Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Strasburgu i regionie?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Dietetyk to specjalista od żywienia, który pomaga pacjentom znaleźć zdrową równowagę żywieniową. Pracuje w prywatnej praktyce, w domu lub w różnych firmach, takich jak restauracje czy szpitale. Zanim uzyska prawo do wykonywania tej pracy, musi przejść dogłębne szkolenie w tej dziedzinie. Jeśli mieszkasz w Strasburgu i jego regionie, oto wybór najlepszych dietetyków w tej branży.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Véronique Nouvier, certyfikowana przez państwo dietetyczka żywieniowa

Prezentacja

Dietetyk specjalizuje się w leczeniu osób borykających się z problemem nadwagi. Jej głównym celem jest zatem zaoferowanie spersonalizowanego programu dietetycznego, aby zaradzić temu problemowi. Posiada kwalifikacje trenera odchudzania i dba o to, abyś schudła zachowując zdrowe nawyki żywieniowe.

Najlepsi dietetycy w Strasburgu i regionie
O dietetyczce Véronique Nouvier

Usługi

Przyjmuje pacjentów spotykają się w jego biurze, które znajduje się niedaleko Strasburga. Zajmuje się wieloma kategoriami pacjentów:

 • Sportowcy: jeśli chcesz schudnąć uprawiając sport, możesz skonsultować się z nią w celu ustalenia programu żywieniowego dostosowanego do Twojej praktyki;
 • Dzieci z nadwagą: we Francji kilkoro dzieci cierpi na otyłość. Jeśli dotyczy to Ciebie, możesz zwrócić się o poradę dietetyczną do Véronique Nouvier, aby zaradzić im, zachowując jednocześnie dobry stan zdrowia;
 • Kobiety w ciąży: w czasie ciąży matka musi prowadzić zdrowy tryb życia, a zatem zdrową i zbilansowaną dietę. Ten dietetyk jest w stanie udzielić Ci najlepszych porad, które pozwolą Ci zachować zdrowie Twoje i Twojego dziecka.

Imię i nazwisko: Véronique Nouvier
Strona internetowa : https://www.nouvier.com/
Telefon: 03 88 21 07 66

Magali MOEGLE, wykwalifikowany dietetyk

Prezentacja

Jest dietetykiem z dyplomem BTS w zakresie dietetyki, po odbyciu staży w ośrodku szpitalnym, w cateringu zbiorowym oraz w kuchni wegańskiej. Specjalizuje się także w metodach komunikacji z pacjentem, badaniu zaburzeń zachowania, aromaterapii i mikrożywieniu. Jest członkiem kilku stowarzyszeń dietetycznych, takich jak ADL, AVF, AFDIAG i IEDM.

Najlepsi dietetycy w Strasburgu i regionie
O dietetyczce Magali Moegle.

Usługi

Według Magali MOEGLE, Dietetyka to sztuka życia. Aby się z nią zapoznać należy umówić się na wizytę online. Zajmuje się różnymi typami pacjentów. Na pierwszym miejscu, ocenia ich nawyki żywieniowe. Następnie w trakcie po konsultacjach są one ściśle monitorowane w celu zapewnienia, że cele zostaną osiągnięte i czy pacjenci będą przestrzegać programu co do joty. W przeciwnym razie proponuje inne rozwiązania.

Nazwa: Magali MOEGLE
Strona internetowa : https://www.magali-moegle.fr/
Telefon: 06 23 08 55 80

Laurent TSCHANZ, dietetyk-żywieniowiec

Prezentacja

Ten dietetyk pracuje wewnątrz praktyki NUTRITIONCONSEIL, która otwiera swoje drzwi, aby pomagać pacjentom rozwiązać ich problem z karmieniem. Funkcję tę pełni już od 20 lat. Jest dostępna dla osób prywatnych, ale także dla profesjonalistów jak restauracje, kluby sportowe… i wiele innych.

