Hoodia Gordonii: moja opinia i zakup w najlepszej cenie

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Prawdziwy dar natury, Hoodia Gordonii to suplement wspomagający odchudzanie. Hoodia Gordonii to soczysta roślina pochodząca z Republiki Południowej Afryki i Azji. Rdzenne populacje, zwłaszcza Khoi-San, tradycyjnie używały go jako środka tłumiącego apetyt i gaszącego pragnienie podczas długich wypraw myśliwskich odbywanych w trudnych warunkach. Te właściwości tłumiące apetyt sprawiły, że Hoodia Gordonii jest jednym z najbardziej poszukiwanych suplementów odchudzających dostępnych na rynku. W kolejnych wierszach opowiem o tej roślinie, dostępnych formach suplementów, jej zastosowaniach i dlaczego jest tak popularna.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.


Aktualizacja : Unique Hoodia nie jest już dostępna w sprzedaży, dostępne są informacje o produkcie.
Z drugiej strony, oto mój ulubiony alternatywny produkt: PhenQ, skuteczny spalacz tłuszczu i środek tłumiący apetyt!
Odkryj mój pełny artykuł na temat PhenQ tutaj !

SZYBKO SCHUDNĄĆ Z PHENQ


  • Bezpłatna wysyłka
  • Dołącz do ponad 190 000 zadowolonych klientów
  • Do 2 bezpłatnych butelek
  • 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
3 bouteilles de Phenq

Zamów PHENQ już teraz na oficjalnej stronie internetowej

Od historii Hoodia Gordonii, po opinie specjalistów

W 1937 roku holenderski antropolog badający plemię San Buszmenów zauważył, że używali oni Hoodia do tłumienia apetytu. W 1963 roku naukowcy z Rady ds. Badań Naukowych i Przemysłowych (CSIR), krajowego laboratorium Republiki Południowej Afryki, rozpoczęli badania tej rośliny. Twierdzili, że zwierzęta laboratoryjne straciły na wadze po otrzymaniu suplementów Hoodia. Naukowcy z Afryki Południowej, współpracujący z brytyjską firmą Phytopharm, wyizolowali substancję, która według nich jest aktywnym składnikiem Hoodia Gordonii, glikozyd steroidowy, który nazwali p57. Po uzyskaniu patentu w 1995 r. firma Phytopharm udzieliła licencji na stosowanie p57.

Według analityków firma Phytopharm wydała ponad 20 milionów dolarów na badania nad tym szybko dostarczającym się suplementem. Ostatecznie gigant farmaceutyczny Pfizer wyraził zainteresowanie opracowaniem leku na bazie tej rośliny, który wydaje się równie drogi. W 1998 roku firma Phytopharm sprzedała prawa do opracowania p57 firmie Pfizer za 21 milionów dolarów. Ostatecznie Pfizer zwrócił prawa firmie Phytopharm, która obecnie współpracuje z Unileverem.


Dla osób preferujących format wideo nakręciłem krótki 3-minutowy film prezentujący suplement Hoodia Gordonii. To właśnie tutaj! :

Duża część szumu wokół Hoodia zaczęła się po tym, jak korespondentka „60 Minutes” Leslie Stahl i jej zespół udali się do Afryki, aby wypróbować produkt. Wynajęli miejscowego Buszmena, aby poszedł z nimi na pustynię i wybrał trochę Hoodii. Stahl zjadł to i poczuł, że roślina ma konsystencję ogórka. Zgłosiła, że ​​przez cały dzień straciła ochotę na jedzenie i picie. Powiedziała również, że nie doświadczyła żadnych natychmiastowych skutków ubocznych, takich jak niestrawność czy kołatanie serca.

