Chitosan: moja opinia i zakup w najlepszej cenie

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Chitosan to suplement diety na bazie chitosanu. Według ekspertów chitozan to naturalne włókno pochodzące z chityny – substancji występującej w egzoszkieletach skorupiaków, takich jak krewetki, kraby i homary. W przeciwieństwie do celulozy roślinnej, która ma ładunek ujemny, ten rabatowy suplement zawiera dodatnio naładowane grupy aminowe, które wiążą się z ujemnie naładowanymi kwasami tłuszczowymi i kwasami żółciowymi.

Badania pokazują, że w optymalnych warunkach związek ten może wiązać 4 do 5-krotności własnej masy w solach żółciowych i kwasach tłuszczowych. Od blisko 30 lat związek ten stosowany jest w zakładach uzdatniania wody ze względu na wyjątkową zdolność wiązania substancji toksycznych. Zdaniem profesjonalistów, do różnych celów wykorzystywany był także w przemyśle farmaceutycznym, rolniczym i kosmetycznym. W ostatnich latach chitozan stał się popularny jako suplement diety wspomagający odchudzanie. Bogate źródło błonnika, suplement ten może być również przydatny w przypadku zaparć i innych zaburzeń trawiennych.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.


Aktualizacja : Chitozan został zastąpiony plastrami Detox Foot Patches, opcją oferującą inną technologię w postaci systemu plastrów nadal opartych na działaniu chitozanu. Alternatywy są nadal dostępne na dole strony.

DETOKSYKACJA ORGANIZMU PODCZAS SNU ZA POMOCĄ PLASTRÓW DETOKSYKACYJNYCH Z CHITOZANEM


 • Naturalne składniki aktywne, które drenują i oczyszczają ciało
 • Prosta aplikacja
 • 15-dniowy cykl leczenia

Kup plastry detoksykacyjne już teraz!

Cena chitozanu

Recenzje i historia chitosanu

Chitozan

Suplement ten od dawna uważany jest za swego rodzaju biologiczny magnes. Badania wykazały, że jest to inhibitor tłuszczu, który wydaje się zdziałać cuda dla tych, którzy szukają bezpiecznego sposobu na utratę tkanki tłuszczowej.

Chitozan to substancja pochodząca z chityny, polisacharydu występującego w egzoszkieletach skorupiaków. Jest produkowany na szeroką skalę w procesie deacetylacji muszli skorupiaków, takich jak homary, krewetki i kraby. Substancję tę czasami pobiera się z niektórych grzybów.

Zdaniem historyków pochodzenie tej substancji datuje się na rok 1811, kiedy to chitynę, z której pochodzi, odkrył Braconnot, ówczesny profesor historii naturalnej we Francji. Według niektórych źródeł Braconnot prowadząc badania nad grzybami wyizolował to, co później nazwano chityną.

Około dwadzieścia lat później inny badacz napisał artykuł o owadach. w tej publikacji zauważył, że podobna substancja występuje w strukturze owadów. Następnie nazwał tę niesamowitą substancję „chityną”. Zasadniczo nazwa chityna pochodzi od greckiego „χιτών” i oznacza „tunikę” lub „okrycie”.

Po raz pierwszy odkrył ją Rouget, który eksperymentował z chityną. W rezultacie Rouget zaobserwował, że chityna może stać się rozpuszczalna poddając ją obróbce chemicznej i termicznej. W 1878 roku Ledderhose zidentyfikował chitynę jako połączenie glukozaminy i kwasu octowego. Dopiero w 1894 roku Hoppe-Seyler nadał nazwę chitosan związkowi odkrytemu przez Rougeta.

Jak działa Chitozan?

Może wydawać się mało prawdopodobne, aby skorupiaki, takie jak homary, kraby, raki, krewetki i inne mięczaki, mogły być naturalnym lekarstwem pomagającym w utracie tkanki tłuszczowej. Powinieneś jednak pomyśleć dwa razy, zanim wyrzucisz kraby, homary lub muszle krewetek. Muszle te w rzeczywistości składają się z chityny, naturalnego związku, który od wieków nazywany jest przez wielu badaczy „tłustym magnesem”.

