Eliksir Szweda

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Za tą nazwą kryje się środek, który jednocześnie pobudza i koi. Lekarstwo, które powstało kilka wieków temu i było stosowane przez dużą liczbę ludzi z różnych kultur. Dziś stanowi część naszej farmakopei ziołowej i pozwala nam obniżyć poziom stresu oraz ukoić nas w trudnych okresach.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Czym jest szwedzki eliksir?

Eliksir Szweda to preparat ziołowy, którego historia sięga wieków wstecz. Zapomniana na jakiś czas, została na nowo odkryta i uaktualniona przez austriackiego zielarza.

W skład eliksiru Szweda wchodzi wiele składników

Aby osiągnąć ostateczny przepis, używamy kilku roślin, liście lub kwiaty macerowane w mocnym alkoholu lub likierze. Jak to często bywa, do naturalnej ekstrakcji używa się alkoholu substancje aktywne pewne kwestie składniki naturalnie poprzez impregnację. Po okresie odpoczynku alkohol służy do usuwania składników aktywnych niezbędnych do przygotowanie a następnie przekształca się w eliksir.

Drugą zaletą alkoholu jest jego zdolność do działania ochrona co pozwala eliksirowi przechowywać przez lata w szafce i bez chłodzenia (lodówka, itp.).

Jakie jest pochodzenie eliksiru Szweda?

Pochodzenie tego naturalnego środka jest trudne do ustalenia. Nic jest pewne, tyle że ewoluowało na przestrzeni wieków. Dla nas, ludzi epoki nowoczesny, główną aktorką jego sukcesu jest zielarz austriacki Maria Treben. To ona znajduje formułę preparatu i ją włącza do swojej książki „Zdrowie w Aptece Dobrego Pana. »

Gdzie to znalazła i kto ją zainspirował? Opinie są różne. Najprawdopodobniej jest to rzeczywiście dzieło szwedzkie, ale nazwa Osoba stojąca za rękopisem nie jest ustalona.

Z drugiej strony można cofnąć się w czasie i znajdź kilka wywarów tego samego typu. Zatem w trakcie Antyk, użyliśmy Theriaca. Ta ostatnia jest potężną przeciwtrucizną. W tym czasie zatrucie były częste. Zarówno w intrygach władzy, jak i w domach, ponieważ rośliny były w zasięgu ręki i można je było łatwo połknąć przez pomyłkę lub nieumyślnie. Odtąd posiadanie przeciwtrucizny było koniecznością kluczowy.

W ten sposób na przestrzeni wieków przepis się udoskonalał. TO ludzie dodawali rośliny i korzenie w miarę odkrywania cnotą terapeutyczną. Umożliwiło to stworzenie ogólnego eliksiru leczniczego całe zło.

Z czego składa się eliksir Szweda?

Jak można się domyślić, celem eliksiru Szweda jest oczyść ciało i bądź organiczny. W tym celu wzywa kilku rośliny, naturalne składniki, omówione poniżej. Lista od tego czasu jest daleki od wyczerpania zamknąć z 50 roślin jest brany pod uwagę przy produkcji eliksiru. To powiedziawszy, ci, którzy przedstawione tutaj są najważniejsze.

Korzeń arcydzięgla

Dzięgiel arcydzięgielowy to kwiat, którego korzeń wykorzystuje się. Ma kilka zalet. Przede wszystkim aktywuje wydzielanie żółci, co pozwala pobudzić wątrobę. Następnie, Pobudzone zostają także soki żołądkowe i trzustkowe. To pozwala lepiej trawienie.

Korzeń Zedoaire

Zedoaria kurkumowa należy do rodziny kurkum. Do tego tytuł, ona pomaga w trawieniu Dla osobom, które mają trudności z trawieniem. Ponadto jest bogaty w minerały i działa oczyszczająco Krew. Warto również zaznaczyć, że łagodzi kolkę.

Korzeń rabarbaru

Rabarbar jest rośliną powszechnie występującą w Europie. Już dawno spożywane w postaci dżemu lub innej. Dzisiaj trochę straciła odsetki. Pozostaje jednak bardzo interesujący, ponieważ oczyszcza organizm i aktywuje tranzyt jelitowy.

Korzeń karliny alpejskiej

Carlina acaulis jest przydatnym dodatkiem do tego wywaru. Rzeczywiście, do tej pory odnotowaliśmy wiele składników o właściwościach ułatwiając wydzielanie żółci i soki. Ze swojej strony karlina alpejska ułatwia ewakuację tej żółci i toksyn z organizmu. Jest to zatem składnik oczyszczający organizm, który to bardzo ważna funkcja.

