Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Reims i regionie?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Dietetyk i/lub dietetyk to pracownik służby zdrowia odpowiedzialny za przepisanie zdrowego programu dietetycznego bogatego w niezbędne składniki odżywcze, dostosowanego do przypadku i potrzeb pacjenta. Z jej usług może skorzystać każdy: chory lub zdrowy. Wybrałem dla Was ósemkę najlepszych w swojej dziedzinie w Reims i regionie.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Coraline Fort-Naud: dietetyk-żywieniowiec pracuje w Reims i regionie

Prezentacja

Koralina Fort-Naud, która jest członkinią AFDN, czyli Stowarzyszenia Francuskiego Dietetyków, śledziła badania dotyczące zaburzeń układu pokarmowego zachowań żywieniowych na Uniwersytecie Kartezjusza w Paryżu, gdzie ją uzyskała dyplom. Ten dietetyk z Reims jest również częścią ANPAA 51 lub Krajowe Stowarzyszenie Profilaktyki w Alkoholologii i Uzależnień.

Najlepsi dietetycy w Reims i regionie
Dietetyczka Koralina Fort-Naud.

Usługi

Utworzenie programu odchudzania to specjalność Coraline Fort-Naud. Jej kwalifikacje i umiejętności pozwalają także na przepisanie diety dostosowanej do konkretnej sytuacji: ciąży, przyrostu masy ciała, choroby itp. Jego konsultacje są z reguły podzielone na dwie części i odbywają się w jego gabinecie paramedycznym. Pierwsza to nawiązanie kontaktu, czyli wymiana zdań, aby ona wiedziała styl życia pacjenta i może znaleźć rozwiązanie dostosowane do jego przypadku. Pozostałe z kolei są kontynuacją. Są one oddalone od siebie o około dwa tygodnie.

Imię i nazwisko: Koralina Fort-Naud
Strona internetowa : http://www.dieteticienne-reims.fr/
Telefon: 06 32 71 17 93

Virginie Burette: wszechstronna dietetyczka

Prezentacja

Virginie Burette to wszechstronna profesjonalistka. Przed ćwiczeniem zawód dietetyka-dietetyka dzięki dyplomowi dietetyka BTS, ona pracował jako nauczyciel w CFA Pasteur. Oferuje również usługi jako trener sportowy dla zainteresowanych pacjentów. Jednak ona odchodzi odłożyć tę pozycję nieco na bok, aby skoncentrować się na swojej bieżącej pracy.

Najlepsi dietetycy w Reims i regionie
Dietetyk Virginie Burette.

Usługi

Jej głównym celem jest remotywacja pacjentów. Ten dietetyk z Reims stosuje skuteczne techniki pomagania ludziom kuszące, aby się poddać i podjąć wysiłki, aby je pokonać kłopoty. Szkolenie w zakresie coachingu pozwala mu mieć pomysły na podejście odpowiedni. Jeśli chcesz, możesz się z nią skontaktować:

 • Tracić na wadze ;
 • Leczy cukrzycę, cholesterol, choroba ;
 • Zastosuj odpowiednią dietę dla ciąża ;
 • Zastosuj dobrą metodę żywienia sportowego.

Ten pracownik służby zdrowia dostosowuje program do wieku pacjenta. Z drugiej strony to on decyduje o częstotliwości konsultacji, aby uniknąć jakichkolwiek ograniczeń.

Imię i nazwisko: Virginie Biureta
Strona internetowa : http://www.virginieburette-dietetique.fr/
Telefon: 06 61 22 26 54

Myrétha Guibert: dietetyk-żywieniowiec

Prezentacja

Myrétha Guibert działa w obszarze dietetyki i żywienia od dekady. Posiada certyfikat Edukacji Terapeutycznej im pacjenta i ma DU w żywieniu sportowym. Ta dietetyczka z Reims tak ma ukończył studia paramedyczne i 5 lat szkolenia marketingowego międzynarodowy. Następnie zajmuje się marketingiem żywieniowym ukierunkowanym na dorośli i dzieci.

Najlepsi dietetycy w Reims i regionie
O dietetyczce Myréthie Guibert.

Usługi

Myrétha Guibert jest mistrzem zarządzania, komunikacji, zarządzania, i organizacja. Jej usługi są skierowane nawet do kilku kategorii osób uprawiających sport na wysokim poziomie. Pierwsza konsultacja trwa około godziny, a pozostałe około czterdziestu minut. Ona oferuje zmiana diety dla osób chcących:

 • Zajmij się nadwagą;
 • Zastosuj metodę odżywiania przed lub po ciąży;
 • Jedz odpowiednią żywność w ramach a leczenie chirurgiczne;
 • Skorzystaj ze specjalnego programu dla Zawody sportowe.

Imię i nazwisko: Myrétha Guibert
Strona internetowa : https://www.dietetique-reims.com/qui-suis-je/
Telefon: 03 26 48 20 36

Nathalie Genêt: doświadczona dietetyczka

Prezentacja

Nathalie Genêt jest dietetykiem-żywieniowcem od około 14 lat. Obecnie działa w Reims. Jest prezesem Stowarzyszenia APICEMN w Szampanii-Ardenach, Burgundii i Franche-Comté. Jest członkinią kilku grup, m.in.

 • Rada Techniczno-Naukowa sieci Zdrowie CAREDIAB;
 • Stowarzyszenie Wsparcia Profesjonalistów Zdrowie ;
 • Sieć zdrowia ADDICA.
 • Sieć Diet-France.
Najlepsi dietetycy w Reims i regionie
Dietetyczka Nathalie Genêt.

Usługi

Są to dzieci, młodzież, dorośli, osoby starsze i sportowcy witamy w jego praktyce dietetycznej i żywieniowej mieszczącej się w Reims. TO Programy dietetyczne Nathalie Genêt opierają się na badaniach naukowcy. Są one personalizowane pod kątem pacjenta.

Imię i nazwisko: Nathalie Genet
Strona internetowa : https://www.nathaliegenet-dieteticienne.fr/
Telefon: 03 26 86 32 18

Mathilde Demonceaux: liberalna dietetyczka

Prezentacja

Mathilde Demonceaux jest liberalną dietetyczką absolwent państwowy. Wcześniej pracowała w szpitalach. Se opisując ją jako osobę skuteczną, wrażliwą, żywą i zmotywowaną, ciekawą świata również podniosłoby jego walory. A właściwie to dietetyk z Reims nadal się szkoli, aby być na bieżąco w zakresie strategii, które można zastosować korzystne przy ustalaniu programów.

Najlepsi dietetycy w Reims i regionie
Dietetyczka Mathilde Demonceaux.

Usługi

Oprócz działalności w świecie wolontariatu, animacji i szkolenia, Mathilde Demonceaux zazwyczaj spędza w niej czas gabinet. Każdy, kto chce przejść na dietę prawidłowe są mile widziane. Jego konsultacje przebiegają dwuetapowo. Pierwsza jest zarezerwowana dla oceny diety, podczas której uczy się ją poznawać cierpliwy, we wszystkich punktach. Pozostałe są przeznaczone do obserwacji. Oni są przeprowadzane co 2-3 tygodnie.

Imię i nazwisko: Mathilde Demonceaux
Strona internetowa : https://demonceaux-nutrition.com/
Telefon: 06 59 05 72 23

Sophie Tisseront: dietetyczka z certyfikatem państwowym

Prezentacja

Dietetyk-dietetyk Sophie Tisseront posiada certyfikat państwowy. Jego doświadczenie pozwala mu zagwarantować godny wynik. oczekiwania pacjenta. Ma duże doświadczenie, szczególnie w pracy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i kobietami. głośniki. Ta dietetyczka z Reims oferuje lepsze wykształcenie innowacyjne, ale skuteczne odżywianie.

Najlepsi dietetycy w Reims i regionie
O dietetyczce Sophie Tisseront.

Usługi

Wspiera swoich pacjentów na każdym etapie procesu:

 • Lepsza równowaga żywieniowa;
 • Tracić na wadze ;
 • Napraw szkody spowodowane problemami waga ;
 • Przyjmij dietę do leczenia cukrzyca, nietolerancja, kolopatia czynnościowa itp.

Oferuje swoje usługi na zlecenie lekarza lub poniżej własną inicjatywę. Pierwsza konsultacja poświęcona jest ocenie odżywczy. To szczegółowy wywiad, dzięki któremu może dowiedzieć się więcej na ten temat Ciebie po stronie fizycznej, emocjonalnej, a nawet Twojego codziennego rytmu. Tam po drugie, wszystkie następne są kontynuacją.

Imię i nazwisko: Sophie Tisseront
Strona internetowa : http://www.reims-nutrition.fr/
Telefon: 06 85 19 02 23

Cassiopee Guillemain: kompetentny dietetyk

Prezentacja

Cassiopée Guillemain pracuje jako dietetyk-dietetyk po uzyskaniu dyplomu dietetyki BTS w 2010 roku. Rok później specjalizuje się w żywieniu sportowców, ale wie, jak dostosować się do różnych przypadków. Ponadto jest członkiem Francuskiego Towarzystwa Żywienia Sportowego. W 2016 roku odbyła szkolenie z zakresu behawioralnego zespołu jelita grubego w Centrum Dietetyki Behawioralnej.

Najlepsi dietetycy w Reims i regionie
O dietetyczce Cassiopée Guillemain.

Usługi

Ta dietetyczka z Reims oferuje swoje usługi nie tylko osobom pojedynczym osobom, ale także grupom ludzi, takim jak społeczności lub biznes. Przydziela swoje umiejętności i know-how, aby stworzyć program ze zrównoważonym menu, uwzględniającym zdrowie. Jest to możliwe skorzystaj z konsultacji, aby dowiedzieć się, do czego nadaje się żywność patologie, schudnąć itp. Podczas pierwszej sesji występuje ocenę odżywienia w celu ustalenia programu odpowiedniego dla pacjenta. Poniższe informacje służą celom uzupełniającym.

Imię: Cassiopeia Guillemain
Strona internetowa : https://cassiopee-dietetique.net/
Telefon: 06 17 97 37 43

Vincent Prevot: dietetyk w Reims

Prezentacja

Pochodzący z Reims Vincent Prevot zdecydował się działać jako dietetyk-dietetyk w swoim rodzinnym mieście po uzyskaniu BTS dietetyki w Strasburgu w 2001 roku. Rok później uzyskał dyplom Uniwersytet Sportu i Żywienia w Paryżu 13. Ugruntowuje otrzymane teorie podczas szkolenia podczas pracy w szpitalach w Reims i Paryżu.

Najlepsi dietetycy w Reims i regionie
O dietetyku Vincentie Prevocie.

Usługi

Dietetyk z Reims prowadzi w swoim gabinecie konsultacje od 2003 roku. Pomaga osobom chcącym osiągnąć konkretny cel lub pragnącym zapobiec patologii czy problemowi. Pierwszy kontakt bowiem z pacjentem polega na dążeniu do jego lepszego poznania. Następnie edukuje go, udziela porad i przepisuje program żywieniowy.

Imię i nazwisko: Vincent Prevot
Strona internetowa : https://vincent-prevot-dieteticien.com/
Telefon 03 26 03 34 75 / 06 72 88 47 91