Zdaniem dietetyków chitozan ze skorupiaków składa się z szeregu połączonych ze sobą cząsteczek chityny. Jest całkowicie niestrawny i chemicznie podobny do celulozy czy włókien roślinnych. Jednak w przeciwieństwie do innych włókien, jest skuteczny w odchudzaniu. Naukowcy wierzyli, że wiąże się on z cząsteczkami tłuszczu w jelitach, zapobiegając wchłanianiu tych tłuszczów przez organizm. Zamiast tego wiąże się z tłuszczem w jelicie i oba są wydalane ze stolcem. W rzeczywistości chitozan może wiązać tłuszcz nawet sześciokrotnie większy od swojej masy. W rezultacie pacjent będzie wchłaniał mniej tłuszczu i mniej kalorii, co pomoże mu schudnąć.

Sposób, w jaki ten niedrogi suplement działa na utratę wagi, wymaga połączenia go z odpowiednią dietą i programem ćwiczeń. Powodem jest to, że sam ten suplement nie pomaga w długotrwałej utracie wagi. Aby uzyskać maksymalne korzyści, należy je połączyć z dobrą dietą i ćwiczeniami fizycznymi. Eksperci sugerują również przyjmowanie go przez co najmniej 12 tygodni, aby zobaczyć wymierne rezultaty. Badania wykazały, że działa podobnie do niektórych leków na receptę, takich jak Xenical lub Orlistat, które są również stosowane jako suplement odchudzający.

Należy jednak pamiętać, że korzyści Chitosanu nie ograniczają się do roszczeń związanych z utratą wagi. W opinii kulturystów korzyści z jego stosowania wykraczają poza utratę wagi. Przeprowadzono wiele nowych badań, które ujawniły właściwości chitozanu obniżające poziom cholesterolu. W przeciwieństwie do typowych leków obniżających poziom cholesterolu, które mogą powodować skutki uboczne, takie jak ból w klatce piersiowej, swędzenie, wypadanie włosów i problemy ze snem, suplement ten jest znacznie łagodniejszy.

Wzór chemiczny chitozanu
Wzór chemiczny chitozanu

Aktualizacja : Chitozan został zastąpiony plastrami Detox Foot Patches, opcją oferującą inną technologię w postaci systemu plastrów nadal opartych na działaniu chitozanu. Alternatywy są nadal dostępne na dole strony.

DETOKSYKACJA ORGANIZMU PODCZAS SNU ZA POMOCĄ PLASTRÓW DETOKSYKACYJNYCH Z CHITOZANEM


 • Naturalne składniki aktywne, które drenują i oczyszczają ciało
 • Prosta aplikacja
 • 15-dniowy cykl leczenia

Kup plastry detoksykacyjne już teraz!

Szereg korzyści zdrowotnych

Suplement zwiększający poziom insuliny

Chitozan jest również uważany za skuteczny w zwiększaniu mocy insuliny. Niedawny eksperyment wykazał, że ten specjalny błonnik pomaga zapobiegać cukrzycy u myszy, szczególnie tej postaci cukrzycy, która jest powiązana z otyłością. Według tego badania działanie insuliny pobudzającej polega na tym, że obniża ona poziom cukru we krwi, a im częściej jest stosowana, tym niższy jest poziom cukru we krwi. Oprócz tego inne badania wykazały, że równoważy działanie komórek wytwarzających insulinę. Sprawia nawet, że insulina jest skuteczniejsza w obniżaniu poziomu cukru we krwi.

Suplement poprawiający poziom cholesterolu we krwi

Cholesterol definiuje się jako woskowaty, tłuszczopodobny związek. Występuje w większości tkanek organizmu, w tym we krwi i nerwach. Cholesterol pomaga w budowie błony komórkowej różnych komórek. Według lekarzy tworzy kwasy żółciowe, które nieustannie trawią pokarm w jelitach, a także umożliwiają organizmowi ludzkiemu wytwarzanie witaminy D i hormonów. Jednak wysoki poziom cholesterolu zwiększa ryzyko udaru i chorób układu krążenia.

