Proactol XS: moja opinia i zakup w najlepszej cenie

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Pomimo swojej nazwy godnej preparatu farmaceutycznego, Proactol XS jest naturalnym suplementem diety pomagającym rozwiązać problem zdrowia publicznego, który zyskuje coraz większą popularność na całym świecie: nadwagę. Według danych statystycznych INVS (Krajowy Instytut Nadzoru Zdrowia) ponad 25% populacji Francji ma nadwagę. Według danych WHO w 2016 roku na świecie żyło około 2 miliardów osób z nadwagą, w tym prawie 700 milionów osób otyłych. WHO wskazuje także, że otyłość i nadwaga, które skutkują nadmiernym gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w organizmie, są przyczyną 2,8 mln zgonów rocznie. To powiedziawszy, obok sportowców, zwłaszcza kulturystów, osoby cierpiące na nadwagę docenią właściwości spalacza tłuszczu i blokowania tłuszczu, jakie zapewnia suplement Proactol XS.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.


Aktualizacja : Proactol XS został teraz zastąpiony przez PhenQ, bardziej skuteczny i bardziej konkurencyjny cenowo.
Możesz przeczytać mój artykuł”PhenQ: recenzje, ceny i porady” po więcej szczegółów!

SZYBKO SCHUDNĄĆ Z PHENQ


 • Bezpłatna wysyłka
 • Dołącz do ponad 190 000 zadowolonych klientów
 • Do 2 bezpłatnych butelek
 • 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
3 bouteilles de Phenq

Zamów PHENQ już teraz na oficjalnej stronie internetowej

Cena Proactolu XS

Jaka jest zasada Proactol XS?

Proaktol

Zdecydowana większość spalaczy tłuszczu zawdzięcza swoją skuteczność zdolności do zwiększania termogenezy, co odpowiada (prawie niezauważalnej) produkcji ciepła w organizmie. Wzrost temperatury zwiększa wydatek kaloryczny i powoduje usuwanie tłuszczów. Co oznacza że suplementy spalające tłuszcz przyspieszyć metabolizm.

Gruby traper

Proactol XS działa inaczej: blokuje cukry i tłuszcze, aby osiągnąć taki sam efekt, jak większość spalaczy tłuszczu. Tworzy barierę filtrującą przedostawanie się cukrów i tłuszczów do krwioobiegu. Organizm nie jest zatem w stanie gromadzić rezerw energii z masy tłuszczowej. W rezultacie jest rzeczą oczywistą, że po pierwsze użytkownik Proactol XS nie przybierze na wadze, ponieważ jego organizm nie jest w stanie magazynować tłuszczu. Następnie, ponieważ cukry i tłuszcze dostarczają większości kalorii, blokujące działanie Proactol XS powoduje zmniejszenie spożycia kalorii. Podsumowując, suplement diety Proactol XS umożliwia normalne odżywianie, jednak znacząco ogranicza ilość dostarczanych do organizmu kalorii.

To powiedziawszy, Proactol XS nie może być panaceum na utratę wagi. Wymaga minimum dyscypliny w nawykach żywieniowych. Co prawda suplement ten blokuje cukry (węglowodany) i tłuszcze (lipidy), ale nie blokuje białek i alkoholu. Zauważ, że:

 • jeden gram węglowodanów dostarcza organizmowi 4 kalorie;
 • jeden gram lipidów dostarcza organizmowi 9 kalorii;
 • jeden gram alkoholu dostarcza organizmowi 7 kalorii;
 • a jeden gram białka dostarcza organizmowi 4 kalorie.

Na przykład nadmierne spożycie alkoholu niezdyscyplinowany użytkownik może osłabić działanie suplementu. Wręcz przeciwnie, gdy jest stosowany mądrze, Proactol Możesz jeść normalnie, unikając nadmiernego spożycia alkoholu i innych produktów szkodliwych dla zdrowia.

Jako przypomnienie : Proactol XS został teraz zastąpiony przez PhenQ, bardziej skuteczny i bardziej konkurencyjny cenowo.

Działanie tłumiące apetyt

Proactol XS to nie tylko środek wiążący tłuszcze, jest on również znany jego rolę jako środka tłumiącego apetyt. Po dostaniu się do żołądka kapsułka odchudzająca tworzy lepki związek, który jest trawiony bardzo powoli. użytkownik będzie mniej głodny; będzie nawet miał wrażenie, że jest bardzo pełny. kapsułka odchudzająca jest zatem bardzo przydatna, aby uniknąć głodu i podjadania.