Najlepsi dietetycy w Strasburgu i regionie
Strona dietetyka Laurenta Tschanza.

Usługi

Niezależnie od Twojego wieku (dziecko, dorosły, senior) i Twojego problemu (ciąża, choroba), Laurent TSCHANZ zawsze znajdzie dla Ciebie rozwiązanie. Konsultacje w godz w firmie dzieje się w następujący sposób:

 • Pierwsza konsultacja mająca na celu poznanie pacjenta, podczas której zapraszany jest do opowiedzenia swojej historii, zwłaszcza nawyków żywieniowych oraz podania powodu wizyty;
 • Konsultacje kontrolne w celu sprawdzenia postępów pacjenta. Będziesz mieć coaching żywieniowy i określisz cele na każdym spotkaniu.

Imię i nazwisko: Laurent TSCHANZ
Strona internetowa : https://www.nutritionconseil.fr/
Telefon: 06 82 52 07 43

Lorette Richarth, wykwalifikowana dietetyczka-żywieniowiec

Prezentacja

Lorette Richarth jest dietetyk specjalizujący się w dietetyce i żywieniu osób osoby o specyficznych potrzebach żywieniowych, pracujące w godz Strasburg. Jest członkiem Francuskiego Stowarzyszenia Dietetyków Dietetyków (AFDN), co wymaga od niego przestrzegania standardów stanowisko.

Najlepsi dietetycy w Strasburgu i regionie
Dietetyczka Lorette Richarth.

Usługi

Pacjenci zgłaszający się do niej są zróżnicowani pod względem problemów (otyłość, cukrzyca, choroby układu krążenia itp.) i wieku (dzieci, dorośli, młodzież, seniorzy).

Oferowane przez nią usługi zależą od ich potrzeb: uregulowanie diety, wsparcie w czasie ciąży, wsparcie sportowe czy profilaktyka przyrostu masy ciała. Podczas pierwszej konsultacji omówisz swoje nawyki żywieniowe, aby mogła ustalić odpowiedni program.

Następnie podczas dalszych konsultacji będziesz miał okazję podzielić się swoimi trudnościami podczas wdrażania planu. Pomoże Ci i udzieli praktycznych rad.

Imię i nazwisko: Lorette Richarth
Strona internetowa : https://www.lorettericharth.fr/
Telefon: 06 75 71 95 53

Jacques Géraud, dyplomowany dietetyk i dietetyk

Prezentacja

Jest wykwalifikowanym dietetykiem schorzenie występujące u osób mających problemy z wagą. Jej Celem jest pomóc im schudnąć lub wyeliminować tłuszcz. Dla Aby to osiągnąć, stosuje metody ściśle naturalne, które dotyczą szczególnie odżywianie.

Najlepsi dietetycy w Strasburgu i regionie
Dietetyk Jacques Géraud.

Usługi

Konsultacje u Jacques’a Géraud można uzyskać po wcześniejszym umówieniu lub online.

Przed skonfigurowaniem nowego programu żywnościowego konsultacje odbywają się w następujący sposób:

 • Już przy pierwszym kontakcie z pacjentem dietetyk-żywieniowiec wysłuchuje wszystkiego, co ma mu do powiedzenia: jego codzienną dietę, choroby, alergie i wiele innych;
 • Konsultacje uzupełniające, które służą wzmocnieniu pacjenta tak, aby przekroczył swoje granice i osiągnął założone cele;
 • Konsultacje online dla osób, które nie mogą podróżować. Wszystko odbywa się telefonicznie lub komputerowo, aby utrzymać relację pomiędzy dietetykiem a pacjentem.