Szafran

Uważana za bardzo rzadką przyprawę i jedną z najdroższych, Szafran ekstrahuje się z kwiatu. Choć w smaku jest przyjemny, to też ma inne właściwości. Więc on spokój żołądek i spazmy. Dla osób cierpiących na problemy trawienie, jest doskonałą alternatywą dla leków np spazmomen.

Kamfora

Kamfora była używana od tysiącleci specyfika. Jest to naturalny środek antyseptyczny. Jest z natury dobry przed infekcjami w formie okład lub przyjmowany w postaci naparu. Dodatkowo ułatwia krążenie krwi.

Sennę

Do szwedzkiego eliksiru używamy liści tej rośliny. Jego głównym zainteresowaniem jest być przeczyszczający naturalny. W połączeniu z rośliną taką jak korzeń karliny alpejskiej, to pozwala ciału pozbyć się wszystkiego, czego nie potrzebuje i by schudnąć.

Aloes

Aloes to roślina szeroko stosowana w farmacji, ale także we wszystkich produktach kosmetycznych. Jego sok jest używany ze względu na wiele zalet. Jest to naturalny środek ściągający. Działa dezynfekująco, podobnie jak kamfora gojenie : zdrowienie. Zarówno w przypadku obrażeń zewnętrznych, jak i obrażeń wewnętrznych. Wreszcie, jest to naturalny środek przeczyszczający po spożyciu i dlatego łączy się z senesem w jego stosowaniu. Używa się go również do odchudzania suplementy diety na odchudzanie.

Aloes występuje w wielu kompozycjach

Mirra

Jego zastosowanie sięga dalej, niż ktokolwiek pamięta. Już w środku Biblię, mędrcy przynieśli trochę do Dzieciątka Jezus. I nie bez powodu wiele cnót uczyniło go skarbem. On leczy infekcje błony śluzowe. Inaczej mówiąc chroni wewnątrz ciała, a zwłaszcza w najbardziej wrażliwych częściach. To znaczy wszystko, co ma kontakt z elementami zewnętrznymi: usta, przełyk, żołądek, jelita itp. Ponadto przynosimy mu cnotę dodatkowo chroni jelita.

Teriac

Zostało to omówione wcześniej w tym artykule. Theriak jest mieszanka roślin. Często mówimy o teriaku weneckim. Mieszanka jest zróżnicowana od około dziesięciu różnych roślin do kilkudziesięciu. Theriak jest zakupione od zewnętrznych producentów, przed dodaniem do preparatu. Zatem skład może się różnić w zależności od teriaku.

Co zawiera eliksir Szweda?

W końcu eliksir Szweda zawiera wiele rzeczy i tyle czasami trudno się po nim poruszać. Jeśli umieścimy wszystkie substancje aktywne pomijając substancje organiczne, zauważamy, że skład głównie mieszanie

  • Składniki odżywcze
  • Przeciwutleniacze

Wśród tych ostatnich wiele z nich należy do rodziny ginsenozydy. To jest Co więcej, w tej kwestii musisz się dowiedzieć przed dokonaniem zakupu. Rzeczywiście, to właśnie sprawi, że będzie to przydatne lub nie.

Na koniec druga ważna kwestia, którą należy sprawdzić przed zakupem Eliksir Szweda to jego dokładny skład, aż do najmniejszego korzenia. Rzeczywiście, każdy element ma swoje znaczenie i interakcję między nimi różne składniki są nie mniej ważne.

Jakie są zalety i zalety szwedzkiego eliksiru?

Uważa się, że eliksir Szweda ma wiele zalet. Te oczywiście połączyć składniki, ale kombinacja na to pozwala aby znacznie zwiększyć korzyści płynące z każdej rośliny.

  • On walczy przed infekcjami ciała, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, ponieważ eliksir z powodzeniem można zastosować do leczenia skóry.
  • On walczy przeciw zapaleniom. Organizm ludzki jest poddawany licznym atakom. Pokarmy zbyt słodkie, słone lub ultraprzetworzone mają negatywny wpływ na układ trawienny. A to wcale nie jest lepsze dla skóry, bo zanieczyszczenia otoczenia i zmiany temperatury atakują pierwszą barierę organizmu.
  • Eliksir zwiększa produkcję żółci i soki, aby umożliwić organizmowi lepsze trawienie i przyswajanie spożywanych pokarmów. Ale ma również działanie oczyszczające i przeczyszczające, aby ułatwić eliminację spożytych toksyn i wszystkiego, czego organizm nie potrzebuje.
  • Eliksir poprawia układ sercowo-naczyniowy i krążenie krwi dzięki zawartym w nim licznym przeciwutleniaczom.
  • Eliksir ma swoją rolę by schudnąć. Mogą więc go spożywać osoby poszukujące szczupłości.
Organicznie można schudnąć

Czy eliksir Szweda ma jakieś wady?

Ściśle mówiąc, nie ma żadnego ryzyka związanego z eliksirem Szwedzki. Oczywiście jest to mieszanka roślin i zawsze musimy ją zachować wziąć pod uwagę fakt, że istnieje możliwość alergia lub nadwrażliwość do niektórych składników. Ale jeszcze jedno razy używane rośliny są dalekie od tych, które są najbardziej wywołujący alergię. Czyli nic nie jest wykluczone…

Poza tym niewielkim ryzykiem nie ma planowanych przeciwwskazań, ani dla kobiet w ciąży, ani dla osób z grupy ryzyka.

Jaka jest dawka tego wywaru?

Niezależnie od marki, skład organiczny jest mniej więcej identyczny.

Nie ma szczególnej dawki, którą należy przyjąć, raczej tak jest dostosować się do sytuacji. Można więc w pewnym sensie przyjąć eliksir Szweda sporadyczne, w zależności od potrzeb lub w formie mniej lub bardziej długiego cyklu leczenia. To powiedziawszy, on jest ciekawsze do wykonania kapłan 2 do 3 tygodni regularnie, zamiast spożywać go w sposób ciągły, aby nie dopuścić do tego ciało się dostosowuje. Szczególnie przy zabiegach odchudzających.

Jeśli jest spożywane o godz potrzebować, po prostu weź go po obfitym posiłku lub gdy cierpisz na niestrawność, wzdęcia itp. Szklane dno, kilka centymetrów

Ogólnie rzecz biorąc, wskazane jest przyjmowanie 10 do 15 kropli dziennie bez jedzenia. To daje czas pozwala organizmowi przyswoić wszystkie składniki aktywne.

Dla osób decydujących się na aplikację zewnętrzną tak możliwe również w postaci kompresu, balsamu i okład do leczenia urazów, skręceń itp. TO możliwe jest również płukanie gardła.

Czy można go stosować na skórę?

Całkiem możliwe jest użycie eliksiru Szweda dla n do użytku zewnętrznego, nawet jeśli jego głównym zastosowaniem jest użytek wewnętrzny. Skóra jest A bariera, która podlega licznym atakom, podobnie jak błony śluzowe organizmu. W wyniku tego doznała licznych obrażeń, siniaków, użądleń, zaczerwienień, podrażnienie itp. Nawet choroby skóry, takie jak łuszczyca.

Aby złagodzić ból lub swędzeniez eliksiru można zrobić okład, a nawet balsam. Aby to zrobić, wystarczy zamoczyć szmatkę lub chusteczkę w eliksirze i przyłożyć ją do bolącego miejsca. Pomaga to złagodzić stan zapalny i szybciej się goi. Pamiętaj, że aloes jest naturalnym środkiem ściągającym, dezynfekującym i leczniczym. Aby przygotować balsam wystarczy zmieszać kilka kropel eliksiru np. z kremem Nivea.

Eliksir Szweda ma zastosowanie zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

Czy można stworzyć własny eliksir?

Całkiem ! I to jest właśnie wspaniałe. On nie jest konieczne jest poleganie na firmie farmaceutycznej lub lobby każdy. Faktycznie, wszystkie składniki odchudzające można znaleźć w handlu, godni zielarze o tej nazwie lub nawet w Internecie.

Można również znaleźć przepis, jeśli szukasz niewiele lub jeśli zdobędziemy książki na ten temat.

Jeśli zdecydujesz się na domowy preparat, musisz określić dozowanie na ilość. Większość składników jest przeznaczona do preparaty o pojemności 1 lub 1,5 litra.

Co więcej, trzeba pamiętać, że tak konieczne jest posiadanie alkoholu lub alkohol do maceracji mieszaniny. Naturalnie gorzki eliksir Szwedów może mieć zły smak dla niektórych osób wrażliwych na gorycz. z dlatego dobrym planem jest wybranie alkoholu owocowego lub słodkiego cokolwiek, żeby zamaskować gorycz. Inni wybiorą alkohol lub mocne likiery, takie jak calva, gruszka, whisky itp.