Czy należy liczyć kalorie, aby schudnąć?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Wszystko ludzie, którzy chcą schudnąć, już zadali sobie to pytanie na to pytanie: czy powinniśmy liczyć kalorie, czy też na tym polegać jego instynkt?

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

MA Moim zdaniem obie metody mogą być skuteczne. Niemniej jednak, ważne jest, aby przy wyborze wziąć pod uwagę pewne kryteria powiadomiony.

TO Celem tego artykułu jest właśnie pomoc w dokonaniu wyboru.

Jedz intuicyjnie

A większość artykułów, które znajdziesz w Internecie, Ci to powie jedz intuicyjnie i słuchaj swojego ciała. Z jedz tylko wtedy, gdy poczujesz głód i zatrzymaj się na kiedy jesteś pełny.

To jest rzeczywiście najbardziej naturalna metoda jedzenia.

Ale No cóż, w życiu nic nie jest takie proste. Zapomnieliśmy czasami żywność, którą jemy na co dzień, jest częsta bardzo kaloryczne. Czekolada, ciastka, dania gotowe to bomby kaloryczne. Nawet jedzony „do sytości”, wyraźnie nie pomagają one schudnąć.

Jeść intuicyjnie jest prawdopodobnie dobrym pomysłem, ale w tym w takim przypadku być może trzeba będzie pożegnać się z niektórymi produktami spożywczymi skupić się wyłącznie na naturalnej diecie.

Dlatego istnieje wiele diet.

Nowoczesne diety

Atkinsa, Dukana, Strażnicy wagi…istnieją dziś setki diet, wszystkie oparte na tym samym modelu, a mianowicie:

  • Tam ograniczenie kalorii (istotny punkt dla utraty wagi)
  • Tam pozbawienie niektórych pokarmów

Więc, nie jest zaskakujące, że większość osób, które śledzą a diety szybko czujesz się sfrustrowany i potem się poddajesz kilka tygodni. W skrajnych przypadkach nawet możemy zauważyć efekt jo-jo utrzymujący się przez kilka lat. To znaczy, mniej lub bardziej szybki przyrost masy ciała po diecie.

Niestety, dzisiaj wiele osób znajduje się w tym sytuacja. Do tego stopnia, że ​​dla 90% stało się to normą populacja.

WIĘC jak schudnąć bez żegnania się z ulubionymi potrawami lub czuć frustrację?

Liczenie kalorii – ciekawa opcja w XXI wieku

Gdy Radzę komuś liczyć kalorie, bez zastrzeżeń główne z nich to:

  • Tam ograniczenie
  • TO strona sprzeczna z intuicją

przyznaję że całkowicie zgadzam się z tymi argumentami. Ale Czy pozbycie się tych ulubionych potraw jest przyjemniejsze? Jasne, że ja nie myśl. Frustracja, jaką to powoduje, nie wchodzi w grę ciekawy.

Gdy co jest sprzeczne z intuicją, mogę się jedynie zgodzić z tą opinią. Jednak moim zdaniem jedzenie tabliczek czekolady to wgryzanie się rogalik czy połykanie kawałków pizzy to nie jest coś też nie jest naturalne.

On powinieneś wiedzieć, że nasza dieta bardzo się zmieniła na przestrzeni lat 50 ostatnie lata. Pozostały owoce, warzywa i rośliny zamiast tłustych i wysoko przetworzonych potraw. Jeśli mój tył babcia była jeszcze na tym świecie i weszła do supermarketu, Nie jestem pewien, czy rozpoznałaby cokolwiek.

Więc, jeśli nasza dieta się zmieniła, to dlaczego nie przyznać, że nasza Sposób, w jaki się odżywiamy, również powinien ewoluować?

W XXI wieku liczenie kalorii jest zatem interesującą alternatywą gwarantującą rezultaty i utratę wagi bez frustracji.

Wniosek

Jestem trenerem sportowym i doradcą żywieniowym, a nie magikiem. W związku z tym muszę być szczery i powiedzieć, że niezależnie od tego, jakie rozwiązanie wybierzesz, będzie to wiązało się z pewnymi ograniczeniami, które musisz zaakceptować. W zależności od Twoich preferencji, dostępne są następujące opcje:

  1. Jedz intuicyjnie (lub stosuj dietę) i zgódź się na rezygnację z niektórych pokarmów. Należą do nich smaczne i wysokokaloryczne produkty spożywcze, takie jak czekolada, słodycze, ciastka, dania gotowe i ciastka.

    Zamiast nich wybieraj owoce, warzywa, ryby i drób.
  2. Licz kalorie każdego dnia. Oczywiście oznacza to poświęcenie 5 minut dziennie na wprowadzenie posiłków do aplikacji (np. Fatsecret), ale daje to pewność, że nie przekroczysz swoich dziennych potrzeb. Nie będziesz też musiał żegnać się ze swoimi ulubionymi potrawami.

Nic żadne rozwiązanie nie jest lepsze od innego, w zależności od Twojego preferencji, jesteś jedyną osobą, która wie, które z nich dwa będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Ważne, że jest przede wszystkim że Ci odpowiada i pozwala utrzymać wysiłki na dłuższą metę.