Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Marsylii i regionie?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Pomóż pacjentom stosować zbilansowaną dietę, aby zachować zdrowie lub kontrolowanie swojej wagi należy do głównych misji dietetyka lub dietetyka. Chociaż wiele stron internetowych porusza obecnie ten temat, zawsze warto zwrócić się do profesjonalisty, aby uzyskać zdrowy i zadowalający wynik. Odkryj tutaj 8 najlepszych w swojej dziedzinie w Marsylii i regionie.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Rachel KENIO, wykwalifikowany dietetyk i dietetyk

Prezentacja

Rachel Kénio jest dyplomowanym dietetykiem i dietetykiem. Ona oferuje swoje usługi w biurze, w domu i online. Ona działa zazwyczaj w ośrodku medycznym w pierwszej dzielnicy Marsylii, ale w razie potrzeby mogę podróżować po regionie.

Dietetycy w Marsylii
Rachel Kénio, dyplomowana dietetyczka i dietetyczka

Konsultacja jest jej zdaniem dobrą podstawą do leczenia skuteczny. Trzeba dobrze poznać swojego pacjenta: jego wiek, tryb życia odżywianie, ogólne nawyki, życie codzienne itp. Jego celem jest w celu ustalenia dokładnej diagnozy w celu uzyskania lepszych rekomendacji i dobra podejmować właściwe kroki.

Usługi

Skorzystaj z usług Rachel Kénio i skorzystaj z takiego leczenia nie stwarza żadnego zagrożenia dla Twojego stanu zdrowia, jeśli mieści się w jego ramach z :

 • Utrata lub zabranie waga ;
 • Zmiana dieta: fleksitarianizm, wegetarianizm, weganizm;
 • Zabieg dla przyczyny medyczne: problemy sercowo-naczyniowe, cukrzyca, ponowne przystosowanie się poziom cholesterolu, bulimia, anoreksja itp.

Imię i nazwisko: Rachel Kenio
Strona internetowa : http://www.keniodiet.fr/
Telefon: +33 6 68 53 52 04

Virginie COULAUD, specjalistka dietetyki i żywienia w Marsylii i Aubagne

Prezentacja

Virginie Coulaud jest profesjonalistką w dziedzinie dietetyki i żywienia. Ma dwa biura. Jeden jest w 5mi dzielnica w Marsylii, a druga znajduje się w Aubagne w pobliżu dworca kolejowego.

Dietetycy w Marsylii
Virginie Coulaud, specjalistka dietetyki i żywienia

Jego wszechstronność jest jedną z jego cech szczególnych. Ona rozporządza certyfikat z zakresu naturopatii, mikrożywienia, fitonutritionu i chrono odżywianie. Jest również stowarzyszona z siecią diabetologiczną w Marsylii.

Leczy osoby w każdym wieku. Według niej tak zawsze wskazówki żywieniowe wspomagające i/lub przyspieszające gojenie pacjenta lub pomóc mu osiągnąć jego cele, w zależności od jego trybu styl życia, wiek i nawyki żywieniowe.

Usługi

Virginie Coulaud towarzyszy Ci od początku do końca leczenia, niezależnie od czasu jego trwania. Na wszelki wypadek nie wahaj się poprosić go o radę możliwe pytania dotyczące trybu karmienia. Ona się specjalizuje szczególnie we wszystkim, co kręci się wokół wagi (zysku lub straty).

Jej zdaniem samo ofiarowanie jedzenia nie wystarczy spożywać regularnie. Musimy zagłębić się w źródło problemu:

 • Zwyczaje konsumpcja ;
 • Zaburzenia hormonalne jeśli pacjent je posiada;
 • Różne braki w spożyciu witamin lub minerałów;
 • Stres ;
 • Zapalenie metaboliczny.
 • Itp.

Imię i nazwisko: Virginie Coulaud
Strona internetowa : http://www.coulaud-dieteticienne.fr/
Telefon: +33 6 85 93 19 09

Sophie ROUSSEL, dyplomowana dietetyczka

Prezentacja

Sophie Roussel jest profesjonalną dietetyczką z BTS na polu. Jest nie tylko powiązany z siecią Santé Croisée Marseille cukrzyca, ale jest także członkinią AFDN, czyli Francuskiego Stowarzyszenia ds Dietetycy Dietetycy.

