Dlaczego warto spróbować octu jabłkowego?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Niewiele osób o tym wie, ale organiczny ocet jabłkowy jest doskonały produkt dla skóry. W odróżnieniu od kremów i innych produktów dostępnych w sprzedaży, ocet jabłkowy (lub ocet jabłkowy) jest produktem całkowicie naturalnym, który można łatwo kupić lub przygotować samodzielnie. Zawarte w nim składniki pozytywnie wpływają na skórę. Ponadto kosztuje mniej niż wiele produktów do twarzy, które oferują te same pozytywne efekty. Wśród jego najważniejszych ról: głębokie oczyszczenie twarzy tak dobrze jak walka z trądzikiem i plamy starcze.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Organiczny ocet jabłkowy, regulator pH

Ważnym czynnikiem wpływającym na jakość skóry jest pH skóry przedwczesne starzenie się komórek. Jako pierwsza bariera przed czynnikami zewnętrznymi, skóra poddawana jest dużym obciążeniom. Tym bardziej w naszej zachodniej cywilizacji, gdzie zanieczyszczenia są wszędzie wokół nas. Więc Zanieczyszczenie atmosfery powodowane przez emisję spalin jest kluczowym czynnikiem powodującym degradację naskórka.

Aby pomóc skórze zwalczyć te ataki, ocet jabłkowy jest bardzo pomocny dobre rozwiązanie. Dzięki temu produktowi zapanujesz nad nadmiarem sebum na skórze. Usuwając tę ​​warstwę wytwarzaną przez organizm, uda Ci się zrównoważyć poziom pH unikaj codziennych ataków (na przykład zanieczyszczenie).

Rzeczywiście, zrównoważone pH jest synonim ochrony i zdrowia. Jest to także najlepsze rozwiązanie w walce z innymi „chorobami” takimi jak trądzik. Zatem punktowe leczenie octem pomoże Twojej skórze w perspektywie średnioterminowej. Nie ma więc potrzeby stosowania go codziennie, wystarczy przemienić kurację z okresem odpoczynku.

Jabłka na ich jabłoni
Nie ze wszystkich jabłek można zrobić dobry ocet

Trądzik i zaskórniki

Trądzik i zaskórniki to najbardziej znane dolegliwości skórne. I nie jest to tylko kwestia okresu dojrzewania, kiedy działają hormony… Zaskórniki często powodują zatykanie skóry i zarodniki. Trądzik, A reakcja na ataki zewnętrzneS. We wszystkich przypadkach są to oznaki codziennej agresji wobec skóry… Aby temu zaradzić, nic nie przebije krótkiej kuracji octem jabłkowym! Rzeczywiście interesujące jest uświadomienie sobie, że jest to naturalny produkt bardzo bogaty w kwas jabłkowy. Ten ostatni ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe.

Masując nim skórę, głęboko ją oczyści i zwalczy bakterie i inne zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni skóry lub w otwartych porach i porach. usunąć poprzez tarcie. Podobnie ocet jabłkowy zwalcza infekcje i inne stany zapalne skóry pozwalając, aby pory pozostały czyste poprzez eliminację toksyn.

Ostatecznie po krótkim zabiegu skóra na Twojej twarzy nabierze innego odcienia i uzyskasz coś, co nazywamy „promienną twarzą”.

Plamy starcze i inne oznaki czasu

Ocet jabłkowy jest bogaty w związki tzw alfa-hydroksykwasy które eliminują martwe komórki z naskórka. Dzięki nim pobudzamy krążenie i dotlenienie miejsc, w których doszło do zmiany pigmentacji skóry. Co więcej, tradycyjne zabiegi kosmetyczne również zawsze je zawierają niewielkie ilości tego alfa-hydroksykwasu.

A skoro mowa o zmienionej pigmentacji, plamy starcze i starcze nie są jedynymi przebarwieniami, jakich może doświadczyć skóra. Najbardziej znanym ze wszystkich jest słynny „oparzenie słoneczne„, oparzenie zmieniające kolor skóry na czerwony. W tym przypadku również ocet jabłkowy może się przydać… Jedną z wielu zalet octu jabłkowego jest jego zdolność dołagodzić ciosy Słońca. To jest naturalny środek ściągający i organiczne, co na to pozwala przyspieszyć proces gojenia. Jest również skuteczny w walce ze swędzeniem, podrażnieniami i stanami zapalnymi wywołanymi oparzeniami słonecznymi.

W tym samym duchu ocet jabłkowy może pomóc złagodzićstan zapalny wywołany uderzeniami brzytwy. Zawiera kwas octowy, który zmiękcza skórę i ułatwia porost wrastających włosków. Idealny produkt w Twojej łazience, dla Ciebie i Twojego mężczyzny.

Na koniec, jak w przypadku każdego octu, ocet jabłkowy może pomóc w przypadku użądlenia. Przypomnij sobie słynny przepis babci, który polegał na polewaniu użądlenia pszczoły octem, aby złagodzić ból. Cóż, to samo dotyczy tego zrobionego z jabłek… Zawiera również kwas octowy, cząsteczkę, która będzie odgrywać rolę w bólu (właściwości przeciwzapalne) i przeciw obrzękom.

ocet jabłkowy
Ocet jabłkowy ma kilka mało znanych zalet

Co to jest alfa-hydroksykwas?

Alfa-hydroksykwas to cząsteczka zawarta w occie jabłkowym, która pozwalausunąć martwe komórki skóry. Te same składniki można znaleźć w znacznie droższych produktach do twarzy i kremach. Ale zawartość jest znacznie wyższa w naturalnym cydrze.

Jeśli chcesz zastosować organiczny ocet jabłkowy na plamy starcze, po prostu nałóż niewielką ilość rozcieńczonego octu jabłkowego na twarz za pomocą wacika. Pozostaw substancję na twarzy na 20-30 minut przed spłukaniem, a skóra będzie jak nowa.

Dodatkowo substancja ta pomaga w usuwaniu trądziku. Te kwaśne substancje powstają podczas produkcji octu; Oferują także właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, skuteczne w walce z problemami skórnymi.

Ponieważ ocet cydru jabłkowego to a silna substancja, może zaszkodzić Twojej skórze. Możesz tego uniknąć poprzez rozcieńczenie substancji przed jej użyciem. Podczas nakładania na skórę trzeba również pomyśleć o tym punkcie, aby nie uszkodzić jej w żaden inny sposób.

Dlatego jabłko ma wiele zalet, podobnie jak na przykład banan, z których możesz odkryj korzyści !