Czy homeopatia może mieć działanie tłumiące apetyt?

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Homeopatia, delikatna metoda leczenia, umożliwia leczenie różnych patologii u poszczególnych osób poprzez integrowanie różnych stanów pacjenta (stan fizyczny, psychiczny, tempo życia, osobowość, środowisko). Zaletą tej terapii jest personalizacja leczenia pomimo podobieństwa patologii u dwóch różnych pacjentów. To właśnie w tym kontekście wielu mężczyzn i kobiet szuka homeopatii w swoim dążeniu do utraty wagi.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Homeopatia: działanie hamujące apetyt, które wciąż jest mało znane

Wielu z Was zwraca się teraz ku homeopatii, aby pomóc w utracie zbędnych kilogramów i kontrolowaniu wagi. Tak naprawdę homeopatia jest prostą i skuteczną alternatywą, która pozwala na regulację nadwagi. Jego działanie tłumiące apetyt jest następujące:

 • Homeopatia zmniejsza głód i atakuje źródło problemu, na który cierpisz: nadwaga;
 • Pomaga regulować apetyt;
 • i oszczędza Cię od zwykłych pragnień, aby jak najszybciej wrócić do formy.
Homeopatyczny środek tłumiący apetyt
Kilka preparatów homeopatycznych ma działanie tłumiące apetyt.

Korzyści z homeopatii w zakresie tłumienia apetytu

Dobra wiadomość: stosowanie homeopatycznych leków zmniejszających apetyt nie stanowi dla Ciebie żadnego zagrożenia ani przeciwwskazań. Nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Jesteś bezpieczny przed wszelkimi uzależnieniami lub interakcjami leków. Nie ma zatem żadnego wpływu na leczenie alopatyczne.

Czasem występujący w kuleczkach lub w postaci słodkich kropelek, Twój sprzymierzeniec na odchudzanie jest wskazany także dla dzieci i bardzo łatwy do połknięcia.

Jeśli chcę porozmawiać o wadach Twojego leczenia homeopatycznego, powiedziałbym raczej, że potrzebujesz dawki cierpliwości. Aby określić idealną dawkę, którą chcesz zalecić, wymagana jest cierpliwość, ponieważ leczenie jest spersonalizowane. Ponadto może się zdarzyć, że leczenie będzie tymczasowo niedostępne u zatwierdzonego dostawcy. Nie ma więc żadnych obaw co do skuteczności produktu.

Jakie środki homeopatyczne, aby schudnąć

Wiedz o tym, pierwszą przeszkodą do pokonania, aby schudnąć i udoskonalić sylwetkę, są przekąski. Aby to osiągnąć, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 • Antimonium crudum 9 CH i Ignatia amara 9 CH, doskonałe środki tłumiące apetyt (2 granulki 3 razy dziennie), które powstrzymują szalone łaknienie i sprawiają, że żołądek czeka do następnego posiłku;
 • Siarka 9 CH będzie Ci odpowiadać, jeśli masz słabość do cukru (ciasta, cukierki i inne słodycze);
 • I odwrotnie, jeśli nie możesz się oprzeć słonym przysmakom i cierpisz na zaparcia, twoim sprzymierzeńcem będzie Natrum muriaticum;
 • Calcarea carbonica 9 CH przeciwko upartemu podjadaniu, które atakuje Cię przez cały dzień;
 • Jeśli zamiast tego dręczy Cię głód lub odczuwasz jego wstrząsy, granulki Anacardium Orientale w 15 CH Cię ukoją;
 • Jeśli niestety jesteś żarłokiem, nie panikuj, Antimonium Crudum jest idealnym środkiem tłumiącym apetyt. Warto również wiedzieć, że Siarka 12 CH i Siarka 9 CH również tłumią apetyt.
 • Jeśli jednak po powstrzymaniu podjadania martwisz się o swoją sylwetkę, Vegetalis 5 CH, Lycopodium 5CH lub China Rubra 5CH są wskazane w celu poprawy pasażu jelitowego i położenia kresu wzdęciom spowodowanym trawieniem, aby spłaszczyć brzuch;
 • Na idealną talię polecam krople Pilosella (20 kropli 3 razy dziennie);
 • Na biodra zażywaj Thuya occidentalis w granulkach (3 razy dziennie przez 1 tydzień w każdym miesiącu);
 • Twój naturalny środek na bazie Natrum siarki 5 CH lub Thuya occidentalis 5 CH (2 granulki 3 razy dziennie), aby usunąć uporczywy tłuszcz, który deformuje uda i biodra, czyli tylne podstawy cellulitu.

Uwaga: nie ma cudownego środka tłumiącego apetyt, nawet wśród najlepsze środki tłumiące apetyt. Gorąco polecam uważać na to co spożywasz. Stosuj zdrową i zbilansowaną dietę, nie zapominając o regularnej aktywności fizycznej, aby uzyskać przekonujące leczenie homeopatyczne.