Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Annecy i regionie?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Dietetyk/dietetyk udziela porad żywieniowych. Profesjonalista ten posiada umiejętności, wiedzę i doświadczenie niezbędne do rekomendowania firmy dieta dostosowana do Twojej sytuacji jeśli chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe. Zwykle ma to miejsce w biurze lub szpitalu. Dziś może nawet zaoferować konsultacje w domu. Odkryj to, co najlepsze w Annecy i regionie.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Doktor Elisabeth Caillet: dietetyk specjalista od odchudzania

Prezentacja

Doktor Elisabeth Caillet pracuje jako dietetyk w Annecy. Jego umiejętności w medycynie pozwalają mu także zająć się zgłaszającym się pacjentem problemy zdrowotne, takie jak alergie.

Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Annecy i regionie?
Dietetyk dr Elisabeth Caillet.

Usługi

Rozwój programu Jedną ze specjalności jest żywność, która ma pomóc schudnąć od dietetyczki dr Elisabeth Caillet. Każdy pacjent na tym zyskuje spersonalizowane podejście.

Wspiera go i motywuje aby udało mu się schudnąć w jak najlepszych warunkach. Jego celem jest pomóc mu zmienić złe nawyki żywieniowe na lepsze stabilizacja wagi. Stąd częstotliwość dalszych konsultacji określone dla każdego przypadku.

Kontakt

Imię i nazwisko: Doktor Elisabeth Caillet
Strona internetowa : http://nutrition-esthetique-annecy.com/
Telefon: 06 74 71 32 81

Aline Bernachot: doświadczona dietetyczka-żywieniowiec

Prezentacja

Aline Bernachot pracuje jako dietetyk-dietetyk. Swoją prywatną praktykę założyła w Annecy w 2007 roku po uzyskaniu dyplomu BTS z dietetyki w 2006 roku. Posiada dyplom DESS w zakresie Kontroli Jakości Żywności. Ukończyła dwa różne szkolenia dotyczące:

 • zaburzenia erekcji lub zaburzenia zachowania żywieniowego;
 • Prowadzenie konserwacji w związku.
Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Annecy i regionie?
Dietetyczka Aline Bernachot.

Usługi

Proponowany program żywnościowy Aline Bernachot nie przedstawia żadnej formy deprywacji żywności. Według niej jest to po prostu męczące i frustrujące. Poza tym efektów nie ma zawsze trwałe. Ich strategie, dzięki którym pacjent może osiągnąć swój cel są liczne:

 • Uczmy wybierać i faworyzować dobrych żywność ;
 • Naucz się doceniać gusta żywność;
 • Motywuj i wspieraj.

Kontakt

Imię i nazwisko: Aline Bernachot
Strona internetowa : http://aline-dieteticienne-annecy.com/
Telefon: 06 10 55 79 03

Ambre Mota: dietetyczka sportowa-dietetyk

Prezentacja

Ambre Mota jest dietetykiem-żywieniowcem w Annecy i pasjonuje się sportem. Specjalizuje się w kilku obszarach, m.in. w opiece żywieniowej dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, sportowców (różnych dyscyplin) oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią. Przeszła szkolenie z zakresu żywienia.

Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Annecy i regionie?
Dietetyczka Ambre Mota.

Usługi

Ambre Mota dostosowuje swoje podejście do charakter i nawyki pacjenta. Bierze zatem pod uwagę swoją płeć, jego wiek i aktywność sportową. Jej celem jest promowanie spokoju wszystkich, aby uniknąć możliwego frustrację, która byłaby przyczyną niepowodzenia.

Każdy program dietetyczny prowadzony jest w zależności od stanu zdrowia pacjenta. Pierwsza konsultacja ze specjalistą ds. zdrowia trwa od 1 do 1 godziny 30 minut i ma na celu diagnozę stylu życia i nawyków żywieniowych. Pozostałe z kolei mają charakter kontynuacyjny i są rozwijane i trwają od 30 do 45 minut.

