Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Rennes i regionie?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Pomoc człowiekowi w pogodzeniu się nie tylko ze swoim ciałem, ale i jedzeniem byłoby główną misją dietetyka-żywieniowca. On wie, jak to zrobić motywować pacjentów do osiągnięcia swoich celów i pomyślnie realizować swój program. Czy jesteś w Rennes i regionie? Odkryj selekcję najlepszych dietetyków w tej branży.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Céline KESER, dietetyk-żywieniowiec w Rennes

Prezentacja

Céline Keser jest dyplomowaną dietetyczką dyplom z psychologii i BTS z dietetyki. Ona jest wśród członkowie sieci diabetologicznej w Rennes.

Dietetycy w Rennes
Céline Keser, dietetyk i dietetyk

Będąc wielkim entuzjastą gotowania i zawsze zainteresowana relacjami międzyludzkimi, zdecydowała się wykonywać swój obecny zawód na Uniwersytecie im po obserwacji. Zauważyła, że ​​brak równowagi w diecie wpływa liczba osób w każdym wieku.

Usługi

Według Céline Keser dobrze przeprowadzona konsultacja jest kluczem do skutecznego leczenia. Już przy pierwszym kontakcie ta specjalistka ds. zdrowia dowie się wszystkiego, co dotyczy jej pacjenta. Ten ostatni zostanie przesłuchany na temat jego nawyków żywieniowych, aktywności zawodowej, życia codziennego w ogóle, zmartwień, celów itp. Ta pierwsza sesja trwa około godziny.

Kontakt

Imię i nazwisko: Celine Keser
Strona internetowa : http://www.dieteticienne-rennes.com/
Telefon: +33 6 50 90 20 74

Amélie SAUNOIS

Prezentacja

Amélie Saunois jest dietetykiem i dietetykiem od 2011 roku mieszka w Rennes. Zaraz po maturze rozpoczęła studia badania psychologii klinicznej i patologicznej. Jest członkiem sieci Profesjonalne odchudzanie 2000.

Dietetycy w Rennes
Amélie Saunois, dietetyk i dietetyk

Podczas szkolenia zauważyła zależność pomiędzy niektórych chorób, sposobu odżywiania się i myślenia. Zrozumienie i motywacja to jedne z jego głównych celów. Zapewnia, że ​​tak zrozumieć swoich pacjentów, aby ich zmotywować.

Usługi

Pierwsza konsultacja prowadzona przez Amélie Saunois całkowicie bezpłatnie i bez zobowiązań. Ta sesja około trzydziestu minut pozwala mu lepiej poznać pacjenta. Pyta go, co pragnie osiągnąć, jego historię medyczną i sposób odżywiania.

Dietetyk zapewnia, że ​​leczenie nie jest synonim ciężkiej próby dla pacjenta. Zachęca go, aby zawsze go słuchał ciała w trakcie i po programie, aby utrzymać wynik. Oferuje dwie formuły monitorowania diety: pierwsza trwa około 6 miesięcy że druga jest rozłożona na rok.

Kontakt

Imię i nazwisko: Amélie Saunois
Strona internetowa : http://dieteticien-nutritionniste-rennes.maigrir2000.com/
Telefon: +33 6 70 63 28 84

Hélène LEFLAIVE

Prezentacja

Bogata kariera Hélène Leflaive pozwala jej ćwiczyć znakomicie na stanowisko dietetyka-żywienia. Aby móc sugerować najlepszych programów żywieniowych dla swoich pacjentów, nalegała, aby ich przestrzegać szkolenie kulinarne. Szkoliła się szczególnie pod okiem dietetyka Brigitte Fichaux i posiada tytuł CAP w dziedzinie gotowania.

Dietetycy w Rennes
Hélène Leflaive, dietetyk i dietetyk

Należy do stowarzyszenia specjalistów ds żywienie Ille-et-Vilaine, kolektywu „les pieds dans le danie” oraz stowarzyszenie A.BRI.CO zrzeszające animatorów w kuchnia dietetyczna.

Usługi

Pacjenci w każdym wieku mają szansę na skorzystanie z tej terapii wiedzy specjalistki ds. żywienia Hélène Leflaive. Ona ty obsługuje wiele ustawień, w tym przyrost lub utratę wagi, prawidłowe odżywianie w czasie ciąży, porady dot patologia i wiele innych.

Ocena jest przeprowadzana wcześniej, aby lepiej zrozumieć stan zdrowia każdej osoby i wdrożyć najwłaściwszy program.

Kontakt

Imię i nazwisko: Hélène Leflaive
Strona internetowa : https://dietetiquenutritiondurable.fr/
Telefon: +33 6 67 23 54 59

Sylvie POCHART, dietetyk-żywieniowiec i hipnoterapeuta

Prezentacja

Sylvie Pochart to nie tylko dietetyk-dietetyk, ale także hipnoterapeuta działający w miasto Rennes w Ille-et-Vilaine. Posiada patent techniczny Wyższa Dietetyka i dyplomy z hipnozy Ericksonowskiej.

Dietetycy w Rennes
Sylvie POCHART, dietetyk-żywieniowiec i hipnoterapeuta

Wspiera potrzebujących pacjentów wsparcie i/lub monitorowanie w zakresie żywienia i doradztwa. Ten profesjonalista ma wiedzę specjalistyczną w zakresie hipnozy, aby lepiej osiągnąć cele pacjenta.

Usługi

Ten profesjonalny dietetyk wspiera Cię od A do Z w twoim zadaniu. Może to obejmować utratę lub przybranie na wadze, a nawet zastosuj dietę dostosowaną do Twojego stylu życia i stanu zdrowia zdrowie. Doradza, co należy spożywać przy takim a takim za chwilę.

