Fentermina: niebezpieczeństwo!

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

TO leki hamujące apetyt są bardzo popularne, ponieważ pomagają schudnąć bez ograniczeń dietetycznych i sportowych.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Niektóre z nich są bardzo skuteczne, inne zaś są szkodliwe mocno na zdrowie. Fentermina należy do tych, które reprezentują ogromne zagrożenie dla konsumenta.

Wszystko na temat tej substancji zostanie ci przekazane w następujące linijki, w szczególności krótka prezentacja, sposób działania, jakie są jego skutki uboczne i dlaczego należy ich unikać Brać.

Amfetamina

Ważne jest, aby wiedzieć dokładnie, co amfetaminę, aby lepiej zrozumieć powody jej spożycia Fentermina jest niebezpieczna.

Fentermina
Fentermina jest pochodną amfetaminy, stąd jej niebezpieczny charakter.

To co?

Odkryta około 1887 roku, amfetamina zaliczana jest do tzw narkotyków w większości krajów. Jest to jednak środek psychostymulujący, który na krótko dodaje energii. Podobnie jak fentermina należy do rodziny fenyloetyloamin.

Ponadto bardzo często stosowany jest jako środek opóźniający zasypianie. Podczas II wojny światowej na przykład uczestnicy go zabierali, aby walka mogła toczyć się nawet w nocy.

Często można go znaleźć wśród składników leki na chorobliwą otyłość, palenie i nadpobudliwość u dzieci lub zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD). Jednak większość z nich tak nie jest nie jest już dostępny w obrocie ze względu na poważne skutki uboczne które generują.

Oto szkodliwe skutki amfetaminy dla zdrowia człowiek.

Uzależnienie i anoreksja

To właśnie ta właściwość anoreksogenna jest wykorzystywana głównie w fentermina, chociaż czasami jest śmiertelna.

W małych dawkach, to znaczy do spożycia przez krótki okres, amfetamina zmniejsza apetyt. Ale na dłuższą metę prowadzi to do ciężka anoreksja, która całkowicie eliminuje chęć do jedzenia. Niektóre ludzie nawet na to umierają.

Problem w tym, że to też uzależnia. Ona sprzyja nadprodukcja niektórych neuroprzekaźników, takich jak dopamina, adrenalina, a nawet serotonina, odpowiedzialna za zachowanie i dobre samopoczucie.

W ten sposób konsument odczuwa pewną formę szczęścia i satysfakcję i zawsze chce więcej, stąd uzależnienie.

I jedno prowadzi do drugiego, o czym jednostka zapomina karmić i pobiera jedynie substancję.

Stan depresyjny

Wiele osób mogłoby się zastanawiać, dlaczego miałoby to powodować depresji, jednocześnie stymulując wydzielanie hormonów szczęścia.

W rzeczywistości, jeśli jest przyjmowany przez dłuższy czas, zdarza się, że a w pewnym momencie nie ma już wystarczającej ilości neuroprzekaźników, tak bardzo produkcja jest nadmierna.

Tak więc, gdy działanie tych, które już zostały wydzielane, zmniejszy się, mózg nie jest już w stanie go wytwarzać i konsument stopniowo zaczyna czuć się gorzej, aż do osiągnięcia stanu depresyjnego.

Ale najniebezpieczniejsze jest to branie i konsekwencje amfetamina reprezentuje okrąg złośliwy, niezwykle trudny do złamania.

Weźmy na przykład przypadek osoby, która chce schudnąć. i decyduje się na zażywanie fenterminy (pochodnej amfetaminy).

Aby zobaczyć jakąkolwiek skuteczność, potrzeba około 10 tygodni leczenia. Ma mnóstwo czasu na uzależnienie. Dochodzimy do terminu Nadal chce leczenia. Ma wybór: kontynuować weź lub przestań.

Jeśli zdecyduje się kontynuować połowy, z pewnością skończy mieć poważne zaburzenia odżywiania. W przeciwnym razie byłoby to ryzykowne po pierwsze popadnięcia w stan depresyjny z powodu braku dawki. Na tym etapie, Większość uzależnionych powraca do swoich starych demonów.

W końcu czeka ją kolejna depresja z powodu wyczerpanie się zasobów neuroprzekaźników zapewniających dobre samopoczucie. Na pewno widzisz o niebezpieczeństwach związanych z przyjmowaniem tego rodzaju substancji, nawet w celach medycznych.

Pogorszenie stanu komórek i ważnych narządów

Wewnątrz organizmu amfetamina również uszkadza komórki i zakłóca ich prawidłowe funkcjonowanie. Te działania są najczęściej bardzo poważny i nieodwracalny.