Według ekspertów istnieją dwa rodzaje cholesterolu: LDL (zły cholesterol) i HDL (dobry cholesterol). Lipoproteiny o małej gęstości (LDL) są powszechnie znane jako zły cholesterol, ponieważ mogą przenosić duże cząsteczki do ścian tętnic serca, co prowadzi do ich zatykania. Mogą zwiększać ryzyko chorób układu krążenia i udaru mózgu.

W opinii lekarzy choroby układu krążenia to schorzenia polegające na niedrożności lub zwężeniu naczyń krwionośnych. Objawiają się zawałami serca, bólami w klatce piersiowej i udarami. Udowodniono, że chitozan pomaga obniżyć poziom lipoprotein o małej gęstości (LDL). Przyczynia się ogromnie do utrzymania zdrowego metabolizmu cholesterolu i wspomaga zdrowy metabolizm lipidów.

Badania przeprowadzone w Australii wykazały, że suplementacja chitozanem może znacząco obniżyć poziom cholesterolu przy przestrzeganiu normalnej diety. Stwierdzono również, że zmniejsza częstość występowania zgrubień tętnic, co prowadzi do zmniejszenia ryzyka chorób serca. Jednak ten okazyjny dodatek nie może tego zrobić sam. Aby uzyskać maksymalne korzyści z tej substancji wiążącej tłuszcz, należy ją stosować w połączeniu z innymi środkami związanymi ze stylem życia, takimi jak dieta niskocholesterolowa i regularne ćwiczenia.

Badania kliniczne pokazują, że w ciągu zaledwie pięciu tygodni osoba stosująca ten suplement może zmniejszyć ilość cholesterolu gromadzącego się w organizmie aż o 32%. Zadziwiające jest to, że oprócz walki z nadmiarem tłuszczów w organizmie, produkt zapewnia wzrost korzystnego cholesterolu HDL, zoptymalizowanego pod kątem jego doskonałej zdolności do uwalniania tętnic z blaszki miażdżycowej.

Co najważniejsze, produkt ten ma przystępną cenę i nie powoduje żadnych skutków ubocznych, jak zgłaszano w przypadku innych leków. Dlatego też Chitozan ma większy wpływ na zwalczanie chorób serca, ciśnienia krwi i zaburzeń układu krążenia. Osoby pragnące zrzucić kilka zbędnych kilogramów, stosując ten produkt, mogą mieć pewność najlepszych rezultatów w bardzo krótkim czasie.

Aktualizacja : Chitozan został zastąpiony plastrami na stopy Detox, opcją oferującą inną technologię w postaci systemu plastrów nadal opartych na działaniu chitozanu. Alternatywy są nadal dostępne na dole strony.

DETOKSYKACJA ORGANIZMU PODCZAS SNU ZA POMOCĄ PLASTRÓW DETOKSYKACYJNYCH Z CHITOZANEM


 • Naturalne składniki aktywne, które drenują i oczyszczają ciało
 • Prosta aplikacja
 • 15-dniowy cykl leczenia

Kup plastry detoksykacyjne już teraz!

Cenna pomoc w odchudzaniu

Najlepsze wskazówki dotyczące odchudzania powinny obejmować suplementy chitozanu. Nadmierna masa ciała zwiększa ryzyko zawału serca, udaru mózgu, cukrzycy, dny moczanowej, kamieni żółciowych i raka. Osoby z nadwagą mogą odczuwać zmęczenie, problemy z oddychaniem, podrażnienia skóry i często odczuwać bóle dolnej części pleców i stawów, które mogą poważnie ograniczać mobilność.

Dodatek ten jest doskonałym źródłem błonnika, który pomaga w utracie wagi dzięki wysokiemu stężeniu nierozpuszczalnego błonnika. Nierozpuszczalny błonnik łączy się z wodą, rozszerzając się w żołądku i wywołując uczucie sytości przez długi czas.

