Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Lyonie i regionie?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Zawód dietetyka lub dietetyka polega na nauczyć pacjenta lepszego odżywiania się. Jest po to, aby wspierać Cię w codziennym życiu, pomóc Ci dostosować się do Twoich patologii i dokonać właściwego wyboru pożywienia. Ten pracownik służby zdrowia pozostaje do Państwa dyspozycji w celu regularnych konsultacji. Jeśli mieszkasz w okolicach Lyonu i jego regionu, w tym artykule zobaczysz wybór 8 najlepszych w okolicy.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Chloé UZEL-PONCEBLANC, dyplomowana dietetyczka z Lyonu

Prezentacja

Jest licencjonowaną dietetyczką w Psychologii. Dziś została profesjonalnym trenerem, który wspiera pacjentów pragnących odzyskać zdrową równowagę żywieniową. Chloé UZEL-PONCEBLANC jest dostępna w swoim biurze, które znajduje się w druga dzielnica Lyonu, ale można nią podróżować po całych obrzeżach Jeśli potrzebne.

Najlepsi dietetycy w Lyonie i regionie
O dietetyczce Chloé Uzel Ponceblanc

Usługi

Ten dietetyk oferuje wysokiej jakości usług odpowiadających oczekiwaniom pacjenta. Podczas konsultacji, wspólnie ustalicie cele wraz z a program żywienia, aby to osiągnąć. Będziesz także miał do tego prawo warsztaty kulinarne i żywieniowe dla każdego. Ona pracuje dla osób prywatnych ale także dla firm takich jak szkoły, restauracje, zakłady opieki zdrowotnej i wiele innych potrzebuję jej.

Imię i nazwisko: Chloé UZEL-PONCEBLANC
Strona internetowa : https://chloeponceblanc.wixsite.com/dietlyon
Telefon: 06 89 37 73 99

Frédérique Pellet, wykwalifikowany dietetyk i dietetyk

Prezentacja

Jest dietetykiem i dietetykiem, absolwentką psychologii i pedagogiki zaburzeń odżywiania na Wydziale Lekarskim w Dijon. Zwraca uwagę na dobre samopoczucie i odżywianie pacjentów. Otworzyła swoje biuro w Écully, które jest otwarte od poniedziałku do piątku. Jeśli nie możesz podróżować, ona może przyjechać do Twojego domu w dowolnym momencie.

Najlepsi dietetycy w Lyonie i regionie
O dietetyku Frédérique Pellet

Usługi

Usługi jakie oferuje są spersonalizowane i zróżnicowane zgodnie z życzeniami pacjentów.

 • Dietetyka lecznicza: ogólnie dla osób cierpiących na nadwagę/cukrzycę/dyslipidemię oraz którzy chcą zarządzać swoją dietą;
 • Dieta dobrego samopoczucia: bierze pod uwagę wspiera wszystkich pacjentów, którzy poprzez przyjmowanie pragną schudnąć lub przytyć uwzględnienie ich dotychczasowych nawyków żywieniowych i odnowienie ich osiągać cele ;
 • Dietetyczny psychożywienie behawioralne: jeśli przestrzegasz diety, a nie nie widzisz żadnych rezultatów, ten dietetyk pomoże Ci zidentyfikować możliwe problemy fizyczne i psychiczne, które mogą być ich przyczyną tej nieefektywności.

Imię i nazwisko: Frédérique Pellet
Strona internetowa : https://pelletdiet.wixsite.com/
Telefon: 06 16 29 06 80

Anne Marie Costille, dyplomowana dietetyczka-dietetyk

Prezentacja

Ten dietetyk-żywieniowiec pracował na Uniwersytecie Paris VIII. Ukończyła studia z zakresu żywienia, agresji i chorób przewlekłych na Wydziale Lekarskim Clermont-Ferrand. Konsultacje realizuje w domu/biurze lub zdalnie. Od 20 lat jest trenerem stylu życia i żywienia. Dzięki swojej specjalizacji w zakresie bioaktywnej płytki, chorób przewlekłych i praktyk sportowych oferuje wysokiej jakości usługi.

Najlepsi dietetycy w Lyonie i regionie
Dietetyczka Anne Marie Costille

Usługi

Pacjenci, którzy przychodzą konsultować, mają indywidualne cele. To mógłby być:

 • Stabilizacja waga: jeśli masz problem z wagą, ten dietetyk Ci pomoże poprosi Cię o badanie lekarskie i ocenę Twoich nawyków żywieniowych aby móc zapewnić Ci odpowiednie rozwiązania;
 • Dieta Ciąża: jeśli jesteś w ciąży i potrzebujesz porady na temat wspieraj rozwój i zdrowie Twojego dziecka, ten dietetyk Ci pomoże zapewnić spersonalizowany program żywieniowy;
 • Poprawa fizyczna: jeśli wykonywać aktywność fizyczną, zostanie Ci zapewnione wsparcie żywieniowe dany.

Imię i nazwisko: Anna Maria Costille
Strona internetowa : http://www.amcoach-dietetique.com/
Telefon: 06 84 35 47 94

Christine CAZAUX, dietetyk-żywieniowiec

Prezentacja

Jest wykwalifikowanym dietetykiem-żywieniowcem, który dba o wszelkie potrzeby żywieniowe pacjentów. Konsultacje prowadzi w swoim gabinecie, który dziś posiada część kuchenną, lub przez Skype, jeśli nie możesz podróżować. Prowadzi także szkolenia i warsztaty w różnych firmach takich jak szkoły, stowarzyszenia i wiele innych. Jest ona dostępna od poniedziałku do piątku.

