Ile kalorii jest w migdałach?

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Migdały są jednym z najpopularniejszych składników diety śródziemnomorskiej. Nie tylko ich smak sprawia, że są idealne zarówno do słodkich, jak i pikantnych przepisów, ale nasiona te są również dobrze znane ze swoich korzystnych właściwości dla organizmu. Ale ile kalorii dostarczają przy regularnym spożywaniu? Jakie są ich wartości odżywcze i które właściwości są najbardziej korzystne dla organizmu?

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Ile kalorii zawierają migdały?

100 g migdałów odpowiada 579 kcal. Odpowiada to około 10% dziennego zapotrzebowania na kalorie osoby dorosłej o przeciętnej wadze i średniej aktywności fizycznej. Garść migdałów (40 g) zawiera około 232 kalorii (kcal).

calorie amande

Aby uzyskać wyobrażenie o zawartości kalorii w migdałach, należy pamiętać, że ilość kalorii w garści migdałów (40 g) jest podobna do ilości kalorii w, powiedzmy, 4 jabłkach, 2,5 szklankach coli, 2 plasterkach sera, 2 kromkach chleba, 1,5 szklankach mleka i 12 łyżeczkach cukru.

Aby spalić te kalorie (232 kcal), należy na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 33 minuty, pływać przez 27 minut lub biegać przez 23 minuty. Kalorie zawarte w migdałach pochodzą z białka (14%), węglowodanów (14%) i tłuszczu (72%).

Migdały: zawartość białka, węglowodanów i tłuszczu

Migdały zawierają 21,15 g białka na 100 g. Garść migdałów (40 g) zawiera około 8,5 g białka. Migdały zawierają 21,55 g węglowodanów na 100 g. Garść migdałów (40 g) zawiera około 8,6 g węglowodanów. Migdały zawierają 12,5 g błonnika na 100 g. Garść migdałów (40 g) zawiera około 5 g błonnika. Odpowiada to około 17% dziennego zapotrzebowania osoby dorosłej.

Tabela wartości odżywczych migdałów

Składniki odżywczeMigdały: zawartość na 100 gramów
Węglowodany21,67 g
-w tym cukry3,81 g
-w tym skrobia0,72 g
-w tym błonnik pokarmowy12,2 g
Białko21,22 g
Tłuszcz49,42 g
-w tym cholesterol0 g
-w tym nasycone kwasy tłuszczowe3,731 g
Potas733 mg
Sód1 mg
Woda4,41 g
Alkohol0 mg

Jaka jest średnia waga migdałów?

Garść migdałów waży około 40 g. Łyżka migdałów waży około 15 g. Szklanka migdałów waży około 95 g. Średnia waga jednego migdała wynosi 0,92 grama.

Minerały

Migdały zawierają potas (705 mg), który jest niezbędny do utrzymania równowagi elektrolitowej organizmu. Bierze również udział w skurczach mięśni i chroni pracę serca i mózgu. Niedobór potasu może powodować zmęczenie, drażliwość i wysokie ciśnienie krwi. Produkt zawiera również magnez (268 mg), który ma szeroki zakres funkcji biologicznych. Pomaga spalać białka, tłuszcze i węglowodany. Chroni serce, poprawia pamięć, wzmacnia mięśnie i wiele więcej.

Produkt jest źródłem żelaza (3,72 mg). Minerał ten bierze udział między innymi w transporcie tlenu do mięśni. W rezultacie niski poziom żelaza może prowadzić do anemii i spowolnienia metabolizmu. Ten produkt zawiera wapń (264 mg), który stymuluje metabolizm i wzmacnia kości i zęby. Bierze również udział w skurczu mięśni i krzepnięciu krwi. Migdały zawierają mangan (2,29 mg), który wspomaga trawienie i oczyszcza organizm z toksyn. Bierze również udział w spalaniu tłuszczu i metabolizmie glukozy.

Witaminy

Migdały są bogate w witaminę A, która jest dobra dla skóry i wzroku. Są również bogate w witaminy z grupy B, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mięśni i rozwoju zdolności intelektualnych. Obfitują w witaminę E. Witamina E jest niezbędna w walce ze starzeniem się komórek, ponieważ przeciwdziała działaniu wolnych rodników.

Czy migdały powodują tycie?

Migdały wydają się być dobrym wyborem dla dietetyków. Migdały to świetna przekąska podczas diety odchudzającej. Chociaż zawierają dużo kalorii, dostarczają organizmowi ważnych składników odżywczych, które regulują metabolizm i zapobiegają gromadzeniu się tłuszczu w organizmie.

Korzystne właściwości migdałów

Migdały są bogate w dobre kwasy tłuszczowe, które neutralizują odkładanie się złego cholesterolu LDL. Co więcej, te same kwasy tłuszczowe pomagają wzmocnić wewnętrzne ściany tętnic, zmniejszając ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Obfite spożycie błonnika pomaga utrzymać aktywność jelit, pobudzając perystaltykę i sprzyjając eliminacji nadmiaru gazów. Migdały mogą być zatem zalecane jako pomoc w zaparciach.

Błonnik zmniejsza wchłanianie cukrów prostych i węglowodanów, co ma bezpośredni wpływ na poziom cukru we krwi. Bogate w witaminę E nasiona pomagają wzmocnić strukturę skóry. Migdały pomagają skórze odzyskać elastyczność. Ich regularne spożywanie sprzyja produkcji kwasu hialuronowego, który jest niezbędny dla zwartości skóry.

Minerały takie jak fosfor, magnez i wapń pomagają chronić kości. Migdały wzmacniają je, dzięki czemu są one mniej podatne na złamania lub skutki osteoporozy.