Kim są najlepsi dietetycy/żywieniowcy w Lille i regionie?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Dietetycy są specjalistów, którzy pomagają osobom z problemami żywieniowymi znaleźć równowagę na tym poziomie. Oto lista najlepszych specjalistów w dziedzinie dietetyki dla wszystkich mieszkańców Lille i regionu i którzy czują potrzebę lub chęć konsultacji.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Pauline Lecomte, absolwentka dietetyki

Właścicielką jest Pauline Lecomte BTS w dietetyce. Szkoliła się także w zakresie psychologii, pozwalając mu dzisiaj analizować zachowania żywieniowe pacjenci. Od 2010 roku prowadzi własną praktykę zawodową. Marcq-en-Baroul.

dietetycy w Lille
Pauline Lecomte, dietetyczka w Lille

Jednocześnie reżyseruje warsztaty żywieniowe dla dzieci i dorosłych. Pauline Lecomte ma ma cechy potrzebne, aby być dobrym dietetykiem, bo ma zdrowy rozsądek umiejętności interpersonalne, co pozwala mu słuchać pacjentów.

Podczas konsultacji ona wykorzystuje swój zmysł słuchania, zrozumienia i analizy, aby znaleźć najlepsze rozwiązania. Przeprowadza indywidualną analizę i dostarcza jak najwięcej informacji o nawykach pacjenta. Kiedy wszystko jest omówione, ustanawia program żywienia z sugestiami dotyczącymi przepisy na łatwe osiąganie celów.

Imię i nazwisko: Paulina Lecomte
Strona internetowa : https://www.dietetique-nutrition-lille.fr/
Kontakt: +33 6 29 18 31 30

Laetitia Knopik, dietetyczka-żywieniowiec w Lille

Laetitia Knopik jest dietetykiem i dietetykiem, który pomaga osobom cierpiącym na otyłość lub nadwagę i potrzebującym aktywności sportowej. Posiada kwalifikacje w branży żywienia sportowego, a także posiada certyfikat trenera mentalnego sportowców.

dietetyk w Lille
Laetitia Knopik, dietetyk-żywieniowiec

Codziennie otrzymuje pacjentów, którzy potrzebują wsparcia w rozwiązaniu problemu wagi lub którzy stosują dietę, która nie przynosi rezultatów.

Analizuje każdy przypadek indywidualnie, biorąc pod uwagę nawyki żywieniowe, dyscypliny I. Głównym celem Laetitii Knopik jest umożliwienie każdemu świat, aby poczuć się lepiej ze sobą, biorąc jednocześnie pod uwagę czynniki psychosocjologiczne.

Imię i nazwisko: Laetitia Knopik
Strona internetowa: https://dietlaet.fr
Kontakt: +33 6 60 06 87 10

Charlotte Perat, dyplomowana dietetyczka państwowa

Posiadaczka BTS-u w dziedzinie dietetyki, Charlotte Perat zdobywała doświadczenie w różnych miejscach, takich jak kliniki, domy spokojnej starości oraz w różnych obszarach klinicznych (otyłość, ale także inne patologie).

Dietetyk w Lille
Charlotte Perat, dietetyczka

Charlotte Perat jest członkiem francuskiego stowarzyszenia dietetyków i dietetyków (AFND), dlatego działa zgodnie ze standardami i przepisami dotyczącymi tej pracy. Opiera się na diecie zapewniającej lepsze zdrowie i dobrą kondycję fizyczną.

Są dwa rodzaje konsultacji prowadzona przez Charlotte Perat. Pierwszy typ sprowadza się do analizy oczekiwania i nawyki pacjentów. Następnie ten dietetyk wykonuje: przegląd wszystkiego, co zostało powiedziane w celu ustalenia programu żywienia. TO Cele są definiowane wspólnie, tak aby były dostosowane do tempa pacjenta. TO drugi rodzaj stanowi konsultację kontrolną, podczas której stwierdza się utratę wartości cele są oceniane. Zmiany mogą zostać dokonane w zależności od rozwoju każdego człowieka.

W każdym razie masz patologia, zaburzenia trawienia, alergie pokarmowe lub potrzeba schudnąć, ten dietetyk pomoże Ci przywrócić równowagę życie.

Imię i nazwisko: Charlotte PERAT
Strona internetowa : http://dieteticienne.perat.free.fr/
Kontakt: +33 6 48 54 62 32

Adeline Hage, dietetyczka specjalizująca się w żywieniu propaguje zdrowe odżywianie

Ta dietetyczka-żywieniowiec ukończyła studia wyższe w Belgii, zdobywając nowoczesne techniki opieki nad pacjentami z zakresu dietetyki i żywienia.

Dietetyk w Lille
Adeline Hage, dietetyczka, która słucha

Działalność, którą wykonuje są różnorodne: trener żywienia w rodzinie zastępczej medykalizowany, zbiorowy trener dla dorosłych i dzieci oraz profesjonalistów. Adeline Hage studiowała także chirurgię bariatryczną. Ona kładzie możliwość doskonalenia się w zawodzie dietetyka.