Badania wykazały, że może pomóc w utracie wagi, szczególnie w połączeniu ze zdrową dietą. W jednym badaniu suplementacja chitozanem spowodowała dodatkową utratę wagi o 1,7 kg w ciągu jednego miesiąca, w połączeniu ze zmianami w diecie. Inne badanie wykazało, że w połączeniu ze zwiększoną aktywnością fizyczną zwiększało to efekt odchudzania wynikający z tych ćwiczeń i pomogło zmniejszyć zespół metaboliczny u pacjentów z umiarkowaną nadwagą. Niektóre eksperymenty laboratoryjne wykazały, że może wiązać tłuszcze w przewodzie pokarmowym i zapobiegać ich wchłanianiu, nie utrudniając wchłaniania innych składników odżywczych.

Sojusznik w odchudzaniu
Sojusznik w odchudzaniu

Pomocna dłoń w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi

Wysokie ciśnienie krwi jest jednym z krytycznych schorzeń, które mogą powodować udar, zawał serca, chorobę niedokrwienną serca, niewydolność serca, niewydolność nerek i inne poważne problemy zdrowotne. Według lekarzy typowymi objawami wysokiego ciśnienia krwi są silny ból głowy, nudności, wymioty, dezorientacja, zaburzenia widzenia i krwawienia z nosa. Choroby układu krążenia na całym świecie osiągają rozmiary epidemii.

Wśród kontrolowanych czynników ryzyka na szczególną uwagę zasługuje nadciśnienie tętnicze, ponieważ dotyka ono bardzo wielu osób. Regularne spożywanie chitozanu pomaga obniżyć skurczowe ciśnienie krwi. Kiedy serce bije, przepycha i kurczy krew przez tętnice serca do reszty ludzkiego ciała. Siła ta powoduje nacisk na tętnice. Nazywa się to skurczowym ciśnieniem krwi.

Cenny lek na chorobę Leśniowskiego-Crohna

Stwierdzono, że podwyższony poziom tego związku może zapobiegać chorobie Leśniowskiego-Crohna poprzez zmniejszenie poziomu homocysteiny w organizmie. Choroba Leśniowskiego-Crohna jest przewlekłą chorobą jelita cienkiego. Przyczyny choroby Leśniowskiego-Crohna pozostają nieznane. Choroba może powodować poważne wrzody jelita cienkiego, okrężnicy lub obu. Biegunka, ból brzucha, wymioty, gorączka i utrata masy ciała to główne objawy chorobowe tej patologii.

Choroba Leśniowskiego-Crohna może powodować ciężką niedrożność jelita cienkiego. Jest to związane z delikatnymi, czerwonawymi guzkami na delikatnej skórze, a także stanami zapalnymi stawów, oczu, kręgosłupa i wątroby. Ogólnie stwierdzono, że każdy pikomolowy wzrost poziomu aktywnego chitozanu zmniejszał ryzyko choroby Leśniowskiego-Crohna o trzy procent.

Aktualizacja : Chitozan został zastąpiony plastrami Detox Foot Patches, opcją oferującą inną technologię w postaci systemu plastrów nadal opartych na działaniu chitozanu. Alternatywy są nadal dostępne na dole strony.

DETOKSYKACJA ORGANIZMU PODCZAS SNU ZA POMOCĄ PLASTRÓW DETOKSYKACYJNYCH Z CHITOZANEM


 • Naturalne składniki aktywne, które drenują i oczyszczają ciało
 • Prosta aplikacja
 • 15-dniowy cykl leczenia

Kup plastry detoksykacyjne już teraz!

Potężny sojusznik w walce z anemią

Niedobór chitozanu jest bezpośrednio powiązany z anemią. Niedokrwistość to stan chorobowy, w którym związek ten nie jest prawidłowo wchłaniany przez organizm ludzki, co prowadzi do ogólnych skutków niedoboru. Najczęstsze objawy anemii to: uczucie osłabienia i zmęczenia, drętwienie i mrowienie dłoni i stóp oraz jasnoczerwony, gładki język. Jednakże dzięki suplementom chitozanu istnieje duża szansa na ochronę organizmu przed anemią.