Dietetycy w Marsylii
Sophie Roussel, profesjonalna dietetyczka

Po studiach w Instytucie posiada tytuł sofrologa Studium Sofrologii w Paryżu. Szkolenie w 1D i 2mi rok, po którym dodaje się Francuskie Stowarzyszenie Nowej Hipnozy tę już bardzo bogatą podróż.

Usługi

Sophie Roussel praktykuje w Marsylii 12. Przed przepisaniem jakiejkolwiek formy w celu leczenia, najpierw poddaje swoich pacjentów dogłębnej ocenie skutecznie określić przyczyny problemów. Podróż, którą podążała pozwala na dostosowanie konkretnego programu żywieniowego dla każdej osoby.

Restrykcyjna dieta nie należy do jej rozwiązań zaproponować. Według niej ta metoda jest nieskuteczna i po prostu prowadzi do udaremnienie. Zamiast tego uczy pacjenta prawidłowego balansowania żywność. Rzeczywiście celem jest nie tylko utrata wagi, ale zwłaszcza w celu utrzymania idealnej wagi w dłuższej perspektywie.

Imię i nazwisko: Sophie Roussel
Strona internetowa : https://diet-sophrologue-marseille.com/
Telefon: +33 6 38 73 52 07

Gerarda Henriego COHENA

Prezentacja

Jeśli jesteś w Marsylii i szukasz profesjonalnego dietetyka w regionie, skontaktuj się z doktorem Gérardem Henrim Cohenem.

Dietetycy w Marsylii
Gérard Henri Cohen, dietetyk i dietetyk

Podobnie jak jego koledzy, specjalista ten przed zaoferowaniem swoich usług w dziedzinie żywienia i dietetyki przeszedł specjalne szkolenie. Specjalizuje się w medycynie sportowej.

Usługi

Zachęcamy do skontaktowania się z doktorem Henrim Cohenem telefonicznie lub za pośrednictwem poczty swoją stronę internetową dla:

 • Schudnąć lub wyleczyć zaburzenia związane z tą sytuacją;
 • Ślad psychobehawioralne nadwagi;
 • Rozwiązania do zaburzenia odżywiania.

Zabieg zawsze poprzedza konsultacja, żeby wiedział poprawy swoich pacjentów, zwłaszcza ich nawyków żywieniowych i aktywności. W ten sposób może zaproponować im skuteczne leczenie, dostosowane do ich potrzeb. sytuacja. Można też poprosić go o poradę dotyczącą nawyków żywieniowych. przyjąć po osiągnięciu celu.

Imię i nazwisko: Gerard Henri Cohen
Strona internetowa : https://www.docvadis.fr/gerardhenricohen/
Telefon: +33 4 91 61 00 42

Sylwia ANDRE

Prezentacja

Rozwiązywanie problemów i zaburzeń związanych ze sposobem odżywiania sylwetki wśród specjalności Sylvie André. Jest dietetykiem-żywieniowcem absolwent państwowy. Jego biuro mieści się pod adresem 1eee dzielnica Marsylia.

Dietetycy w Marsylii
Sylvie André, dyplomowana dietetyczka i dietetyczka państwowa

Posiada tytuł magistra biologii i higieny żywności. Do jego życiorysu dodany jest także DU z zaburzeniami zachowania. Oferuje kilka rodzajów usług dostosowanych do zadowolenia wszystkich pacjenci. Bardzo potrzebują zachęty do leczenia wyniki.

Usługi

Sylvie André przygotowuje codzienną dietę dostosowaną do każdego pacjenta w celu poprawy jego stanu zdrowia lub pomocy w jego osiągnięciu konkretny cel, taki jak na przykład utrata lub przyrost masy ciała. Ona nie bardzo rzadko sugeruje ograniczenie diety, jednak jest to możliwe że prosi pacjentów o zarządzanie konsumpcją w celu zarządzania niektórymi żywność.

Podobnie jak jego odpowiedniki, w pełni wspiera Cię w:

 • Utrata lub zabranie waga ;
 • Plan diety jako część leczenia cukrzycy typu lub ciążowy;
 • Dążenie do bycia wegetariańskie lub wegańskie;
 • Uzdrowienie zaburzenia odżywiania.

Należy pamiętać, że lista ta nie jest wyczerpująca. Zawsze możesz zadzwonić do tego specjalisty, jeśli masz jakieś pytania lub porady.

Imię i nazwisko: Sylvie André
Strona internetowa : http://www.dieteticiennemarseille.com/
Telefon: +33 6 83 37 14 37

Estera MANGANELLI

Prezentacja

Manganelli Esther działa jako dietetyk i dietetyk liberalny przez kilka lat w Marsylii. Ona ma umiejętność szczególnie w dziedzinie hipnozy ericksonowskiej, NLP czy programowania Neurolingwistyka i RITMO, czyli technika leczenia szoku pourazowego.

Dietetycy w Marsylii
Esther Manganelli, liberalna dietetyczka i dietetyk

Jedną z jej specjalności jest także mikrożywienie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego obszaru, najlepiej skontaktować się z nią bezpośrednio.

Usługi

Najbardziej popularna jest metodologia podejścia zastosowana przez Manganelli Esther wielka szczególność. Praktykuje hipnozę na swoich pacjentach naprawdę wiedzą, aby zidentyfikować prawdziwe źródło ich problemu. Według jej, żywności nie należy uważać za wrogów. Byliby raczej sojusznicy. Próbuje więc pogodzić jedzenie z pacjentem.

Ta metoda ma zastosowanie w wielu obszarach, w tym w braniu lub przyrost masy ciała, ulga w stresie, aby znaleźć lepszą równowagę jedzenie itp. Krótko mówiąc, kopie głęboko, aby lepiej motywować klient.

Imię i nazwisko: Manganelli Estera
Strona internetowa : http://www.hypnose-diet-marseille.fr/
Telefon: +33 4 91 34 92 28

Beatrice POLIDORI

Prezentacja

Od 2002 roku Béatrice Polidori, po uzyskaniu dyplomu państwowego, pracuje jako dietetyk-żywieniowiec. Jeśli wcześniej pracowała tylko w środowisku szpitalnym, obecnie pracuje jako freelancer w praktyce w wieku 10 latmi dzielnica Marsylii.

Dietetycy w Marsylii
Béatrice Polidori, dyplomowany dietetyk i dietetyk

Ponadto oferuje dla nich także konsultacje online którzy nie mogą podróżować lub nie są w okolicy. TY mogę się z nią skontaktować i porozmawiać z dietetykiem poprzez e-mail, skype, Facebook, lub telefon. Jest to szczególnie przydatne do śledzenia.

Usługi

Podczas pierwszej konsultacji ocenia Béatrice Polidori ostrożnie swojego pacjenta. Określa Twoją wagę, wzrost, BMI i Twoje masa tłuszczowa i mięśniowa itp. Zadaje wiele pytań dot metoda żywienia, aby obliczyć spożywane kalorie i poznać nawyków żywieniowych w celu ustalenia źródła problemów.

Druga konsultacja odbywa się po około dwóch tygodniach od rozpoczęcia reżimu. Jest to czynność następcza mająca na celu ustalenie, czy jest to konieczne modyfikacje leczenia poprzez korektę spożywanych pokarmów.

Imię i nazwisko: Beatrice Polidori
Strona internetowa : http://www.dietetiquemarseille.fr/
Telefon: +33 6 61 60 20 38

Hélène LEMAIRE

Prezentacja

Hélène Lemaire jest dietetykiem i dietetykiem działającym w branży od 1985 roku w środowiskach szpitalnych. Zdecydowała się od 2005 roku zwróciła się ku działalności liberalnej, bo uznała, że ​​warto ją adoptować specyficzne dla niej podejście do pacjentów.

Dietetycy w Marsylii
Hélène LEMAIRE, dietetyk i dietetyk

Posiada BTS z dietetyki oraz certyfikat Żywienia Komórka aktywna. Odbyła także szkolenie z sofrologii Caycediana i G.R.O.S. w Paryżu. Podkreśla znaczenie diety organicznej w swoich programach.

Usługi

Doświadczenia zdobyte przez kilka lat umożliwiły Hélène Lemaire’a, aby zdobyć bogatą wiedzę i know-how, do których można się dostosować kilka przypadków. Podobnie jak wszyscy inni dietetycy, regulacja masy ciała należy do jego specjalności.

Ustala specjalny program dietetyczny dla tych, którzy cierpią na patologię zapalną i autoimmunologiczną. Jeśli ćwiczysz uprawiasz sport, skontaktuj się z nią, jeśli chcesz przejść na dietę w celu optymalizacji poziomu wydajności.

Imię i nazwisko: Hélène Lemaire
Strona internetowa : http://nutriomega.net/
Telefon: +33 4 91 79 46 22