Kontakt

Imię: Amber Mota
Strona internetowa : https://www.am-dieteticienne-annecy.com/
Telefon: 06 49 30 89 32

Geraldine Osoba: dyplomowana dietetyczka

Prezentacja

Geraldine Person działa jako jako dietetyczka w swoim gabinecie w Annecy. Zdobyła różne dyplomy i przeszedł kilka szkoleń:

 • BTS w dietetyce;
 • DU w otyłości u dzieci i nastolatek;
 • DU w żywieniu dzieci i nastolatek;
 • Szkolenie na temat otyłości i niepełnosprawności sprzężonej infantylny.

Jej praca jako trenera PNNS polega na tym zatwierdzony przez Ministra Zdrowia. Jest powiązany z AFDN lub Stowarzyszeniem Francuscy dietetycy zajmujący się dietetyką.

Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Annecy i regionie?
Dietetyczka Geraldine Osoba.

Usługi

Konsultacje Geraldine Person odbywają się w jej gabinecie. Należy pamiętać, że możliwa jest współpraca z lekarzem prowadzącym pacjenta. Jej program wsparcia i żywności przeznaczony jest dla:

 • Osoby chcące zmienić swoją wagę;
 • Nietolerancyjny lub alergiczny;
 • Ofiary patologii;
 • Seniorzy, kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Kontakt

Imię: Geraldine Person
Strona internetowa : http://www.dieteticienne-geraldineperson.com/
Telefon: 09 67 73 58 67

Véronique Zavagno: dietetyk-dietetyk specjalizujący się w fizjożywieniu

Prezentacja

Dietetyczka-dietetyk Véronique Zavagno jest specjalistką w zakresie zaburzeń odżywiania. Interweniuje w wydarzeniach wymagających zaangażowania pracownika oświaty zdrowotnej oraz w środowiskach szkolnych. Uczy ludzi, jak przejść na zdrowszą i bardziej zbilansowaną dietę.

Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Annecy i regionie?
O dietetyczce Véronique Zavagno.

Usługi

Główną misją Véronique Zavagno ma oferować konsultacje pacjentom, którzy tego chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe. Sprzyja fizjożywieniu jako podejście do swoich pacjentów.

Dietetyk-żywieniowiec wspiera pacjentów pragnących:

 • Zostać wegetarianinem,
 • Schudnij bez pozbawienia;
 • Unikaj nawyków podjadania;
 • Skorzystaj z programu żywieniowego dostosowanego do patologia.

Kontakt

Imię i nazwisko: Véronique Zavagno
Strona internetowa : https://www.dieteticiennenutritionnisteannecysallanches.com/
Telefon: 06 82 04 12 15

Margaux Moulin: dietetyczka-dietetyk specjalizująca się w żywieniu dzieci

Prezentacja

Margaux Moulin zdecydowała się zostać dietetykiem-dietetykiem po uzyskaniu BTS w dziedzinie dietetyki. Posiada dyplom państwowy asystenta opieki nad dziećmi. Ten pracownik służby zdrowia jest członkiem:

 • CEDE czyli Europejski Klub Dietetyków Dziecięcych;
 • AFDN czyli Francuskie Stowarzyszenie Dietetyków Dietetycy.
Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Annecy i regionie?
O dietetyczce Margaux Moulin.

Usługi

Niezależnie od powodów konsultacji podejście Margaux Moulin pozostaje takie samo czyli słuchanie, przyjemność i zdrowie. Ona próbuje cię zdobyć zrozumieć i zwrócić uwagę na swoje nawyki i uczucia związane z jedzeniem.

Różnica, a raczej personalizacja leży na poziomie podejścia. Jeśli chodzi o postępowanie dietetyczne u dzieci, istnieje kilka konkretnych metod. To samo dotyczy osób starszych, ofiar patologii, dzieci, młodzieży itp.

Kontakt

Imię i nazwisko: Margaux Moulin
Strona internetowa : https://margaux-moulin.fr/
Telefon: 07 67 30 57 95

Isabelle Mouy: liberalna dietetyczka-dietetyk

Prezentacja

Isabelle Mouy działa jako dietetyk/dietetyk w Annecy. Zaczęła towarzyszyć pacjentów około 15 lat temu. Ma BTS z dietetyki i DEUST z żywienia i odbyte szkolenia z zakresu mikrożywienia oraz technik animacji i promocji pism w CODES (Committee Departament Edukacji Zdrowotnej). Wcześniej pracowała w m.in laboratorium analizy żywności od 8 lat.

Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Annecy i regionie?
Strona dietetyczki Isabelle Mouy.

Usługi

Mikrożywienie to tzw na podstawie podejścia Isabelle Mouy. Nie stwarza żadnego zagrożenia dla zdrowia. Ten profesjonalista ocenia poziom mikroelementów u pacjenta w celu ustalenia programu spersonalizowaną żywność, dostosowaną do ich sytuacji. Isabelle Mouy traktuje wszystkich rodzaje przypadków wymagających interwencji dietetyka lub specjalista od żywienia.

Kontakt

Imię i nazwisko: Isabelle Mouy
Strona internetowa : https://www.nutritionniste-annecy.fr/
Telefon: 06 85 56 34 58

Valerie Pera: wykwalifikowana dietetyczka-żywieniowiec

Prezentacja

Dietetyk-dietetyk i praktyk hipnozy Valerie Pera ukończyła szkolenie z zakresu mikrożywienia i posiada kwalifikacje w zakresie:

 • Dietetyka (BTS);
 • Psychologia i pedagogika zachowań żywieniowych (DU) prowadzona przez Uniwersytet w Burgundii.

Jest członkiem następujących stowarzyszeń:

 • AFDN;
 • DOSTĘP.
Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Annecy i regionie?
O dietetyczce Valérie Pera.

Usługi

Przywrócenie równowagi dietetycznej i utrata wagi to specjalność Valerie Pera. Zanim zaproponuje leczenie i/lub program, najpierw przeprowadza dogłębną analizę ogólną. W ten sposób lepiej rozumie związek z jedzeniem i zmianami wagi.

Po drugie, przed zaoferowaniem leczenia opracowuje odpowiedni program dla pacjenta. Pozostaje uważna na ich potrzeby, gdy dana osoba wkracza w nowy etap w swoim życiu.

Kontakt

Imię i nazwisko: Valerie Pera
Strona internetowa : http://www.dietetiquecenter.fr/
Telefon: 06 44 04 15 53

Virginie Delestrade, dietetyczka i psychodietetyk

Prezentacja

Virginie Delestrade jest dietetykiem specjalizującym się w psychożywieniu, hipnozie, chirurgii bariatrycznej, opiece nad dziećmi (podejście rodzinne i behawioralne), sportowcami, pacjentami z zespołem jelita drażliwego oraz w leczeniu zaburzeń zachowania żywieniowego. Jego biuro mieści się w Medic Center w Annecy, 6 rue Jean Louis Grivaz.

Virginie Delestrade

Usługi

Virginie Delestrade ma humanistyczną wizję żywienia, pracując nad towarzyszącym uczuciem głodu, aby osiągnąć trwałą utratę wagi. Szacunek i słuchanie ciała są w centrum wywiadów. Każda osoba jest wyjątkowa, a ona dostosowuje się do każdej osoby i oferuje spersonalizowany plan dostosowany do Twoich potrzeb i Twojej historii. Dieta, która będzie Cię szanować.

Kontakt

Imię i nazwisko: Virginie Delestrade
Strona internetowa : https://www.dieteticienne-nutritionniste-annecy.com
Telefon: 04 50 10 04 69