Związek stosowany w medycynie konwencjonalnej

Zastosowania tego suplementu nie ograniczają się do medycyny alternatywnej i fitnessu. Moc tego suplementu docenia medycyna konwencjonalna, która zazwyczaj jest wrogo nastawiona do twierdzeń stawianych suplementom diety.

Właściwości tego suplementu pozwalają na szybkie krzepnięcie krwi, a związek ten został niedawno dopuszczony w Stanach Zjednoczonych i Europie do stosowania w opatrunkach i innych środkach hemostatycznych. Produkty hemostatyczne chitozanowe zostały przetestowane przez Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych pod kątem szybkiego zatrzymywania krwawienia i ograniczania utraty krwi. Dały one 100% przeżywalność w przypadku śmiertelnych urazów tętniczych u świń. Produkty hemostatyczne chitozanowe wykazują lepszą redukcję utraty krwi w porównaniu z opatrunkami z gazy i zwiększają przeżywalność pacjentów.

Produkty hemostatyczne na bazie tego związku zostały sprzedane armii amerykańskiej i obecnie są używane przez armię brytyjską. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania użyły już tych bandaży na polach bitew w Iraku i Afganistanie. Jest hipoalergiczny i posiada naturalne właściwości antybakteryjne, co przemawia za jego zastosowaniem w bandażach polowych. Właściwości hemostatyczne chitozanu pozwalają również na zmniejszenie bólu poprzez blokowanie zakończeń nerwowych.

Właściwości tego suplementu pozwalają również na jego zastosowanie w przezskórnym dostarczaniu leków. Ma charakter mukoadhezyjny, reaktywny i co najważniejsze, w środowisku kwaśnym ma ładunek dodatni. Ten ładunek dodatni pochodzi z protonowania wolnych grup aminowych. Brak ładunku dodatniego oznacza, że ​​chitozan jest nierozpuszczalny w środowisku obojętnym i zasadowym. Jednak w środowiskach kwaśnych protonowanie grup aminowych prowadzi do wzrostu rozpuszczalności.

Konsekwencje tego są bardzo ważne dla zastosowań biomedycznych. Cząsteczka ta zachowa swoją strukturę w środowisku obojętnym, ale rozpuści się i ulegnie degradacji w środowisku kwaśnym. Oznacza to, że dodatek ten może być stosowany do transportu leków w środowisku kwaśnym. Opakowanie chitozanu ulegnie następnie degradacji, uwalniając lek do pożądanego środowiska. Przykładem jest transport insuliny.

Można go także łączyć z innymi materiałami. Przykładowo kompozyt z hydroksyapatytem okazał się skutecznym tymczasowym wypełniaczem kostnym pooperacyjnym, który stopniowo ulegał biodegradacji i zastępował natywną tkankę kostną.

Wiele cnót i zastosowań
Wiele cnót i zastosowań

Potencjalne skutki uboczne chitozanu

Według specjalistów, u niektórych osób po zastosowaniu chitozanu występują skutki uboczne, takie jak rozstrój żołądka, zaparcia, bóle głowy lub obrzęki nadgarstków i pięt. Ponieważ jest wytwarzany ze skorupiaków, osoby cierpiące na alergię na skorupiaki powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego suplementu. U osób uczulonych na skorupiaki mogą wystąpić działania niepożądane, takie jak pokrzywka i obrzęk, lub poważniejsze reakcje alergiczne, takie jak przyspieszone bicie serca i wstrząs anafilaktyczny.

Substancję tę stosowano w leczeniu niewydolności nerek, chociaż należy przeprowadzić dalsze badania w celu określenia jej skuteczności w tym zastosowaniu. Zalecana dawka zależy od konkretnego produktu. Jest dostępny w kapsułkach i tabletkach i zwykle przyjmuje się go przed posiłkami.

