Jak mogę schudnąć na policzkach?

[Artykuł zaktualizowany dnia 19/09/2023]

Twarz, podobnie jak ciało, ma wiele mięśni, które muszą pracować i być ujędrniane, aby zapobiegać zmarszczkom i ujędrniać skórę. Jeśli zaniedbasz mięśnie twarzy, ryzykujesz, że będziesz mieć duże, zwiotczałe policzki i szczególnie nieestetyczny podwójny podbródek. Aby temu zapobiec, należy wyrobić w sobie nawyk wykonywania ćwiczeń twarzy, zwłaszcza jeśli chce się wyszczuplić policzki. Niezbędne jest również stosowanie odpowiedniej diety. Chcesz wyszczuplić policzki i uzyskać jędrną skórę twarzy? Jako specjalista ds. żywienia sugeruję, abyś zastosowała się do moich rad, które zapraszam do odkrycia w kolejnych linijkach. Będziesz w stanie wyrzeźbić kontury twarzy i zgubić policzki.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Dlaczego policzki stają się większe?

Policzki mogą się powiększać z różnych powodów. Po pierwsze, mogą być wynikiem złej diety, która może prowadzić do nadwagi. Jeśli policzki powiększają się, może to być spowodowane nadmiernym spożyciem tłustych potraw. Może to zwiększyć zawartość węglowodanów i soli w organizmie. Stąd powiększenie twarzy, zwłaszcza policzków, a także brzucha, nóg i pośladków.

Comment maigrir des joues ?
Twarz, podobnie jak ciało, ma wiele mięśni, które wymagają pracy i ujędrnienia, aby zapobiec zmarszczkom i ujędrnić skórę.

Ponadto opuchnięte policzki mogą wskazywać, że nie dostarczasz organizmowi wystarczającej ilości wody. Prowadzi to do zatrzymywania wody w organizmie. Aby temu przeciwdziałać, należy pić co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Pucołowata twarz może być po prostu czynnikiem dziedzicznym. Jeśli Twoi rodzice mają pucołowate policzki, możesz być predysponowany do ich posiadania.

Jak schudnąć na policzkach?

Duże policzki są zazwyczaj oznaką nadwagi. Dzieje się tak, gdy policzki są tłuste, a twarz staje się bardziej okrągła. Jeśli zaczynasz mieć podwójny podbródek, może to oznaczać, że stajesz się otyły. Aby wyszczuplić policzki i pozbyć się podwójnego podbródka, musisz najpierw pozbyć się tłuszczu z policzków, ale także tłuszczu zawartego w całym ciele.

Oto najskuteczniejsze rozwiązania. Będą one jeszcze skuteczniejsze, jeśli je połączysz:

  • Zmień swoje nawyki żywieniowe, aby wyszczuplić policzki i zlikwidować podwójny podbródek;
  • Uprawiaj sport, aby wyszczuplić twarz: jogging, zumba, pływanie itp;
  • Regularne wykonywanie gimnastyki twarzy;
  • Uśmiechanie się: pomaga zgubić policzki.

Niektóre bardzo proste ćwiczenia mogą zatem okazać się skuteczne. Opowiem o nich więcej w dalszej części artykułu. Na razie chciałbym zasugerować kilka dodatkowych zaleceń, które pomogą Ci wyeliminować tłuszcz z twarzy i stracić policzki:

  • Zapewnij swojej twarzy dużo wilgoci;
  • Codziennie oczyszczaj skórę;
  • Zrównoważona dieta;
  • Unikaj stosowania podkładu w kompakcie;
  • Nigdy nie dotykaj pryszczy na twarzy;
  • Zachowaj ostrożność na słońcu – dobra ochrona jest niezbędna.

Przestrzegając tych rad, gwarantuję, że będziesz mieć mniej tłuszczu na twarzy, co pomoże Ci schudnąć na policzkach.

Jakie ćwiczenia mogę wykonywać, aby wyszczuplić policzki?