Najlepsi dietetycy w Lyonie i regionie
O dietetyczce Christine Cazaux

Usługi

Podczas konsultacji ona wykorzystuje w praktyce swoje umiejętności słuchania, aby zrozumieć problemy i nawyki żywieniowe pacjenta. Potem przynosi nowy program odżywianie, które pozwoli Ci wyjść poza swoje frustracje i swoje problemy.

Imię i nazwisko: Krystyna CAZAUX
Strona internetowa : https://www.dietsante.fr/
Telefon: 06 87 80 34 30.

Sandrine Gourhant

Prezentacja

Sandrine Gourhant jest dietetyk z ukończonym szkoleniem z zakresu dietetyki i podejścia do rodziny nadwaga u dzieci, zespół jelita drażliwego a dieta i na diecie low FODMAPs. Niezależnie od Twoich oczekiwań i sytuacji odżywczych, możesz mieć do tego całkowitą pewność profesjonalny. Ona będzie cię poważnie wspierać, aby ci pomóc Osiągnij swoje cele.

Najlepsi dietetycy w Lyonie i regionie
Strona dietetyczki Sandrine Gourhant

Usługi

Cel Sandrine Gourhant jest nauczenie swoich pacjentów przywracania równowagi w diecie. Pierwszy czasem ona próbuje zrozumieć, skąd biorą się Twoje problemy, potem ona dokładnie bada wszystkie możliwości i rysuje odpowiednie rozwiązania.

Monitorowanie żywienia ona Oferta skierowana jest do niemowląt, dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorzy. Powodów konsultacji może być wiele: utrata masy ciała, specyficzna dieta, alergia pokarmowa… i tak dalej więcej poza tym.

Imię i nazwisko: Sandrine Gourhant
Strona internetowa : https://www.sgourhant-dieteticienne.com/
Telefon: 07 67 47 02 99

Laura GAUCHER, dyplomowany dietetyk żywieniowy

Prezentacja

Laura Gaucher jest dietetykiem, która pracuje w gabinecie zlokalizowanym w samym sercu Lyonu, w pierwszej dzielnicy. Konsultacje zależą od Twojej dostępności. Jeśli nie możesz się ruszyć, ona przyjdzie do ciebie. Potrafiła zebrać całą tę wiedzę z zakresu żywienia, aby móc wspierać Cię w codziennej diecie.

Najlepsi dietetycy w Lyonie i regionie
Dietetyczka Lara Gauchier

Usługi

Interweniuje w różny sposób przypadki: utrata masy ciała, alergie pokarmowe, zaburzenia zachowania żywieniowe i wiele innych. Będziesz miał konsultacje indywidualnie, aby mogła skoncentrować się na Twojej sprawie i Cię wysłuchać aby zrozumieć Twoje nawyki związane ze stylem życia. Generalnie otrzymuje ludzie, którzy mają problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca, zaburzenia problemy trawienne, otyłość, zaburzenia trawienia…

Imię i nazwisko: Laura GAUCHER
Strona internetowa : http://www.nutrition-dietetique.fr/
Kontakt: 06 50 70 97 47

Justine Ondet, dyplomowana dietetyczka państwowa

Prezentacja

Jest dietetykiem w Lyonie, posiada kwalifikacje od 2010 roku. Początkowo pracowała w szpitalu na oddziałach bariatrycznym i onkologicznym.

Najlepsi dietetycy w Lyonie i regionie
Dietetyczka Justine Ondet

Usługi

Interweniuje w różny sposób obszary:

 • Utrata masy ciała: nawet mając w Internecie porady dotyczące właściwej metody odchudzania, zawsze warto skonsultować się z prawdziwym profesjonalistą w tej dziedzinie. Justine Ondet pomaga znaleźć zdrową równowagę żywieniową, aby osiągnąć ten cel;
 • Opieka kontrolna dla osób onkologicznych;
 • Lekcje gotowania: oferuje różne zdrowe przepisy kulinarne, które poprawią Twoje samopoczucie;
 • Przybranie na wadze ;
 • Żywienie dzieci i młodzieży;
 • Programy sportowe: jeśli masz problemy z sercem, będziesz musiał wykonywać ćwiczenia fizyczne jako uzupełnienie diety. Pokazuje te najbardziej odpowiednie.

Imię i nazwisko: Justyna Ondet
Strona internetowa : http://justine-dieteticienne-lyon.fr/
Telefon: 06 77 48 55 22

Valérie LEGRAND, dyplomowana dietetyczka państwowa

Prezentacja

Valérie LEGRAND jest dietetykiem, który uzyskała kwalifikacje w 1999 roku. Pomaga każdemu, kto ma problemy żywieniowe, dobrze się odżywiać i zachować zdrowie. Przywita Cię w swoim własnym biurze, które znajduje się w Lyonie, dokładnie w dzielnicy Part Dieu. Jednocześnie uczestniczy w szkoleniach o tej samej tematyce, aby pogłębić tę wiedzę (wsparcie w zaburzeniach odżywiania, edukacja terapeutyczna pacjenta itp.). Obecnie jest członkiem Francuskiego Stowarzyszenia Liberalnych Dietetyków.

Najlepsi dietetycy w Lyonie i regionie
O dietetyczce Valérie Legrand.

Usługi

Po pierwsze, ona cię przyjmuje wstępna konsultacja w celu podsumowania Twojej diety. Ona trwa około godziny. Musisz mu opowiedzieć o swoich nawykach, o modzie styl życia, Twoje upodobania… tak, aby z łatwością mógł wykonywać swoją pracę. Następnie co 15 dni odbędą się sesje kontrolne w celu uzyskania komentarzy. postęp i czy cele zostały osiągnięte, czy nie.

Imię i nazwisko: Valerie LEGRAND
Strona internetowa : http://www.valerie-dieteticienne.fr
Telefon: 04 72 91 62 89