Hoodia Gordonii, roślina jak żadna inna
Hoodia Gordonii, roślina jak żadna inna

Opis rośliny

Hoodia Gordonii to soczysta, mięsista roślina z rodziny Apocynaceae. Pochodzi z pustyni Kalahari w Afryce. Zdaniem botaników występuje głównie w Republice Południowej Afryki, ale także w Botswanie, Namibii i Angoli. Roślina często mylona jest z kaktusem ze względu na podobieństwo, choć w rzeczywistości jest sukulentem.

Hoodia Gordonii może osiągnąć 50 cm wysokości i ma mięsiste, żebrowane i kolczaste łodygi. Wydziela nieprzyjemny zapach podobny do gnijącego mięsa, który przyciąga muchy do kwiatów i ułatwia zapylanie. Kwiaty Hoodia Gordonii są fioletowe, a ich pojawienie się może zająć nawet pięć lat. Dopiero na tym etapie można zebrać roślinę. Ze względu na długi czas realizacji i rzadkość występowania produkty komercyjne wykonane z Hoodia Gordonii mają zazwyczaj dość wysoką cenę.

Sposób działania

Suplementy Hoodia Gordonii produkowane są z mięsistej części łodygi. Formalne badania nad właściwościami leku rozpoczęły się w latach 60. XX wieku, jednak dopiero w 1977 r. południowoafrykańska Rada ds. Badań Naukowych wyizolowała substancję czynną odpowiedzialną za hamowanie apetytu i wyizolowała ją na skalę przemysłową. Substancja ta, znana jako P57, jest oksypregnanem glikozydu steroidowego, który zwiększa ilość trifosforanu adenozyny (ATP) w organizmie.

Zdaniem biologów ATP jest nukleotydem, który po rozkładzie uwalnia energię, którą organizm może wykorzystać w procesach metabolicznych. Wysoki poziom ATP powoduje, że podwzgórze wysyła sygnał do mózgu, aby organizm wiedział, że ma wystarczającą ilość pożywienia. Hoodia działa poprzez oszukiwanie organizmu, aby poczuł się syty, co pomaga ograniczyć apetyt i zmniejszyć spożycie kalorii. Glukoza zwiększa również poziom ATP i hamuje apetyt, ale w przeciwieństwie do glukozy, P57 nie zawiera kalorii.

Według dietetyków jedną z najczęstszych przeszkód w odchudzaniu są złe nawyki związane z jedzeniem. Nawyki te mogą przybierać formę nadmiernego podjadania, późnych kolacji, nadmiernej konsumpcji lub złych wyborów żywieniowych. Wiele osób po prostu ma problemy z ograniczeniem apetytu. Stosowanie środka tłumiącego apetyt, takiego jak Hoodia, w ramach kompleksowego planu odchudzania, który obejmuje zbilansowaną dietę i ćwiczenia fizyczne, może pomóc pacjentowi jeść mniej i zmusić organizm do wykorzystywania tłuszczu jako źródła energii. Interesuje Cię sposób działania tej kapsułki? Oferuję alternatywne i porównane produkty w moim artykuł porównawczy tutaj !

Skuteczność Hoodia Gordonii doprowadziła do rozpowszechnienia na rynku suplementów i kosmetyków opartych na gorszej jakości ekstraktach. Ważne jest, aby mieć pewność, że kupowane przez Ciebie suplementy pochodzą ze sprawdzonych źródeł i są pochodzenia organicznego.

Jako przypomnienie : Unique Hoodia nie jest już dostępna w sprzedaży, artykuł zachowano w celach informacyjnych!
Oto mój ulubiony alternatywny produkt: PhenQ, skuteczny spalacz tłuszczu i środek tłumiący apetyt!
Zapraszam Cię do zapoznania się z moimi cały artykuł na temat PhenQ klikając tutaj.

Hoodia Gordonii: skuteczność potwierdzona badaniami

Oprócz historycznego zastosowania kulturowego i niepotwierdzonej popularności wśród naturopatów, Hoodia była również badana w różnych warunkach klinicznych. Wyniki tych badań potwierdzają mechanizm tłumienia apetytu przez Hoodia Gordonii i sugerują, że może ona być skuteczna jako suplement kontrolujący wagę, jeśli jest stosowana przy ograniczeniu kalorii i zdrowym trybie życia.