Fentermina
Oprócz tego, że uzależnia, fentermina stwarza zagrożenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

W rezultacie konsumentowi stosującemu przemoc grozi szybsza śmierć i częściej stawić czoła chorobom mózgu lub zaburzeniom zachowania mniej poważnie:

 • Delirium;
 • Atak niepokoju ;
 • Autyzm;
 • Zaburzenia snu;
 • Silna drażliwość i wiele więcej.

Ponadto organizm nie jest w stanie zapewnić eliminacji te substancje i ich wpływ na spożycie w dużych ilościach. On nie ma nawet czasu zająć się starymi, gdy nowe już są spożyty.

W ten sposób zmuszone są do tego kluczowe narządy, takie jak nerki i wątroba biegaj znacznie szybciej, aby wyeliminować wszystkie toksyny. Ma W pewnym momencie stają się wyczerpane i przestają normalnie funkcjonować. Oto jak jako objawy niewydolności nerek, zawałów serca lub infekcji powierzchnie moczu.

Co to jest fentermina?

Fentermina to substancja z rodziny fenyloetyloamin. Jest znany jako 2-metylo-1-fenylopropano-2-amina lub 2-metylo-amfetamina w dziedzinie chemii.

Ogólnie rzecz biorąc, jest on stosowany w produkcji najpotężniejsze kapsułki odchudzające. Jego spożycie zalecane jest jedynie osobom w fazie chorobliwej otyłości, które ze względu na problemy zdrowotne muszą bardzo szybko schudnąć.

Po raz pierwszy pojawił się na rynku w 1959 roku pod nazwą Autoryzacja FDA (Agencja ds. Żywności i Leków). W tamtym czasie była przepisywany głównie w celu ograniczenia apetytu u osób z nadwagą.

W następstwie postępu badań około lutego 2012 roku został umieszczony na liście narkotyków w Europie.

Co więcej, leki zawierające ten lek są obecnie zakazane Francja, bez recepty. Ponieważ w niektórych przypadkach jest to bez recepty za granicą, jest to możliwe uzyskać w internecie.

Jeżeli jednak zostaniesz przyłapany na posiadaniu tego typu substancji, ryzykujesz, że będziesz ścigany przez liczne właściwe organy.

Jak fentermina działa na zmniejszenie apetytu?

Fentermina działa na neurony, promując produkcję katecholaminy, neuroprzekaźniki, które wskazują na wstrząs.

Zatem organizm uważa ten nadmiar hormonu za konsekwencję stresującej sytuacji związanej z jedzeniem, a apetyt automatycznie maleje.

Dzieje się tak również z powodu tego trybu działania substancja jest niebezpieczna. Osoba jest w ciągłym stanie niepokoju przez cały okres leczenia, co kończy się występowaniem wielu zaburzeń nadmierne obciążenie psychiczne i sercowe.

Jakie są konsekwencje zażywania fenterminy?

Utrata wagi

Jeśli fentermina jest tak popularna, to dlatego, że promuje szybka i skuteczna utrata wagi bez diety i sportu.

W większości przypadków przyczyną nadwagi jest m.in przejadanie się. Spożycie kalorii danej osoby zależy od jej wieku, seks i czynności, które wykonuje.

Jeśli zje mało, nie będzie w stanie ich napełnić i w rezultacie straci na wadze. W przeciwnym razie energie zamieniają się w tłuszcz i przybierają na sile waga.

Bez spalania tłuszczu, fentermina zmniejsza uczucie głodu, co powoduje, że pacjent spożywa mniej pokarmu. W ten sposób, jeśli przyczyna jego otyłości jest nadmiar jedzenia, będzie szybciej tracił na wadze. On nie będzie już miał ochoty nawet na drobne zachcianki w środku dnia.

Fentermina
Fentermina jest ceniona za swoje działanie tłumiące apetyt.

Wiele osób zeznawało, gdy był jeszcze dostępny w sprzedaży że dzięki tej substancji tracili około 1,5 kg tygodniowo.

Ale w zamian za to działanie powoduje skutki znaczne skutki uboczne, które przyniosły mu zakaz marketingu.

Stres i niepokój

Drobne, ulotne chwile niepokoju i stresu wywołane jakiś problem zdarza się każdemu i jest normalny. To jest Kiedy choroba staje się przewlekła, sytuacja staje się skomplikowana.

Pacjent jest bardzo narażony na choroby układu krążenia. Według badanie prowadzone przez 4 lata na blisko 500 osobach, TO osoby doświadczające wysokiego poziomu stresu mają około 1,5 razy więcej ryzyko chorób serca.

Ze strony psychologicznej często przyczyną jest stres i niepokój silna drażliwość, wahania nastroju, niemożność usiedzenia w miejscu i w niektórych przypadkach nawet szaleństwo. Ta sytuacja ma ogromny wpływ na życie status społeczny danej osoby.

Jednakże, jak wspomniano wcześniej, fentermina powoduje ciągły stan stresu u konsumenta. Dlatego reprezentuje rzeczywistość zagrożenie we wszystkich aspektach jego życia.

