Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Nicei i regionie?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Dietetyk-dietetyk zajmuje się osobami pragnącymi zastosuj zdrową i zbilansowaną dietę, bez względu na powody. Znajdziesz ich kilka w Nicei i regionie, a ja wybrałem osiem najlepszych w tej okolicy. Ci pracownicy służby zdrowia pomogą Ci i poinformują Cię o dobrych nawykach żywieniowych, a także oferują liczne programy w tym zakresie.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Catherine Becker, dietetyk-żywieniowiec doświadczyłem w Nicei

Prezentacja

Catherine Becker pracuje jako freelancer od prawie dziesięciu lat. lat. Znajduje się w Nicei i okolicach. Wcześniej pracowała w środowiska szpitalne w Monako i Cannes. Dziś ma swoje gabinet, w którym przyjmuje swoich pacjentów.

Najlepsi dietetycy w Nicei i regionie
Dietetyk Katarzyna Becker.

Ten pracownik służby zdrowia jest członkiem AFDN lub stowarzyszenia Francuscy dietetycy zajmujący się dietetyką. Regularnie interweniuje kilka placówek, takich jak szkoły, firmy, przychodnie lekarskie, ośrodki mieszkalne itp.

Usługi

Catherine Becker oferuje swoje usługi ludziom pragnąc:

 • Schudnąć/przybrać na wadze;
 • W trakcie należy zastosować zbilansowaną dietę ciąża, przejście na wegetarianizm lub weganizm, z czym należy walczyć cellulit lub zaburzenia wieku starczego;
 • Uzyskaj plan posiłków dla leczenie patologii: cukrzyca typu 1 i 2, cholesterol, niewydolność nerek itp.

Podczas pierwszej konsultacji najpierw przeprowadza ocenę pełny stan odżywienia pacjenta. Następnie przepisuje mu odpowiedni program do jego sytuacji. Następnie regularnie monitoruje jego postępy w celu oceny skuteczność leczenia.

Imię i nazwisko: Katarzyna Becker
Strona internetowa : https://www.catherinebecker.fr/
Telefon: 04 89 82 09 06

Caroline Biscarat: była trener sportowy

Prezentacja

Caroline Biscarat to była trenerka sportowa, która zdecydowała się na taki krok przenieść się w dziedzinę dietetyki i żywienia. Ćwiczy ją funkcjonuje na terenie miasta Nicei i regionu. Uzyskanie BTS z dietetyki zachęcił go do otwarcia własnego biura pod adresem 16 av St Jean Baptiste. Ona wybrała w tym zawodzie pomaga pacjentom cierpiącym na nadwagę. Rzeczywiście, to Ta plaga dotyka coraz większą liczbę osób.

Najlepsi dietetycy w Nicei i regionie
Dietetyczka Caroline Biscarat.

Usługi

Caroline Bisacarat oferuje swoje usługi w swoim gabinecie i w domu. Podczas leczenia, konsultacji i kontroli pozostaje tym dietetykiem słucha i wykazuje zrozumienie, aby znaleźć rozwiązanie dostosowane do danego przypadku każdego ze swoich pacjentów. Podczas pierwszego kontaktu bada ich sposób działania życia, nawyków żywieniowych i celów, które chcą osiągnąć. Istnieje także możliwość uzupełnienia programu zajęciami sportowymi. jeśli pacjent sobie tego życzy.

Imię i nazwisko: Karolina Biscarat
Strona internetowa : https://www.dieteticiennenice.com/
Telefon: 06 18 80 13 79

Sabrina Dupuy, dietetyk i hipnoterapeuta w Nicei i okolicach

Prezentacja

Sabrina Dupuy pasjonuje się nauką, dobrym samopoczuciem i jedzeniem. Po uzyskaniu naukowego BAC skierowała się w stronę zdrowia. BTS z dietetyki uzyskała po około dwóch latach treningu.

