Jaki olejek eteryczny na stłumienie głodu?

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Jak zapewne wiesz, w świecie kosmetyków, dobrego samopoczucia i zdrowia wykorzystuje się kilka olejków eterycznych. Należy jednak pamiętać, że olejek eteryczny można włączyć do swojej diety w celach terapeutycznych. Olejek eteryczny tłumiący apetyt pomaga kontrolować wagę.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Najlepsze olejki eteryczne na tłumienie głodu

Olejki te pomagają poprawić funkcjonowanie układu trawiennego, regulować metabolizm, redukować tkankę tłuszczową, poprawiać ogólny nastrój i pomóc w osiągnięciu celów związanych z utratą wagi. Przykładowo do najskuteczniejszych możemy zaliczyć olejek eteryczny z:

 • cytrynowy
 • grejpfrut
 • cynamon
 • ożywić
 • mięta pieprzowa
olejek eteryczny tłumiący apetyt
Według specjalistów i użytkowników olejek cytrynowy skutecznie tłumi apetyt.

Olejek eteryczny cytrynowy

Olejek cytrynowy ma właściwości tłumiące apetyt. Jest dobrze stosowany u dorosłych i młodzieży, aby położyć kres podjadaniu, bulimii i nadmiarowi tłuszczu.

Jak wykorzystać olejek cytrynowy do stłumienia głodu?

Aby stłumić głód u młodzieży i dorosłych, rozcieńczony olejek cytrynowy należy przyjmować doustnie. Specjaliści zalecają nałożenie pojedynczej kropli na kostkę cukru, neutralną tabletkę lub łyżeczkę miodu i rozpuszczenie jej w ustach.

Korzyści z olejku cytrynowego na odchudzanie i inne dolegliwości

Cytryna to owoc cytrusowy, który jest bardzo popularny w walce z tkanką tłuszczową. Esencja cytrynowa to cenny sprzymierzeniec o wielu zaletach. Jest to środek ułatwiający trawienie i zwalczający zaburzenia nastroju. Jest równie skuteczny w spalaniu kalorii.

Olejek zawiera substancję czynną pomagającą rozpuszczać tłuszcze: limonen. Związek ten będzie sprzyjał lipolizie (niezbędnej do rozkładu i rozpuszczania tłuszczu i białek).

Twój sprzymierzeniec w odchudzaniu ma również działanie stymulujące, zwiększając wydzielanie noradrenaliny, hormonu stresu. Hormon ten może zwiększać dopływ tlenu do mózgu i stymulować funkcje poznawcze.

Wskazana dawka (samodzielnie lub w połączeniu z innymi olejkami eterycznymi trawiennymi, takimi jak mięta pieprzowa, koperek ogrodowy) to 2 krople na pół cukru lub w 1 łyżeczce miodu lub oleju roślinnego, aby złagodzić problemy z trawieniem lub niestrawnością.

Olejek eteryczny z grejpfruta

Olejek ten ma właściwości odchudzające. Ekstrakt ze skórki grejpfruta, bogaty w takie składniki jak D-limonen, przyspiesza metabolizm i wspomaga oczyszczanie gruczołów limfatycznych. To Twój wielki sprzymierzeniec w walce z otyłością, która tym samym sprzyja utracie wagi. Ten olejek eteryczny ma tę szczególną cechę, że jest bardzo anoreksogenny. Jest to doskonały środek tłumiący apetyt, który pomaga schudnąć.

Olejek eteryczny z grejpfruta zawiera nootkaton, który aktywuje enzym (AMPK) kontrolujący tempo metabolizmu i poziom energii w organizmie. Obecność limonenu w tym oleju pomaga rozkładać tłuszcze dzięki działaniu zbliżonemu do lipolizy. Jest również bardzo skuteczny w walce z cellulitem czy zatrzymywaniem wody.

Olej ten jest zalecany, aby zapewnić wytrzymałość i napięcie, jednocześnie redukując tkankę tłuszczową i wagę. Doskonały środek tłumiący apetyt, zmniejsza apetyt i pomaga kontrolować obżarstwo i podjadanie. Można go stosować na różne sposoby w sytuacjach nadwagi i diet wysokokalorycznych:

 • nakładać na skórę (kąpiel, zimny okład, masaż), aby rozwiązać problemy związane ze wzdęciami, trudnym trawieniem, niestrawnością, cellulitem itp.
 • wewnętrznie (doustnie, doodbytniczo, dopochwowo), również w celu zwalczania wzdęć, trudności w trawieniu, niestrawności.

W rozsądnej dawce (maksymalnie 2 g limonenu dziennie) pomoże Ci osiągnąć cele w zakresie kontroli wagi. Przekroczenie zalecanych dawek na dłuższą metę naraziłoby Cię na pewne niedociągnięcia.

