Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Grenoble i regionie?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Dietetyk to specjalista w swojej dziedzinie, którego główną misją jest wykrywanie, leczenie i zapobieganie chorobom dietozależnym, takim jak cukrzyca, nadwaga, otyłość, zaburzenia trawienia itp. Pomaga i edukuje swoich pacjentów ponownie docenisz zdrowe gotowanie i jedzenie. Kontynuując czytanie, znajdziesz mój wybór ośmiu najlepszych praktykujących w Grenoble i regionie.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

D. Khelifa: dyplomowany dietetyk w Grenoble

Prezentacja

D. Khelifa jest certyfikowanym przez państwo dietetykiem-żywieniowcem. Obecnie działa w Grenoble i prowadzi własną praktykę. Ten pracownik służby zdrowia przed podjęciem obecnego zawodu był trenerem higieny i żywienia. W przeszłości odpowiadał także za Dział Żywienia Sportowego w Option Fitness.

Ten członek AFDN, czyli Francuskiego Stowarzyszenia Dietetyków Żywieniowców, jest także powiązany z Reppop 38 i RESIC 38. Pierwsza opiekuje się dziećmi cierpiącymi na otyłość lub nadwagę, druga zaś pacjentami z przewlekłą niewydolnością serca.

Najlepsi dietetycy w Grenoble i regionie
O dietetyku D. Khalifie.

Usługi

Przez cały rok to dietetyk z Grenoble przyjmuje pacjentów pragnących:

 • Stracić lub przybrać na wadze;
 • Przyjmij dietę dostosowaną do przypadku w szczególności: ciąża, leczenie patologii, nietolerancje, alergie, fibromialgia;
 • Zmień swoją dietę: wegańską, wegetariańskie, bez laktozy, bezglutenowe;
 • Jedz zdrowo i w zrównoważony sposób zapobiegać chorobom.

Kontakt

Imię i nazwisko: D. Khelifa
Strona internetowa : https://dieteticien-grenoble.fr/
Telefon: 06 77 57 42 71

Alexandre Brun: Wykwalifikowany dietetyk państwowy

Prezentacja

Dietetyk-dietetyk Alexandre Brun posiada certyfikat państwowy. Specjalizuje się w leczeniu nadwagi, otyłości oraz różnych patologii żywieniowych takich jak cukrzyca, cholesterol, ataki dny moczanowej itp. Ten wszechstronny profesjonalista przeszedł również szkolenie, dzięki któremu może oferować odżywianie dostosowane do potrzeb sportowców.

Najlepsi dietetycy w Grenoble i regionie
O dietetyku Alexandre Brun

Usługi

Ten dietetyk prowadzi własną praktykę w Grenoble. Dla pacjentów chcących skorzystać z indywidualnej konsultacji dostępne są dwie możliwości: umów się telefonicznie na wizytę i przyjdź do gabinetu lub skorzystaj z oferty zdalnej przez Skype. Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie oceny diety. Następnie odbywają się dalsze konsultacje.

Oferuje również usługa podnosząca świadomość, przeznaczona dla pracowników firmy. On animuje dlatego też szkolenia i konferencje.

Kontakt

Imię i nazwisko: Alexandre Brun
Telefon: 06 52 97 61 38

Nathalie Beida: doświadczona dietetyczka-żywieniowiec

Prezentacja

Dietetyk-dietetyk Nathalie Beida oferuje swoje usługi na terenie Grenoble i regionu. Pełni tę funkcję od prawie 30 lat. Dzięki dyplomowi z sektora społecznego współpracuje także jako pedagog specjalistyczny z podmiotami działającymi na rzecz ochrony dzieci i młodzieży. Ten dietetyk z Grenoble jest powiązany z trzema sieciami, w tym AFDN, Réppop 38 i RESIC 38.

Najlepsi dietetycy w Grenoble i regionie
Dietetyczka Nathalie Beida.

Usługi

Od 2011 roku Nathalie Beida oferuje konsultacje w swoim gabinecie oraz w domu. Jego umiejętności pozwalają mu zająć się kilkoma przypadkami: na przykład dietetyką terapeutyczną, przywracaniem równowagi żywieniowej czy przyjęciem określonego stylu życia. Pierwsza konsultacja ma na celu ocenę stanu odżywienia, kolejne wizyty kontrolne i ocenę. Należy pamiętać, że ten pracownik służby zdrowia prowadzi warsztaty kulinarne, które pomogą Ci nauczyć się przygotowywać posiłki dostosowane do leczenia.

Kontakt

Imię i nazwisko: Nathalie Beida
Strona internetowa : https://www.dieteticiennenutritionniste-grenoble.fr/
Telefon: 06 10 43 27 57

Zaza Catherine: liberalna dietetyczka

Prezentacja

Zaza Catherine od około 6 lat pracuje jako freelancer w dziedzinie dietetyki i żywienia. Od około dwudziestu lat pracuje także w sektorze społecznym. Chciała dołączyć do AFDN, aby mieć świadomość nowych technik i informacji związanych z jej zawodem. Współpracuje z Reppopem 38.

Najlepsi dietetycy w Grenoble i regionie
O dietetyczce Katarzynie Zazie.

Usługi

Zaza Catherine konsultuje w swoim biurze i w domu, pod warunkiem, że miejsce zakwaterowania znajduje się w promieniu 10 km od Grenoble. Towarzyszy, wspiera i motywuje pacjentów pragnących stosować dietę w ramach odchudzania lub przyrostu masy ciała, leczenia patologicznego, przywracania równowagi itp. Posiada również certyfikat hipnozy ericksonowskiej wydany przez szkołę szkoleniową EFPNL.

Kontakt

Imię: Zaza Katarzyna
Strona internetowa : http://www.zaza-dieteticienne-nutritionniste-grenoble.com/
Telefon: 06 80 45 01 16

Barbara Balland: wszechstronna dietetyczka

Prezentacja

Barbara Balland działa w branży dietetyki i żywienia od około piętnastu lat. Ta dietetyczka z Grenoble uzyskała dyplom inżyniera żywienia w ENSBANA w 2000 roku. Od tego roku do 2002 roku zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora w Central Kitchen of Athis-Mons. W 2017 roku uzyskała tytuł BTS z dietetyki.

Najlepsi dietetycy w Grenoble i regionie
Dietetyczka Barbara Balland

Usługi

W ramach swojej praktyki Barbara Balland oferuje usługi z zakresu żywienia, logopedii, sofrologii i fizjoterapii. Celem tego pracownika służby zdrowia jest motywowanie pacjentów do przyjęcia zdrowej diety dostosowanej do ich ciała i cieszenia się nią. Optymalizacja jakościowa i ilościowa to filary programu. Jego konsultacje odbywają się po wcześniejszym umówieniu. Pamiętaj, że jej strona internetowa jest pełna zdrowych i zrównoważonych przepisów kulinarnych.

Kontakt

Imię i nazwisko: Barbara Balland
Strona internetowa : http://dieteticien-nutritionniste-grenoble.maigrir2000.com/
Telefon: 06 21 68 44 08

Julia Ansart

Prezentacja

Dietetyczka-dietetyk Julie Ansart posiada dyplom DUT z inżynierii biologicznej, licencję z psychologii oraz licencję zawodową w dziedzinie żywności i zdrowia. Dietetyk z Grenoble podkreśla, że ​​osiągnięty cel nie jest wcale efektem cudu. Każda osoba jest wyjątkowa. W rezultacie uważa za konieczne opracowanie konkretnego planu strategicznego dla każdego pacjenta.

Najlepsi dietetycy w Grenoble i regionie
O dietetyczce Julie Ansart.

Usługi

Julie Ansart leczy dzieci, młodzież, dorośli i osoby starsze poszukujące:

 • Utrata masy ciała;
 • Leczenie anoreksji lub bulimii;
 • Żywność odpowiednia dla patologii;
 • Prawidłowa dieta w czasie ciąży lub karmienia piersią.

Konsultacje mają charakter indywidualny. Następnie specjalista ds. zdrowia poświęca czas na zadawanie pytań na temat nawyków każdego pacjenta, aby lepiej go zrozumieć, postawić prawidłową diagnozę oraz zalecić odpowiednie leczenie i dietę. Działania następcze przeprowadzane są z częstotliwością pożądaną przez zainteresowaną stronę.

Kontakt

Imię i nazwisko: Julie Ansart
Strona internetowa : http://www.julieansart.fr/
Telefon: 04 11 95 09 73

Maryline Paoli Didry: wszechstronna dietetyczka

Prezentacja

Maryline Paoli Didry to wszechstronna profesjonalistka. Jest to jednocześnie:

 • Dietetyk-dietetyk;
 • Behawiorysta żywieniowy;
 • Psychosomatoterapeuta;
 • I psychoanalityk.

Ta była czołowa sportsmenka Level siedmiokrotnie zdobył mistrzostwo Francji i był już mistrzem świata wrestlingu kobiet. To terapeuta specjalizujący się w zaburzeniach food regularnie organizuje konferencje na temat żywienia w CNED i na wydziale w Grenoble.

Najlepsi dietetycy w Grenoble i regionie
Dietetyczka Maryline Paoli Didry.

Usługi

Jego doświadczenie w zakresie terapii stanowi jego atut we wspieraniu pacjentów w procesie leczenia lub chęci przyjęcia lepiej zbilansowanej diety. Podczas konsultacji pozostaje uważna. Rozumie potrzeby swoich pacjentów. Ta dietetyczka z Grenoble prowadzi ośrodek skupiający kilku terapeutów zajmujących się leczeniem skutków zaburzeń odżywiania.

Kontakt

Imię i nazwisko: Maryline Paoli Didry
Strona internetowa : https://www.dietetcorps.com/
Telefon: 06 67 66 11 95

Odile Cohard: specjalista ds. żywienia w Saint-Martin-d’Hères

Prezentacja

Za nimi poszła Odile Cohard trenować:

 • Mikrożywienie w IEDM czyli Europejskim Instytucie im Dietetyka i mikrożywienie;
 • W Fitoterapii w IESV lub Instytucie Europejskim Substancje roślinne.

Jest członkinią AFFORTHECC lub Francuskojęzyczne Stowarzyszenie na rzecz Szkoleń i Badań w Terapii Behawioralne i poznawcze. Jest również powiązany z GROS lub Groupe de Refleksja na temat otyłości i nadwagi.

Najlepsi dietetycy w Grenoble i regionie
O dietetyczce Odile Cochard.

Usługi

Działa w mieście Grenoble od około dwudziestu lat. Oprócz praktyki w Saint-Martin-d’Hères ma także praktykę w Meylan. Jeśli jednak nie możesz podróżować, istnieje możliwość skorzystania z konsultacji on-line, przez Skype. Musisz się umówić. Podobnie jak w przypadku większości pracowników służby zdrowia, wizyty kontrolne poprzedzone są wstępną oceną.

Kontakt

Imię i nazwisko: Odile Cohard
Strona internetowa : http://www.dieteticienne-grenoble.fr/
Telefon: 06 71 72 52 80 / 04 76 51 61 68

Nathalie Lissot: Kompetentna dietetyczka

Prezentacja

Nathalie Lissot zostaje dietetykiem-dietetykiem z BTS w dziedzinie dietetyki. Ten dietetyk z Grenoble ukończył kilka kursów szkoleniowych w zakresie:

 • Odżywianie pediatryczny;
 • Edukacja poziom terapii pacjenta 1;
 • Techniki leczenie zaburzeń odżywiania.

Ten pracownik służby zdrowia jest członkiem Reppop 38 i RESIC 38.

Najlepsi dietetycy w Grenoble i regionie
O dietetyczce Nathalie Lissot.

Usługi

Wynik utrzymany na dłuższą metę terminowość i poszanowanie zdrowia to główna misja Nathalie Lissota. Podczas pierwszej konsultacji trwającej około 60 minut wykonuje m.in pełna ocena diety pacjenta w trakcie którego słucha i spróbuj zrozumieć ich potrzeby i emocje. Drugi konsultacja jest pierwszym krokiem następczym. To ważne, bo pozwala wiedzieć postępy człowieka i ocenić skuteczność diety. Ten dietetyk w Grenoble oferuje również usługi przeznaczone dla podmiotów prywatnych oraz publiczny.

Kontakt

Imię i nazwisko: Nathalie Lissot
Strona internetowa : https://www.lissotdietetique.fr/
Telefon: 33 6 51 53 55 22

Sandra Bois: Dietetyk-żywieniowiec

Prezentacja

Dietetyk-dietetyk Sandra Bois posiada certyfikat państwowy. Specjalizuje się w leczeniu nadwagi i otyłości, zwłaszcza u dzieci i młodzieży, a także różnych przewlekłych patologii związanych z odżywianiem, takich jak cukrzyca, cholesterol, nadciśnienie itp. Ten wszechstronny specjalista przeszedł także szkolenie w zakresie terapeutycznej edukacji pacjenta, dietetyki i wielodyscyplinarnego monitorowania w kontekście chirurgii bariatrycznej (przygotowanie i monitorowanie pooperacyjne), monitorowania seniorów i sportowców.

dietetyczka Sandra Bois

Usługi

Ta dietetyczka pracuje we własnej praktyce w St ROMANS, a także online (przez Skype, telefon i e-mail) za pośrednictwem swojej strony internetowej. Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie oceny diety niezależnie od wybranej metody monitorowania. Następnie oferuje pierwszą konsultację trwającą od 45 minut do 1 godziny, w zależności od tego, czy wizyta kontrolna odbywa się online, czy w biurze. Następnie odbędą się konsultacje kontrolne, pacjent ustali tempo terapii według swoich potrzeb. Oferuje także organizację konferencji i warsztatów w szkołach i firmach, przeznaczonych dla dzieci, rodziców i pracowników.

Imię i nazwisko: Sandra Bois
Strona internetowa : https://vitadiet.net
Telefon: 06 41 99 90 48