Ile kalorii jest w rogalik?

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Siedzisz przy dobrze wyposażonym stole śniadaniowym. Świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy, świeże bułki z piekarni i ciepłe, chrupiące rogaliki. Gdy z rozkoszą wgryzasz się w rogalika, masz już wyrzuty sumienia. A co z kaloriami w rogaliku? Sam wiesz, że kalorie w rogalikach z pewnością nie należą do Twoich przyjaciół, jeśli chodzi o utratę wagi. Ale czy to oznacza, że sukces w odchudzaniu jest zagrożony? Dowiedz się więcej o zawartości kalorii w rogalikach poniżej.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Ile kalorii zawiera rogalik?

100 g rogalików dostarcza od 300 kcal do 406 kcal. Biorąc pod uwagę, że kremowa brioszka waży około 50 gramów, spożyte kalorie będą wynosić od 150 kcal do 200 kcal.

calorie croissant

Rogalik czekoladowy ma 416 kalorii na 100 gramów rogalika. Rogalik maślany ma 406 kalorii na 100 gramów rogalika. 100 g rogalika z dżemem dostarcza 307 kalorii (kcal), co odpowiada 1284,49 kilodżulom (kJ).

Rogalik z serem dostarcza 500 kalorii. Rogalik z serem i szynką dostarcza 530 kalorii. Rogalik z nadzieniem nugatowym dostarcza 520 kalorii. Rogalik z nadzieniem czekoladowym dostarcza 525 kalorii. Rogalik z nadzieniem marcepanowym dostarcza 510 kalorii. Rogalik z preclem dostarcza 440 kalorii. Informacje o kaloriach zawsze odnoszą się do 100 gramów ciasta.

Rogalik maślany składa się w 90% z masła, dlatego jego słodki smak jest tak przekonujący. Ogólnie rzecz biorąc, rogalik maślany to prawdziwa bomba kaloryczna, ponieważ zawiera bardzo dużo cukru i tłuszczu. Rogalik ma miękką, kruchą konsystencję, dzięki czemu niemal rozpływa się na języku. Może być spożywany jako przekąska między posiłkami lub na śniadanie.

Jeśli chodzi o rogaliki, trudno jest znaleźć odpowiednią liczbę kalorii, ponieważ każdy piekarz ma swój własny przepis na swój produkt.

Skład odżywczy rogalika

Na 100 gramów rogalika przypada około :

  • 42 gramy węglowodanów
  • 25 gramów tłuszczu;
  • 9 gramów białka.

Biorąc pod uwagę średnią wagę pojedynczej brioszki, spożycie wynosi odpowiednio 18, 11 i 3 gramy. Kalorie w rogaliku pochodzą z 8% białka, 45% węglowodanów i 47% tłuszczu.

W tym profilu żywieniowym nie należy zapominać o błonniku, który stanowi niecałe 5 gramów na 100 g produktu, a także minerałach i witaminach A, B9 i E. Znajdują się tu również takie pierwiastki jak wapń, magnez, fosfor, potas i sód.

Wartości odżywcze rogalika

Składniki odżywczeCroissant: zawartość na 100 gramów
Węglowodany45,8 g
-w tym cukry11,3 g
– skrobia0 g
-błonnik pokarmowy2,6 g
Białko8,2 g
Tłuszcz21 g
-w tym cholesterol67 mg
-w tym nasycone kwasy tłuszczowe11,7
Potas118 mg
Sód384 mg
Woda23,2 g

Ile waży przeciętny rogalik?

Średniej wielkości rogalik waży 55 g i dostarcza około 223 kalorii (kcal).

Aby wyobrazić sobie rzeczywistą ilość kalorii w rogaliku, należy pamiętać, że ilość kalorii ze średniej wielkości rogalika (55 g) jest podobna do ilości kalorii z, na przykład, 4 jabłek, 2 plasterków sera, 2 kromek chleba, 1,5 szklanki mleka lub 11,5 łyżeczki cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii (223 kcal), należy na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 32 minuty, pływać przez 26 minut lub biegać przez 22 minuty.

Dodatki do żywności w rogalikach

Badanie wykazało, że wiedeńskie wypieki, takie jak rogaliki, są pełne dodatków i adiuwantów. Do najczęściej występujących w rogalikach należą :

  • Kwas askorbinowy (E300);
  • Lecytyna sojowa (E322);
  • Monostearynian glicerolu (E471);
  • Kwas cytrynowy (E330);
  • propionian wapnia (E280, E281, E282).

Czy jedzenie croissantów powoduje przybieranie na wadze?

Jedząc croissanty można bardzo szybko przybrać na wadze. Zwiększają one ogromnie bilans kaloryczny już przy jednym śniadaniu. Jeśli więc zjesz około 4 rogaliki i posmarujesz je dżemem, możesz szybko dodać ponad 1000 kalorii.

Rogalik to doskonała alternatywa, zwłaszcza dla osób, które mają trudności z przybraniem na wadze. Zwłaszcza rogaliki z nadzieniem są bardzo pomocne. Tak więc croissant naprawdę nie nadaje się do odchudzania. Wynika to z wysokiej zawartości węglowodanów i tłuszczu.

Dieta niskokaloryczna nie jest zatem możliwa w przypadku rogalików. Jeśli chcesz zgrzeszyć, powinieneś wcześniej wziąć pod uwagę, że musisz biegać przez około 70 minut, aby zjeść rogalika z dżemem truskawkowym.