Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Nantes i regionie?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Dietetyk to A profesjonalista, który udzieli Ci cennej pomocy w odnalezieniu równowagi jedzenie. Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć, zachować formę, czy cokolwiek aby po prostu zachować dobre zdrowie, ten specjalista będzie dla Ciebie wsparciem cenny. Odkryj naszą selekcję najlepszych dietetyków w Nantes i okolicach region.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Dietetyk Mousset Gautier Julia

Mousset Gautier Julia jest zawodowy dietetyk, absolwent Uniwersytetu w Tours w 2000 roku. Ma około piętnastoletnie doświadczenie w wolnym zawodzie obecnie część Loire-Atlantique Diabetes Network.

Najlepsi dietetycy w Nantes
Dietetyczka Julia Mousset Gautier.

Dba o wszystko osób pragnących znaleźć zbilansowaną dietę, niezależnie od tego, czy nią są dzieci i dorośli, sportowcy lub kobiety w ciąży.

Ludzie, którzy chcą regulować swoją wagę, może również skorzystać ze swoich usług, niezależnie od tego, czy są cierpiących na otyłość, przewlekłą szczupłość lub nadwagę.

Osoby cierpiące na drobne lub ciężkie patologie, takie jak cukrzyca, hipercholesterolemia, zaburzenia trawienne i metaboliczne…

Wreszcie ludzie z zaburzeń psychicznych związanych z jedzeniem, można skonsultować się z Mousset Gautier Julia, aby wrócić do normalności: częste zachcianki podjadanie, bulimia…

Ona jej słucha pacjentów, aby lepiej zrozumieć ich problemy i pragnienia. Ona nie tylko szuka źródła Twoich problemów, ale także oferuje rozwiązania odpowiednie rozwiązania.

Imię i nazwisko: Mousset Gautier Julia
Strona internetowa : https://www.dieteticienne-nantes.org/
Telefon: +33 2 40 08 07 31

Adèle Geslin, dietetyk i dietetyk

Adèle Geslin ćwiczy od lat wieloletnia praktyka w dziedzinie żywienia i dietetyki. Jej szczególność wynika z łączenia dietetyki z jazdą na rowerze.

Najlepsi dietetycy w Nantes
Dietetyczka Adèle Geslin

Jego pobyt w Amsterdamie również jej zapał do ochrony środowiska skłonił ją do porzucenia środków transportu, które są zbyt zanieczyszczające i energochłonne na korzyść roweru.

Zgodnie ze swoimi zasadami dieta jedzenie nie wystarczy, aby odzyskać odpowiedni tryb życia, ale Wymagana jest także regularna aktywność fizyczna. Jazda na rowerze jest dla niej środkiem uważa, że ​​osiągnięcie tego celu jest zarówno użyteczne, jak i praktyczne.

Niezależnie od tego, czy chcesz przegrać wagę, ureguluj swoją dietę, otrzymuj porady krążące wokół diety w związku z określonymi nietolerancjami, zasięgnij porady żywienia swoich dzieci lub w czasie ciąży, zoptymalizuj swoje dieta mająca konkretny cel (poprawa wydajności dla sportowca, rzucenie palenia i alkoholu itp.), możesz zadzwonić Adèle Geslin.

Oferuje konsultacje m.in domu, niezależnie od tego, czy mieszkasz w pobliżu miasta Nantes, czy stosunkowo daleko.

Imię i nazwisko: Adèle Geslin
Strona internetowa : http://ladietabicyclette.fr/
Telefon: +33 6 38 67 82 06

Emilie Elstob, porady dotyczące osobowości w dietetyka i żywienie

Emilie Elstob jest dietetykiem, z którym można konsultować się w Nantes. Aby pomóc Ci ponownie połączyć się ze swoimi uczuciami i odzyskać pewność, że potrafisz samodzielnie zarządzać swoją dietą. Proponuje Ci mniej konwencjonalną metodę, która nie opiera się na wadze i liczeniu kalorii, ale opiera się w szczególności na słuchaniu, empatii, znajomości swojego ciała i zaufaniu.

Najlepsi dietetycy w Nantes
Dietetyczka Emilie Elstob.

Każda osoba ma bardzo specyficzne potrzeby, dlatego w monitorowaniu diety niezbędne jest poświęcenie czasu na ocenę zakresu specyfiki każdej osoby. Dlatego Emilie Elstob oferuje wstępną dwugodzinną konsultację, aby zapewnić Ci spersonalizowaną poradę w spokojnej i troskliwej atmosferze.

Jego metoda pozwala uniknąć stresu i frustracji, czasami powodowanych przez jedzenie. Jest zakotwiczony w czasie dla trwałych zmian. Pomoże Ci lepiej zrozumieć swoje ciało i jego fizjologię, co pomoże Ci osiągnąć swoje cele.

Imię i nazwisko: Emilie Elstob
Strona internetowa : http://www.diet-conseil.fr/
Telefon: +33 7 67 74 16 85

Delphine Caillon-Loger, dietetyk: wsparcie bez frustracji oparte na przyjemności

Delphine Caillon-Loger jest dietetykiem i dietetykiem, który wspiera osoby indywidualne poprzez konsultacje, konferencje, warsztaty i szkolenia korporacyjne.

Najlepsi dietetycy w Nantes
Dietetyczka Delphine Caillon-Loger.

Jego podejście polega na udzielaniu konkretnych i praktycznych porad dostosowanych do prawdziwego życia. Wsparcie utraty wagi bez diety i frustracji opartej na przyjemności.

Jest absolwentką socjologii, co bardzo pomaga jej w podejściu do pacjentów i odnajdywaniu źródeł ich problemów. Uwzględnia każdy szczegół kontekstu, którego doświadcza każdy pacjent i oferuje spersonalizowany środek wsparcia, doskonale dostosowany do sytuacji.

Ma niecałe 20-letnie doświadczenie w dziedzinie zdrowia i żywności, które utwierdziło ją w przekonaniu, że dieta ma znaczący wpływ na zdrowie. Dyplom dyplomowanego dietetyka uzyskała w 2015 roku.

Jej usługi są ukierunkowane szczególnie osobom (mężczyznom, kobietom, dzieciom, młodzieży), którzy tego pragną schudnąć, kobiety w ciąży pragnące zoptymalizować swoją jakość żywności, sportowców chcących poprawić jakość swojego odżywienia poprzez w celu zwiększenia ich wydajności i wreszcie osób cierpiących na patologie takie jak cukrzyca, cholesterol czy wysokie ciśnienie krwi i którzy chcieliby dostosować swoją dietę do sytuacji.

Nazwisko: Delphine Caillon-Loger
Strona internetowa : http://www.histoirediet.com
Telefon: +33 7 83 05 87 55

Laurianne Chignard, aby podsumować sytuację kompletne odżywienie

Dietetyk od 2005 roku, Laurianne Chignard oferuje swoim pacjentom pełną ocenę stanu odżywienia, która pozwala im w najbardziej niezależny sposób przejąć kontrolę nad swoją dietą możliwe już od pierwszej konsultacji.

Najlepsi dietetycy w Nantes
Dietetyczka Laurianne Chignard.

Oferuje wsparcie w pełni spersonalizowane dla każdego, kto chce zrównoważyć swoje dietę, schudnąć lub przytyć, dostosować dietę, kiedy podczas ciąży lub karmienia piersią.

Osoby cierpiące na różne patologie, takie jak cukrzyca, cholesterol, problemy transportu, alergia pokarmowa lub sportowiec może również zadzwonić swoje usługi w zakresie dostosowania żywienia do każdego przypadku.

Oferuje prawdziwy coaching dietetyczka Laurianne Chignard umożliwia swoim pacjentom pozostawanie w kontakcie w sposób stały e-mailem, telefonicznie lub za pośrednictwem licznych sieci społecznościowych uważnie ich przestrzegaj i łatwiej utrzymuj motywację między nimi konsultacje.

Dla tych, którzy chcą wzmocnić swój organizm za pomocą suplementów diety, jakie oferuje także mikrożywienie. Otrzymasz przepisane witaminy, minerały, pierwiastki śladowe i inne naturalne mikroelementy dla Twoich potrzeb konkretny.

Imię i nazwisko: Laurianne Chignard
Strona internetowa : https://www.dieteticienne-nutritionniste-nantes.com/
Telefon: +33 2 72 65 51 66

Chantal Eluère, o podejście behawioralne

Jak wynika z ustaleń dietetyk Chantal Eluère, diety odchudzające nie są rozwiązaniem najskuteczniejszy w odchudzaniu. Na pewno pracują na korcie semestr, ale osoby, które je śledzą, zwykle bardzo szybko wznawiają pracę ich początkową wagę, a po kilku miesiącach nawet większą. Następuje demotywacja więc znowu bardzo trudno jest schudnąć.

Najlepsi dietetycy w Nantes
Dietetyczka Chantal Eluère.

Jest jedną z lekarzy GROS, czyli Think Tank na temat otyłości i nadwagi. To stowarzyszenie zrzesza wielu terapeutów (dietetyków, dietetyków, lekarzy). lekarze pierwszego kontaktu, psycholodzy, psychiatrzy itp.) opiekujący się ludźmi cierpiących na nadwagę lub intensywną szczupłość.

Konsultacje się odbywają ogólnie w 3 etapach: pojednanie pacjenta z jego odżywianie, odbudowa własnych emocji i samoakceptacja.

Pierwszy ma na celu odłożyć na bok uczucie, że wszystko, co jesz, będzie stale powodować przyrost masy ciała. Ograniczenia nie są rozwiązaniem Twojego zaburzenia.

Drugi etap polega na odzyskać poczucie komfortu, jakie zapewnia jedzenie, choć tak nie jest Nie przytłaczaj jedzeniem, gdy tylko pojawi się problem.

Trzeci krok służy do odzyskać poczucie własnej wartości. Osoby z nadwagą zwykle już tego nie mają pewność siebie, myśląc, że tylko osoby z cienką talią i dobrze umięśnieni są akceptowani przez społeczeństwo.

Imię i nazwisko: Chantal Eluère
Strona internetowa : https://chantaleluere.wordpress.com/
Telefon: +33 6 84 22 86 41

Dr Rémi Gressard, dietetyk naturopatyczny i dietetyk w Nantes

Treningi w Nantes dla od wielu lat doktor Rémi Gressard jest zarówno dietetykiem, jak i lekarzem dietetyk praktykujący żywienioterapię, homeopatię i akupunktura. Jest absolwentem immunologii i medycyny prognostycznej a także profilaktyka chorób związanych ze starzeniem się.

Najlepsi dietetycy w Nantes
O dietetyku dr Rémim Gressardzie.

Zgodnie ze swoimi założeniami, a Doskonałe zdrowie opiera się na równowadze żywieniowej, hormonalnej i energetycznej. To właśnie te 3 filary będzie traktować, aby znaleźć zdrowy i zdrowy styl życia. silne zdrowie.

W tym celu wykorzystuje nutriterapia, zabieg oparty na cząsteczkach odżywczych do konsultacji. Jest to alternatywa terapeutyczna, która jest jednocześnie oryginalna i innowacyjna konwencjonalne zabiegi. Przywrócenie równowagi żywieniowej i hormonalnej osiąga się poprzez naturalny sposób, ale jest bardziej zoptymalizowany dzięki cząsteczkom.

Imię i nazwisko: Rémi Gressard
Strona internetowa : https://dr-gressard-medecin-nutritionniste.fr
Telefon: +33 2 40 76 08 86

Karine Guimbretière, dietetyczka uważny dietetyk

Karine Guimbretière jest dietetyczka-żywieniowiec, pracująca w niej od około dwudziestu lat biura w Nantes i Gétigne. Z wieloma współpracuje także domów spokojnej starości w celu opracowania programu żywieniowego dla mieszkańców.

Najlepsi dietetycy w Nantes
Dietetyczka Karine Guimbretière.

Jego metoda polega na po raz pierwszy słuchasz swojego pacjenta, interesując się jego historią i doświadczeniami osobistych doświadczeń związanych ze swoją dietą i stylem życia Ogólnie. Dzięki temu będzie mógł zaproponować idealnie dostosowany plan. do potrzeb swojego pacjenta.

Następnie pomaga mu znaleźć przyjemność jedzenia stopniowo przeganiając wszelkie negatywne myśli, jakie mógł mieć na temat jedzenia. Wreszcie optymalizuje swoją dietę pod kątem poprawy ogólnego samopoczucia, zarówno jeśli chodzi o ciało, jak i zdrowie.

Nadwaga, szczupłość, przywracanie równowagi żywność, dziecko, dorosły, ciąża, karmienie piersią, menopauza, sport itp. Karine Guimbretière wspiera każdą osobę, która chce się do niej zwrócić usługi.

Imię i nazwisko: Guimbretière Karine
Strona internetowa : https://dieteticienne-clisson-nantes.fr/
Telefon: +33 6 21 06 07 10