Jak stosować Proactol XS?

Na oficjalnej stronie producenta dawkowanie jest bardzo wyraźnie podane: przyjmować 2 kapsułki 3 razy dziennie przed każdym głównym posiłkiem (czyli śniadaniem, obiadem i kolacją). Zdecydowanie nie zaleca się przekraczania tej dawki. Jest rzeczą oczywistą, że nie należy próbować łapać zapomnianego połowu. Zachęcam do postawienia na pierwszym miejscu swojego zdrowia poprzez skrupulatne przestrzeganie dawkowania wskazanego na stronie producenta. Co prawda w internecie można przeczytać co innego, jednak zalecenia producenta mają pierwszeństwo przed tym, co napisane. Ponadto zalecany czas stosowania wynosi od jednego do sześciu miesięcy.

Kobieta na skalę
Wyniki na skali można zobaczyć po kilku miesiącach, w zależności od osoby.

Jakie są składniki Proactol XS?

Chitozan

Kapsułka odchudzająca Proactol XS swoje działanie blokujące tkankę tłuszczową zawdzięcza głównemu składnikowi: chitozanowi chitozan (wymawiane „kitosan”). Jest to włókno naturalne otrzymywane w wyniku intensywnej deacetylacji (ponad 85%) chityny ekstrahowanej z grzybni pospolitej.aspergillus niger, grzyb nitkowaty. (Chitynę można ekstrahować z różnych źródeł, w tym ze skorup skorupiaków, ale według producenta ta zastosowana w Proactolu jest pochodzenia roślinnego). Każda kapsułka Proactol XS zawiera 500mg chitozanu.

Chitozan wiąże się z cukrami i tłuszczami znajdującymi się w jego następstwie. Po związaniu nie mogą być metabolizowane. Cukry i tłuszcze, które nie są wchłaniane przez organizm, są wydalane z organizmu. Zmniejszając w ten sposób ilość lipidów i węglowodanów wchłanianych w żołądku, chitozan pomaga znacząco obniżyć poziom „złego” cholesterolu. W opinii części badaczy chitozan zmniejsza kwas moczowy i poprawia pasaż jelitowy, jednak korzyści te powinny zostać potwierdzone w kilku badaniach.

Cząsteczka chitozanu
Cząsteczka chitozanu

Inne składniki

Producent włączył do składu Proactol XS inne składniki, aby zapewnić jego dobrą konserwację i zagwarantować długotrwałe użytkowanie. Należą do nich krzem, który pochłania wilgoć i stearynian magnezu, który działa jako środek smarny. Do opakowania (kapsułka) użyto dwutlenku tytanu i hypromelozy. Producent zapewnia, że ​​kapsułka na odchudzanie nie zawiera glutenu ani żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego.

Jako przypomnienie : Proactol XS został teraz zastąpiony przez PhenQ, bardziej skuteczny i bardziej konkurencyjny cenowo.

SZYBKO SCHUDNĄĆ Z PHENQ


 • Bezpłatna wysyłka
 • Dołącz do ponad 190 000 zadowolonych klientów
 • Do 2 bezpłatnych butelek
 • 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
3 bouteilles de Phenq

Zamów PHENQ już teraz na oficjalnej stronie internetowej

Kto produkuje Proactol XS i gdzie to robi?

Kapsułka odchudzająca została opracowana przez firmę Bauer Nutrition należącą do Grupy Bauer DMCC. Europejskie zamówienia realizuje angielska spółka zależna, a produkty powstają w laboratoriach Wolfsonberg, które posiadają ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji suplementów diety. Ich produkty są zgodne z obowiązującymi normami.

Nie szczędząc środków, aby zaoferować swoim klientom kapsułki o nienagannej jakości, producent zwrócił się do wybitnych badaczy. Należą do nich Norweg Erling, lekarz specjalizujący się w biochemii, który opublikował ponad 37 artykułów naukowych w czasopismach naukowych. Członek zespołu naukowego, który nadzorował opracowanie kapsułki odchudzającej, Niemiec Alfred Hasselbacher jest także profesorem na Uniwersytecie Nauka w Berlinie. Jedno z jego badań koncentruje się na sposobach, w jakie organizm reaguje na alternatywną deprywację kaloryczną.