David MacLean, adiunkt na Brown University i były badacz w firmie Pfizer, opublikował 10 września 2004 roku w Brain Research raport dokumentujący swoje badania mające na celu ustalenie, czy P57 ma wpływ na ilość ATP w podwzgórzu w organizmie. W swoim badaniu MacLean pobrał podwzgórze od grupy płodów szczurów. Osobnej grupie szczurów wstrzyknięto P57 bezpośrednio do ich mózgów, a 24 godziny później pobrano ich podwzgórze. Porównując oba badania, MacLean odkrył, że szczury, którym wstrzyknięto P57, miały od 5 do 150 procent wyższy poziom ATP w podwzgórzu. Ponadto inny aspekt badania MacLeana obejmował wstrzyknięcie P57 do trzeciej komory. U tych szczurów zaobserwowano wzrost ATP rzędu 40 do 60%.

Richard M. Goldfarb, dyrektor medyczny Bucks County Clinical Research, przeprowadził pierwsze w swoim rodzaju badanie skuteczności DEX-L10, suplementu diety opartego na Hoodia Gordonii. W badaniu Goldfarb wzięło udział siedmiu otyłych uczestników, którym polecono przyjmować dwie kapsułki dziennie, jednocześnie spożywając zbilansowane śniadanie i kompleks multiwitaminowy. Inne nawyki żywieniowe i ruchowe uczestników nie uległy zmianie. Wyniki na koniec 28-dniowego badania były zdumiewające. Większość uczestników doświadczyła redukcji kalorii w ciągu kilku dni, co oznacza, że ​​zjedli mniej jedzenia. Goldfarb zaobserwował redukcję masy ciała o 3,3% i średnią utratę masy ciała wynoszącą dziesięć funtów.

Poszukiwacz
Przeprowadzono na ten temat kilka badań

Produkty Hoodia Gordonii

Ze względu na ogromne zapotrzebowanie wiele firm i laboratoriów opracowało pigułki, kapsułki, suplementy i inne produkty zawierające Hoodia Gordonii. Rozsądnie byłoby dowiedzieć się więcej o tych produktach i ich zaletach.

Herbata Hoodia Gordonii

W opinii pasjonatów herbata ta jest jednym z najbardziej niezawodnych i popularnych produktów na bazie Hoodia Gordonii. Jego skuteczność jest duża, a działanie szybkie. Ponadto nie zaobserwowano dotychczas żadnych działań niepożądanych. Jest to rozdrobniona, suszona forma rośliny, którą można spożywać jak herbatę, mocząc ją w gorącej wodzie. Większość herbat dostępnych na rynku rzadko powstaje z czystych ekstraktów. Zwykle miesza się je z zieloną herbatą i innymi ziołami.

Suplementy Hoodia Gordonii

Suplementy te to suplementy diety zawierające głównie Hoodia i inne składniki. Stosowane są w celu utraty wagi. Suplementy te, ze względu na zawartość Hoodia Gordonii, dają uczucie pełnego żołądka, a co za tym idzie, prowadzą do utraty apetytu. To z kolei prowadzi do mniejszego spożycia pokarmu i wykorzystania zmagazynowanego tłuszczu, co powoduje późniejszą utratę wagi. W przeciwieństwie do wielu innych suplementów odchudzających jest bezpieczniejszy w tym sensie, że nie zawiera sztucznych stymulantów.