Olejek eteryczny cynamonowy

Wyekstrahowany z cynamonu, przyprawy z Azji, olejek eteryczny cynamonowy jest bardzo skuteczny w odchudzaniu.

Dzięki właściwościom przeciwutleniającym cynamonu, doskonałego spalacza tłuszczu, olejek cynamonowy jest naturalnie doskonałym środkiem tłumiącym apetyt. Pomoże to kontrolować poziom cukru we krwi, a tym samym zmniejszyć poziom insuliny, która sprzyja magazynowaniu tłuszczu.

Olej ten pomaga w ten sposób regulować poziom glukozy we krwi i współczynnik tolerancji glukozy. To sprawia, że ​​jest to dla Ciebie prawdziwy sojusznik, zwłaszcza jeśli cierpisz na cukrzycę. Ponieważ ten olejek eteryczny reguluje poziom glukozy, może pomóc w długotrwałej utracie wagi, hamując apetyt na słodycze.

Jego działanie jest tym bardziej udowodnione, że niestabilny poziom cukru w ​​organizmie może prowadzić do bulimii, objadania się, braku energii i przyrostu masy ciała.

Dla uzyskania zamierzonego efektu polecam dodać kilka kropli olejku cynamonowego do swoich przetworów (herbata, owoce, ciasta), aby utrzymać poziom glukozy i zablokować skoki cukru.

Olejek eteryczny imbirowy

Jeśli szukasz olejku eterycznego o właściwościach tłumiących apetyt, przestań. Oto olejek imbirowy na wyciągnięcie ręki.

Zawierający gingerole, które czynią go wyjątkowym, imbir zwalcza stany zapalne w jelitach i wspomaga wchłanianie witamin i minerałów. Ten olejek eteryczny hamuje apetyt na słodycze i zwalcza niektóre stany zapalne w organizmie. Wchłaniając więcej witamin i składników odżywczych, będziesz wspierać zdrowie komórkowe; co będzie korzystne dla Ciebie, aby schudnąć dość łatwo.

Dodatkowo gingerol zawarty w olejku eterycznym imbirowym łagodzi kompulsywne pragnienie słodyczy. Ma również właściwości przeciwzapalne, które pozwolą Ci poprawić trawienie i wchłanianie witamin i minerałów.

Stosowany miejscowo radzę łączyć go z innym olejem (np. olejem kokosowym), aby wspomóc utratę wagi. Przy przyjmowaniu doustnym (samodzielnie lub w połączeniu) należy dodać kroplę każdego olejku do wody i wypić, nałożyć na skórę lub rozprowadzić za pomocą dyfuzora.

Olejek eteryczny z mięty pieprzowej

Odczucie głodu kontrolowane jest przez układ neurohormonalny. Jeśli dochodzi do dysfunkcji mechanizmów odpowiedzialnych za uczucie sytości, wówczas nie da się zapanować nad głodem czy apetytem w ciągu dnia, narażając się tym samym na przejadanie się.

Na szczęście olejki eteryczne ogólnie tłumią apetyt, a olejek miętowy w szczególności pomaga powstrzymać drobne zachcianki. Uniemożliwiają podjadanie między posiłkami. Relaksujące i regulujące hormony działanie to zalety tego olejku eterycznego dla Twojego organizmu. Jednak te efekty zapobiegają stresowi i wahaniom hormonalnym, które sprzyjają podjadaniu i bulimii.

Dawka wynosi 2 krople, 3 do 4 razy dziennie, wszystko w łyżce miodu lub oleju. To z pewnością pomoże Ci lepiej trawić i uzyskać płaski brzuch. Jest to zatem olejek eteryczny o działaniu tłumiącym apetyt.

Z pewnością znajdziesz inne olejki eteryczne, które mają działanie tłumiące apetyt.

Zotrim
Jeśli stosowanie olejków eterycznych tłumiących apetyt nie jest dla Ciebie jednoznaczne, Zotrim załatwi sprawę.

Zotrim, wysokiej jakości środek tłumiący apetyt

Dobra wiadomość dla Was, panie i panowie. Oprócz ulubionych olejków eterycznych tłumiących apetyt, możesz znaleźć szereg produktów organicznych o takim samym działaniu tłumiącym apetyt. Wśród nich jest Zotrim, jeden z najlepsze środki tłumiące apetyt.

To naturalny suplement diety o działaniu hamującym apetyt, będący w Twojej dyspozycji od około piętnastu lat. Zotrim ma ogromne zalety, dając Ci pełną kontrolę nad swoją wagą. Będziesz mógł dowiedzieć się między innymi, że:

 • Sytość pojawia się szybciej i trwa dłużej;
 • Jest wtedy bardziej prawdopodobne, że powiesz „nie” podjadaniu;
 • W rezultacie zmniejsza się spożycie kalorii;
 • dzięki czemu jesteś bardziej energiczny i aktywny.