Schudnij i schudnij poprzez post

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Pomimo wielogodzinnych ćwiczeń fizycznych i rygorystycznej diety nie możesz schudnąć i pozbyć się tłuszczu z brzucha? Może powinieneś spróbować przerywanego postu. Jak wskazują liczne badania naukowe, metoda ta rzeczywiście byłaby skuteczna. Ponadto poprawiłoby to ogólny stan zdrowia. Musisz tylko przestrzegać pewnych warunków, aby uniknąć zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia. Poniżej znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o tej nowej, modnej praktyce odchudzania.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Post przerywany: tak Co ?

Post przerywany obejmuje okres, w którym nie spożywasz w ciągu dnia żadnych substancji stałych. Prowadzi to organizm do czerpania energii niezbędnej do funkcjonowania z tłuszczu zmagazynowanego, szczególnie w żołądku. Innymi słowy, ta praktyka ma działanie spalające tłuszcz. Istnieje kilka metod postu przerywanego. Dokonaj wyboru w oparciu o swoje preferencje i harmonogram.

Utrata masy ciała na czczo
Post to praktyka polegająca na pozbawieniu się zmuszania organizmu do czerpania z tłuszczów

Dieta 5:2

Jesz normalnie 5 dni w tygodniu i pościsz drugi 2. Ważne jest, aby rozdzielić dni, w których nic nie spożywasz aby zachować zdrowie. Musisz także upewnić się, że odpowiednio się nawadniasz, lub nawet bardziej niż zwykle. W trakcie można pić herbatę lub kawę okres postu.

Szybko co drugi dzień

W trakcie spożywasz 3 podstawowe posiłki w umiarkowanych ilościach jednego dnia, a następnego pościsz. W miarę możliwości unikaj małych pragniemy zagwarantować skuteczność i szybkość metody. On jest Istotne jest także picie dużej ilości wody, zwłaszcza w okresie młody.

Post

Jest to prawdopodobnie najpopularniejsza metoda ze wszystkich. Polega na normalnym jedzeniu przez 8 godzin i poszczeniu przez kolejne 16 godzin, bez zatrzymywania się na nawodnienie.

Inaczej mówiąc, pomijasz posiłek. Możesz dowolnie wybierać godziny, zgodnie ze swoim harmonogramem dnia. Trzeba po prostu ustalić czasy. Jest to ważne, aby zachować zdrowie.

Częściowy post

Jednego dnia jesz normalnie, a następnego spożywasz tylko jedną czwartą dziennej dawki kalorii. Metoda ta jest szczególnie polecana osobom, które mają problemy zdrowotne i nie mogą sobie pozwolić na pominięcie posiłku.

Podobnie jak w przypadku poprzednich diet, zawsze ważne jest, aby pić dużo wody, co najmniej 2 litry w dni, w których dieta jest redukcyjna.

Co robić przed postem przerywany?

Ważne jest, aby dobrze się przygotować, zarówno mentalnie, jak i fizycznie, przed rozpoczęciem okresowego postu. W ten sposób tego nie zrobisz Nie ryzykuj utraty zdrowia lub szybkiego poddania się. Właściwie to praktyka powinna stać się sposobem na życie na dłuższą metę, aby utrzymać formę. Jak zrobić ?

Pójść do doktora

Przerywany post jest z pewnością skuteczny w szybkiej utracie wagi i tłuszczu z brzucha, niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą. Jednak nadal zdecydowanie zaleca się skonsultowanie się z lekarzem i sprawdzenie stanu zdrowia przed przejściem na ten styl życia.

Podobnie jak dieta, ta praktyka byłaby w rzeczywistości niebezpieczna, jeśli cierpisz na pewne choroby, takie jak cukrzyca lub jeśli jesteś w ciąży.

Ustal, dlaczego jesz

Sprawia, że ​​jesz tylko wtedy, gdy jesteś głodny. 3 posiłki dziennie zwykle zaspokajają Twoje potrzeby w tym zakresie. Zdarza się jednak, że w ciągu dnia odczuwasz ochotę na przekąskę kilka razy.

Z jakich powodów? Możesz być znudzony, smutny lub zestresowany, czuć się zobowiązany do zrobienia zapasów lub chcieć wypełnić emocjonalną pustkę. Powodów jest wiele, dlatego warto poświęcić trochę czasu na dokładną analizę swoich nawyków, aby je poznać.

Podejmij niezbędne środki

Kiedy już wiesz, dlaczego jesz poza posiłkami, możesz podjąć kroki, aby ograniczyć spożycie i pozostać na właściwej drodze. Na przykład możesz znaleźć interesujące zajęcie, aby uniknąć nadmiernego myślenia o jedzeniu.