  • Kompleks Hoodia

Hoodia Complex to preparat medyczny, który łączy Hoodia Gordonii z innymi ziołami i ma za zadanie tłumić uczucie głodu i apetytu, jednocześnie rewitalizując organizm i dostarczając mu antyoksydantów. Oprócz ekstraktów Hoodia zawiera witaminy, niektóre minerały, zieloną herbatę, dziurawiec zwyczajny, nasiona kakaowca, garcynię, liście Gymnema, a także związki takie jak sorbitol i kwas stearynowy. Skład Hoodia Complex może się jednak różnić w zależności od producenta.

rośliny Hoodia
  • Hoodia Pops

Hoodia Pops to lizaki zawierające wyciągi z Hoodia i innych ekstraktów roślinnych. Te cukierki są sztucznie aromatyzowane i słodzone. Hoodia Pops stały się obecnie bardzo popularne wśród gwiazd, nie tylko dlatego, że pomagają w odchudzaniu, ale także dlatego, że są łatwo dostępne. Te cukierki pomagają w utracie wagi na dwa sposoby. Po pierwsze, obecność w nich Hoodia pomaga ograniczyć apetyt, a po drugie, zajmują jamę ustną, dzięki czemu pacjent nie myśli o jedzeniu.

  • Bluza z kapturem Dex-L10 Gordonii

Ze względu na bardzo duży popyt na całym świecie, Laboratoires Nutralab Inc. opracowało gamę produktów o nazwie Hoodia Gordonii Dex, lepiej znanej jako Hoodia Dex-L10. Produkty te obejmują Hoodia Dex-L10 Basic Diet Pills, Hoodia Dex-L10 Complete (mieszanka Hoodia z niektórymi ziołami) i Hoodia Dex-L10 Gordonii Soft Chews.

Jako przypomnienie : Unique Hoodia nie jest już dostępna w sprzedaży, artykuł zachowano w celach informacyjnych!

Jak kupić Hoodię?

Mike Adams z Target News szacuje, że około 80 procent tak zwanych produktów Hoodia kupowanych obecnie przez konsumentów jest zmieszanych z innymi składnikami lub nawet nie zawiera ekstraktów tej rośliny. Dodatkowo wiele dostarczanych produktów nie zawiera wystarczająco dużej dawki, aby była skuteczna.

Niedobór Hoodia jest powodem tak wysokiego odsetka produktów podrobionych i zanieczyszczonych. Wszystkie produkty zawierające Hoodia muszą posiadać certyfikat CITES (Konwencja o międzynarodowym handlu gatunkami zagrożonymi). Jest to międzynarodowe porozumienie między rządami mające na celu zapewnienie, że międzynarodowy handel okazami dzikich zwierząt i roślin nie zagraża ich przetrwaniu. Dokument ten jest wymagany do sprzedaży produktów Hoodia. Służy do sprawdzenia, czy zostało uzyskane w sposób legalny. Dlatego eksponowanie takiego certyfikatu przez sprzedawców suplementów jest jednym ze sposobów, w jakie konsumenci mogą potwierdzić autentyczność kupowanego produktu. Zgłoszono jednak, że niektóre produkty mają fałszywe certyfikaty CITES.

Eksperci twierdzą, że nawet jeśli firmy mogą wystawić certyfikat, niektóre mogły przedłożyć prawdziwą próbkę laboratoryjną w celu uzyskania pieczęci autentyczności, a następnie wykorzystać w produkcji sfałszowaną Hoodia. Niektóre firmy zajmujące się suplementami diety mogą nawet nie wiedzieć, że używają podrobionych produktów, ponieważ nie testują niezależnie swoich produktów.

Aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie i wysyłce Hoodia

Cena

Cena jest czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Wszyscy konsumenci uwielbiają polować na okazje, ale stare powiedzenie, że dostajesz to, za co płacisz, sprawdza się tutaj. Hoodia Gordonii jest rzadka i droga. Dojrzewanie rośliny i dostarczanie dobrej jakości suplementów zajmuje około 5 do 7 lat. Cena jest zatem dobrym punktem wyjścia przy rozważaniu zakupu suplementu Hoodia. Istnieją dwa podstawowe powody, dla których warto stosować tanie suplementy Hoodia: albo pigułka odchudzająca nie zawiera prawdziwych ekstraktów Hoodia, albo zawiera bardzo małe ilości składników aktywnych.