Adeline Hage przejmuje kontrolę wszystkich kategorii pacjentów. Jego głównym celem jest osiągnięcie równowagi dietę, przynosząc im jednocześnie przyjemność. Ocenia Twoje codziennie ze swoimi nawykami żywieniowymi, aby zapewnić odpowiednie rozwiązanie. W trakcie konsultacji pacjenci uczą się rozpoznawać sygnały, które świadczą o tym, że wysyłają je ich ciała.

Imię i nazwisko: Adeline Hage
Strona internetowa: https://dieteticienne-lille-carvin.fr/
Kontakt: +33 6 67 59 22 53

Coline Flandrin, dyplomowana dietetyczka ds Lille

Dyplomowany dietetyk od W 2012 r. Coline Flandrin uczestniczyła w różnych szkoleniach na temat otyłości i edukacji terapii pacjenta. Posiada również kwalifikacje specjalisty zaburzenia odżywiania. Zajmuje się tym dietetyk pacjentów wszystkich kategorii i zaprasza ich również do konsultacji indywidualnie niż jako para.

Dietetyk w Lille
Coline Flandrin, wykwalifikowana dietetyczka

Pierwszy kontakt z Coline Flandrin opiera się na badaniu zachowań żywieniowych. Cokolwiek dzięki konsultacji dba o wszystkie szczegóły Twoich nawyków i Twój obecny stan umysłu. Pomaga pogodzić się z jedzenie, a następnie zaleci regularne ćwiczenia. W jego podejście, ten dietetyk wspiera Cię, a jednocześnie pozwala autonomiczny.

Imię i nazwisko: Coline Flandrin
Strona internetowa : http://colineflandrin-dieteticienne.fr/
Kontakt: +33 6 72 68 18 58

Bernadette Saint-Léger, dyplomowana dietetyczka status

Bernadette Saint-Léger miała szansę wykonywanie zawodu dietetyka w ośrodkach szpitalnych, zakłady zbiorowego żywienia i EHPAD. Dziś pracuje na własny rachunek i Oferuje konsultacje w gabinecie i w domu.

Dietetyk w Lille
Bernadette Saint-Léger, dietetyczka

Cele Bernadetty Saint-Léger są zróżnicowane w zależności od oczekiwań pacjentów. on może wiąże się to z przywróceniem równowagi w jedzeniu, pracą nad symboliką jedzenie, pogodzenie się z percepcjami (smaki, głód lub uczucie sytości) lub nawet odpowiednie porady dietetyczne. Dba o to pacjentów w każdym wieku, a celem jest to, aby każdy mógł na nowo odkryć przyjemność i dobre samopoczucie w obżarstwo, ale bez nadmiaru.

Imię i nazwisko: Bernadette Saint-Léger
Strona internetowa: http://www.dietetique-lille-bsl.com/
Kontakt: +33 7 69 10 14 04

Valérie Leconte, dietetyk i dietetyk propagowanie sztuki dobrego odżywiania

Dietetyk-Dietetyk od 2012 roku Valérie Leconte pracuje w firmach rolno-spożywczych, zakłady rehabilitacji i rehabilitacji medycyny fizykalnej oraz stowarzyszeniami, ale także z różnymi firmami i stowarzyszeniami w jako trener. W 2015 roku ukończyła studia na kierunku Psychologia i Pedagogika zachowań żywieniowych.

Dietetyk w Lille
Valérie Lecompte, dietetyk-żywieniowiec

Jej celem jest zapewnienie wszystkim pacjentom zbilansowanej diety. Pomaga im poprawić ich relację z jedzeniem, jednocześnie dobrze się bawiąc. Może podróżować na konsultacje. We wszystkich przypadkach, zdaniem Valérie Leconte, dietetyka to sztuka dobrego odżywiania aby zachować dobre zdrowie.

Imię i nazwisko: Valerie Leconte
Strona internetowa : http://www.valerielecontedietetique.fr/
Kontakt: +33 6 62 98 13 77

Marine Bauchet Astier, dyplomowany dietetyk państwowy

Marine Bauchet Astier jest smarowidłem, co oznacza, że ​​lubi tłuszcz. Mówiąc dokładniej, oferuje podejście, dzięki któremu pacjenci mogą spożywać smaczne posiłki, zachowując jednocześnie zdrową dietę.

Dietetyk w Lille
Marine Bauchet Astier, dietetyk

Wspiera wszystkich pacjentów, którzy chcą schudnąć lub przytyć w gabinecie, w domu lub przez Internet. Wszystkie oferowane przez nią produkty odżywcze są wyjątkowe i spersonalizowane. Są także dostosowane do Twojego codziennego życia i Twoich pragnień. Chodzi oczywiście o to, żeby zwracać uwagę na to, co jesz, ale bez nadmiernego pozbawiania się tego.

Nazwa: Marine Bauchet Astier
Strona internetowa : https://www.grasteticienne.fr/
Kontakt: +33 6 60 33 64 44