Jak hipnoza może pomóc Ci schudnąć?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Wiemy o hipnozie spektaklowej i medycznej stosowanej przez coraz większą liczbę lekarzy, anestezjologów, pielęgniarek, dietetyków itp.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Dlaczego hipnoza?

Hipnoza jest zmodyfikowanym stanem świadomości na granicy czuwania i snu, przypomina stan głębokiego relaksu. Pozwalając Ci być bardziej otwarci, uzyskać dostęp do swojej nieświadomości, a tym samym móc komunikować się z nią, aby oferować pozytywne sugestie i pozwolić Ci zmobilizować TWOJE głębokie lub bardziej „zakopane” zasoby.

TY znaleźć dobre samopoczucie, pomóc w radzeniu sobie ze STRESEM i rozwiązania Twoich problemów.

Dla kogo ? Po co ?

  • Stres, niepokój, brak pewności siebie, poczucie własnej wartości, niepokój, wypalenie zawodowe;
  • Zarządzanie emocjami;
  • Ból;
  • Problem z wagą lub trudne nawyki żywieniowe.

Jako dietetyczka przeszkolona w zakresie hipnozy bardzo regularnie pojawia się pytanie.

Jak hipnoza może działać, jeśli chcę schudnąć?

Hipnoza to zmieniony stan świadomości, którego już doświadczyłeś. Na przykład, gdy siadasz za kierownicą samochodu, pokonując codziennie tę samą trasę, czy nie dotarłeś do celu i pomyślałeś, że nie zwracasz uwagi na drogę? To stan, który można porównać do chwil marzeń.

Z w najwcześniejszym dzieciństwie, Twój mózg reaguje i funkcjonuje dzięki do wszystkich tych rzeczy, które słyszałeś, swojego otoczenia i dlatego jest w jakiś sposób zaprogramowany.

Wracając do tematu jedzenia, kiedy przychodzisz na konsultację z chęcią przejścia na dietę, znasz zasady zrównoważonego odżywiania. „Jedz pięć owoców i warzyw dziennie”, „nie jedz zbyt tłusto, zbyt słodko, zbyt słono”… Dlatego to wdrożenie nie zależy od naszej woli, ale od tego nieświadomego programowania.

dieta bogata w owoce

Hipnoza może pomóc nam dokonać zmian w naszym życiu

Podczas sesji wracamy do naszej nieświadomości. Ten ostatni został opisany przez Freuda jako nasz tryb instynktowny. Jest to wewnętrzny konflikt pomiędzy cechami osobowości rozwiniętymi przez człowieka a głębokimi pragnieniami, które starają się zaspokoić.

Odzyskasz motywację, która będzie wzrastać stopniowo w trakcie sesji i w dość naturalny sposób. Sesje te mogą nas odprogramować od wszystkich tych zasad i myśli, które zamiast tego spowalniają.

Postęp sesji

Podczas sesji z udziałem hipnoza i dietetyka najpierw określamy Twoje cele. Muszą być dla Ciebie „ekologiczne”. Innymi słowy, jeśli jest to wykonalne. Z pomocą hipnoterapeuty znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania. Będziesz w stanie głębokiego relaksu i przy pomocy różnych sugestii będziesz mógł odzyskać dostęp do swojej pierwotnej woli.

Dzięki swoim zasobom będziesz mógł znaleźć rozwiązania i dokonać wcześniej ukierunkowanych zmian w swoim codziennym życiu. Oczywiście zawsze z zastrzeżeniem swojej wolnej woli.

Hipnoza nie jest magicznym lekarstwem! Pozwoli Ci to pójść do przodu bardziej spokojnie i swobodnie. Ale także, żeby znów zadbać o siebie, czując się lepiej w swoim ciele, a co za tym idzie, w umyśle. On Konieczne jest połączenie tych praktyk z monitorowaniem zachowań żywieniowych pod okiem przeszkolonego dietetyka.