Najlepsze przepisy na detoks po wakacjach

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Na nowy rok 2020 zaprosiłem kilku blogerów do udziału w moim pierwszym wydarzeniu „najlepsze przepisy na detoks po wakacjachTrzech uczestników opublikowało na swoim blogu przepis na detoksykuj swój organizm na nowy rok. Poniżej znajdziesz przegląd przepisów.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Przepis na detoks z topinamburu, soczewicy koralowej i dyni autorstwa Mylène

Soczewica na błonnik i białka roślinne. Topinambur pomaga w trawieniu, wchłanianiu i utracie wagi. Dynia jest również bogata w białko, potas, magnez, cynk, żelazo i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, a przy tym ma mało kalorii.

Aby poznać jego przepis, wejdź na stronę Tutaj.

aleja Craquounette

Dowiedz się więcej o Mylène

Mylène od prawie 5 lat oferuje liczne przepisy na swoim blogu Craquounette Avenue. To dla niej sposób na dzielenie się swoją pasją do pieczenia. Szczególną uwagę przywiązuje do prezentacji, bo apetyt otwierają oczy. Jest to dla niej także sposób na wyrażenie swojej kreatywności, lubi eksperymentować z nietypowymi połączeniami i wyrabiać różnorodne wypieki. Wreszcie dieta odgrywa kluczową rolę w naszym samopoczuciu, dlatego w swoich przepisach zawsze stara się redukować tłuszcz i cukier. Znajdziesz zatem wiele prostych przepisów, ale także przepisy bardziej techniczne, każdy znajdzie coś dla siebie i dla każdej łyżki!

Sałatka detoksykująco-wyszczuplająca marki Sylvie

Sałatka, którą proponuje Sylvie składa się z:

 • szpinak warzywo : dobry dla włosów, zapobiega niektórym nowotworom, pomaga utrzymać mocne kości, jest doskonały środek tłumiący apetyt, pomaga zachować formę i jest sprzymierzeńcem naszego serca;
 • orzechy nerkowca : źródła minerałów, witamin i przeciwutleniaczy;
 • rak : niskokaloryczny, źródło fosforu, żelaza i sodu, zwalcza zły cholesterol;
 • klementynki : niskokaloryczny, bogaty w witaminę C, źródło pierwiastków śladowych i minerałów.

Aby poznać jego przepis, wejdź na stronę Tutaj.

stolik Clary

Dowiedz się więcej o Sylwii

Sylvie od 4 lat prowadzi swój blog „La table de Clara”. To właśnie jego włoska babcia zaszczepiła w nim zamiłowanie do gotowania, do rzeczy prostych i smacznych. Dziś jest to Sylvie, wielka smakoszka, która sprawia przyjemność swojej rodzinie, gotując jej ulubione dania. Dlaczego „La table de Clara” to imię jej córki, Sylvie ma nadzieję, że będzie mogła dzielić z nią swoją pasję do gotowania.

Sok i zupa Detox firmy Delphine

Sok ananasowy, cytrusowy i imbirowy

W przypadku soku detoksykacyjnego Delphine oferuje następujące składniki:

 • Ananas : bogaty w błonnik, odtruwa organizm i pomaga organizmowi eliminować i drenować nadmiary;
 • ożywić : naturalny przeciwutleniacz;
 • Limonka : bogaty w błonnik, o niskiej zawartości lipidów i niskokaloryczny;
 • klementyna : bogaty w witaminę C, która stymuluje układ odpornościowy

Aby poznać jego przepis, wejdź na stronę Tutaj.

Sok detoksykujący Ohlagoumande

Zupa detoksowa z białej kapusty

Zupa Delphine składa się z:

 • Marchewka : korzystny dla skóry, wzroku, kości i ma niską zawartość kalorii;
 • Kapusta : żywność bardzo niskokaloryczna, hamująca apetyt, bogata w błonnik;
 • Pomidor : stymuluje tranzyt, ma niską kaloryczność i składa się w 95% z wody. Pomidor to ultralekki, ultrastrawny i ultranawilżający pokarm.

Aby poznać jego przepis, wejdź na stronę Tutaj.

Zupa detoksowa ohlagourmandedel

Dowiedz się więcej o Delfinie

Delphine jest przedszkolanką, mamą dwójki chłopców, uwielbia sport, wędrówki, prace w ogrodzie, a zwłaszcza gotowanie. Od 6 lat dzieli się swoją pasją za pośrednictwem bloga „Oh La Gourmande”. Jej celem jest stworzenie otwartej dla wszystkich książki kucharskiej, poprzez udostępnianie różnorodnych przepisów, które zadowolą każdego smakosza. Ale także podsuwaj pomysły na dania i menu, aby uniknąć bólu głowy typu „Czego nam brakuje tego wieczoru?”.

Dziękujemy blogerom za udział w naszym wydarzeniu!