Imię i nazwisko: Jacques Géraud
Strona internetowa : http://www.cabinet-nutritionniste-bnf.com/
Telefon: 01 60 61 26 29

Camille Althaus-Oswalt, dietetyk-żywieniowiec

Prezentacja

Ten dietetyk ma Dietetyka BTS. Według niej dietetyka to sztuka życia, czyli sztuka zdrowego odżywiania. Pracuje we własnym biurze i otrzymuje pacjentów chcących poprawić swoje odżywianie, zmniejszyć ryzyko zachorowania lub po prostu mieć lepszą jakość życia. Ona jest członkiem AFND, który uwzględnia standardy, jakich należy przestrzegać w zawodzie.

Kamila Althausa
Dietetyk Camille Althaus Oswalt.

Usługi

Otwiera swoje biuro w Strasburgu i jego otoczenie. Zajmuje się różnymi typami pacjentów:

 • Kobiety w ciąży: matka musi stosować zdrową i zbilansowaną dietę, aby móc dotrzymać ciąży i wspierać rozwój dziecka;
 • Dzieci: ten dietetyk opiekuje się dziećmi, które mają problemy z wagą;
 • Seniorzy: istnieje dieta odpowiednia dla tej grupy wiekowej, a Camille Althaus-Oswalt pomoże Ci znaleźć taką, która Ci odpowiada;
 • Sportowcy: aby uzyskać więcej wyników oprócz ćwiczeń fizycznych, dietetyk zaleca odpowiedni program żywieniowy.

Nazwisko: Camille Althaus-Oswalt
Strona internetowa : https://althaus-oswalt.fr/
Telefon: 07 82 20 69 94

Jessica KRENTZ, dyplomowana dietetyczka

Prezentacja

Jessica KRENTZ uzyskała patent jako starszy technik dietetyki po szkoleniu w Lycée Jean Rostand. Następnie pracowała w Saverne jako profesjonalny dietetyk przed otwarciem własnej praktyki. Opiekuje się dziećmi, młodzież i dorośli. Brała udział w pogłębionych kursach dla młodzieży cierpiących na zaburzenia odżywiania, nadwagę lub anoreksję.

Najlepsi dietetycy w Strasburgu i regionie
O dietetyczce Jessice Krentz

Usługi

Oto jak przebiegają konsultacje:

 • Konsultacja oceniająca: ten dietetyk uważnie słucha, aby zrozumieć Twoje nawyki żywieniowe, zdrowie i wszystko, co się z tym wiąże. Następnie doradzi Ci nowy program dietetyczny dostosowany do Twoich celów i potrzeb;
 • Poniższe konsultacje mają wyłącznie charakter follow-up. Musi zobaczyć, jak sobie radzisz.

Imię i nazwisko: Jessica KRENTZ
Strona internetowa : https://www.cabinetpsynco.com/
Telefon: 06 17 38 37 35

Camille FREY, wykwalifikowany dietetyk-żywieniowiec

Prezentacja

Jest wykwalifikowanym dietetykiem który otworzył swoje biuro pod Strasburgiem. Ona się opiekuje pacjenci, którzy mają złe nawyki żywieniowe, chcą schudnąć lub zapobiegać niektórym chorobom. Jej głównym celem jest promocja funkcjonowanie organizmu pacjenta dla jego dobrego samopoczucia. Konieczne jest, aby program według własnych upodobań.

Najlepsi dietetycy w Strasburgu i regionie
Strona dietetyczki Camille Frey.

Usługi

Oferuje dwa rodzaje konsultacja. Najpierw odbywa się pierwsza konsultacja, podczas której poznaje pacjenta. Będzie więc musiał z nim porozmawiać na temat jego rytmu styl życia, zwyczaje kulinarne, problemy zdrowotne i wiele innych Ponownie. Ogólnie rzecz biorąc, trwa to około 45 minut. Wtedy będzie konsultacje kontrolne w celu oceny postępów pacjenta w osiąganiu założonych celów cele i, jeśli to konieczne, udzielać praktycznych porad.

Imię i nazwisko: Camille FREY
Strona internetowa : http://www.camille-frey-diet.fr/
Telefon: 09 61 21 41 98