Czy kefir pomaga schudnąć?

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Czy kiedykolwiek słyszałeś o kefirze? Kefir jest mało znanym napojem we Francji, ale ma wiele korzyści zdrowotnych. Czy kefir odchudza? Na to pytanie zamierzam odpowiedzieć i zaproponować dwa przepisy zawierające ten napój.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Napoje fermentowane są jak zawsze modnym sposobem na odchudzanie i zachowanie zdrowia. W rzeczywistości korzyści zdrowotne i odchudzające kefiru są liczne i zróżnicowane, głównie dzięki jego bogatemu składowi bakteryjnemu. Powiem ci, dlaczego kefir sprawia, że jesteś szczuplejsza. Poznasz również dwa doskonałe przepisy na odchudzający kefir z owocami.

Jakie są właściwości kefiru?

Kefir to napój pochodzący z Kaukazu. Jest on pity na całym świecie od setek lat. Napój ten uzyskuje się poprzez fermentację ziaren kefiru. Można to zrobić w mleku lub słodzonym soku owocowym. Dlatego też istnieją różne rodzaje kefiru: mleczny, wodny i owocowy. Małe, białe ziarna kefiru mają ziarnisty wygląd i niezwykłe właściwości.

Ziarna te umożliwiają uzyskanie sfermentowanego napoju zawierającego doskonałe bakterie i aktywne drożdże. Jest to więc napój probiotyczny. Jeśli wolisz, kefir jest bardzo dobry dla Twojego organizmu. Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących ze spożywania kefiru, należy pamiętać, że jelito jest drugim mózgiem składającym się ze specjalnych bakterii, które tworzą florę jelitową. Równowaga flory jelitowej i jej bogactwo zapewniają stan zdrowia organizmu.

Ile kalorii zawiera kefir?

Kefir ma bardzo mało kalorii: 100 gramów ma 37 kalorii. To czyni go doskonałym rozwiązaniem dla diet odchudzających. Może być stosowany jako alternatywa dla mleka lub jogurtu.

Gdzie mogę znaleźć kefir?

Niemożliwe jest uzyskanie kefiru z przemysłu. Złożoność jego właściwości i składu sprawia, że jest to niemożliwe. Jedynym sposobem na znalezienie kefiru jest udanie się do sklepu ekologicznego (lub ekologicznej strony internetowej), który go poleci. Możesz również znaleźć osoby prywatne, które go sprzedają. Nie wahaj się pytać na forach i portalach społecznościowych.

Czy kefir owocowy odchudza?

W porównaniu z bogatą, zbilansowaną dietą, kefir może pomóc w utracie wagi. W rzeczywistości jego naturalna obfitość bakterii i aktywnych drożdży ma wiele różnorodnych korzyści dla organizmu. Dzięki kefirowi owocowemu możesz cieszyć się korzyściami płynącymi zarówno z kefiru, jak i owoców. Należy pamiętać, że kefir nie może powodować przyrostu masy ciała, chyba że jest stosowany w dużych dawkach. Wręcz przeciwnie, jest to prawdziwa pomoc w odchudzaniu. Mogę zatem potwierdzić, że kefir pomaga schudnąć!

Jakie są zalety kefiru?

Oto lista mocnych stron kefiru:

  • Zoptymalizowane trawienie
  • Równoważy florę jelitową poprzez odżywianie bakterii obecnych w mikrobiocie
  • Zwiększona przyswajalność składników odżywczych i lepsza tolerancja pokarmowa
  • Optymalna kontrola odczuć związanych z jedzeniem
  • Regulacja tranzytu jelitowego
  • Optymalizacja odporności
  • Zapobiega nadwadze poprzez utrzymanie zdrowej flory jelitowej
  • Zmniejsza wzdęcia i pomaga utrzymać płaski brzuch
  • Zwalcza utlenianie komórek i przedwczesne starzenie się komórek organizmu.
  • I wreszcie, co nie mniej ważne, pomaga pokryć zapotrzebowanie organizmu na witaminy, minerały i przeciwutleniacze.

Połączenie tych zalet kefiru oznacza, że ciało i układ trawienny są utrzymywane w optymalnym stanie. Jest to tym bardziej istotne, gdy weźmie się pod uwagę funkcję mikrobioty jelitowej w zapobieganiu otyłości i ogólnym zdrowiu organizmu. Różne współczesne badania ujawniają, że flora jelitowa osób otyłych jest mniej bogata niż u osób o standardowym BMI (wskaźnik masy ciała).

