca3 hamujące apetyt pomaga zmniejszyć apetyt, regulując chęć jedzenia, co ułatwia utratę wagi.

Informacje zwrotne od użytkowników Covi i PhenQ

Covi, inny konsument, podąża w tym samym kierunku, podkreślając skuteczność PhenQ, innego suplementu diety zmniejszającego apetyt:„Oto moje doświadczenie na temat skuteczności tabletek PhenQ. Zdecydowanie występuje efekt tłumienia apetytu, a także fantastyczny zastrzyk energii, który pozwala mi dużo więcej się poruszać. (…) Efekt jest, schudłam 2 kg w 2 tygodnie, a dotychczas ze względu na wiek (mam 49 lat) nie udało mi się schudnąć 1 g. Dlatego polecam te tabletki, wydają się skuteczne. (https://scamoufiable.com/medecine/phenq-scam-ou-fiable/).

Krótko mówiąc, te różne opinie są zgodne co do skuteczności tych różnych środków tłumiących apetyt. Wszyscy ci konsumenci doceniają cenną pomoc, jaką zapewniają te produkty, jeśli chodzi o osiągnięcie celów związanych z utratą wagi.

Negatywne recenzje

Opinia Crysty na temat Brulafine i Konjac

Czytając opinie internautów na niektórych forach, leki tłumiące apetyt nie cieszą się popularnością. Są one mocno deprecjonowane komentarzami podkreślającymi nieskuteczność tych produktów, które nie pozwalają schudnąć ani zmniejszyć apetytu.

Konsumenci tacy jak Crysty nie zalecają stosowania środków tłumiących apetyt w nadziei na utratę wagi lub zmniejszenie głodu: „Zamówiłem Brulafine i środek tłumiący apetyt konjak więc mogę powiedzieć, że jest to wielkie oszustwo. Czuję się jeszcze bardziej głodny. Zdecydowanie odradzam. https://forum.doctissimo.fr/nutrition/complements-alimentaires/brulafine-bruleur-graisse-sujet_151265_1.htm

Relacja z Yo26 na Anaca3

Dla niektórych konsumentów, gdy chcą schudnąć, środki tłumiące apetyt nie są rozwiązaniem. Prawdopodobnie wywołają odwrotny skutek, promując przyrost masy ciała.

Są to głównie słowa, które wyłaniają się z zeznań Yo26, który wyraża się w następujący sposób na temat środka tłumiącego apetyt Anaca3: „Kapsułkę z czujnikiem tłuszczu Anaca3 i słynne cukierki Anaca3 testowałem przez 2 miesiące. Ten produkt absolutnie nie działa. Nie schudłam 1 g, wręcz przeciwnie, przytyłam 3 kilo i uczucie wzdęć. Ten produkt nie ma żadnego interesu poza zwolnieniem Cię z 29,90 € i 9,90 € za słodycze i nie wierzę w satysfakcję ani zwrot pieniędzy z mojej strony. Nie polecam. Na własne ryzyko.” (https://www.beaute-test.com/anaca3_anaca3.php?listeavis=1).

Recenzje tłumiące apetyt

Ostrzeżenie Marie dotyczące środków tłumiących apetyt

Niektóre negatywne opinie na temat środków tłumiących apetyt są wręcz ostrzeżeniami: „„Uważaj na leki tłumiące apetyt. Narażasz swoje życie na niebezpieczeństwo” Żonaty (https://sante-medecine.journaldesfemmes.fr/forum/affich-201152-coupe-faim-efficiace-et-non-dangereux).

Recenzje specjalistów ds. żywienia/zdrowia

Formuła suplementów diety zmniejszających apetyt obejmuje różne rodzaje składników. Działanie niektórych naturalnych składników aktywnych, takich jak konjac, podkreślają niektórzy eksperci od żywienia, w tym dietetyczka Léa Zubrina.

Pozytywna opinia od Léi Zubriny, dietetyka i dietetyka

Léa Zubrina deklaruje: „Aby pomóc w utracie wagi, konjac może być interesujący. Ta bardzo niskokaloryczna, naturalna roślina ma wiele zalet związanych z bardzo wysoką zawartością błonnika pokarmowego. Konjac polecany jest osobom, które mają trudności z kontrolowaniem przyjmowania pokarmu i mają tendencję do jedzenia za dużo i zbyt często.„”.