Opinie na temat skuteczności Proactol XS

Badania nad skutecznością Proactol XS są liczne. Oto dwa, które mogą zachęcić Cię do stosowania suplementu bez obaw.

U osób otyłych

W 2004 roku osoby cierpiące na otyłość otrzymywały 3 g chitozanu dziennie wraz z rozsądną radą dotyczącą zbilansowania swojej diety. Po 6 miesiącach osoby przyjmujące chitozan schudły od 2 do 4 kg więcej niż inna grupa osób, które nie przyjmowały suplementu.

U kobiet

W 2006 roku kolejne badanie objęło 150 kobiet podzielonych na dwie grupy. Osoby z pierwszej grupy przyjmowały 3 g chitozanu przez 60 dni, natomiast osoby z drugiej grupy otrzymywały jedynie placebo. Naukowcy zaobserwowali, że kobiety z pierwszej grupy schudły aż o 3 kg więcej niż kobiety z drugiej grupy. W opinii badaczy skuteczność chitozanu została udowodniona.

Mówiąc bardziej ogólnie, w opinii kilku badaczy, którzy poświęcili czas na zbadanie około piętnastu badań na ten temat, Proactol XS jest w stanie wychwycić prawie jedną trzecią (27,4%) tłuszczów pochodzących z diety użytkowników. Co jest już interesujące w zapobieganiu utracie wagi, gdy wiemy, że około 40% naszej żywności składa się z tłuszczu. Co więcej, badania pokazują, że chitozan jest w stanie „uwięzić” tłuszcz o masie do 15 razy większej niż jego masa. To pokazuje, jak wyraźne jest jego działanie. Również skuteczność kapsułki odchudzającej jest maksymalna, gdy podawanie suplementu na bazie chitozanu połączone jest z ćwiczeniami fizycznymi i zdrowymi nawykami żywieniowymi. Proactol XS jest pozycjonowany jako w 100% naturalne rozwiązanie, prawie bez skutków ubocznych, umożliwiające utratę od 2 do 8 kg miesięcznie.

Badania przeprowadzone na chitozanie
Przeprowadzono kilka badań nad chitozanem

Francuskie badanie naukowe podkreślające działanie chitozanu na lipidy

Praca doktorska obroniona w 1994 roku w Lyonie 1 przez Sandrine Demarger André, specjalistkę w dziedzinie materiałów makromolekularnych i kompozytowych, zwróciła uwagę na interakcje pomiędzy chitozanem i lipidami. Naukowcy zaobserwowali powstawanie soli chitozanu przy użyciu rozpuszczalnych w wodzie kwasów karboksylowych o niskiej masie cząsteczkowej. (Wiadomo, że chitozan jest jedną z amin i ma charakter słabo zasadowy. Szybko tworzy sole z niektórymi kwasami, takimi jak kwasy karboksylowe i kwaśne minerały). Następnie badacze przygotowali błony z tych soli i obserwowali ich ewolucję w czasie. W obecności wody sól ulega hydrolizie słabymi, rozpuszczalnymi i lotnymi kwasami, natomiast film pozostaje stabilny, gdy otrzymany zostanie za pomocą mocnego kwasu. Następnie badacze wykazali, że woda w znacznym stopniu przyczynia się do krystalicznego wyglądu polimeru.

Wykorzystując kwas undecylenowy scharakteryzowali także działanie chitozanu na bazie ciekłych dyspersji. W ten sposób wykazali, że chitozan powoduje flokulację, a następnie redyspersję cząstek lipidów. O flokulacji mówimy, gdy materiały zawieszone w ciekłym aglomeracie tworzą kłaczki. Zdaniem badaczy chitozan uszkadza warstwy lipidowe fosfatydylocholiny i wchodzi w interakcję z jej liposomami (małe pęcherzyki). Fosfatydylocholina jest fosfolipidem, jedną z form, w jakich lipidy występują w osoczu. Jak widać działanie chitozanu na lipidy nie jest iluzją, jest raczej udowodnione naukowo.

Jako przypomnienie : Proactol XS został teraz zastąpiony przez PhenQ, bardziej skuteczny i bardziej konkurencyjny cenowo.