Najlepsi dietetycy w Nicei i regionie
Dietetyczka Sabrina Dupuy.

Usługi

Dietetyk z Nicei oferuje swoje usługi dzieciom i dorosłym i osoby starsze pragnące:

 • Stracić lub przybrać na wadze;
 • Uzyskaj plan posiłków podczas ciąża lub leczenie patologiczne;
 • Promuj dobre samopoczucie;
 • Naucz się dobrze odżywiać…

Jeśli jesteś zainteresowany, oferuje również sesje hipnozy. Ten skuteczną technikę u niektórych pacjentów w odniesieniu do samokontroli. Konsultacje odbywają się w formie pytania/odpowiedzi, w której pacjentka dzieli się swoim stylem życia, aby mogła przepisać lek program dostosowany do ich potrzeb.

Imię i nazwisko: Sabrina Dupuy
Strona internetowa : https://www.sabrina-dupuy.com/
Telefon: 06 20 15 38 55

Jade Bahuaud, dyplomowana dietetyczka

Prezentacja

Jade Bahuaud specjalizuje się w żywności i żywieniu. Pasje poprowadziły ją do tego zawodu. Rzeczywiście, ten dietetyk od zawsze kochał sport, zdrowie i dobre samopoczucie oraz mniej więcej gotowanie. Studia uczyniły ją tym, kim jest dzisiaj: specjalistką ds. żywności i żywienia.

Najlepsi dietetycy w Nicei i regionie
Dietetyczka Jade Bahuaud.

Usługi

Przyjmuje pacjentów w swoim gabinecie lekarskim. Ma na celu dystans ograniczenia dietetyczne w swoich programach. Według niej każde jedzenie ma zalety, które może wykorzystać. W rezultacie zapewnia, że ​​​​są one umieszczone na „właściwe miejsce” w leczeniu.

Specjalistka ta oferuje swoje usługi pacjentom pragnąc:

 • Tracić na wadze ;
 • Mają dobre samopoczucie żywieniowe;
 • Naucz się zarządzać pragnieniami i uzależnienia ;
 • Zastosuj metodę odżywiania dostosowaną do a sytuacja: ciąża, patologia itp.

Imię i nazwisko: Jade Bahuaud
Strona internetowa : http://www.dieteticiennesud.fr/
Telefon: 06 28 26 75 65

Stephanie Nucera, dietetyk-dietetyk

Prezentacja

Stéphanie Nucera posiada tytuł BTS w dziedzinie dietetyki oraz DU NAPS lub żywienia sportowego i jest członkinią AFDN, czyli Francuskiego Stowarzyszenia Dietetyków.

Najlepsi dietetycy w Nicei i regionie
O dietetyczce Stéphanie Nucera

Działa w czterech lokalizacjach:

 • Jego liberalne biuro w Nicei;
 • Centrum Zdrowia Trinity mieszczące się pod adresem 43 bd generała de Gaulle’a;
 • Centrum Zdrowia Saint Jean w Cagnes sur mer;
 • Centrum Antibes Saint Jean w Antibes.

Usługi

Aby zapewnić skuteczne i odpowiednie rozwiązanie, już podczas pierwszej sesji pacjenci muszą wskazać cel, jaki chcą osiągnąć. Występuje w następujących przypadkach:

 • Problem nadwagi lub otyłości;
 • Poszukiwanie żywienia dostosowanego do konkretna kategoria wiekowa;
 • Konieczność stosowania diety zgodnej z leczenie pooperacyjne lub wyleczenie patologii;
 • Zmiana na specjalną dietę: wegetariańskie, wegańskie, bez laktozy czy bezglutenowe.

Imię i nazwisko: Stephanie Nucera
Strona internetowa : http://www.santedietetique.com/
Telefon: 06 66 52 26 34

Fanny Boulanger, dietetyczka absolwent państwowy

Prezentacja

Fanny Boulanger jest dietetyczką pracującą w Nicei i w Mentonie. Posiada dyplom państwowy z mikrożywienia i jest członek AFDN. Jej filarem jest edukacja żywieniowa programy. Innymi słowy uczy swoich pacjentów zdrowego odżywiania. To według niej jest kluczem do osiągnięcia każdego celu. I wtedy, Prawidłowe odżywianie sprzyja zdrowiu całego organizmu.

Najlepsi dietetycy w Nicei i regionie
O dietetyczce Fanny Boulanger.

Usługi

Każda konsultacja z Fanny Boulanger jest spersonalizowana. Swoje programy dostosowuje do potrzeb swoich pacjentów, a zwłaszcza ich stylu życia. Jego celem jest pogodzenie człowieka z jedzeniem i utrzymanie wyniku w czasie. Można zatem mieć nadzieję na długotrwałe utrzymanie wagi dzięki technikom, jakie oferuje. Ten specjalista ds. zdrowia ma redustim. Jest to urządzenie przeznaczone do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej znajdującej się na brzuchu.

Imię i nazwisko: Fanny Boulanger
Strona internetowa : https://www.fanny-boulanger.com/
Telefon: 06 26 64 18 22

Karine Persico

Prezentacja

Karine Persico jest dietetykiem-dietetykiem, posiadaczką BTS-u z dietetyki, pracującą w Nicei i regionie. Dzięki swojemu szkoleniu opanowuje kilka dziedzin, w tym fizjologię, biochemię metaboliczną, techniki nuklearne, mikrobiologię itp. Ta dietetyczka z Nicei jest członkiem AFDN, czyli Stowarzyszenia Dietetyków Żywieniowych oraz ADL, czyli Stowarzyszenia Liberalnych Dietetyków.

Najlepsi dietetycy w Nicei i regionie
Dietetyczka Karine Persico.

Usługi

Karine Persico ma biuro w centrum Nicei, ale oferuje również usługi domowe. W razie potrzeby możliwe są także konsultacje online. Jej umiejętności pozwalają jej opiekować się pacjentami w każdym wieku. Potrafi pomóc osobom, które chcą:

 • Stracić lub przybrać na wadze;
 • Leczyć zaburzenia hormonalne;
 • Przyjmij dietę dostosowaną do leczenia;
 • Leczy anoreksję, bulimię, kompulsje jedzenia.

Imię i nazwisko: Karine Persico
Strona internetowa : https://kpersicodiet.wixsite.com/
Telefon: 07 78 05 53 13

Corinne Salese

Prezentacja

Corinne Salesse oficjalnie została dietetykiem-dietetykiem w 2017 roku dzięki uzyskaniu dyplomu BTS na kierunku dietetyka. W tym samym roku skorzystała z okazji, aby wziąć udział w szkoleniu z zakresu mikrożywienia w MEI. Jest również przeszkolona w zakresie naturopatii. Jednak jego doświadczenie zawodowe zaczęło się znacznie wcześniej. W 2000 roku pracowała w swoim domu jako doradca ds. higieny i dietetyki, a w 2008 roku została opiekunką.

Najlepsi dietetycy w Nicei i regionie
O dietetyczce Corinne Salesse.

Usługi

Konsultacje Corinne Salesse są spersonalizowane. Zdaniem dietetyka każdy pacjent ma inne potrzeby. Dzięki temu do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie. Należy pamiętać, że ograniczenia dietetyczne nie są uwzględnione w jego programie. Ponadto wykorzystuje i zaleca stosowanie roślin i mikroelementów w celu drenażu toksyn i zapobiegania niedoborom. Korzysta również z żywienia behawioralnego, aby nauczyć się radzić sobie z emocjami związanymi z jedzeniem i trwale zmienić swoje zachowanie.

Imię i nazwisko: Corinne Salesse
Strona internetowa : https://www.corinne-salesse.fr/
Telefon: 06 79 21 26 40