Jedna wada: fermentacja kefiru wytwarza niewielką ilość alkoholu, który może być szkodliwy dla osób z problemami z wątrobą. Spożycie zbyt dużej ilości kefiru może prowadzić do problemów takich jak bóle brzucha i biegunka.

Kiedy należy pić kefir, aby schudnąć?

Aby zoptymalizować tranzyt i trawienie, zdecydowanie zalecamy picie szklanki przed każdym posiłkiem. Aby wzmocnić florę jelitową, można pić go poza posiłkami (duża szklanka każdego ranka) lub w ramach specjalnej kuracji (litrowa butelka każdego dnia). Gorąco polecam!

Jak przygotować kefir na odchudzanie?

Oto dwa przepisy na kefir, które naprawdę musisz wypróbować!

Odchudzającykefirz czerwonych owoców

Kefir z czerwonych owoców jest idealny do uzupełnienia składników probiotycznych i przeciwutleniających. Czerwone jagody dodają temu napojowi idealnego smaku. Jest więc przyjemny do picia każdego dnia. Ten kefir można spożywać codziennie, aby zoptymalizować zdrowie układu trawiennego.

Oto składniki na 1,5 litra kefiru: 1,5 litra wody, 55 gramów ziaren kefiru, dwie łyżki brązowego cukru, pół cytryny, jedna świeża figa i 80 gramów świeżych malin.

Aby przygotować malinowy kefir, należy najpierw rozcieńczyć cukier w wodzie. Następnie umieść wodę z cukrem w szklanym pojemniku. Następnie dodaj ziarna kefiru, rozgniecione maliny, pokrojoną w plasterki cytrynę i przepołowioną figę. Następnie wymieszaj wszystko razem. Następnie przykryj słoik chłonnym papierem za pomocą gumki. Przechowuj słoik w suchym miejscu z dala od światła przez jeden lub dwa dni.

Po upływie tego czasu przefiltruj kefir przez drobne sito, aby zatrzymać tylko sfermentowany płyn. Umieść napój w nowym, szczelnie zamkniętym pojemniku. Otrzymasz pyszny kefir owocowy, który możesz przechowywać w lodówce przez kilka dni. Zdecydowanie zalecam otwieranie słoika od czasu do czasu, aby gaz wytwarzany przez drożdże i bakterie mógł się ulotnić i rozproszyć.

Detoksykacja kefirem cytrynowym i figowym

Detoks kefirowy z cytryną i figą to mój ulubiony przepis. Jest to również najbardziej klasyczny przepis na kefir owocowy. To podstawowy, pyszny napój, który można wykorzystać jako bazę do bardziej osobistych kefirów: brzoskwiniowego, malinowego, wiśniowego, truskawkowego, z czerwonej porzeczki, ziołowego itp. Możliwości są nieograniczone, w zależności od pory roku, aromatu, smaku i smaku owoców. Możliwości są nieograniczone, w zależności od pory roku, upodobań i pragnień.

Oto składniki na 1,5 litra kefiru: 1,5 litra wody, 55 gramów ziaren kefiru, dwie łyżki brązowego cukru, pół cytryny i dwie suszone figi.

Aby przygotować kefir cytrynowo-figowy, zacznij od rozcieńczenia cukru w wodzie. Następnie umieść wodę z cukrem w szklanym pojemniku. Następnie dodaj ziarna kefiru, pokrojoną w plasterki cytrynę i przepołowione figi. Następnie wymieszaj wszystko razem. Następnie przykryj pojemnik chłonnym papierem i gumką. Przechowuj słoik w ciemnym miejscu przez jeden lub dwa dni.

Po upływie tego czasu odcedź kefir przez drobne sito, aby zachować tylko sfermentowany płyn. Kefir będzie gotowy, gdy figi wypłyną na powierzchnię. Przelej napój do nowego, szczelnego pojemnika. Teraz możesz cieszyć się tym pysznym kefirem owocowym, który możesz przechowywać w lodówce przez kilka dni. Nie zapomnij jednak od czasu do czasu otworzyć pojemnika, aby gaz z drożdży i bakterii mógł się ulotnić.