Uzależnienie

Podobnie jak narkotyki, fentermina uzależnia. Ponadto jest izomerem metamfetaminy.

Przebieg leku, którego stanowi główny składnik, trwa około 10 tygodni, maksymalnie 12.

Kiedy pacjent przestaje go przyjmować, pojawiają się u niego objawy: a objawy odstawienia, takie jak niepokój, uderzenia gorąca, bezsenność, drażliwość lub nawet depresję. Niektórym udaje się nawet to powtórzyć uzupełnij je tym, czego im brakuje.

Inne skutki uboczne fenterminy

Konsekwencje wymienione powyżej są najbardziej niebezpieczne. Istnieją jednak inne ważne skutki uboczne:

 • Nieprawidłowe przyspieszenie bicia serca serce ;
 • Wysokie ciśnienie krwi;
 • Nudności i wymioty;
 • Suchość w ustach;
 • Problemy ze wzrokiem: zmniejszenie postępujące widzenie lub niezdolność do rozróżniania kolorów;
 • Podrażnienie skóry (trądzik, egzema itp.);
 • Ból głowy.

W najpoważniejszych przypadkach możliwe jest, że od pierwszego pobrany, pacjent obserwuje obrzęk warg lub objawy trudności w oddychaniu. Dzieje się tak dlatego, że jest uczulony lub nietolerancyjny Musisz szybko udać się do najbliższego szpitala lub zadzwonić na pogotowie.

Badanie przeprowadzone na fenterminie

Chodzi o badania przeprowadzono w Amsterdamie. Około 750 osób, których wskaźnik masy ciała wzięło w nich udział od 30 do 45 osób. Celem było ustalenie skuteczność fenterminy w odchudzaniu.

Niektórzy brali fenterminę, inni po prostu otrzymało placebo. Nie poinformowano o tym ani lekarzy, ani pacjentów podział opłat. Doświadczenie trwało około 6 miesięcy.

Po tym okresie stwierdzono, że ci, którzy spożywali fentermina schudła od 5,5 do 6 kg, niezależnie od przyjętej dawki podawane. Z drugiej strony ci, którzy otrzymywali placebo, niewiele stracili blisko 1,5.

Co więcej, zupełnie inna grupa ludzi (wylosowana z 750) razem wzięta fentermina z topiramatem. Pod koniec tego samego okresu następuje spadek W zależności od spożytej ilości obserwowano od 8,5 do 9 kg.

Fentermina
Badania wykazały, że fentermina jest skuteczna w odchudzaniu.

Kiedy należy spożywać fenterminę? Czy jest to dozwolone i na jakich warunkach?

Oczywiste jest, że fentermina nie jest zalecana. Zakaz bezpłatna sprzedaż na terenie Europy jest tego dowodem. Jednak tak jest zawsze dostępne na receptę lekarską.

Rzeczywiście, życie niektórych osób jest poważnie zagrożone z powodu otyłości, wówczas absolutnie konieczne jest, aby schudły tak bardzo, jak to możliwe szybko możliwe.

W tym przypadku fentermina pozostaje najlepszym rozwiązaniem od samego początku sześciu miesięcy, jak wykazało wspomniane wcześniej badanie, redukcja masa ciała jest znaczna.

Obowiązkowe jest jednak dokładne trzymanie się ilości przepisywany w celu uniknięcia przedawkowania, które może być śmiertelne.

Ważne jest również, aby leczenie było rygorystycznie monitorowane przez profesjonalistę, aby ograniczyć ryzyko uzależnienie i nadmiar.

Wreszcie, surowo zabrania się jego zabrania, jeśli jesteś obecny jakąkolwiek formę alergii, cierpią na nadciśnienie, jaskrę, nadczynność tarczycy, choroby serca lub cierpisz na uzależnienie narkotyki lub tytoń.

Wniosek

Chociaż fentermina wydaje się być idealnym lekiem na szybka utrata wagi, jest to bowiem substancja bardzo niebezpieczna, która na dłuższą metę terminem, czasami powoduje poważne zaburzenia fizyczne i/lub psychiczne śmiertelne i nieodwracalne. To jest również powód, dla którego tak nie jest dostępny we Francji wyłącznie na receptę lekarską. Jeśli oferują je jakieś zagraniczne strony, to tak należy pamiętać, że zakup lub posiadanie tego typu substancji jest prawnie zabronione. prawa i podlegają postępowaniu sądowemu. Jeśli chcesz schudnąć skuteczny, ale zdrowy sposób, dlaczego nie zdecydować się na naturalne środki, takie jak zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, woda cytrynowa i wiele innych ? Przynajmniej zdecyduj się na leki złożony z naturalnych składników, jeśli naprawdę nie chcesz się do tego uciekać ograniczenia dietetyczne i sport.