Moc jesiennych warzyw i owoców!

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Jeśli chcesz uzupełnić witaminy i wzmocnić organizm, dlaczego nie włączyć jesiennych owoców i warzyw do swojego menu? Każdy miesiąc ma swoją moc!

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Dlaczego warto jeść sezonowe owoce i warzywa jesienią?

1- Aby skorzystać z ich wartości odżywczych:

Natura ma to do siebie, że gdy tylko kończy się lato i wracamy do pracy, w naszych organizmach zaczyna brakować składników odżywczych i witaminy C. I bardzo dobrze! I właśnie tego potrzebujemy!

Jesienne warzywa są bogate w minerały, podobnie jak warzywa liściaste (szpinak, szczaw, boćwina, koper włoski itp.), które są bogate w magnez, potas, żelazo, miedź i wapń, a także niektóre owoce, takie jak kiwi, które są bogate w magnez, owoce cytrusowe, które są bogate w wapń i banany, które są bogate w potas.

Witaminy A, C, D i E znajdują się również w niektórych jesiennych warzywach, takich jak cukinie, dynie, dynie, pory itp.

Wystarczająco dużo, aby zapewnić ci energię i silną obronę!

fruits

2- Owoce i warzywa w sezonie są smaczniejsze:

Dojrzały naturalnie… więc są pełne różnych smaków i pełne wartości odżywczych (w przeciwieństwie do owoców, które dojrzewały na przykład podczas transportu).

3- Wspieranie krótkich obiegów lokalnych:

To wszystko jest ze sobą powiązane. Wybierając owoce i warzywa, które nie zostały przetransportowane przez całą planetę (lub nawet przez cały kraj), zmniejszamy zanieczyszczenie środowiska, są one bardziej witalne i lepiej smakują. Ale możemy również pomóc wspierać małych lokalnych producentów, czy to kupując bezpośrednio od rolnika, czy zwracając uwagę na pochodzenie produktów, które kupujemy w supermarketach, i ograniczyć nasz ślad węglowy. Gotowi, by dołączyć do tego cnotliwego kręgu?

Jesienne warzywa i owoce

Październik to prawdziwe serce jesieni!

A my wykorzystujemy Halloween, aby wprowadzić do menu dynię i potimarron, równie smaczne i zrównoważone w cieście dyniowym, jak i w velouté!

Mamy również : Boćwina, burak, brokuł, marchew, brukiew, dynia, kabaczek, seler, szpinak, koper włoski, sałata, kukurydza, cebula, pasternak, por, papryka, ziemniak, dynia, rzodkiewka, topinambur, prawdziwki, pieczarki, boćwina, brokuły, kalafior, kapusta i brukselka, kabaczek, rukiew wodna, endywia, szpinak, koper włoski, sałata, kukurydza, rzepa, cebula, dynia, sałata. A także: lawenda, szczypiorek, kolendra, szałwia i wreszcie pietruszka.

A po stronie owoców: awokado, banan, kasztan, cytryna, pigwa, figa, pomidor, winogrono, śliwka, jabłko, gruszka, papaja, orzech włoski, orzech laskowy, persymona, kiwi, mandarynka, jeżyna, niesplik, kokos, borówka amerykańska, orzech włoski, brzoskwinia winorośli, gruszka, jabłko, śliwka, quetsche i winogrono.

W listopadzie można znaleźć :

Warzywa: marchew, kapusta, kabaczek, seler, endywia, dynia, szpinak, prawdziwek, pieczarka, topinambur, ziemniak, brukiew, por, pasternak, roszponka, koper włoski, rzodkiewka itp.

Owoce: ananas, banan, awokado, cytryna, mandarynka, granat, persymona, mandarynka, orzech włoski, pomarańcza, papaja, jabłko, gruszka, kasztan, daktyl, marakuja, grejpfrut…

Najlepsze owoce i warzywa do kupienia w grudniu

Grudzień zwiastuje zbliżające się święta… i dość obfite posiłki!

Aby to zrekompensować lub przewidzieć, stawiamy na sezonowe warzywa, aby uzupełnić smak i witaminy. Nie są one gwiazdami tradycyjnych przepisów bożonarodzeniowych czy sylwestrowych, ale warto pokusić się o odrobinę innowacji i zaprosić je na świąteczny stół!

Warzywa: kapusta, dynia, kabaczek, seler, roszponka, cebula, por, ziemniak, burak, batat, cykoria sałatowa, marchew, szalotka, pieczarki.

Owoce : klementynka, daktyl, kiwi, mandarynka, pomarańcza, orzech włoski, gruszka, jabłko, grejpfrut, ananas, orzech włoski, orzech brazylijski, awokado, granat, kiwi, marakuja, liczi, kasztanowiec, pomarańcza, papaja, cytryna.

=> W zależności od tego, jak bardzo jesteś zmęczony, dostosuj metodę przygotowania i spożywaj je na surowo lub gotowane (jeśli jesteś zmęczony lub masz wzdęcia).

Oto wiele dobrych powodów, aby skorzystać z siły, jaką natura ma do zaoferowania w postaci jesiennych warzyw i owoców!

Ciesz się nimi bez umiaru! (Będziesz musiał dostosować swoją dietę do siebie).