Czekolada jest bogata… w z góry przyjęte pomysły!

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Czekolada, wiem, wy, którzy mnie czytacie, konsumujecie jej mnóstwo!! Średnio spożywa się 400 000 ton czekolady rocznie (źródło: Syndicat du chocolat 2017), co stanowi 7,3 kg rocznie na mieszkańca.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Aby uwolnić się od winy, jesteśmy również bardzo silni. Mówią, że nie powoduje nadmiernego przybierania na wadze, że łagodzi stres, że działa antydepresyjnie, że na zaparcia Na szczęście czy nie… nie wszystko jest prawdą i dzisiaj mówię Wam całą prawdę !

Czy to jest Czy czekolada powoduje przyrost masy ciała?

I nie, to źle!

TO czekolada może wydawać się bogata w kalorie, tłuszcze i cukry (100 g czekolady równa się 3 pojedyncze dawki masła + 10 kostek cukru) ale rzadko zdarza się zjeść 100g czekolady na raz!

Mały kwadrat o masie 5 g odpowiada 28 kalom, czyli kalorycznemu odpowiednikowi tylko połowy pomidora; i dlatego NIE, potwierdzam, że w tradycyjnych dawkach, od jedzenia czekolady nie przytyjesz.

Ja Uważam, że interesujące jest na przykład podawanie tego jako przekąski;

Na przykład chleb z kilkoma kostkami czekolady, szklanka mleka i trochę owoców!

czekoladowy lizak

Czy to prawda, że ​​gorzka czekolada jest najlepsza dla zdrowia?

Dla dla mnie to błąd, bo w mlecznej czekoladzie dodajemy ją do ciasta kakao to po prostu mleko i odrobina cukru.

WIĘC, Czekolada mleczna jest jeszcze bogatsza w wapń niż czekolada czarny, co ostatecznie czyni go bardziej interesującym z punktu widzenia odżywczy.

On jest pewien, że mimo to zawiera nieco więcej cukru, I To prawda, ale przy tradycyjnych ilościach nie ma ryzyka.

W Z drugiej strony, ciemna czekolada będzie miała tendencję, ze względu na swoją gorycz i niższe spożycie cukru, aby zaspokoić Twoje pragnienie większej ilości czekolady łatwiej niż mleczny, który dzięki słodszemu smakowi utrzymuje chęć ponownego użycia.

Tylko uważaj, żeby nie wpaść w pułapkę niekończącego się obżarstwa… (i to bez głodu!).

Czekolada jest antydepresyjny?

TY Chciałbym, jestem tego pewien, powiedzieć ci „tak”!

I w rzeczywistości wywołuje działanie chemiczne zbliżone do działania leki przeciwdepresyjne: wzrost poziomu tryptofanu w ciało, które po dotarciu do mózgu wydziela Serotonina, hormon spokoju.

TO czekolada zawiera również substancje zbliżone do amfetaminy: tyramina i fenyloetyloamina oraz pochodne kwasów tłuszczowych, które działają na te same receptory co konopie indyjskie.

Ale głównym efektem czekolady jest to, że zapewnia przyjemność smakową Zatem czekolada jest dobra… bo jest dobra!

A dwa kwadraty dziennie tylko dobrze ci zrobią.

Czy to jest Czy to prawda, że ​​czekolada powoduje zaparcia?

To jest PODRÓBKA !

TO czekolada nie powoduje zaparć, szczególnie jeśli ją bierzesz Tyle samo gorzkiej czekolady, która zawiera średnio 10 g błonnika na 100 g tylko talerz warzyw!

On jest jednak pewne, że istnieją osobiste tolerancje i być może szczególnie w domu masz takie wrażenie że czekolada powoduje zaparcia, choć teoretycznie nie powinna być odpowiedzialny, biorąc pod uwagę ilość błonnika.

Być może się mylisz i spożyłeś inny produkt spożywczy, który jest za to odpowiedzialny. Twoim zadaniem jest zbadanie…

Podsumowując

  • Czekolada nie powoduje przyrostu masy ciała;
  • Czekolada ciemna jest odpowiednikiem czekolady mlecznej;
  • Czekolada jest dobra dla morale;
  • Ciemna czekolada jest bogata w błonnik.