Osoby przeglądające poradniki zakupowe, recenzje użytkowników i porównania cen w Internecie powinny zachować szczególną ostrożność. Większość z tych witryn została stworzona w tajemnicy przez firmy sprzedające. Wyjaśniają, dlaczego produkty innych firm są gorsze, choć nie ma raportów wskazujących, że ich własne produkty są skuteczniejsze.

Etykieta

Musisz uważnie przeczytać etykietę produktu, który chcesz kupić. Czytając etykietę produktu, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów. Czy na etykiecie podano, która część rośliny jest wykorzystana? Europejski Urząd Regulacji Suplementów Żywieniowych wymaga, aby firmy produkujące suplementy wyraźnie wskazywały, jaka część Hoodia Gordonii została wykorzystana w produkcie. Produkt, który ma zostać zakupiony, musi być sporządzony z ekstraktów części nadziemnych. Jeśli na etykiecie produktu nie wskazano, która część rośliny została wykorzystana, można mieć pewność, że albo producent użył niewystarczających ilości, albo produkt nie zawiera Hoodia.

Jakość składników

Czy ta pigułka na odchudzanie zawiera inne składniki, czy tylko czysty ekstrakt Hoodia Gordonii? Według ekspertów istnieje wiele produktów, które zawierają dodatkowe składniki i stymulatory, takie jak kofeina i zielona herbata. Chociaż niekoniecznie jest to coś złego, pytanie brzmi, czy te dodatkowe składniki są dostępne w wystarczających ilościach, aby zapewnić wymierne rezultaty? Główną funkcją Hoodia jest tłumienie apetytu, co skutkuje zmniejszeniem spożycia kalorii, co prowadzi do utraty wagi. Jeśli pożądanym efektem jest tłumienie apetytu, najlepszym wyborem będzie czysty produkt bez dodatków.

Kofeina, stymulant uzupełniający Hoodia Gordonii
Kofeina, stymulant uzupełniający Hoodia Gordonii

Skutki uboczne

W opinii naukowców nie przeprowadzono szeroko zakrojonych badań klinicznych, które dokładnie zbadałyby bezpieczeństwo Hoodia jako suplementu diety. Chociaż najwyraźniej afrykańskie plemiona żujące tę roślinę nie mają skutków ubocznych, należy pamiętać, że istnieją duże różnice między grupami populacji. Podobnie członkowie plemienia raczej nie zażywają tabletek na nadciśnienie ani innych leków.

Dotychczas zgłaszane działania niepożądane obejmują niepokój, wysokie ciśnienie krwi, uczucie nerwowości, problemy żołądkowo-jelitowe i zwiększone krwawienie. Tłumienie apetytu może prowadzić do niedożywienia. Zdaniem specjalistów składniki inne niż substancja czynna P57 mogą wpływać na czynność wątroby. To działanie na wątrobę może zatem wchodzić w interakcje z niektórymi lekami przyjmowanymi przez pacjenta.

Osoby chore na cukrzycę powinny zachować ostrożność podczas stosowania Hoodia, ponieważ jedna z sugerowanych teorii głosi, że wywiera ona swoje działanie poprzez zakłócanie mechanizmów sprzężenia zwrotnego poziomu cukru we krwi. Bez odpowiedniej regulacji poziom cukru we krwi może spaść do niebezpiecznie niskiego poziomu, ponieważ substancja czynna oszukała mózg, aby uwierzył, że poziom cukru we krwi jest wystarczający.