Interakcje leków

Chitozan

Niewiele jest informacji na temat interakcji leków z Chitozanem, jednak może on zakłócać wchłanianie witamin A, D, E, K i beta-karotenu w żołądku. Aby uniknąć tej interakcji, suplementy witaminowe należy przyjmować co najmniej cztery godziny przed lub po zażyciu tego suplementu.

Może zakłócać działanie leków rozrzedzających krew w organizmie. Osoby przyjmujące warfarynę powinny porozmawiać z lekarzem przed przyjęciem tego suplementu. To samo dotyczy osób przyjmujących leki na cukrzycę. Magnezu również nie można wchłonąć.

Aktualizacja : Chitozan został zastąpiony plastrami Detox Foot Patches, opcją oferującą inną technologię w postaci systemu plastrów nadal opartych na działaniu chitozanu. Alternatywy są nadal dostępne na dole strony.

DETOKSYKACJA ORGANIZMU PODCZAS SNU ZA POMOCĄ PLASTRÓW DETOKSYKACYJNYCH Z CHITOZANEM


 • Naturalne składniki aktywne, które drenują i oczyszczają ciało
 • Prosta aplikacja
 • 15-dniowy cykl leczenia

Kup plastry detoksykacyjne już teraz!

Cena, zakup i dostawa

Teraz, gdy sezon letni zbliża się wielkimi krokami, wiele osób zapewne zdecydowało się zadbać o formę lub ją utrzymać. Niektórzy mogli już rozważać przyjmowanie suplementów diety, aby osiągnąć swoje cele związane z utratą wagi. Dlaczego nie rozważyć produktów chitozanowych?

Dodatek ten znany jest od wieków. Jest uważany za potężny środek wspomagający odchudzanie ze względu na jego zdolność do wiązania tłuszczów w przewodzie pokarmowym, zapobiegając przedostawaniu się tych tłuszczów do organizmu, a tym samym sprzyjając utracie wagi. Sklepy z żywnością, apteki lokalne, a nawet wyspecjalizowane witryny handlowe oferują obecnie wiele twierdzących produktów na bazie chitozanu spalać tłuszcz, blokują wchłanianie, modulują metabolizm węglowodanów, zwiększają wydatek energetyczny, eliminują nadmiar wody i tłumią apetyt. Największą zaletą tych produktów jest to, że są teraz oferowane w atrakcyjnych cenach.

Wiele suplementów odchudzających zawiera w swojej formule chitozan. Istnieją również kapsułki zawierające ten związek. Jednakże chitosan stanowi najlepszą alternatywę (z Proaktol) dla tych, którzy chcą skorzystać z właściwości suplementu odchudzającego blokującego tłuszcz. Aby kupować bez ryzyka, zdecydowanie zalecamy skontaktowanie się z poważnymi sprzedawcami, takimi jak nasz partner. Zdecydowanie zaleca się zakup w aptece. Ci, którzy nie chcą podróżować, mogą zdecydować się na zakup w aptece internetowej.

Sklepy internetowe i apteki internetowe mają bardzo krótkie terminy dostaw. W większości przypadków dostawa jest bezpłatna i klient może otrzymać przesyłkę do domu. Warto pamiętać, że Chitozan nie jest cudowną pigułką i jego przyjmowanie należy łączyć z ćwiczeniami fizycznymi.

Aktualizacja : Chitozan został zastąpiony plastrami na stopy Detox, opcją oferującą inną technologię w postaci systemu plastrów nadal opartych na działaniu chitozanu. Alternatywy są nadal dostępne tuż poniżej.

DETOKSYKACJA ORGANIZMU PODCZAS SNU ZA POMOCĄ PLASTRÓW DETOKSYKACYJNYCH Z CHITOZANEM


 • Naturalne składniki aktywne, które drenują i oczyszczają ciało
 • Prosta aplikacja
 • 15-dniowy cykl leczenia

Kup plastry detoksykacyjne już teraz!

Alternatywy

Chitozan w postaci leku w kapsułkach nie jest już w sprzedaży, w sprzedaży dostępne są inne warianty, nadal w formie kapsułek: