Kim są najlepsi dietetycy/dietetycy w Tours i regionie?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Zdrowa dieta jest niezbędna aby być zdrowym i czuć się dobrze ze sobą. Osoby mające problemy z wagą często zwracają się do dietetyków/specjalistów od żywienia, aby pomogli im w diecie. Specjaliści ci ukończyli specjalistyczne szkolenie z zakresu dietetyki i posiadają wiedzę niezbędną do zaoferowania programu żywieniowego dostosowanego do różnych przypadków. W tym artykule dzielę się z Wami listą najlepszych dietetyków, którzy pracują w Tours i regionie.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Céline Godart, dietetyk-żywieniowiec w Tours

Prezentacja

Céline Godart jest dietetyczką z dyplomami z inżynierii biologicznej, psychologii i higieny żywności. Opieką obejmuje kilka kategorii pacjentów: kobiety w ciąży, osoby szybko tyjące lub tracące na wadze oraz osoby podatne na różne choroby. Jego głównym celem jest pomoc w prawidłowym odżywianiu, co poprawi ich warunki życia i zdrowie.

Najlepsi dietetycy w Tours
Dietetyczka Céline Godart

Usługi

Konsultacje w gabinecie Céline Godart przebiegają dwuetapowo. Już pierwszy kontakt pozwala mu zrozumieć nawyki żywieniowe pacjenta. Ocenia wszystkie szczegóły, aby móc określić cele do osiągnięcia. Następnie konsultacje uzupełniające pozwalają ocenić rozwój sytuacji.

Kontakt

Imię i nazwisko: Céline Godart
Strona internetowa : https://dieteticienne-tours-godart.fr/
Telefon: 06 80 01 77 91

Isabelle GARCIA, dyplomowana dietetyczka i sofrolog

Prezentacja

Isabelle GARCIA jest wykwalifikowaną i niezależną dietetyczką od wielu lat. Jego biuro mieści się pod adresem 112 Boulevard Béranger 37000 Tours. Wspiera osoby, które potrzebują schudnąć, oferując im skuteczne i trwałe rozwiązania. Jej celem jest polecanie pacjentom zdrowej żywności bez wywoływania u nich poczucia winy.

Najlepsi dietetycy w Tours
Dietetyk i sofrolog Isabelle Garcia

Usługi

Zmiany zaczynają się już od pierwszego spotkania z dietetykiem. Sesja ta polega na zrozumieniu skąd bierze się problem tycia i pozwala na ustalenie odpowiedniego programu dietetycznego. Poniższe konsultacje są niezbędne do oceny rozwoju sytuacji i podjęcia decyzji, czy należy wprowadzić zmiany.

Kontakt

Imię i nazwisko: Isabelle Garcia
Strona internetowa : https://isabelle-garcia.wixsite.com/sofrodiet
Telefon: 02 47 66 34 48 lub 06 37 58 38 05

Emilie Clément, doświadczona dietetyczka-żywieniowiec w Tours

Prezentacja

Emilie Clément jest dietetykiem, który ukończył szerokie szkolenie w tej dziedzinie. Jego metoda pracy jest zarówno obiektywna, jak i subiektywna. Rozwiązania, które proponuje, zależą całkowicie od sytuacji każdej osoby: ta profesjonalistka wychodzi z założenia, że ​​nie ma wspólnego źródła zasilania. Wspiera osoby chcące schudnąć, niezależnie od wieku.

Najlepsze wycieczki dietetyczne
Dietetyczka Emilie Clément

Usługi

Konsultacje odbywają się w domu lub przez Internet. Wizyty ustalane są telefonicznie. Ocena odżywienia przeprowadzana jest podczas pierwszego kontaktu na żywo, aby poznać nawyki pacjenta. Następnie przychodzą wizyty kontrolne, które trwają 45 minut (w domu, w biurze lub zdalnie), aby ocenić rozwój sytuacji.

Kontakt

Imię i nazwisko: Emilie Clément
Strona internetowa : https://dieteticienne-tours.fr/
Telefon: 06 62 46 24 01

Lucile Michel, dietetyk-żywieniowiec

Prezentacja

Lucile Michel posiada tytuł doktora żywienia sportowego, dietetyki i higieny żywności oraz specjalizację z diabetologii. Skupia się głównie na wspieraniu sportowców, ale może wspierać także osoby chcące przestrzegać diety. Dietetyk-dietetyk pracuje również w firmach lub placówkach służby zdrowia.

Najlepsze wycieczki dietetyczne
Lucile Michel

Usługi

Podczas każdej wizyty Lucie Michel wysłuchuje problemów napotykanych przez pacjentów. W ten sposób cele są definiowane wspólnie. Następnie można wdrożyć odpowiedni program żywienia. W przypadku sportowców musi to odpowiadać intensywności ich aktywności.

Kontakt

Imię i nazwisko: Lucile Michel
Strona internetowa : http://www.lucile-michel.com/
Telefon: 02 47 27 94 52

Caroline Bonneau, dietetyczka w Tours

Prezentacja

Caroline Bonneau jest wykwalifikowaną dietetyczką, która chętnie przyjmuje osoby, które nie czują się dobrze ze sobą. Jego głównym celem jest umożliwienie im (ponownego) odnalezienia przyjemności w jedzeniu. Pracuje jako niezależna specjalistka w swoim biurze w Tours i oferuje swoim klientom przywrócenie równowagi żywieniowej. Celem jest jeść inaczej i pogodzić się ze sobą.

Najlepsi dietetycy w Tours
Karolina Bonneau

Usługi

Wszystko zaczyna się od oceny, po której następuje ustalenie najodpowiedniejszego programu żywieniowego. Dietetyk udziela także praktycznych porad. Następnie planowane są sesje kontrolne, podczas których sprawdza się, czy cele zostały osiągnięte lub czy konieczne jest wprowadzenie jakichś zmian.

Kontakt

Imię i nazwisko: Karolina Bonneau
Strona internetowa : https://www.equilibre-gourmand.fr/
Telefon: 06 83 82 98 31

Vanessa Gilbert, dietetyczka i praktykująca shiatsu w Tours

Prezentacja

Vanessa Gilbert jest dietetykiem z dyplomem DUT w zakresie dietetycznej inżynierii biologicznej. Jego specyfika polega na tym, że łączy dietetykę i shiatsu, aby wspierać swoich pacjentów. Pracuje w swoim biurze w Tours, ale przyjedzie również do Twojego domu, jeśli nie możesz przyjechać. Przyjmuje osoby w każdym wieku. Warto zaznaczyć, że nie skupia się na odchudzaniu, ale przede wszystkim na zbilansowanej diecie.

Najlepsi dietetycy w Tours
Dietetyczka i praktykująca shiatsu Vanessa Gilbert

Usługi

Vanessa Gilbert oferuje konsultacje solowe lub dwuosobowe. Proponuje skuteczne rozwiązania i uważnie monitoruje postępy każdego pacjenta. Wszystkie wymiary są brane pod uwagę w celu uzyskania trwałych efektów.

Kontakt

Imię i nazwisko: Vanessa Gilbert
Strona internetowa : https://dietethique.org/
Telefon: 06 82 08 80 24

Alexandra PAYS, dietetyk-żywieniowiec

Prezentacja

Alexandra PAYS jest wykwalifikowanym dietetykiem, który ukończył szkolenie z zakresu inżynierii biologicznej z opcją dietetyczną. Jej głównym celem jest to, aby pacjenci czuli się komfortowo z tym, co mają na talerzu. Pracuje w swoim biurze w Tours lub w domu, w zależności od jej dostępności.

Najlepsze wycieczki dietetyczne
Dietetyk Aleksandra Płaci

Usługi

Postęp działań następczych jest dobrze podzielony. O problemach żywieniowych pacjentów dowiaduje się już podczas pierwszego kontaktu. Od tego pierwszego kroku zależy wdrożony program żywnościowy. Następnie obie strony spotykają się regularnie w celu pełnego monitorowania i lepszej oceny rozwoju sytuacji.

Kontakt

Imię i nazwisko: Alexandra COUNTRY
Strona internetowa : http://alequilibre37.com/
Telefon: 06 80 36 33 54

Julie CAPELLE, dietetyk-żywieniowiec absolwent

Prezentacja

Julie CAPELLE posiada tytuł BTS w dziedzinie dietetyki. Jego metoda pracy pozwala klientom pozbyć się zbędnych kilogramów w najlepszych warunkach. Jego celem jest nauczenie ich lepszego jedzenia bez utraty przyjemności.

Najlepsze wycieczki dla dietetyków
Dietetyczka Julie Capelle

Usługi

Konsultacje są po wcześniejszym umówieniu i odbywają się w domu, ponieważ konieczna jest wizja środowiska zamieszkania pacjentki. Podczas sesji proponuje odpowiednie rozwiązania i uświadamia pacjentom, że cele osiąga się dopiero ciężką pracą, stosując się do ustalonych programów. Wszystko zaczyna się od konsultacji kontrolnej. Następnie przeprowadzane są dalsze konsultacje w celu oceny rozwoju sytuacji.

Kontakt

Imię i nazwisko: Julie Capelle
Strona internetowa : http://naucz się-jeść.e-monsite.com/
Telefon: 06 86 34 23 57