Jak wspomniałem wcześniej, chciałbym bardziej szczegółowo omówić małe ćwiczenia, które należy wykonać, aby skutecznie wyszczuplić policzki. Zasadniczo sprowadza się to do wykonywania ćwiczeń gimnastycznych twarzy. Gimnastyka twarzy to prosta technika pracy nad mięśniami twarzy. Poniższe ćwiczenia pomogą ci wzmocnić, ujędrnić i skurczyć mięśnie twarzy. Jeśli będziesz je wykonywać codziennie, pomogą Ci one schudnąć w policzkach i podwójnym podbródku.

Comment maigrir des joues ?
Żucie gumy do żucia, najlepiej bez cukru, może pomóc w wyszczupleniu twarzy i utracie podwójnego podbródka i policzków.

Pierwsze ćwiczenie: zassanie i nadymanie policzków

Pierwsze ćwiczenie polega na nadymaniu i zasysaniu policzków. Podczas wciągania policzków zaciśnij usta. Utrzymaj tę pozycję przez około dziesięć sekund. Następnie nadymaj policzki przez kolejne dziesięć sekund. Powtórz tę sekwencję 15 razy. To ćwiczenie będzie bardzo pomocne w wyszczuplaniu policzków.

Drugie ćwiczenie: uśmiech, uśmiech i uśmiech

Uśmiechanie się pomaga ćwiczyć mięśnie policzków. Gdy uśmiechniesz się do ucha i utrzymasz go przez dziesięć sekund, pomoże ci to zgubić policzki. Uśmiechając się, podnieś policzki jak najdalej w kierunku oczu. Utrzymaj tę pozycję przez około dziesięć sekund, a następnie puść. Powtórz te dwa ćwiczenia 15 razy z rzędu.

Trzecie ćwiczenie: żucie bezcukrowej gumy do żucia

Żucie gumy do żucia, najlepiej bez cukru, może pomóc wyszczuplić twarz, a także zmniejszyć rozmiar podwójnego podbródka i policzków. W rzeczywistości powtarzający się ruch żucia pomaga wzmocnić szczękę. Dzięki temu twarz stanie się bardziej umięśniona. Na przykład, możesz żuć gumę do żucia po zjedzeniu lunchu. Zapewni to dobry trening twarzy. Wskazówka: żuj gumę raz dziennie. I trzymaj usta zamknięte podczas ćwiczenia, w przeciwnym razie brzuch może puchnąć.

Czwarte ćwiczenie: wymawianie głoski „A”

Podobnie jak poprzednie ćwiczenia, wymawianie dźwięku „A” jest skuteczne w wyszczuplaniu policzków i wyszczuplaniu twarzy. Aby to zrobić, po prostu otwórz szeroko usta i wypowiedz literę „A”. Utrzymaj pozycję przez dziesięć sekund, a następnie rozluźnij się. Powtórz ten ruch 15 razy.

Piąte ćwiczenie: dotykanie nosa górną wargą

Aby wykonać to ćwiczenie i poprawić policzki, stań przed lustrem. Następnie spróbuj dotknąć nosa górną wargą. Aby to zrobić, wysuń wargę do przodu i podnieś każdy kącik ust. Udało ci się? Następnie utrzymaj pozycję przez dziesięć sekund i zwolnij. Powtórz ćwiczenie jeszcze pięć razy.

Ostatnie ćwiczenie: wymawianie liter „O” i „X

Powiedz głośno „O X” i dobrze je wyartykułuj. Zrób to piętnaście razy z rzędu. Zrób sobie kilkusekundową przerwę przed trzykrotnym powtórzeniem ćwiczenia. Gwarantuje to, że pomoże ci to pracować nad szczęką i schudnąć na policzkach.

Dieta: dostosuj dietę, aby schudnąć na policzkach

Bardzo często, jak wspomniałem powyżej, gdy zauważysz tłuszcz na twarzy, jest to znak, że masz nadwagę z powodu złej diety. Chciałbym również podkreślić, że nawet jeśli będziesz wytrwale wykonywać idealnie ukierunkowane ćwiczenia, nie przyniesie to żadnego efektu, o ile nie zastosujesz zdrowej, zbilansowanej diety. Powinno to być połączone z wystarczającym dziennym wydatkiem energetycznym.