Praktyczne byłoby również skonsultowanie się ze specjalistą lub uprawianie jogi, aby opanować impulsy i w ten sposób uniknąć ekscesów, nawet w najgorszych stanach emocjonalnych. Musimy także uwolnić się od z góry przyjętych wyobrażeń, wedle których należy robić zapasy na wszelki wypadek, aby uniknąć stresu w okresach postu lub objadania się poza nim.

Utrata masy ciała na czczo
Praktykowanie jogi pomaga oprzeć się pokusom podczas postu

Środki ostrożności przy przerywanym poście, aby schudnąć

Wiele osób już potwierdziło skuteczność postu przerywany, aby schudnąć i brzuch. Zależy to jednak wcześniej wszystko co dotyczy Twojego ciała. Wtedy też trzeba przestrzegać kilku zasad szybko obserwuj rezultaty i zagwarantuj ich trwałość.

Stopniowo zmieniaj swoje nawyki

Nagła zmiana nawyków może mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie. Może to również przeszkadzać psychicznie. Dlatego wskazane jest, aby zaczynać stopniowo. Weźmy na przykład post, w którym okres postu trwa od godziny 20:00 do południa następnego dnia.

Możesz zacząć od opóźnienia śniadania o 1 godzinę lub przełożenia kolacji na później. Proces ten może zająć trochę czasu, ale jest to jedyny sposób, aby zapewnić sobie możliwość utrzymania stylu życia przez długi czas.

Pić dużo wody

Aby zachować zdrowie i skutecznie schudnąć, konieczne jest wyeliminowanie toksyn z tkanek i produktów przemiany materii. Dlatego zdecydowanie zaleca się prawidłowe nawadnianie, niezależnie od stanu zdrowia.

Twoje ciało potrzebuje wody jeszcze bardziej, aby wykonywać swoje funkcje, gdy nie jesz. Dlatego w okresie postu należy pić co najmniej 2 litry wody dziennie.

Uwaga !

W okresie postu możesz nie odczuwać pragnienia. Jest to normalne, ale bezwzględnie musisz zmuszać się do nawadniania małymi łykami w regularnych lub prawie odstępach czasu.

Możesz nawet ustawić czas na początku i pić na przykład 2 lub 3 łyki co 15 minut. Prawdopodobnie często chcesz iść do toalety. Jest to część procesu i nie powinno Cię zniechęcać.

Jaką wodę pić, aby schudnąć?

Jeśli chcesz schudnąć lub pozbyć się tłuszczu z brzucha, ogólnie zaleca się wybieranie wody niegazowanej lub mineralizowanej. Jeśli wybierzesz wodę z kranu, nie zapomnij o filtrowaniu. Z drugiej strony możesz dodać kilka kropel wyszczuplających olejków eterycznych, jeśli uznasz, że jest zbyt mdły.

To dodatkowo zwiększa szybkość metody. Można go też lekko doprawić, na przykład imbirem lub cytryną. Krótko mówiąc, po prostu unikaj napojów słodkich, alkoholowych i gazowanych.

Nie przesadzaj w trakcie normalne okresy karmienia

Wiele osób ma tendencję do zwiększania racji pokarmowych podczas normalnego okresu karmienia, aby „zrekompensować” post. W tym przypadku metoda straciłaby całe swoje znaczenie.

Może to nawet doprowadzić do przyrostu dodatkowych kilogramów. Rzeczywiście, Twoje ciało potrzebuje dobrze określonej ilości kalorii dziennie, aby prawidłowo funkcjonować. Nadwyżki zamieniają się następnie w masę tłuszczową, a co za tym idzie, przyrost masy ciała. Jedz normalnie, aby szybko schudnąć.

Jedz wszystkie rodzaje żywności

Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą, nie ma żadnych ograniczeń dietetycznych, jeśli zdecydujesz się na post przerywany, aby schudnąć. Można jeść wszystko (nawet desery) i nawet jest to wskazane zmieniaj swoje menu tak bardzo, jak to możliwe, aby cieszyć się.

Utrata masy ciała na czczo
Menu musi być dobrze zróżnicowane

To tylko kwestia zbilansowania i ograniczenia spożycia niektórych rodzajów posiłków, zwłaszcza tych zaliczanych do „śmieciowego jedzenia”, takich jak kebaby czy burgery. Ogranicz także spożycie tłuszczów i cukru. Celem jest, abyś nie czuł się sfrustrowany swoim nowym stylem życia.

Jest postem przerywanym skuteczny na odchudzanie według profesjonalistów?

Według specjalistów, dzięki przerywanemu postowi można schudnąć. Jednak jego głównym celem jest poprawa stylu życia, aby mieć lepsze zdrowie, a utrata masy ciała jest jedną z wielu zalet. Proces może wówczas zająć dużo czasu. Jeśli Twoim jedynym celem jest utrata wagi, możesz szybko się poddać.

Z drugiej strony post przerywany może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. cóż, w niektórych przypadkach. Rzeczywiście możliwe, że jesteś ofiarą stres, zmęczenie, niedobór, a nawet kompulsje jedzenia, jeśli tak się dzieje organizm nie wspiera tego trybu życia. To jest również powód w przypadku których ważne jest regularne monitorowanie stanu zdrowia pasuje Ci.

Jakie są korzyści z postu przerywany?

Po pierwsze, post przerywany znacznie zmniejsza ryzyko zachorować na raka lub cierpieć na choroby układu krążenia. On będzie także sprzyjać prawidłowemu funkcjonowaniu układu odpornościowego. Badania mają ponadto pokazało, że taki styl życia zmniejszyłby częstotliwość pojawiania się alergie lub reumatyzm i astmę.

Ta praktyka uczy Cię także lepszego słuchania swojego ciała. TY z czasem zdołasz odróżnić prawdziwy głód od innych odczuć stres, zmęczenie, smutek mogą sprawić, że będziesz mieć ochotę na jedzenie lub nuda. Dlatego jesz tylko wtedy, gdy jest to konieczne. To jest skuteczny w utracie wagi lub stabilizacji Twoja waga.

Przerywany post sprzyja także eliminacji toksyn, masy tłuszczowe i inne szkodliwe substancje w komórkach. Organizm faktycznie atakuje tłuszcze, aby uzyskać niezbędną energię jak dobrze to działa, gdy nie jesz.

Jedną z największych zalet postu przerywanego jest to, że tak jest nie powoduje stresu i można go kontynuować przez dłuższy czas. On nie ma żadnych ograniczeń dietetycznych i proces jest realizowany stopniowo. Dlatego nie spiesz się ze swoim ciałem. Studia by tak miały pokazało, że taki styl życia pozwoli Ci mieć jaśniejszą karnację i dynamiczny. Wreszcie zwiększyłoby to również wydajność intelektualną.

Jakie są granice postu przerywany?

Trzeba wykazać się dużą samokontrolą i dużą determinacją aby uniknąć głodu w okresach postu lub przejadania się kiedy jesz. Wiele kobiet i mężczyzn również ma trudności przekazuj dalej jedzenie i poddawaj się dopiero po kilku dniach.

Z drugiej strony taki styl życia nie jest odpowiedni dla każdego. On naraża pewne osoby na mniej lub bardziej poważne problemy zdrowotne. Jak było powiedziane wcześniej, nie jest polecany np. osobom starszym, ci, którzy cierpią na hipoglikemię, a nawet kobiety w ciąży lub ci, którzy karmią piersią.

Przerywany post lub dieta jedzenie ?

To naprawdę zależy od Twojej motywacji i powodów, dla których przybierasz na wadze. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, aby wybrać odpowiednią metodę. Należy jednak wspomnieć, że dieta nie jest rozwiązaniem długoterminowym.

Ten program niesie ze sobą wysokie ryzyko wywołania frustracji, stresu lub niedoborów, ponieważ dozwolone jest spożywanie ograniczonej żywności i ograniczonej również liczbie kalorii.

Utrata masy ciała na czczo
Niezależnie od tego, czy jest to post przerywany, czy inny program odchudzania, kluczem jest równowaga.

Przerywany post czy sport?

Siedzący tryb życia sprzyja przyrostowi masy ciała. Recenzje są Jednak zdania na temat długoterminowej efektywności sportu są podzielone walczyć z nadwagą. Ryzyko szybkiego odzyskania wagi byłoby najwyraźniej wysoki, gdy tylko przestaniesz.

Zatem post przerywany czy sport, aby schudnąć i wyszczuplić brzuch? Możesz ćwiczyć oba jednocześnie, bez nadmiernego przesadzania. Musisz tylko upewnić się, że będziesz w stanie utrzymać tempo w nieskończoność. Na przykład rozsądne byłoby około trzydziestu minut dziennie. Poproś profesjonalistę o znalezienie programu odpowiedniego dla Twojego przypadku.

Wniosek

Post przerywany przynosi wiele korzyści dla organizmu, w tym utratę wagi. Proces ten jest czasami długi, ale rzadko powoduje problemy, takie jak frustracja lub kompulsywne jedzenie. Nie ma żadnych ograniczeń dietetycznych, ale nadal preferuje się zdrową żywność, taką jak owoce i warzywa.

Dla większej skuteczności wybierz na przykład limonkę, jabłko, zieloną herbatę, a nawet imbir. Z drugiej strony możesz sięgnąć także po suplementy diety, np PhenQ, jeden z najlepsze naturalne spalacze tłuszczu obecnie dostępne na rynku. Jednak zawsze i zdecydowanie zaleca się zasięgnięcie porady lekarza, aby chronić swoje zdrowie.