Prawdopodobnie najlepiej będzie, jeśli kobiety w ciąży, karmiące piersią, dzieci oraz osoby z chorobami wątroby lub nerek powstrzymają się od stosowania tego produktu, ponieważ jego bezpieczeństwo w tych grupach nie zostało jeszcze ustalone. Ponieważ Hoodia ma potencjał tłumienia pragnienia, prawdopodobne jest, że pacjent doświadczy poważnego odwodnienia. Dlatego zdecydowanie zaleca się picie dużych ilości wody. Istnieją historie o pasterzach w Afryce, którzy zażywali lekarstwa, aby złagodzić głód, ale umarli z powodu odwodnienia, ponieważ nie odczuwali pragnienia.

Środki ostrożności dotyczące stosowania

Leki na receptę zawierające Hoodia lub jej syntetyczną pochodną P57 nie są jeszcze dostępne na rynku. Obecnie dostępne produkty to suplementy diety. Osoby decydujące się na stosowanie tego leku tłumiącego apetyt powinny porozmawiać ze swoim lekarzem. Warto wówczas wybrać sprawdzony i dobrej jakości produkt. Warto też zadbać o to, aby pochodził on z renomowanej firmy.

WyjątkowaHoodia

Pacjenci rozpoczynają od stosowania 1 kapsułki na godzinę przed obiadem i 1 kapsułki na godzinę przed obiadem codziennie przez pierwsze dwa tygodnie. W przypadku wystąpienia efektu tłumienia apetytu zaleca się przyjmowanie tylko jednej kapsułki dziennie. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia. Zaleca się rozpocząć od 800 do 1500 mg ekstraktu Hoodia dziennie i stopniowo zwiększać dawkę aż do 4500 mg na dzień, co jest na ogół maksymalną dozwoloną ilością na dzień. W każdym przypadku należy zawsze przestrzegać dawek zalecanych przez producentów.

Osoby cierpiące na anoreksję, bulimię lub inne zaburzenia odżywiania powinny unikać stosowania tego suplementu diety. To samo dotyczy dzieci poniżej 18 roku życia i osób cierpiących na zaburzenia krzepnięcia krwi. Podobnie osoby cierpiące na depresję, cukrzycę i problemy z sercem powinny, jeśli to możliwe, unikać tego leku. Osoby mające problemy z wątrobą, matki karmiące piersią oraz kobiety w ciąży nie powinny stosować tego typu suplementu.

Hoodia Gordonii jest warta rozważenia przez osoby poszukujące naturalnego suplementu na odchudzanie, którego zadaniem jest tłumienie apetytu. Różne suplementy Hoodia Gordonii dostępne na rynku nie mają jednak tej samej wartości i należy podjąć pewne środki ostrożności, aby nie dać się zwieść. Suplementy oparte na Hoodia Gordonii z biegiem czasu udowodniły swoją skuteczność w badaniach klinicznych. Bezpiecznie tłumią apetyt, nie powodując przy tym szkodliwych skutków ubocznych.

Ważne jest jednak, aby przyjmowanie tych suplementów było połączone ze zrównoważonym programem odchudzania, który obejmuje regularne ćwiczenia, zdrową i pożywną dietę oraz dużo odpoczynku. W czasach, gdy otyłość przekształciła się w globalną epidemię zagrażającą systemom opieki zdrowotnej różnych krajów, Hoodia Gordonii stanowi prawdziwe wybawienie. Należy jednak pilnie znaleźć odpowiednie techniki uprawy tej rośliny, ponieważ dzikim populacjom grozi wyginięcie z powodu nadmiernych zbiorów.

Jako przypomnienie : Unique Hoodia nie jest już dostępna w sprzedaży, artykuł zachowano w celach informacyjnych!

Alternatywy

Czy zainteresował Cię produkt UniqueHoodia ze względu na jego rzekomy wpływ na tłumienie apetytu i kontrolę wagi? Nie panikuj ! Na rynku dostępne są inne alternatywy, które mogą zaspokoić Twoje potrzeby i pomóc Ci w procesie odchudzania. Porównuję te produkty na żywo w moim artykuł porównawczy tabletek odchudzających !
Oto kilka opcji do rozważenia: