Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Angers i regionie?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Dietetyk-dietetyk to pracownik służby zdrowia pracujący w biurze, środowisku szpitalnym lub w domu. Jej główną misją jest oferowanie konkretnego i spersonalizowanego programu dietetycznego dostosowanego do potrzeb pacjenta. Wybrany przez niego rodzaj podejścia jest skuteczny, dzięki czemu cel zostanie osiągnięty i utrzymany w dłuższej perspektywie. Angers i okolice pełne są znakomitych dietetyków i dietetyków. Odkryj je w tym artykule.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Caroline Louis: wszechstronna dietetyczka-żywieniowiec

Prezentacja

Dietetyk-dietetyk Caroline Louis wykonuje ten zawód od 3 lat w Angers. Kieruje praktyką specjalistyczną w zakresie żywienia i dietetyki w Maine-et-Loire.

Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Angers i regionie?
Dietetyczka Karolina Louis.

Specjalista w dziedzinie dietetyki i żywienia posiada następujące dyplomy:

 • Dyplom BTS z dietetyki wydany przez niepubliczną uczelnię wyższą „Progress Santé”;
 • DU w żywieniu sportowym prowadzony przez Uniwersytet Piotra i Marii Curie;
 • DU w dziedzinie edukacji terapeutycznej prowadzonej przez Uniwersytet w Angers.

Usługi

Caroline Louis oferuje kilka usług na całym świecie dietetyka i żywienie:

 • Konsultacja: przeprowadzana w jego gabinecie i oferowane tym, którzy chcą przyjąć nową dietę osiągnąć cel (utrata masy ciała, dieta dla sportowców itp.) ;
 • Szkolenia i warsztaty: uczyć innych zdrowego odżywiania ;
 • Doradztwo edukacyjne: świadczenie porady żywieniowe.

Kontakt

Imię i nazwisko: Karolina Louis
Strona internetowa : https://www.dietetiquenutritionetsport.com/
Telefon: 06 74 92 97 13

Sophie Martin: doświadczona dietetyczka

Prezentacja

Sophie Martin od kilkunastu lat prowadzi działalność jako prywatny dietetyk w Angers. Jednak jego doświadczenie w dziedzinie dietetyki i żywienia sięga około 18 lat. Pracowała już w placówkach gastronomicznych, szpitalach i ośrodkach dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną.

Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Angers i regionie?
O dietetyczce Sophie Martin.

Usługi

Konsultacje Sophie Martin odbywają się w jej gabinecie, gdzie przyjmuje dzieci i dorosłych, którzy chcą dokonać zmian w swoim życiu, a dokładniej w swojej diecie. W tym celu dietetyk-żywieniowiec przeprowadza:

 • Po pierwsze, diagnoza ich stanu zdrowie, nawyki i preferencje żywieniowe;
 • Po drugie, regularne monitorowanie postępów stanu pacjenta.

Kontakt

Imię i nazwisko: Sophie Martin
Strona internetowa : https://www.angers-dietique.fr/
Telefon: 02 41 27 16 11

Sonia Menard: kinezjolog, dietetyk

Prezentacja

Sonia Menard jest dietetykiem kinezjologiem w Angers, gdzie prowadzi własną praktykę. Pacjentów przyjmuje po wcześniejszym umówieniu wizyty od poniedziałku do soboty.

Dietetyk-żywieniowiec w Angers
Biuro Soni Menard w Angers

Dietetyk wspiera swoich pacjentów w ich wyborach żywność z uwzględnieniem ich potrzeb. Zalecane rozwiązania obowiązują bierze pod uwagę nie tylko stan zdrowia, ale także indywidualne preferencje i możliwości (finansowe i inne itp.). Celem jest stopniowe przyjmowanie trochę dobrych nawyków, bez zakłócania codziennego życia.

Sonia Menard wspiera pacjentów z różnymi potrzebami. Niektórzy wymagają monitorowania diety ze względu na leczenie konkretny. Inni muszą zmienić swoje nawyki żywieniowe, aby być zdrowymi. lepsze zdrowie. Są tacy, którzy po prostu chcą znaleźć równowagę jedzenie.

Konsultacje

Konsultacje z Sonią Menard przeprowadzane są krok po kroku. Pierwsze dwa są niezbędne, aby lepiej poznać pacjentów i wdrożyć najbardziej odpowiedni program żywieniowy. Następnie przyjdź na dalsze konsultacje. Należy pamiętać, że istnieje możliwość wspomagania monitorowania diety konsultacjami kinezjologicznymi.

Kontakt

Imię i nazwisko: Sonia Menard
Telefon: 06 68 67 08 64

Vanessa Colas: certyfikowana przez państwo dietetyczka-dietetyk

Prezentacja

Vanessa Colas jest certyfikowaną przez państwo dietetyczką-dietetykiem. W rzeczywistości uzyskała tytuł BTS z dietetyki na Akademii w Nantes w 2013 roku. Ukończyła dwa kursy szkoleniowe, jedno w ramach ETP, czyli terapeutycznej edukacji pacjenta, a drugie w ramach OBEPEDIA, krajowego programu, którego misją jest opieka nad dziećmi i młodzieżą cierpiącą na otyłość, niezależnie od jej formy.

Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Angers i regionie?
Dietetyczka Vanessa Colas

Usługi

Vanessa Colas zapewnia spersonalizowane porady dostosowany do sytuacji pacjenta w jego gabinecie zlokalizowanym na terenie przychodni lekarskiej Święty Jacek. Zapraszamy wszystkich, od najmłodszych po osoby starsze, od kobiet w ciąży po sportowców. Poleca program zdrowa i zbilansowana dieta, która zapewni Ci dobre zdrowie.

Kontakt

Imię i nazwisko: Vanessa Colas
Strona internetowa : https://vanessacolas.fr/
Telefon: 07 82 02 75 40

Jordan Bougeard: dietetyk-dietetyk dla sportowców

Prezentacja

Jordan Bougeard jest dietetykiem-żywieniowcem w Angers. Ukończył siedem lat studiów przed uzyskaniem tych dwóch dyplomów:

 • Magister Stapsów lub Nauk i Technik Zajęcia fizyczne i sportowe;
 • BTS w dietetyce.

Oferuje także porady i usługi dot sport, ponieważ pracuje jako inżynier w dziedzinie aktywności fizycznej i Sporty.

Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Angers i regionie?
Dietetyk Jordan Bougeard.

Usługi

Jordan Bougeard przyjmuje wszystko w swoim biurze kategorie sportowców. Podczas konsultacji priorytetowo traktuje działania następcze. Aby to zrobić, wymaga dokładnych badań w celu uzyskania informacji na poziomie tkanki tłuszczowej lub masy mięśniowej. Konsultacje i programy jedzenie ma na celu:

 • Pozbądź się wszelkich form frustracji i ograniczeń jedzenie ;
 • Aby pomóc pacjentowi dostosować się do nawyków fizyczny;
 • Generuj długoterminowe rezultaty.

Kontakt

Imię i nazwisko: Jordan Bougeard
Strona internetowa : https://dieteticien-sportif-angers.fr/
Telefon: 06 69 90 58 21

Bérengère Bellier: dietetyk-dietetyk-luksoterapeuta

Prezentacja

Dietetyk-dietetyk i luksoterapeuta Bérengère Bellier ukończyła szkolenie z zakresu psychożywienia. Ten wykwalifikowany specjalista posiada niezbędne umiejętności do wykonywania luksopunktury i pomagania pacjentom potrzebującym porad z zakresu żywienia.

Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Angers i regionie?
Dietetyk Bérengère Bellier.

Usługi

Specjalnością Bérengère Bellier jest odchudzanie i dobre samopoczucie. Jej strategia opiera się na luksopunkturze. Ta praktyka jest podobna do akupunktury, ale bez igieł. Nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych i nie stanowi żadnego zagrożenia dla pacjenta. Konsultacje przebiegają w następujący sposób:

 • Diagnoza relacji pacjenta z żywność ;
 • Identyfikacja potrzeb;
 • Ułożenie odpowiedniego programu dietetycznego.

Kontakt

Imię i nazwisko: Bérengère Bellier
Strona internetowa : https://www.luxoangers.fr/
Telefon: 06 85 10 57 94

Adeline Petiteau: liberalna dietetyczka-dietetyk

Prezentacja

Adeline Petiteau jest liberalną dietetyczką z Angers. Pracuje także w ośrodku opiekuńczo-rehabilitacyjnym. Korzystała z kursu OBEPEDIA. Jest to program mający na celu opiekę nad dziećmi i młodzieżą, które są ofiarami otyłości. Jest stowarzyszona z Francuskim Stowarzyszeniem Wegetarian i siecią Diabetes 49 lub Remmedia 49.

Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Angers i regionie?
O dietetyczce Adeline Petiteau.

Usługi

Adeline Petiteau interweniuje również oraz organizuje warsztaty i konferencje. Poruszane tematy związane są z dietetyką i żywieniem. Ich celem jest nauczenie widzów stosowania zdrowej i zbilansowanej diety bez wydawania dużego budżetu.

Przyjmuje jednak także pacjentów, którzy chcą skorzystaj z indywidualnej konsultacji w swoim gabinecie. Pierwsza sesja trwa około godziny, a kolejne około 30 min.

Kontakt

Imię i nazwisko: Adeline Petiteau
Strona internetowa : https://www.adelinepetiteau.fr/
Telefon: 06 13 79 93 52

Isabelle Hobé-Joubert: dietetyk-dietetyk specjalizujący się w leczeniu nadwagi

Prezentacja

Isabelle Hobé-Joubert pracuje jako dietetyk-żywieniowiec od około dziesięciu lat, po uzyskaniu dyplomu z tej dziedziny. Obecnie pracuje w swoim biurze w Angers. Obecnie kształci się na Uniwersytecie Medycznym w Montpellier w celu uzyskania tytułu DU z zakresu żywienia otyłości i jej powikłań metabolicznych.

Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Angers i regionie?
Strona dietetyczki Isabelle Hobé Joubert.

Usługi

Konsultacje Isabelle Hobé-Joubert odbywają się w jej gabinecie. Opiekuje się pacjentami cierpiącymi na nadwagę i otyłość. Jego podejście pozostaje spersonalizowane, co zapewnia lepsze wsparcie i motywację. Zajmuje się kilkoma przypadkami i ustala program żywieniowy dostosowany do:

 • Diabetycy lub osoby ze stanem przedcukrzycowym;
 • Osoby nietolerancyjne i alergiczne;
 • Pacjenci przed lub po zabiegu chirurgicznym.

Kontakt

Imię i nazwisko: Isabelle Hobé-Joubert
Strona internetowa : http://www.dieteticienne-nutritionniste-angers.fr/
Telefon: 06 58 65 74 08