Jak mogę schudnąć na twarzy?

[Artykuł zaktualizowany dnia 19/09/2023]

Nadmiar tłuszczu na twarzy nadaje jej zaokrąglony kształt i może zmienić jej rysy. Podczas gdy niektórzy uważają pulchne policzki za urocze i odmładzające, inni czują się z nimi niepewnie i chcą się ich pozbyć. Wyszczuplenie policzków nie jest łatwe, ale nie jest też niemożliwe. Dzięki zaangażowaniu i odpowiednim metodom możesz mieć pewność, że Twoja twarz będzie szczuplejsza. W tym artykule przedstawiam wskazówki i porady dotyczące wyszczuplania policzków.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Dlaczego tyjemy na twarzy?

Istnieje wiele powodów, dla których tłuszcz gromadzi się na policzkach. Musisz wziąć je pod uwagę, jeśli chcesz osiągnąć swój cel odchudzania:

 • Przyrost masy ciała ;
 • Brak ćwiczeń fizycznych;
 • Nadmierne spożycie soli;
 • Dziedziczność ;
 • Wiek;
 • Struktura kości.
Comment maigrir des joues (2)
Istnieje wiele możliwych przyczyn gromadzenia się tłuszczu na policzkach

Przyrost masy ciała

W większości przypadków przyczyną otłuszczenia twarzy jest ogólny przyrost masy ciała. Tłuste policzki to nic innego jak tłuszcz spowodowany dietą, w szczególności tłustymi potrawami. Tłuste pokarmy powodują nadmiar węglowodanów i kalorii w organizmie, co prowadzi do gromadzenia się tłuszczu na twarzy i innych częściach ciała.

Brak ćwiczeń

Zawsze należy zachować równowagę między jedzeniem a aktywnością fizyczną. Jeśli jesz dużo, ale mało się ruszasz, przybierzesz na wadze i odwrotnie. Kalorie i tłuszcz muszą być spalane.

Nadmierne spożycie soli

Nadmierne spożycie soli gwałtownie zwiększa poziom sodu w organizmie. Powoduje to odwodnienie organizmu i zatrzymywanie wody, co sprawia, że niektóre części ciała, takie jak twarz, puchną i wyglądają jak tłuste policzki.

Dziedziczność

Niektórzy ludzie mają szczupłą lub normalną budowę ciała, ale ich twarz może wydawać się szeroka. Jest to po prostu nienormalne. Ale jedynym możliwym wyjaśnieniem jest to, że jest to coś, co odziedziczyłeś. Kiedy przybierasz na wadze, cały tłuszcz trafia prosto na policzki. Jest to zapisane w genach i nic nie można na to poradzić. Nie można tego kontrolować. Jedyne, co możesz zrobić, to schudnąć i upewnić się, że utrzymasz wagę.

Wiek

Im jesteś starszy, tym więcej kolagenu traci twoje ciało. Skóra twarzy zaczyna tracić swoją elastyczność. W rezultacie policzki stają się szersze, a podbródek bardziej zniekształcony. Rezultatem jest grubsza twarz.

Struktura kości

Struktura kości twarzy jest również częściowo odpowiedzialna za jej wygląd. Kość jarzmowa i żuchwa to dwie główne kości twarzy, które określają jej kształt. Kość jarzmowa określa kształt górnej części twarzy, podczas gdy żuchwa określa jej dolną część. Osoby o kwadratowym lub prostokątnym kształcie często sprawiają wrażenie szerokiej twarzy.

Odchudzanie twarzy: jak się do tego zabrać?

W przypadku niektórych czynników, takich jak struktura kości i dziedziczność, naprawdę niewiele można z tym zrobić. W każdym razie nie będzie możliwe osiągnięcie celu odchudzania w sposób naturalny. Z drugiej strony, tłuszcz na twarzy można wyeliminować. Zamiast skupiać się wyłącznie na utracie tłuszczu na twarzy, lepiej jest dążyć do utraty kilku kilogramów, co doprowadzi do utraty tłuszczu na twarzy.

Ogranicz spożycie soli

Zbyt dużo soli powoduje puchnięcie twarzy. Oprócz soli kuchennej, możesz również nieświadomie spożywać sól w sosach, a zwłaszcza w przetworzonej żywności. Zacznij więc od ograniczenia tych produktów. Mniej soli może wyszczuplić twarz. Najwyżej łyżeczka soli dziennie. Nie należy jednak całkowicie rezygnować z soli, ponieważ organizm zawsze będzie jej potrzebował.

Dobry sen dla szczuplejszej twarzy

Wystarczająca ilość snu jest strategią utraty wagi, a tym samym utraty tłuszczu na twarzy. Jednak brak snu zwiększa apetyt, sprzyjając przybieraniu na wadze i obniżając metabolizm. Idealnie byłoby dążyć do 8 godzin nieprzerwanego snu na dobę.

Le sommeil peut aider à affiner le visage
Sen może pomóc wyszczuplić twarz

Ogranicz spożycie alkoholu

Alkohol zawiera dużą ilość kalorii. Wpływa również na poziom hormonów głodu i apetytu. Może na przykład obniżać poziom hormonu trawiennego – leptyny. Ograniczenie spożycia alkoholu to najlepszy sposób na uniknięcie opuchlizny twarzy i przyrostu masy ciała.

Zaprzestanie spożywania (rafinowanych) węglowodanów

Uprzemysłowiona żywność zawierająca rafinowane węglowodany, taka jak ciasta, ciasteczka, krakersy i makarony, przyspiesza przyrost masy ciała, ponieważ zawiera bardzo mało składników odżywczych, ale dużo cukru i kalorii.

Jakie ćwiczenia mogę wykonywać, aby wyszczuplić twarz?

Możesz wzmocnić mięśnie twarzy, wykonując gimnastykę twarzy. Pomaga to również wzmocnić twarz i jest ćwiczeniem przeciwstarzeniowym. I oczywiście zmienia wygląd twarzy, sprawiając, że wydaje się szczuplejsza.

Oto kilka pomysłów na ćwiczenia twarzy, które można wykonywać codziennie w domu.

Podnoszenie kości policzkowych

Jak sama nazwa wskazuje, ćwiczenie to ma na celu uniesienie kości policzkowych. Aby to zrobić, umieść palce na każdej kości policzkowej. Delikatnie pociągnij skórę do góry, aż będzie napięta. Następnie otwórz usta i zrób duże O przez 5 sekund, po czym powtórz ćwiczenie od 10 do 15 razy.

Automassage du visage
Samodzielny masaż twarzy w celu podniesienia kości policzkowych

Ćwiczenie ryby

To ćwiczenie pomaga opróżnić policzki. Polega ono na odchyleniu głowy do tyłu i wypchnięciu podbródka do przodu. Następnie zassij policzki tak mocno, jak potrafisz i zaciśnij usta jak ryba. Przytrzymaj przez 5 sekund i powtórz 10 do 15 razy.

Zgięcie szczęki

To ćwiczenie jest dobre dla ujędrnienia szczęki i zmniejszenia podwójnego podbródka. Odchyl głowę do tyłu, aż zobaczysz sufit. Umieść dolną wargę tak daleko nad górną wargą, jak to możliwe. Powinieneś poczuć zgięcie w żuchwie. Przytrzymaj przez 10 sekund i powtórz ruch od 10 do 15 razy.

Ćwiczenie z rybą pufferfish

Zacznij od zamknięcia ust, a następnie nadymania policzków. Przesuwaj powietrze w ustach od lewej do prawej. Powtarzaj ten ruch przez 30 sekund.

Rozluźnianie szczęki

Najpierw zamknij usta. Następnie udawaj, że coś przeżuwasz przez 20 sekund, jednocześnie rozluźniając szczękę. Powtórz około piętnaście razy. To ćwiczenie pomaga zredukować podwójny podbródek i wyszczuplić linię szczęki.

Ćwiczenia kardio

Ponieważ tłuszcz na twarzy jest głównie spowodowany przyrostem masy ciała, same ćwiczenia na twarz nie wystarczą. Aby schudnąć, należy połączyć je z innymi aktywnościami fizycznymi, które są również korzystne dla zdrowia. A ćwiczenia kardio są najlepsze, jeśli chodzi o spalanie tłuszczu. Co więcej, nie wymagają skomplikowanego sprzętu i można je wykonywać bardzo dobrze w domu.

Postaraj się włączyć od 20 do 40 minut ćwiczeń cardio do swojej codziennej rutyny. Niektóre pomysły na ćwiczenia cardio to jogging, taniec, spacery, jazda na rowerze i pływanie.

Les exercices cardio sont excellents pour affiner le corps
Ćwiczenia kardio doskonale wyszczuplają sylwetkę

Dieta: sprzymierzeniec w odchudzaniu twarzy

Dobra dieta przyczynia się w 50% do utraty wagi, a druga połowa pochodzi z aktywności fizycznej. Nie można mieć jednego bez drugiego. Powyżej wspomnieliśmy już o rodzajach żywności, których należy unikać, a poniżej o produktach, które należy włączyć do codziennych posiłków.

Pokarmy bogate w błonnik

Zaletą błonnika pokarmowego jest to, że zamiast być wchłaniany przez organizm, trafia bezpośrednio do przewodu pokarmowego, dzięki czemu czujesz się pełny przez długi czas. W rezultacie zmniejsza się apetyt. Wykazano nawet, że spożywanie błonnika może zmniejszyć wagę, nawet jeśli nie ograniczasz spożycia kalorii.

Błonnik znajduje się w wielu produktach spożywczych, w tym w suszonych owocach, roślinach strączkowych, fasoli i soczewicy. Idealnym rozwiązaniem jest dostarczanie organizmowi co najmniej 40 gramów błonnika dziennie z tych pokarmów.

Pokarmy bogate w białko

Podobnie jak błonnik, białko zapewnia uczucie sytości. A także zwiększają energię. Dzięki temu możesz uprawiać aktywność fizyczną, a apetyt na tłuste potrawy zostanie stłumiony. Wiele produktów spożywczych zawiera białko, takie jak chude mięso, owoce morza, warzywa, suszone śliwki, brzoskwinie, jaja i produkty mleczne. Idealnym rozwiązaniem jest spożywanie tych bogatych w białko pokarmów na śniadanie, aby mieć energię przez cały dzień.

Produkty i zabiegi wyszczuplające twarz

Oprócz diety, ćwiczeń fizycznych i ćwiczeń twarzy, zabiegi na twarz są bardzo pomocne w wyszczuplaniu twarzy. Polecam domowe maseczki wykonane z naturalnych składników. Poprawia to elastyczność skóry i eliminuje toksyny, które powodują obrzęk twarzy.

Produits pour affiner le visage
Niektóre produkty są bardzo skuteczne w wyszczuplaniu skóry twarzy
 • Olej kokosowy na wyszczuplenie twarzy: jest bogaty w witaminę E i doskonale nawilża skórę. Zamiast kremu nałóż olej kokosowy na twarz i pozostaw na 1 godzinę, a następnie spłucz ciepłą wodą.
 • Maseczka ze skórki ogórka: nałóż na twarz purée ze skórki ogórka. Odświeży i zmniejszy opuchliznę.
 • Maseczka z glinki: pomaga zwiększyć poziom kolagenu w skórze, zapobiega wiotczeniu i wchłania nadmiar oleju i wody.
 • Masaż twarzy mlekiem: mleko jest idealne do pielęgnacji twarzy. Zawarte w nim składniki odżywcze pomagają ujędrnić skórę. Wystarczy masować twarz surowym mlekiem, pozostawić na kilka minut, a następnie spłukać letnią wodą.
 • Maseczka z mleka i miodu: wymieszaj miód ze śmietanką mleczną i nałóż na twarz i szyję na 10 minut, a następnie spłucz.
 • Maseczka z melona: wyciśnij sok z melona i nałóż go na skórę za pomocą waty. Jest to maseczka przeciwstarzeniowa.
 • Białko jajka: jajka zawierają witaminę A, która poprawia sprężystość skóry. Wymieszaj łyżeczkę mleka, miodu, soku z cytryny i dwóch białek jaj i nałóż na twarz i szyję na 30 minut, a następnie spłucz zimną wodą.
 • Olej rycynowy: wymieszaj łyżkę oleju rycynowego z łyżeczką soku z cytryny i nałóż okrężnymi ruchami na policzki, podbródek i szyję. Pozostaw na noc, a rano spłucz zimną wodą.