Po 75 latach: Żadnej emerytury dla widelca!

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Obecnie w EHPAD-ach żywność jest często głównym problemem. W czasach, gdy przyjemność jedzenia musi być priorytetem, niedożywienie stanowi jednak aktualny problem.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Jak jak wykazują badania ARS i PNNS, stan dobry odżywianie pozwala dobrze się starzeć i ograniczać ryzyko uzależnienie.

Ale rzeczywistość w terenie jest czasami bardzo złożona. A właściwie wiek średni wiek wejścia do zakładu wynosi 85 lat i mieszkańców przybywają coraz bardziej zależni i często już niedożywieni po pobycie w szpitalu lub z powodu niezdolności do pracy żyć samotnie w domu. Dane opublikowane przez HAS w 2007 r wykazali, że wskaźnik niedożywienia w EHPAD wynosi od 15% do 38%. we Francji, a najnowsze badania wykazują, że: wzrost tej częstości.

Tam jakość odbudowy i ogólną opiekę Dlatego też żywność stała się niezbędna.

Znaczenie komunikacji pomiędzy działami

W celu Aby poprawić to wsparcie, należy się temu przyjrzeć rzeczy jako całości i promowanie wzajemnych zmian usługi. W rzeczywistości prawie cały personel EHPAD jest taki w kontakcie z mieszkańcami podczas jednej z pór posiłków dzień. Za sprawy często odpowiadają agenci usług hotelowych dystrybucja śniadań, pielęgniarek i opiekunowie są obecni podczas posiłków południowych i wieczornych a animatorzy uczestniczą w dystrybucji poczęstunku. Bez zapomnij o zespołach kuchennych, które zamawiają, przygotowują i rozdawać posiłki.

W Jednocześnie inni ratownicy medyczni zapewniają zachowują autonomię i często pełnią rolę rehabilitacyjną do czynności życia codziennego i aktu jedzenia z pewnością jeden z najważniejszych ze wszystkich, ponieważ przyjemności stół to czasami jedyne, co im zostaje. Fizjoterapeuci pracują dalej autonomia w podróżowaniu, dostosowują się terapeuci zajęciowi sprzęt do posiłków i życia codziennego oraz logopedzi dostosuj teksturę posiłków i reedukuj mowę lub łykanie.

A dlatego po wejściu do systemu zapewnione jest dobre wsparcie żywieniowe przebywać w placówce w poszukiwaniu wskaźników niedożywienie (waga i historia, BMI, albuminy itp.), ale także biorąc pod uwagę ich upodobania, niechęci i nawyki jedzenia, aby jak najlepiej spersonalizować podawane posiłki respektując ograniczenia społeczności.

Następnie przez cały pobyt musimy monitorować ewolucję jego stanu odżywienia, zdolności do żucia, autonomię i ewolucję preferencji, które czasami zmieniają się pod wpływem pojawienia się określonych patologii lub podjęcia określonych zabiegów.

zespół kuchenny w domu spokojnej starości

Szkolenie zespołowe: poważny problem

Dla to szkolenie zespołów w zakresie badań przesiewowych pod kątem niedożywienia dzięki protokołom dostosowanym do organizacji obiektu stało się niezbędne. „Podstawy równowagi żywności”, „Zapobiegaj, monitoruj i opiekuj się obciąża niedożywienie” lub „Dostosowanie tekstur w przypadku zaburzeń połykania” to szkolenia pt powinno być oferowane zespołom opiekuńczym, ale także kuchnia. Dietetycy są nadal zbyt nieliczni w EHPAD niemniej jednak są niezbędne. Oprócz tego, że jest „obserwatorem żywienia” zakładu, często stanowią ogniwo i czasami jest mediatorem pomiędzy personelem opiekuńczym a zespołami terapeutycznymi kuchnia.

Te Te ostatnie mają również swoją rolę do odegrania w zapobieganiu i zarządzanie niedożywieniem. Personel kuchni jest z pewnością odpowiada za jakość smakową serwowanych posiłków, ale to musi także wiedzieć, jak dostosować tekstury i porcje i tworzyć menu odpowiadające potrzebom i oczekiwania seniorów.

W rezultacie czasami konieczne jest szkolenie techniczne skupiające się na tych tematach, aby poprawić umiejętności zespołów. Mogą dotyczyć także przygotowywania w kuchni wzbogaconych domowych przetworów, które dziś stały się niezbędne. Rzeczywiście od kilku lat zaleca się naturalne wzbogacanie posiłków konkretnymi przepisami na zupy, przeciery czy desery, zamiast przepisywać doustne suplementy diety, takie jak np. PhenQ często słabo konsumowane przez mieszkańców.

On Dlatego ważne jest, aby każdy monitorował swój poziom i stosował się do niego aktualizację swoich praktyk w zakresie zapobiegania, badań przesiewowych i zarządzanie niedożywieniem w instytucjach. Polityka zdrowia publicznego i obowiązujące zalecenia mają na celu sprzyjać przyjemności jedzenia przede wszystkim ograniczając, a nawet usunięcie, w miarę możliwości, diet lub innych ograniczeń oraz ograniczenia dietetyczne, które nie są konieczne.