Poznaj 8 zalet soursopu

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Soursop to owoc składający się w 80% z wody. Jest znany ze swoich wysoka zawartość wielu pierwiastków śladowych i witamin. Wśród nich możemy wymienić witaminy z grupy B, witaminę C, węglowodany, białka, magnez, potas, fosfor, wapń, sód, a nawet miedź. Jeżeli jest tak bogaty, to koniecznie budzi zainteresowanie przemysłu farmaceutycznego, a zwłaszcza Twojego organizmu, który znajdzie w nim doskonałe źródło jego dzienna dawka. Ale jeśli kwaśnica jest znana, to przede wszystkim ze względu na swoją wiele korzyści na organizm, a w szczególności na walkę z nowotworem, którą pomaga. W tym artykule pokrótce omówię wszystko, co może zaoferować ten wspaniały owoc.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Małe przypomnienie, czym jest soursop

Soursop to egzotyczny owoc uprawiany głównie w krajach Ameryki Południowej. Można go jednak spotkać także w innych regionach tropikalnych. Przykładami są Madagaskar i wyspa Reunion. Owoce pochodzą z drzewa soursop, które ma walory terapeutyczne naukowo udowodnione. W zależności od regionu drzewo nosi również nazwę Graviola lub Guanabana. W medycynie tradycyjnej można stosować wszystkie części drzewa, a nie tylko owoce. To samo dotyczy medycyny naturalnej: kora, korzenie, owoce, liście i nasiona kwaśnicy są korzystne dla zdrowia. Zwykle spożywa się go w postaci soku z kwaśnej sosny.

W przeciwieństwie do innych owoców, takich jak ananas czy cytryna, kwaśnica nie należy do takich najlepsze spalacze tłuszczu ale ma inne zalety.

Owoc, który mnie tutaj interesuje, jest koloru zielonego, pokryty cierniami i nieco przypomina opuncję, z tą różnicą, że jej miąższ jest biały i bardzo papkowaty. Ten ostatni zawiera również fruktozę minerały, witaminy (B i C), aminokwasy i alkaloidy. Uważaj jednak, czarne nasiona nie są jadalne.

Jako silny naturalny przeciwutleniacz ma właściwości przeciwnowotworowe. Według badań liście drzewa mogą niszczyć komórki nowotworowe podobnie jak chemioterapia, ale skuteczniej i bez skutków ubocznych, takich jak utrata włosów czy utrata masy ciała. Roślina ta zapewnia również lekarstwo na raka piersi, jelit, jajnika, wątroby i płuc. Co więcej, proste leczenie sokiem z kwaśnicy zapobiega wszystkim rodzajom raka.

Kwaśny owoc
Soursop to owoc o oryginalnym wyglądzie

Skład owocu

Biorąc pod uwagę jego wysoka zawartość węglowodanów, nie jest zaskakujące, że kwaśnica jest początkowo uważana za samodzielny pokarm przez ludność, która ją uprawia. Mając dobre wartości odżywcze, pozwala tym populacjom żyć i mieć dobre spożycie. Zwłaszcza, że ​​jego waga może wynosić od 4 do 5 kg, co czyni go znaczącym źródłem. Chociaż owoc składa się głównie z wody, jest jednak bogaty. Krótko mówiąc, jest to przede wszystkim żywność, która jest często spożywane w postaci soku wyciśnięty z jego białego miąższu. Niemniej jednak należy pozbyć się czarnych ziaren, o których wiadomo, że są niestrawne.

Lwłaściwości owocu

Biorąc pod uwagę bogactwo tworzących go elementów, łatwo sobie wyobrazić, że kwaśnica wykazuje wiele zalet. terapeutyczne i lecznicze. I tak właśnie jest: jest jednocześnie silnym środkiem moczopędnym, doskonałym środkiem hipotensyjnym i potężnym regulatorem funkcji organizmu. Rzeczywiście, służy do oczyszczania wątroby lub do utrzymania równowagi poziomu cukru we krwi. Co jest interesujące dla osoby chore na cukrzycę. Z drugiej strony kwaśnica może być również częścią leczenia zaburzenia snu, depresja czy nawet stres. Jego właściwości antybakteryjne sprawiają, że stanowi barierę skuteczny przeciwko atakom bakterii, grzybicze lub pasożytnicze. Na poziomie trawiennym ułatwia tranzyt i stanowi szczególnie skuteczny środek przeciwskurczowy.

Zagrożenia i toksyczność gravioli

Obecność acetogenin i niektóre alkaloidy podejrzane o działanie neurotoksyczne, musi koniecznie skłonić Cię do zastanowienia się nad jego użyciem. W szczególności, jeśli jest to powtarzane lub regularne i odbywa się wewnętrznie. Podobnie kobietom w ciąży i karmiącym piersią zaleca się powstrzymanie się od spożywania gravioli. Opiera się to na zasadzie ostrożności.