Pozytywna opinia Béatrice Benavent-Marco, dietetyka i dietetyka

Nic dziwnego, że inna dietetyczka, Béatrice Benavent-Marco, odkrywa dominującą rolę konjac w utracie wagi. Podkreśla, że ​​jest to „… dobry sprzymierzeniec na odchudzanie, gdyż roślina ta zawiera włókna hydrofilowe, glukomannany, które w kontakcie z wodą znacznie pęcznieją. Zwiększa to objętość żołądka i działa sycąco. Jemy wtedy mniej innych pokarmów, które zawsze będą bardziej kaloryczne niż konjac.„”. (https://blog.nutrilifeshop.com/le-konjac-un-bon-aide-minceur/)

Ostrzeżenie od Ghislaina Grodarda, dietetyka i dietetyka

Z pewnością działanie hamujące apetyt niektórych roślin zostało uznane przez ekspertów ds. żywienia. Jednak nie wszystkie rośliny wykazują właściwości odchudzające, a różne preparaty ziołowe nie są formalnie kojarzone z działaniem hamującym apetyt. Preparaty roślinne mogą zatem sprawić, że niektóre produkty odchudzające będą nieskuteczne, a nawet szkodliwe.

Rzeczywiście, niektóre rośliny mają przeciwwskazania lub skutki uboczne, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Dlatego też, zdaniem dietetyka Ghislaina Grodarda, odchudzające suplementy diety „… stwarzają zagrożenia, których nie można bagatelizować.. (https://www.60millions-mag.com/2020/09/10/regimes-5-raisons-d-eviter-les-complements-alimentaires-17656).

Ostrzeżenie od profesora Alaina Golaya, specjalisty ds. otyłości

Co więcej, w opinii społeczności ekspertów skuteczność tych preparatów nie została udowodniona. Specjalista ds. otyłości w Szpitalach Uniwersyteckich w Genewie profesor Alain Golay podkreśla: „ Trzeba jeszcze udowodnić, że tak (te sformułowania – przyp. red.) zmniejszyć głód’. (https://www.allodocteurs.fr/alimentation/complements-alimentaires/complements-alimentaires-utiles-ou-dangereux_1593.html).

Opinia Alexandry Murcier, dietetyka

Podobnie skuteczność spalaczy tłuszczu nie została naukowo udowodniona. Zdaniem niektórych ekspertów, zwłaszcza Alexandry Murcier (specjalistki od żywienia): „ Nie ma produktu zdolnego spalać tłuszcz. Ten rodzaj nutrikosmetyków działa poprzez zwiększenie podstawowego metabolizmu, dzięki czemu organizm spala dziennie więcej kalorii..” (https://www.lexpress.fr/styles/forme/les-dangers-des-produits-brule-graisses_2063267.html).

Zotrim, skuteczny środek tłumiący apetyt w celu utraty wagi

Tubka Zotrimu
Zotrim, skuteczny środek tłumiący apetyt

Leki hamujące apetyt (niezależnie od tego, czy są niezgodne z pierwotnymi wskazaniami, czy nie) rozczarowują swoich użytkowników z powodu niezliczonych działań niepożądanych. Stąd stosowanie środków tłumiących apetyt i naturalnych suplementów diety takich jak Zotrim.

Wiele środków tłumiących apetyt jest dostępnych dla osób, które chcą schudnąć. Dlatego nie jest łatwo wybrać najbardziej odpowiedni produkt odchudzający, aby osiągnąć ten cel utraty wagi. W obliczu tej gamy środków tłumiących apetyt polecam Zotrim, doskonałej jakości suplement diety o specyficznych właściwościach, które plasują go wśród najlepsze środki tłumiące apetyt rynku.

Skuteczna formuła z wysokiej jakości składników

Opracowany w Wielkiej Brytanii przez Swiss Research Labs, wyróżnia się skutecznością w odchudzaniu. Wywołuje rzeczywistą i trwałą utratę wagi dzięki swojej formule opartej na ekstraktach roślinnych. Jest to w pełni naturalny produkt o skutecznej formule, która pozwala zmniejszyć apetyt i zapanować nad apetytem.

Te zdrowe, roślinne składniki charakteryzują się działaniem odchudzającym. Pomagają zwalczać głód i zmniejszają łaknienie, co pozwala ograniczyć spożycie kalorii w ciągu dnia.

Działanie tłumiące apetyt, zapewniające skuteczną i trwałą utratę wagi

Oprócz swojego składu Zotrim wyróżnia się również działaniem hamującym apetyt, co szybko zmniejsza apetyt i nawyki podjadania. W ten sposób głód jest lepiej kontrolowany, podobnie jak apetyt na jedzenie. W rezultacie ten suplement diety pozwoli Ci jeść mniej, zapewniając jednocześnie uczucie sytości, co zmniejsza spożycie kalorii. Dzięki temu wywołuje skuteczną utratę wagi.

Efekt spalania tłuszczu i dodania energii

Aby lepiej wymodelować sylwetkę, Zotrim ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. Rzeczywiście pobudza metabolizm i powoduje szybkie spalanie komórek tłuszczowych. Wyróżnia się także działaniem energetyzującym, co zwiększa aktywność fizyczną, a jednocześnie dodaje energii do uprawiania sportu.