SZYBKO SCHUDNĄĆ Z PHENQ


 • Bezpłatna wysyłka
 • Dołącz do ponad 190 000 zadowolonych klientów
 • Do 2 bezpłatnych butelek
 • 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
3 bouteilles de Phenq

Zamów PHENQ już teraz na oficjalnej stronie internetowej

Amerykańskie badanie naukowe wykazujące skuteczność chitozanu w odchudzaniu

Przez 90 dni naukowcy sprawdzali skuteczność odchudzania wywołanego chitozanem. Podzielili 96 osób z nadwagą na 2 grupy. Każda osoba z pierwszej grupy otrzymała placebo, nie wiedząc o tym. Każdy członek drugiej grupy otrzymywał codziennie pięć kapsułek zawierających 500 mg chitozanu. Aby mieć pewność, że badanie było wolne od uprzedzeń, każdy uczestnik zachował swoje nawyki żywieniowe.

Naukowcy przeprowadzili dwie ankiety; jeden po 45 dniach, a drugi po 90 dniach. Naukowcy ocenili wyniki, biorąc pod uwagę profil lipidowy, pomiary i masę ciała. Na koniec każdy uczestnik odpowiedział na serię pytań dotyczących swojej codziennej diety.

Naukowcy odkryli, że osoby z drugiej grupy, które przyjmowały chitozan, straciły o 3 kg więcej niż osoby z pierwszej grupy, które otrzymywały placebo. I to nie wszystko ! Naukowcy zauważyli również, że chitozan pomógł osobom, które go przyjmowały, przyjąć zdrowe nawyki żywieniowe. Tak długo, jak rozumiesz angielski, możesz zweryfikować skuteczność tego badania.

Niezawodność

Niezawodność Proactol XS nie jest obciążona żadnymi nieprawidłowościami. Rzeczywiście, w trosce o swoją reputację i dobro swoich klientów, producent nie szczędzi środków, aby zachować zgodność z obowiązującymi normami jakości i przepisami. W Europie w zakresie kontroli wagi jej produkt spełnia standardy MDD 93/42/EWG. A kiedy producent ogłasza, że ​​jego kapsułka na odchudzanie jest odpowiednia dla wegan i wegetarian, to dlatego, że uzyskał w tym przypadku certyfikat jako produkt organiczny France ECOcert.

Przeciwwskazania

Proactol XS ma pewne przeciwwskazania, o których warto wiedzieć. Nie zaleca się stosowania tej kapsułki odchudzającej w przypadku:

 • dzieci i młodzież;
 • osoby chore na cukrzycę;
 • pacjenci cierpiący na choroby nerek;
 • osoby mające problemy z trawieniem;
 • kobiety w ciąży;
 • kobiety praktykujące karmienie piersią;
 • osoby już szczupłe (z BMI poniżej 18,5).

Według WHO BMI (wskaźnik masy ciała) oblicza się poprzez podzielenie masy ciała w kg przez kwadrat wzrostu w metrach.

Skutki uboczne

Aby w pełni skorzystać z suplementu diety Proactol XS, ważne jest przestrzeganie przepisanych dawek. Choć nie ma właściwości leczniczych, Proactal XS nie jest zwykłym konsumenckim produktem spożywczym. Nie należy tego brać bezkrytycznie. Mimo, że jest to produkt stworzony w 100% z naturalnych składników, kapsułka odchudzająca może powodować niepożądane skutki. Donoszono, że stolce niektórych użytkowników nie mają takiej konsystencji, jaką miały przed leczeniem. U osób, które zazwyczaj mają problemy z trawieniem, stosowanie kapsułek odchudzających Proactol XS może powodować podrażnienie jelit i wzdęcia. To powiedziawszy, tego rodzaju niedogodności są marginalne i ustępują dość szybko.

Zamówienie, cena i dostawa

Zakup kapsułki odchudzającej Proactol XS jest dokładnie nadzorowany, aby jak najlepiej zadowolić klientów i zagwarantować doskonałe doświadczenie użytkownika. W tym celu zdecydowanie zaleca się przestrzeganie zaleceń producenta.

Gdzie zdobyć Proactol XS?

