Najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Tuluzie i regionie

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Chcesz dobrze się odżywiać, aby zadbać o swoje zdrowie, ale nie wiesz jak się do tego zabrać. Najlepszym rozwiązaniem jest zwrócić się do specjalisty w danej dziedzinie, w szczególności dietetyka lub a specjalista od żywienia. Jeśli mieszkasz w Tuluzie lub okolicach, tutaj jest Państwu listę najlepszych specjalistów w tej branży.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Caroline SEGUIN, specjalistka ds. żywienia

Caroline SEGUIN jest dietetykiem, który podąża za nią badania nad zaburzeniami odżywiania. Ona też pisze książek i prowadzi wykłady na ten temat. Należy pamiętać, że wygrała 3 razy z rzędu program „Leczenie zachowań anorektycznych i bulimicznych”. Ponadto jest założycielką i prezesem stowarzyszenia „Groch”.

Dietetyk w Tuluzie
Carole Seguin, specjalistka ds. żywienia

Aby zapewnić najlepsze rozwiązania Twoich problemów dietetyka, musi poznać Cię lepiej poprzez konsultacje. Ona będziesz wiedzieć więcej o Twoich nawykach żywieniowych. Oceni także Twoją motywację zastosować się do jego rad i kończy się oceną, która pozwoli mu udzielić instrukcje dla Twojej korzyści.

Może leczyć wiele problemów, takich jak zaburzenia odżywiania, dyskomfort jelitowy, dyskomfort estetyczny, patologie serca i wiele innych problemów związanych z jedzeniem.

Imię i nazwisko: Caroline SEGUIN
Strona internetowa : http://www.dietetique-seguin.fr/
Telefon: 06 78 54 17 75

Edwin LUCAS, dietetyk i trener sportowy w Tuluzie

Urodzony sportowiec, specjalizował się w żywieniu, upewniając się, że to, co je, idealnie pasuje do jego ćwiczeń fizyczny. Dlatego przeszedł specjalistyczne szkolenie, aby udoskonalić swoje ciało.

Dietetyk w Tuluzie
Edwin Lucas, dietetyk i trener sportowy

Później studiował mikrożywienie, dzięki czemu jego praca jest dostosowana do każdego człowieka. Oprócz tego, że jest dietetykiem jest także trenerem sportu i wychowankiem wychowania fizycznego.

Jako specjalista ds. żywienia zapewnia dobre rady na temat wszystkiego, co jest związane z jedzeniem, np. zaburzeniami i fobie pokarmowe, dyskomfort jelitowy i wiele innych.

Wszystko, co jest związane z jedzeniem i sportem, będzie oczywiście część rady udzielonej przez Edwina LUCAS-a.

Imię i nazwisko: Edwin LUCAS
Strona internetowa : https://dieteticien-toulouse-lucas.fr/
Telefon: 06 45 63 85 90

Florence DE LE RUE, dyplomowana dietetyczka państwowa w Tuluzie

Florence DE LE RUE wierzy, że jedzenie, które jemy, pokazuje, kim jesteśmy: „Jestem tym, co jem”. Co więcej, specjalizuje się także we wszystkim, co psychiczne, jeśli chodzi o jedzenie, w tym w zakłóceniach społecznych.

Dietetyk w Tuluzie
Florence De Le Rue, dyplomowana dietetyczka państwowa

Jest także trenerem żywienia, co oznacza że może pomóc wiedzieć, kiedy dokładnie przyjąć ten lub inny pokarm jak trener, który będzie Ci mówił, jakie ćwiczenia masz wykonywać w jakim czasie.

To, co jako pierwsza proponuje Florence DE LE RUE, to połączenie dietetyki z dobrym smakiem, gdyż wielu uważa, że ​​ta dyscyplina często jest synonimem jedzenia bez smaku.

Jego celem jest zatem pokazanie, jak dodać smaku każdemu element bez utraty iskry. Ona da „lekcje gotowania” po zapoznaniu się z Twoimi informacjami nawyków żywieniowych, dbając o to, aby jadłospisy były zawsze takie same smaczne w ustach.

Nazwa: Florencja DE LE RUE
Strona internetowa : http://www.dieteticienneatoulouse.fr/
Telefon: 06 88 96 83 55

Marie-Caroline ROSSI, dietetyczka doświadczony dietetyk

Dietetyk i dietetyk Marie-Caroline ROSSI posiada 13-letnie doświadczenie w branży dobrej żywności. Ona pomogła swoich pacjentów na tym poziomie, niezależnie od tego, czy są to dorośli, dzieci, a Starsza osoba. Zapewnia także wsparcie w konkretnych przypadkach takich jak menopauza, ciąża, a nawet karmienie piersią.

Dietetycy w Tuluzie
Marie Caroline ROSSI, dietetyk i dietetyk

Oprócz oferowania najlepszych porad na temat odżywiania, Caroline ROSSI może również pomóc w wyjściu z pewnych schorzeń nieprzyjemne rzeczy, takie jak palenie.

Wreszcie mikstura menu dla osób cierpiących na różne choroby, m.in. cukrzycę, patologie trawienne itp. jest również na jego radarze.

Mały dodatek: może także udzielać konsultacji w biurze lub w domu. Ułatwia to zatem relację lekarz-pacjent.

Imię i nazwisko: Marie-Caroline ROSSI
Strona internetowa : http://dieteticiennetoulouse.fr/
Telefon: 06 22 76 37 18

Déborah JEAN, konsultacja pod adresem w domu, w biurze lub zdalnie

Déborah JEAN jest dietetykiem absolwent państwowy udzielający porad niezbędne w związku z wyżywieniem, czy to dla dziecka, a dla dorosłych, osób starszych, ale także dla sportowców, kobiet głośniki itp. Może to zrobić, aby sesje przebiegały tak sprawnie, jak to możliwe przenosić.

Dietetycy w Tuluzie
Déborah Jean, wykwalifikowana dietetyczka

Jednak możesz przyjdź do jego gabinetu i uzyskaj odpowiedzi na temat swoich zaburzeń odżywiania, twoja bulimia itp. Będzie w stanie udzielić Ci wszystkich niezbędnych informacji na każde pytanie, jakie możesz mieć. Déborah JEAN otrzymuje nagrodę przyjemność z wykorzystania Twojej wiedzy i umiejętności w równowadze metody żywnościowe i kulinarne poprzez opracowywanie diet przystosowany.

Imię i nazwisko: Déborah JEAN
Strona internetowa : https://www.deborahjeandietetique.fr/
Telefon: 06 22 15 81 98

Juliette TEYLETCHE, dietetyczne i psychożywieniowe

Juliette TEYLETCHE jest dietetyk, którego specjalność dotyczy wszystkiego, co dotyczy zachowania żywieniowe i psychoodżywianie. Od tego czasu jest w terenie od ponad 10 lat, polecając każdemu indywidualną dietę dostosowaną do jego potrzeb profil.

Dietetycy w Tuluzie
Juliette Teyletche, dietetyka i psychożywienie

Dokonuje oceny tego, co jesz, aby lepiej ocenić sytuację i zapewnić to, co najlepsze warunków w oparciu o swoje wnioski.

Zwróć uwagę na Julię TEYLETCHE zapewnia także pomoc osobom pragnącym rzucić palenie palić. Niezależnie od sytuacji, ten dietetyk dba o przywrócenie równowagi dietę każdego pacjenta zgodnie z jego metabolizmem.

Imię i nazwisko: Juliette TEYLETCHE
Strona internetowa : http://www.dieteticiennenutritionniste.com/
Telefon: 05 61 23 61 72

Sophie RÉMÉSY to holistyczna dietetyka, specjalistka ds. żywienia

Sophie RÉMÉSY oświadcza się spersonalizowane wsparcie dla każdego pacjenta w ramach procesu holistyczne dla zdrowej i zbilansowanej diety. Zapewnia, że jedzenie pozostaje smaczne: jedzenie musi pozostać przyjemnością.

Dietetycy w Tuluzie
Sophie-Rémésy, dietetyczka holistyczna

Dietetyk ten przeprowadza pełną ocenę i jest zainteresowany do każdego aspektu jego życia: jedzenia, środowiska psychicznego i fizyczne, a nawet styl życia. Dzięki temu może skonfigurować program najlepiej dostosowany do każdej osoby. W końcu dieta musi być zdrowe, ale korzystne na wszystkich poziomach.

Imię i nazwisko: Sophie RÉMÉSY
Strona internetowa : https://sophieremesy.fr
Telefon: 06 80 31 93 46

Emilie PASQUET-RAYNAL, wykwalifikowany dietetyk i dietetyk

Emilie PASQUET-RAYNAL słucha swoich klientów naucz się lepiej jeść. Jej podejście jest następujące: dietetyczka współpracuje z innymi pracownikami służby zdrowia (w tym z lekarzem prowadzącym swoich pacjentów), aby zapewnić kompleksową opiekę.

Dietetycy w Tuluzie
Emilie Pasquet Raynaldietetyk, wykwalifikowany dietetyk

Sugeruje swoim pacjentom, aby nie spożywali żadnych produktów spożywczych jeszcze przesadzić. Dlatego też oferta uwzględnia preferencje odpowiednią dietę, która nie będzie szkodliwa dla zdrowia. Hasło to zbilansowanie diety, które uwzględnia nawyki i sposoby odżywiania się życie każdego.

Imię i nazwisko: Emilie PASQUET-RAYNAL
Strona internetowa : http://dieteticienne-tlse.wix.com/epasquet
Telefon: 05 62 21 16 29