Jak przeczytasz później, kwaśnica jest korzystna dla organizmu. Jednak tak musi być spożywane z umiarem. W dłuższej perspektywie może to narazić Cię na ryzyko choroby Parkinsona. Wykazano, że w populacjach spożywających ją regularnie (ze względu na swoje nawyki żywieniowe) choroba ta występuje częściej. Jednakże osoby uprawiające i jedzące niekoniecznie podlegają innym, ważniejszym czynnikom, które mogłyby doprowadzić do jego pojawienia się. Ale we Francji cena gravioli jest wysoka, jest mało prawdopodobne, że kupisz za dużo. Związek między nadmiernym spożyciem kwaśnicy a choroba Parkinsona zostały ustalone.

Korzyści z soursopa

#1 Soursop w walce z rakiem

Korzyści z soursopu u pacjentów chorych na raka były następujące naukowo udowodnione. Badania przeprowadziło nie mniej niż 20 laboratoriów badawczych w Stanach Zjednoczonych pod koordynacją firm farmaceutycznych. Wszystkie te badania wykazały, że kwaśnica ma realnie pozytywny wpływ na rozwój nowotworów. Rzeczywiście, ekstrakty pobrane z kwaśnicy, w postaci soku z kwaśnicy lub innej, zaatakują komórki rakotwórcze i zniszczą je. Sok ten można kupić w drogeriach lub w internecie.

Te ekstrakty z soursop atakuje tylko komórki nowotworowe oszczędzając zdrowych. Mamy więc do czynienia z naturalnym targetowaniem. Po badaniach przeprowadzonych w różnych laboratoriach możemy stwierdzić, że graviola skutecznie zwalcza kilkanaście różnych rodzajów nowotworów, m.in.:

  • z okrężnica
  • z Cycki
  • z prostata
  • z płuca
  • z trzustka

W porównaniu z obecnymi metodami leczenia nie ma wspólnego miernika. W rzeczywistości ekstrakty z soursop są 10 000 razy skuteczniejsze niż produkty stosowane w chemioterapii. Różnicę tę oblicza się na podstawie zaobserwowanego spowolnienia i degradacji komórek nowotworowych podczas leczenia.

Soursop na swoim drzewie
Można zrobić sok z kwaśnej sosny, którego zalety mogą być różne.

#2 Graviola na cukrzycę

Jak już powiedziałem powyżej, soursop pomaga utrzymać i regulować poziom glukozy na stabilnym poziomie. Co zapobiega skokom poziomu cukru we krwi. Tutaj rolę odgrywa acetogenina.

Korzyści te zostały naukowo udowodnione w badaniu opublikowanym w czasopiśmie medycyny tradycyjnej i suplementów diety. Badanie, o którym mowa, skupiało się na dwóch seriach szczurów chorych na cukrzycę, z których jedna grupa była karmiona wyłącznie ekstraktem z kwaśnicy przez dwa tygodnie. Pozostali zostali poddani innemu rodzajowi leczenia. Pod koniec obserwacji pierwsza grupa karmiona kwaśnicą osiągnęła poziom glukozy zbliżony do normalnego. Sprowadzone do ludzi, to zwykle dowodzi, że spożycie gravioli może pomóc diabetykom. Można go również spożywać w formie naparu z korzeni i liści kwaśnicy w przypadku cukrzycy lub skurczów.

#3 Soursop na zaburzenia trawienne

Soursop służy jako bandaż żołądkowy po dodaniu odrobiny miodu. Ta mieszanina ma natychmiastowe działanie przeciw ból brzucha. Jeść trzy razy dziennie, po posiłkach. Podobnie, poczujesz się znacznie lepiej, jeśli będziesz cierpiał, spożywając liście kwaśnicy lub uzyskany z niej ekstrakt biegunka lub wzdęcia.

Soursop dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym umożliwia skuteczną walkę z nim pasożyty jelitowe. To właśnie te ostatnie powodują wzdęcia i biegunkę. Ponadto dzięki wodzie i błonnikowi zawartemu w tym owocu wspomaga pasaż jelitowy.

#4 Soursop przeciwko opryszczce

Z drugiej strony, soursop pomoże ci, jeśli cierpisz na opryszczkę. Rzeczywiście, ekstrakty z liści kwaśnicy mają wiele właściwości przeciwwirusowe, antybakteryjne i przeciwbakteryjne. Spożywając go, możesz skutecznie walczyć z pasożytami i niektórymi wirusami atakującymi Twój organizm.

Jego ekstrakty są stosowane w leczeniu pacjentów z opryszczką i wieloma innymi wirusami. Jeśli regularnie spożywasz soursop, ochronisz swój organizm przed uszkodzeniami wirusowymi i bakteryjnymi.

Jest także doskonały w zapasach przeciw egzemie i innym formom zaczerwienienia skóry. To kolejne zastosowanie liści kwaśnicy. Najlepszą rzeczą w używaniu tych liści jest to, że nie mają one niepożądanych skutków ubocznych, jak większość miejscowe sterydy, które pomagają skórze lepiej się odżywiać. Najbardziej skuteczne są przy długotrwałym stosowaniu.Aby zwalczyć egzemę, wystarczy zrobić okład z liści kwaśnicy i nałożyć go na obszary ciała dotknięte egzemą.

#5 Liście Soursop na reumatyzm

Reumatyzm dotyka w różnym stopniu każdą populację i w każdym wieku. Trudno z nią walczyć inaczej niż poprzez leczenie objawowe. Przykładem jest reumatyzm związany z wilgocią. Nierzadko spotyka się w naszych szerokościach geograficznych seniorów, którzy cierpią na tego typu problemy i nie mają rozwiązania. Tradycyjna medycyna również cierpi z powodu tego braku rozwiązania. Najlepszym lekarstwem jest przeniesienie się do łagodniejszych środowisk, takich jak basen Morza Śródziemnego. Po osiedleniu się tam reumatyzm znika jak magia dzięki suchej i gorącej pogodzie. Innym możliwym rozwiązaniem jest podjęcie Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).

Jednakże doskonałym sposobem leczenia reumatyzmu jest sok z kwaśnicy, naturalny środek, który ma niesamowite właściwości przeciwzapalne. Na przykład po prostu ugotuj kilka liści kwaśnicy i zastosuj je jako okład, aby złagodzić ból. Arkusze można kupić bezpośrednio w wyspecjalizowanych sklepach lub w Internecie

W tym samym duchu istnieje coś, co nazywamy upuszczać. Jest to stan charakteryzujący się stanem zapalnym i bolesnością stawów, szczególnie stawów stóp i dłoni. Spożywanie herbaty ziołowej przygotowanej z gotowanych liści kwaśnicy może pomóc złagodzić ten stan. Ponieważ to pomaga usunąć kwas moczowy z krwi, główną przyczynę tego stanu.

Liście kwaśnicy
Liście soursop mogą mieć pozytywny wpływ na reumatyzm

#6 Zwalcz infekcje dróg moczowych

Główną przyczyną dny moczanowej jest mocz, który podąża własną ścieżką. Nierzadko zdarza się, że w tym obwodzie występuje stan zapalny lub infekcja. Porozmawiajmy na przykład o zapaleniu pęcherza moczowego. Warto zatem zadbać także o cały układ moczowy, a kwaśnica ma w tym ogromny udział. Rzeczywiście, spożywanie herbaty ziołowej z liści kwaśnej ma mieć silne działanie przeciw infekcje dróg moczowych. A tym samym zmniejszają prawdopodobieństwo infekcji w postaci infekcji bakteryjnej cewki moczowej, pęcherza moczowego, moczowodów lub nerek ! Jeśli masz skłonność do tej choroby, możesz regularnie pić wspomnianą herbatę ziołową jako środek zapobiegawczy. To pomoże oczyść swoje ciało w naturalny sposób.

#7 Soursop na oparzenia

W przypadku oparzeń można zastosować okład z liści kwaśnicy na dotkniętą część skóry. Dzięki działaniu przeciwzapalnemu ból zniknie. Ponadto Twoja skóra będzie stopniowo regenerowana. Jest to ta sama zasada działania, co w przypadku reumatyzmu, ale z efektem naskórkowym. Bonus, możesz zastosować tę technikę przeciwko oparzeniom słonecznym.

#8 Wzmacniacz odporności

Nawet jeśli nie rozwiąże to konkretnego problemu, powinieneś wiedzieć, że to soursop wzmacnia Twój układ odpornościowy ogólnie dzięki licznym zawartym w nim elementom… Pierwiastki śladowe, witaminy itp. Tak więc, przyjmowanie herbat ziołowych lub ekstraktów z kwaśnicy ci na to pozwoli chroń swoje ciało skuteczniej zwalczać inwazyjne drobnoustroje. Położy to kres słabościom układu odpornościowego, a co za tym idzie przeziębieniom, grypie i innym kaszlom!


Idź dalej, oglądając mój film na Soursop na YouTube:

Czy zatem warto kupić soursop?

Soursop, owoc, który warto włączyć do swojej diety ze względu na wszystkie jego właściwości i wszystkie korzyści przed poważnymi chorobami. Może też tak być spożywane w różnych postaciach, sok z kwaśnicy, ekstrakty, napary lub okłady z liści. Trzeba jednak zachować umiar, bo może to ułatwić pojawienie się niektórych chorób, np. choroby Parkinsona.