Kapsułkę można kupić wyłącznie na oficjalnej stronie Bauer Nutrition: https://bauernutrition.com. Ta strona jest dostępna w około dziesięciu językach, w tym po francusku. Ponadto jest dopracowany, ergonomiczny, a nawigacja jest dość łatwa. Klienci mają możliwość zapłaty za swoje zamówienia przy użyciu międzynarodowych metod płatności, takich jak karty debetowe lub kredytowe, takie jak Mastercard, Visa itp. Transakcje tam są zabezpieczone kryptografią; Podane dane osobowe i bankowe pozostają poufne.

Jako przypomnienie : Proactol XS został teraz zastąpiony przez PhenQ, bardziej skuteczny i bardziej konkurencyjny cenowo.

Dlaczego nie można kupić Proactol XS w aptekach?

Kapsułki Proactol XS

W tej chwili Proactol XS nie jest dostępny w aptekach. Pierwszym powodem nieobecności w aptekach ogólnodostępnych jest to, że producent woli sprzedawać tę kapsułkę odchudzającą bezpośrednio w Internecie. Wybór ten podyktowany jest także jasno wyrażoną chęcią zagwarantowania wysokiej jakości obsługi klienta. Rzeczywiście producent unika mnożenia kanałów dystrybucji, aby wyrwać spod nóg oszustów, którzy są przyzwyczajeni do podrabiania i nie wahają się zasiać zamieszania w umysłach klientów w celu sprzedaży niebezpiecznych produktów. Zauważysz również, że Proactol XS nie jest sprzedawany w drogeriach ani na stronach partnerskich. Krótko mówiąc, klient już wie, że aby kupić oryginalną kapsułkę odchudzającą Proactol XS, musi złożyć zamówienie na oficjalnej stronie producenta. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że ceny są bardzo atrakcyjne.

Jakie są ceny zakupu suplementu Proactol XS?

Na oficjalnej stronie sprzedaży Proactol XS można kupić w bardzo rozsądnej cenie. Nawet przy zakupie pojedynczego pudełka klient zyskuje znaczący gest handlowy, który pozwala mu zaoszczędzić pieniądze. Uzyskana redukcja lub poczynione oszczędności zwiększają się w zależności od liczby zakupionych pudełek. Orientacyjnie, klient otrzymuje jedno darmowe pudełko Proactol XS na każde dwa zakupione opakowania. A przy zakupie 3 pudełek 3 kolejne otrzymasz gratis.

Czy istnieje klauzula zwrotu?

Producent Proactol XS będący jednocześnie dystrybutorem gwarantuje zwrot ceny zakupu w przypadku niezadowolenia po 2 miesiącach (60 dniach) stosowania. Każdy klient, który nie odniesie korzyści ze utraty tkanki tłuszczowej od około 500 gramów do 2 kg tygodniowo, może poprosić o zwrot pieniędzy po 2 miesiącach stosowania. Zrozumiałbyś to; produkt jest skuteczny i niezawodny, dzięki czemu producent nie waha się zaproponować tak atrakcyjnej klauzuli zwrotu pieniędzy.

Jak realizowana jest dostawa?

Po opłaceniu zakupu i zatwierdzeniu zamówienia kapsułka na odchudzanie Proactol XS jest pakowana i wysyłana w ciągu pierwszych godzin roboczych, tak aby klient mógł otrzymać paczkę w ciągu 24 godzin. Jeśli jest trochę daleko od miejsca wysyłki, klient może otrzymać paczkę w ciągu 48 godzin. Niektórzy przewoźnicy dostarczają przesyłki do najbardziej odległych klientów w ciągu 72 godzin. Informujemy, że dostawa realizowana jest w dowolne miejsce na świecie pod adres wskazany w momencie składania zamówienia. W wyjątkowych przypadkach dostawa może potrwać nieco dłużej, ale zazwyczaj klient może śledzić przesyłkę na stronie internetowej przewoźnika.

Jako przypomnienie : Proactol XS został teraz zastąpiony przez PhenQ, bardziej skuteczny i bardziej konkurencyjny cenowo.

SZYBKO SCHUDNĄĆ Z PHENQ


 • Bezpłatna wysyłka
 • Dołącz do ponad 190 000 zadowolonych klientów
 • Do 2 bezpłatnych butelek
 • 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
3 bouteilles de Phenq

Zamów PHENQ już teraz na oficjalnej stronie internetowej

Alternatywy

Do tej pory alternatyw dla Proactol XS jest wiele, wybrałem kilka najlepszych alternatyw na rynku: