Czy można schudnąć dzięki hipnozie?

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Hipnoza terapeutyczna jest coraz bardziej popularną medycyną alternatywną. Wśród wielu jej zalet, czy wiesz, że może pomóc Ci schudnąć? Dowiedz się wszystkiego o hipnozie pomagającej schudnąć podczas snu.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Utrata wagi oznacza zmianę stylu życia, uprawianie sportu i zmianę sposobu odżywiania. Ale zmiana nawyków żywieniowych nie jest łatwa. Aby to zrobić, musisz być twardy psychicznie. W tym właśnie może pomóc hipnoza. Hipnoza na odchudzanie we śnie to nie mit!

Jak działa hipnoza?

Podczas gdy ćwiczenia i dieta mają pozytywny wpływ na spożycie kalorii, a tym samym utratę wagi, hipnoza może mieć wpływ na wyniki. W rzeczywistości pomaga ci się nie poddawać. Więc, tak jak ja, możesz osiągnąć swoje cele.

Kiedy jesteś na diecie, często trudno jest się nie załamać, zrezygnować ze sportu lub przestrzegać programu żywieniowego co do joty. Hipnoza może pomóc zoptymalizować motywację i inaczej spojrzeć na swoje ciało. Będzie to miało wpływ na relacje z jedzeniem, apetyt, sposób postrzegania głodu, a także motywację. Podczas sesji hipnozy ekspert skupi się na Twoim głosie. Jego misją będzie stworzenie, utrwalenie lub zmiana posiadanych obrazów i wyobrażeń. Specjalista może również, tak jak zrobił to w moim przypadku, porozmawiać z tobą, aby odblokować wszelkie obawy, jakie możesz mieć. Możesz również uświadomić sobie potencjalne poważne problemy, takie jak uzależnienia.

Jak mogę schudnąć dzięki hipnozie?

Metoda hipnozy ma wpływ na zachowanie. Oprócz programu odchudzania, hipnoza może być stosowana jako technika gdzieś pomiędzy medycyną a duchowością. Oferuje ona realną pomoc pacjentowi i ułatwia mózgowi zaakceptowanie zdrowszego stylu życia. Dzięki temu łatwiej będzie ci przyjąć zbilansowaną dietę.

Hipnoza nie sprawi, że od razu będziesz szczupły, ale pomoże ci schudnąć poprzez poprawę stanu psychicznego. Sesje mogą dać pacjentom możliwość większej motywacji oraz lepszego zrozumienia i zaakceptowania swojego wyglądu fizycznego. Poprawiając równowagę i samopoczucie oraz ułatwiając przejście przez okres diety, technika hipnozy może być prawdziwą pomocą dla osób pragnących schudnąć.

Skoncentruj się na wirtualnej opasce żołądkowej

Wirtualna opaska żołądkowa, jak sama nazwa wskazuje, nie jest rzeczywistością. Jest to percepcja, którą odbiera twoje ciało. Tak więc, bez poddania się operacji, masz opaskę żołądkową… nawet jeśli jest fikcyjna! Celem jest zmuszenie umysłu do zaakceptowania ograniczeń, które stworzyłaby prawdziwa opaska żołądkowa i uzyskanie identycznych rezultatów. Oczywiście niezbędna jest motywacja i determinacja danej osoby.

Jest to wyimaginowane narzędzie, które może być prawdziwą pomocą dla osoby w jej przejściu na dietę. Podczas sesji specjalista zainstaluje fikcyjny pierścień pod hipnozą. Pierścień zostanie wprowadzony do podświadomości danej osoby. W ten sposób apetyt pacjenta zmniejszy się z czasem dzięki tej wyimaginowanej pomocy.

Jak za pomocą autohipnozy schudnąć?

Autohipnoza pozwala na wykonanie hipnozy na sobie bez pomocy. Wymaga to dużej praktyki i kontroli. Dlatego nie jest zalecana dla nowicjuszy. Metoda ta wymaga dużej koncentracji i determinacji. Celem sesji autohipnozy jest zmiana sposobu postrzegania własnego ciała i optymalizacja kontroli nad apetytem.

Autohipnoza może być wykonywana przy użyciu ścieżek audio do słuchania w domu, których celem jest stymulowanie podświadomości do tworzenia obrazów mentalnych. Obrazy te powinny umożliwić pacjentowi generowanie autosugestii i zmianę zachowania. W rezultacie autohipnoza jest prawdziwym wsparciem i pomocą psychologiczną, na której można polegać podczas diety.

Samouczek: odchudzanie z hipnozą

Zarówno hipnoza, jak i autohipnoza są praktykami wrażeniowymi, a nie ekspresyjnymi. Wpadnięcie w stan hipnozy wymaga wstrzymania procesów umysłowych, które zwykle działają. Ludziom zdecydowanie odradza się opisywanie lub badanie tego, co czują, gdy są pod wpływem hipnozy.

Ta praktyka jest rodzajem „zaczarowanego nawiasu”, miejscem, w którym nie ma już żadnej presji ani stresu. To tak, jakby wyzwalacze niezdrowych nawyków żywieniowych nie były już aktywne. Odchudzanie z hipnozą jest możliwe! W przeciwieństwie do diet odchudzających, hipnoza nie jest techniką restrykcyjną. Ma realny wpływ na postrzeganie jedzenia i powiązanie ze smakami. Pomaga ograniczyć zachcianki i nawyki podjadania.

Ile kilogramów można stracić dzięki hipnozie?

Hipnoza nie jest metodą uznaną naukowo. Obejmuje ona techniki medycyny alternatywnej, które są sprzeczne z medycyną konwencjonalną. Większość skuteczności tej metody opiera się na autoperswazji i efekcie placebo.

W związku z tym motywacja i chęć są niezbędne, jeśli chcesz schudnąć za pomocą hipnozy. Mogę Cię zapewnić: ta metoda pozwala skupić się na sobie i zoptymalizować samokontrolę i apetyt. Aby osiągnąć pozytywne wyniki, hipnoza musi być przeprowadzona na osobie, która jest przekonana o jej skuteczności, wraz z odpowiednią dietą i skutecznym programem sprawności fizycznej (na przykład różne zajęcia sportowe lub wzmacnianie mięśni).