Tak więc, aby schudnąć w policzkach, podobnie jak w innych obszarach ciała, ważne jest, aby uważnie obserwować swoją dietę, upewniając się, że spożywasz zbilansowaną i zróżnicowaną dietę. Krótko mówiąc, aby wyszczuplić policzki, wystarczy zmienić swoje nawyki. Kilka wskazówek jest również skutecznych. Jeśli uważasz, że Twoja twarz jest zbyt pulchna, niekoniecznie musi to być spowodowane nadwagą.

Comment maigrir des joues ?
Owoce i warzywa przyczyniają się do nawodnienia i zapobiegają zatrzymywaniu wody na policzkach.

W niektórych przypadkach możesz po prostu zatrzymywać wodę. Aby temu zaradzić, wystarczy pozbyć się wody nagromadzonej na policzkach. Pij więcej wody i upewnij się, że wypijasz co najmniej 1,5 litra dziennie. Należy również pamiętać, że cukier i sól sprzyjają zatrzymywaniu wody. Jeśli jesteś przyzwyczajony do jedzenia przetworzonej żywności, nadszedł czas, aby przestać, ponieważ zawierają one duże ilości soli i cukru. Zamiast tego wybierz świeże produkty, które przygotujesz samodzielnie. Będziesz wtedy w stanie odpowiednio dozować sól i cukier.

Błonnik jest doskonałym sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o odchudzanie policzków. Aby uzupełnić swoją dietę, nie zapomnij jeść warzyw, owoców i zbóż: ogórka, selera, ananasa, cytryny, karczocha, melona itp. Dzięki wysokiej zawartości wody, owoce i warzywa pomagają utrzymać nawodnienie i zapobiegają zatrzymywaniu wody w policzkach. Powinieneś także wybierać pokarmy bogate w wapń, takie jak jogurt naturalny i fromage blanc. Wreszcie, pij alkohol z umiarem, jeśli w ogóle, zwłaszcza jeśli chcesz stracić policzki! I nie zapominaj o spożywaniu wystarczającej ilości białka.

Produkty i zabiegi wyszczuplające policzki

Podczas gdy kremy wyszczuplające mogą zmniejszyć obwód talii o kilka centymetrów, niektóre produkty do pielęgnacji skóry przeznaczone specjalnie do twarzy mogą być skuteczne w wyszczuplaniu policzków. Jeśli chodzi o pielęgnację skóry na noc, wybierz kremy wyszczuplające do twarzy na noc, które pomogą ujędrnić twarz i udoskonalić policzki dzięki ich działaniu liftingującemu i drenującemu.

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry w ciągu dnia, wiele wiodących marek konkuruje ze sobą, oferując wspaniałe produkty. Niektóre kremy o działaniu liftingującym nie tylko redukują zmarszczki, ale także wygładzają skórę. Przeciwstarzeniowe produkty do pielęgnacji skóry są idealne do korygowania utraty elastyczności i jędrności skóry. Wreszcie, istnieją kremy konturowe lub serum, które tonizują twarz i sprawiają, że policzki wyglądają na mniej zwiotczałe.

Aby zastosować produkty do pielęgnacji skóry, nałóż odrobinę produktu na opuszki palców. Następnie nałóż go na kości policzkowe, lekko masując w kierunku skroni. Powtórz ten gest co najmniej 10 razy, aby upewnić się, że produkt wniknie głęboko w skórę. W przypadku podbródka pokryj dłoń kremem, a następnie rozgrzej go między dłońmi. Odchyl głowę do tyłu i delikatnie wmasuj krem w podbródek. Zacznij od podbródka i przesuwaj się w górę po klatce piersiowej.

Czy moje rady pomogły? W każdym razie zawsze pamiętaj, że aby stracić tłuszcz, niezależnie od obszaru ciała: policzków, twarzy, nóg, brzucha itp. konieczne jest połączenie regularnej aktywności fizycznej z dobrym odżywianiem. Wtedy odchudzanie policzków będzie dziecinnie proste!