Podaje rozwiązanie i zaleca odpowiednie podejście mieć do jedzenia i sytuacji.

Kontakt

Imię i nazwisko: Sylvie Pochart
Strona internetowa : http://www.diethypnosylvie.fr/
Telefon: +33 7 84 12 24 35

Melania SIMON

Prezentacja

Mélanie Simon pracuje jako dietetyk w Rennes od wielu lat. Należy pamiętać, że jest także sofrologiem doświadczony. Zdrowie i jedzenie to jego największe pasje.

Dietetycy w Rennes
Mélanie Simon, dietetyczka w Rennes

Interesuje go wszystko, co kręci się wokół tych tematów. Ona przyznaje jednak, że jest przeciwny koncepcji „rozwiązania uniwersalnego”. Zdaniem tego specjalisty, dobry dietetyk powinien dostosować się do tzw rozwiązania dla każdego pacjenta. Rzeczywiście, metabolizm różni się od jednego osoby do drugiej i każdy ma specyficzne potrzeby.

Usługi

Mélanie Simon proponuje założenie najlepszą dietę dla każdego ze swoich pacjentów. Podczas swoich konsultacji m.in. regularnie je zadaje, nie tylko po to, żeby lepiej ich poznać, ale także… także, aby mieć lepsze pojęcie o właściwych strategiach. Ona pozuje pytania dotyczące sytuacji rodzinnej, zawodowej, zainteresowań, codzienna „rutyna” itp.

Kontakt

Imię i nazwisko: Melanie Simon
Strona internetowa : https://visidiet.fr/dieteticienne-nutritionniste-rennes-35700-1013
Telefon: +33 7 70 10 11 13

Charlotte LE VERGER

Prezentacja

Charlotte Le Verger jest profesjonalną dietetyczką pracującą w Rennes. Uzbrojona w swoją pasję do gotowania, dietetyki i dobrego samopoczucia wspiera swoich klientów w osiąganiu ich celów.

Dietetycy w Rennes
Charlotte Le Verger, dietetyk i dietetyk

Jego podróż jest znacząca:

  • 2013: Licencja nauk technicznych o działalności fizyczne i sportowe;
  • 2014: BTS w dietetyce;
  • 2017: szkolenie techniczne w hipnoza;
  • 2018: Wkładka wewnątrzmaciczna w zaburzeniach zachowania jedzenie ;
  • 2019: DU psychologia i pedagogika zachowania związane z jedzeniem.

Usługi

Według Charlotte Le Verger zmiana w zachowaniu Część pacjenta jest podstawą do osiągnięcia celu. Jest to jeden z powodów, dla których stosuje metodologię hipnozy. Ten strategia stosowana jest głównie w celu zwalczania stresu, lęku, brak poczucia własnej wartości lub pewności siebie, emocji itp. Jak wiele swoich odpowiedników, przywiązuje dużą wagę do monitorowania, aby móc dokonywać regularnej oceny ewolucji.

Kontakt

Imię i nazwisko: Charlotte Le Verger
Strona internetowa : http://plaisir-et-dietetique-rennes.fr/
Telefon: +33 6 71 61 61 21

Clemence AUBRIL

Prezentacja

Clémence Aubril jest dietetykiem-żywieniowcem pochodzenia normańskiego, który pracuje w Rennes i regionie. Jego dzieciństwo tak ukształtowani do wykonywania tego zawodu. Od małego wierzyła w modę zdrowa dieta, aby żyć w dobrym zdrowiu. Chciała, żeby dorastała pomóc osobom cierpiącym na patologię lub zaburzenie, które mogą można rozwiązać poprzez dobre i zdrowe odżywianie.

Dietetycy w Rennes
Clémence Aubril, dietetyk i dietetyk

Dorastając, specjalizowała się w dietetyce sport i odbył staż w INSEP w Paryżu. Daje również rabat na dietetyce w Nantes z myślą o uzyskaniu BTS.

Usługi

Clémence Aubril oferuje usługi w biurze i rezydencja. Programy żywieniowe ustalone i zaproponowane przez tego dietetyka Rennes stawia na komfort każdego pacjenta. Ona opiera się na jedzeniu zróżnicowany i zrównoważony, program odbywa się z największą przyjemnością i nie we frustracji. Dba o to, aby jej klienci doświadczyli pełni i lepiej dzięki konkretnym strategiom.

Kontakt

Imię i nazwisko: Clémence Aubril
Strona internetowa : http://clemenceaubril-diet-rennes.fr/
Telefon: +33 7 72 31 85 67

Nathalie JOINIS-LEPHAY

Prezentacja

Nathalie Joinis-Lephay jest dietetykiem-żywieniowcem odbył trzyletnie szkolenie z zakresu naturopatii. Posiada również BTS w dietetyce i gotowaniu wellness.

dietetycy w Rennes
Nathalie Joinis Lephay, dietetyk i dietetyk

Usługi

Ten pracownik służby zdrowia oferuje konsultację około półtorej godziny na zapoznanie się z pacjentem jego historię osobistą i medyczną.

Zadaje pytania o potrzeby i życie w ogóle każdej osoby w celu ustalenia odpowiedniego programu. Zapewnia również warsztaty kulinarne, podczas których można dowiedzieć się, jak przygotować różnorodne potrawy.

Kontakt

Imię i nazwisko: Nathalie Joinis-Lephay
Strona internetowa : http://www.nathalie-joinis-lephay.fr/
Telefon: +33 6 07 52 18 37