Jak przybrać na wadze i szybko przybrać na wadze?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Podczas gdy wiele osób próbuje schudnąć, niewielka część populacji próbuje przybrać na wadze i przybrać na wadze. Problem ten pojawia się u wielu osób o bardzo zróżnicowanym profilu, jak np. osoby w okresie rekonwalescencji pragnące odzyskać swoją sylwetkę. Istnieją oczywiście różne, mniej lub bardziej szybkie sposoby osiągnięcia tych celów. W tym artykule opisuję różne sposoby na przybranie na wadze. Od naturalnych sposobów, takich jak zmiana diety, po produkty, leki czy kremy pomagające przybrać na wadze.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Dlaczego i dlaczego chcesz szybko przybrać na wadze?

Powodów dla których chcemy przybrać na wadze i przybierać na wadze jest wiele. W takich przypadkach planujemy stworzyć dietę wysokokaloryczną dostarczyć organizmowi więcej kalorii niż to, co może skonsumować. Powoduje to, że kalorie są magazynowane w postaci tłuszczu, co ostatecznie pozwala na przyrost masy ciała. Istnieje oczywiście sposób na modulowanie przyrostu masy ciała za pomocą ćwiczeń i innych ćwiczeń, tak aby kalorie zostały częściowo przekształcone w mięśnie.

Aby szybko przybrać na wadze, trzeba przygotować się na to, że będzie dużo jeść i przytyć kilka kilogramów

Jednym z najczęstszych przypadków przyrostu masy ciała pozostaje przygotowanie do zabiegu lub skutki choroby. Rzeczywiście, ciężkie zabiegi, takie jak chemioterapia, często skutkuje ogólnym osłabieniem organizmu. Ipso fakt, waga też spada, bo apetyt jest tłumiony przez leki, czujemy się bardziej mdli, itp. Jednak pod koniec leczenia nie doceniamy zawsze obraz odbity w lustrze. Następnie staramy się je znaleźć morfologia wcześniej. I tu właśnie pojawiają się diety wysokokaloryczne.

Są oczywiście inne powody. Możemy zacytować przyrost masy ciała u sportowców wysoki poziom. Najbardziej oczywistym przykładem są zapaśnicy sumo, którzy szybko przybierają na wadze w oczekiwaniu na mistrzostwo. Ale są też wszyscy sportowcy, którzy dzielą się na kategorie wagowe: lekkie, średnie, ciężkie itp. jak w boksie, judo czy karate. Przybieranie na wadze pozwala na przeskakiwanie z jednej kategorii do drugiej.

Czym jest szybki metabolizm, przyczyna numer 1 deficytu waga?

Każda osoba jest inna. To znana obserwacja. Dotyczy to również metabolizmu każdego człowieka. W niektórych ludzie, metabolizm jest szybszy niż u innych. Oznacza to, że Kalorie spalane są szybciej w porównaniu do powolnego metabolizmu.

Metabolizm człowieka jest definiowana przez kilka czynników, zwłaszcza dziedzictwo genetyczne. To drugie dziedziczymy po rodzicach i nie mamy na to wpływu. On musisz sobie radzić przez całe życie.

Wpływ na tempo metabolizmu ma także m.in czynniki zewnętrzne. Odmiany Temperatura wpływa na szybkość spalania kalorii przez organizm. On to samo tyczy się sytuacji stresowych, spożywania używek takie jak kofeina, nikotyna, teina itp. Substancje te mają tendencję do zwiększyć tempo metabolizmu.

Ponadto możemy przytoczyć wiele przypadki choroby które wpływają na wagę osoby. Tak jest w przypadku nowotworów, oparzeń organizmu, nadczynność lub niedoczynność tarczycy. Organizm zostaje zaatakowany i próbuje się bronić, co prowadzi do szybszego metabolizmu.

Wreszcie, możemy nieumyślnie schudnąć z powodu pewnych chorób. Powodują one zaburzenia wchłaniania różnych składników odżywczych. Złe trawienie jest wówczas źródłem niewystarczającej masy ciała. Choroby te wpływają głównie na układ trawienny na tym lub innym poziomie trawienia: wrzody, choroba Leśniowskiego-Crohna, kolka wrzodziejąca, celiakia itp.

Jakie są zalecenia przed kolejnym zażyciem waga ?

Wiedzieć jak przybrać na wadze jest tak samo skomplikowane jak jego utrata. Nawet jeśli często nie doceniamy zagrożeń związanych z zabawą z naszymi ciężarami. Jeśli chcesz szybko przybrać na wadze, celem jest zrobienie tego równomiernie, a nie lokalnie na pasie brzusznym. Jednak bogata i źle kontrolowana dieta, można powiedzieć anarchiczna, niewątpliwie doprowadzi do odkładania się tłuszczu w postaci brzucha.

Aby skutecznie przybierać na wadze, trzeba już zaakceptować fakt, że jest to tzw proces, który zachodzi w czasie i następuje przyrost masy ciała stopniowo.

Aby poprawić swoje tempo, możesz postępować zgodnie z dobrymi praktykami, które byłoby jak negatywy zasad odchudzania:

 • My stymuluje apetyt zamiast stosować środki tłumiące apetyt
 • Zamiast deficytu kalorii lub próby wchłonąć więcej kalorii
 • konsumujemy żywność o dużej zawartości energii zamiast chudego mięsa lub niskokaloryczne potrawy
 • Niektóre żywność są zawsze uniknąć
 • TO sport jest praktykowany umiarkowanie i niezbyt intensywnie

Jakie pokarmy mają wysoką gęstość energetyczną?

Przez wysoką gęstość energetyczną mówimy o produktach spożywczych, które są bardzo dużo kalorii kiedy my odnosi się do jednostki miary. Tutaj gram. Jak znaleźć te produkty? Pozostaje to łatwe, a ich spożycie pozwala zwiększyć spożycie kalorii bez zwiększania ilości spożywanego pokarmu.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to niezbędne dla ludzi chcąc szybko przybrać na wadze, spożywać te produkty. Ale przede wszystkim to ułatwi spożywanie posiłków i ograniczy niechęć do jedzenia lub przejadania się z jedzenia.

Ten rodzaj żywności o wysokiej gęstości energetycznej znajduje się w wszystkie kategorie żywności. Oto kilka przykładów:

 • Owoce : suszone owoce ogólnie, nektar owocowy, awokado, mango, banan, winogrona, oliwki itp.
 • Warzywa : ziemniaki, słodkie ziemniaki, wszystkie rośliny strączkowe, pasternak, rodzina grochu, soczewica, soja itp.
 • Płatki : batony zbożowe, pieczywo razowe, pieczywo oliwne/serowe/orzechowe itp.
 • Produkty mleczarnia : mleko pełne, produkty sojowe, śmietana, ser.
 • Mięso i podobne produkty : wołowina, wieprzowina, jagnięcina, wszystkie tłuste ryby (łosoś, sardynki, tuńczyk itp.) jaja.
 • Inni : czekolada, hummus, oleje roślinne, oleje i masła z nasion oleistych (na przykład masło orzechowe) itp.
Niektóre warzywa i inne produkty spożywcze mają wysoką gęstość energetyczną

Aby szybko przybrać na wadze, trzeba pobudzić apetyt!

Decydując się na przybranie na wadze, musisz mieć świadomość, że tak będzie trzeba jeść dużo i często. Pobudzanie apetytu to także: nieunikniony. Bo trzeba też chcieć jeść. Bez tego chcesz, jedzenie stanie się obowiązkiem. A poczucie przymusu nigdy nikomu nie pomogło wytrwać w wysiłku. Wręcz przeciwnie, sprawia, że ​​chcesz wszystkiego poddać się, nawet jeśli oznacza to przebycie części drogi na darmo.

Pobudzenie apetytu można wykonać za pomocą różne sposoby, Każdy znajdzie swoje konto. Jest tyle znaczenie dobrze przygotowanych posiłków, które cieszą oko, że a środowisko sprzyjające jedzeniu.

Możliwe jest pobudzenie trawienia jeszcze przed jego rozpoczęciem jeść. Przykładem może być wypicie szklanki wody przed posiłkiem. Otworzyć apetyt, pomoże sok pomarańczowy lub cytrynowy lub inny kwaśny owoc aby pobudzić apetyt.

Jeśli chodzi o zachęty zewnętrzne, możemy przytoczyć:

 • Zrób jeździć wcześniej na świeżym powietrzu lub inną aktywność fizyczną. Iść lub pływanie to zajęcia, które zaostrzają apetyt.
 • Tam Prognoza pogody, jeśli pozwala na to, możesz jeść na zewnątrz
 • Nakrywać do stołu. Jedz pięknie talerz, na udekorowanym stole sprawia, że ​​chce się jeść więcej niż garbić się w swoim kanapa
 • Jej państwo ducha. Jedzenie i trawienie jest łatwiejsze, gdy jesteś zrelaksowany i nie ma żadnego problemu. Będąc zrelaksowanym, łatwiej jest jeść jedzenie
 • Jedz w dobrym towarzystwie. Nie patrzymy zazwyczaj nie w dużych ilościach, gdy jesz z ludźmi, których lubisz.

Na stronie talerza możemy zacytować:

 • Kolory na talerzu. TO kolorowe potrawy daj więcej chęć jedzenia, podobnie jak aromaty i przyprawy, które podkreślają smak płaski.
 • TO żywność które proszę. Jeśli mamy ulubione potrawy, możemy się na nich skupić spożywanie ich, ponieważ mamy tendencję do zjadania ich więcej niż innych czego nie lubimy.
 • Obok talerza znajdują się również napoje, towarzyszy lampka wina bardzo dobre, wiele potraw

Jak zwiększyć kaloryczność posiłków?

Aby móc spożyć więcej kalorii w tym samym czasie, a przede wszystkim należy unikać przygotowywania gigantycznych posiłków przejrzyj dietę. Należy zatem zwiększyć spożycie kalorii utrzymanie tego samego typu talerza. I mieć wysokokaloryczny posiłek, to Należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

 • Jest niezbędne dodać tłuszcz po ugotowaniu. Oznacza to, że olej roślinny w warzywach, masło lub śmietana w szpinaku, śmietana w zupie itp. Zwiększy to liczbę kalorii w tej samej porcji.
 • Trzeba jeść mięso i ryby z sosem oleisty.
 • Systematycznie, gdy danie jest lekkie, należy dodać jeden lub więcej produktów o dużej gęstości energetycznej. Na przykład dodanie sera lub orzechów do sałatki, dodanie miodu do ciasta, dodanie żółtka do potraw itp.
 • Tak jak powinno unikaj żywności o niskiej zawartości tłuszczu które usuwają tłuszcz. Na przykład mleko pełne w przypadku mleka odtłuszczonego.
Jedzenie obfite, w sosie, zwiększa spożycie kalorii

Zwiększ liczbę posiłków

Jednak nie jest konieczne wprowadzanie zmian za każdym razem. posiłek. z przekąski albo kilka w razie są wystarczające. Ale oni są winni wszystko bądź także bogaty i sycący, aby w dalszym ciągu dostarczać ciału kalorie. Te liczne posiłki można znaleźć w programach trening dla wyczynowych sportowców i kulturystów. To pozwala spożyć więcej kalorii NA ten sam okres.

Ponadto zapobiega wyłączeniu organizmu, żołądka. On jest w aktywność, w nieprzerwanym trawieniu. Jest to jeden z czynników, na który zwracają uwagę naukowcy można było zaobserwować u osób z nadwagą. Bez wyraźnej granicy pomiędzy kiedy jemy i kiedy pozostajemy na czczo, organizm ma taką tendencję przechowywać więcej kalorii.

Ponownie, te przekąski muszą być bardzo bogate w kalorie. Jest to na przykład idealny czas na jeść orzechy i inne nasiona oleiste, ser lub pełnotłusty nabiał. Jest łatwy do spożycia, a jednocześnie ma bardzo dużo kalorii!

Należy unikać dużych dawek sportu.

Sport to najlepszy sposób na spalanie kalorii. Również my miałbym pokusę, aby całkowicie go zaprzestać, aby uniknąć nadmiernego spożycia opóźnić przyrost masy ciała. Aby jednak szybko przybrać na wadze, potrzeba wszystkiego nawet utrzymywać aktywność fizyczną, nawet jeśli może ona być umiarkowana.

A to z dwóch powodów. Po pierwsze, ponieważ sport pobudza apetyt tak jak on zostało już podkreślone w tym artykule. Następnie, ponieważ aktywność fizyczna jest konieczne, aby zachować zdrowie I utrzymać mocne mięśnie, kości itp. Bez sportu, przybieranie na wadze oznaczałoby przyrost tłuszczu!

Należy jednak unikać intensywnego uprawiania sportu. Zbyt duża aktywność fizyczna może spowodować deficyt kalorii, który należy uzupełnić oprócz stosowania wysokokalorycznej diety.

Sport jest niezbędny do utrzymania dobrej kondycji fizycznej, ale w umiarkowanych dawkach

Czy istnieją produkty, leki lub kremy, które pozwalają szybko przybrać na wadze?

W dziale kremy i produkty znajdziesz wiele rozwiązań aby szybko przybrać na wadze. Jeśli chodzi o leki, obecnie ich nie ma aktualnie określone leki na przyrost masy ciała. Choć wielu laboratoria badają tę kwestię. Do chwili obecnej przyrost masy ciała jest raczej efekt uboczny aktywnego składnika leku. Oprócz tych 3 możliwości, istnieją również suplementy diety, które to umożliwiają aby szybko przybrać na wadze

Leki na szybki przyrost masy ciała

Do chwili obecnej nie ma leku przeznaczonego specjalnie do tego celu szybko rosnąć. Rozważa się przyrost masy ciała związany z przyjmowaniem leków skutek uboczny lub niepożądany. Jednak to nie wystarczy na receptę leku, ponieważ spowodowałoby to zmianę jego głównego zastosowania.

Oczywiście przyczyną jest wiele cząsteczek przybranie na wadze. Oto niewyczerpująca lista:

 • Leki przeciwdepresyjne. Leki przeciwdepresyjne i neuroleptyki powodujące przyrost masy ciała to tricykliczne leki występujące w lekach takich jak Deroxat, Prozac, Trofanil itp. Ale także znane neuroleptyki, takie jak haloperidol, risperidon, klozapina itp. W instrukcji możemy przeczytać, że prawdopodobny jest średni przyrost masy ciała od 10 do 15%.
 • TO kortykosteroidy. Pacjenci poddawani leczeniu kortykosteroidami mogą w trakcie leczenia przybrać na wadze kilka kilogramów. A im intensywniejszy, tym większy połów. Ten szybki przyrost masy ciała jest wynikiem zatrzymywania wody, które promują te leki.
 • Insulina. Insulinę stosuje się w walce z cukrzycą. I zauważono, że pacjenci cierpiący na cukrzycę typu 1 często byli szczupli. Przyrost masy ciała jest zatem bez ryzyka.
 • Pigułki antykoncepcyjne. Powszechnie wiadomo, że niektóre pigułki antykoncepcyjne przyczyniają się do przyrostu masy ciała. Wiele kobiet na to narzeka. Jeśli chcesz przybrać na wadze i potrzebujesz doustnego środka antykoncepcyjnego, możesz zdecydować się na pigułkę zawierającą 1czas Pokolenie. Te z 2t generacja powoduje mniejszy przyrost masy ciała.

Jak przybrać na wadze za pomocą kremów?

W ciągu kilku chwil można znaleźć ich wiele kremy obiecujące przyrost masy ciała. Jednak nie wszystko jest koniecznie PRAWDA.

Prawdą jest, że to prawda niektóre rośliny lub kwiaty po połknięciu lub zastosowaniu jako balsam pozwala przybrać na wadze. Dotyczy to szczególnie kozieradki. Stosowany w postaci kremu pozwala na ukierunkowanie na ten lub inny obszar ciała. Myślimy w szczególności o klatce piersiowej lub tyłek u kobiet. To nie jedyny przypadek.

Nie pozwalają jednak na ogólny przyrost masy ciała w czasie i czasie trwania. Efekty utrzymują się co najwyżej kilka tygodni lub nawet kilku miesięcy i nie są brane pod uwagę przy ogólnym przyroście masy ciała. To powiedziawszy, można je spożywać w postaci proszku lub kapsułek. Należy je wówczas porównać do suplementów diety.

Spirulina jest doskonałym suplementem pozwalającym szybko przybrać na wadze

Jak przybrać na wadze dzięki suplementom diety?

Na rynku dostępnych jest wiele tzw. suplementów diety. przekąski. Oznacza to, że sprawiają, że chcesz jeść. Pozwalają, przeciwieństwo środków tłumiących apetyt, aby zaostrzyć apetyt i jeść więcej. Z suplementy diety tego typu, istnieją takie, których podstawą są:

 • Spirulina. Ten algi mają wiele zalet, w tym są bardzo bogate w składniki odżywcze. Uważany jest za jeden z produktów najbogatszych w białko i aminokwasy planety. Polecany zarówno dla ludzi którzy chcą schudnąć i dzięki temu mają alternatywę dla klasycznych potraw tylko dla osób chcących przybrać na wadze poprzez umożliwienie im spożywania więcej jedzenia.
 • Ożywić. TO Imbir jest często stosowany w suplementach diety jako środek pobudzający naturalny. Zawiera gingerole, które stymulują produkcję enzymów trawienny. Tutaj również konieczne są kilkutygodniowe kuracje aby organizm mógł zobaczyć korzyści.
 • Harpagofit. Pochodzi z Afryki. Reguluje apetyt poprzez jego pobudzenie. Ta roślina nie powoduje przyrostu masy ciała, ale pozwala jeść więcej i łatwiej. Podobnie jak w przypadku wielu roślin, jego działanie nie jest natychmiastowe i konieczne jest przestrzeganie a kurację przez kilka tygodni, aby zobaczyć naprawdę trwały efekt.

Przytyj szybko, ale mądrze!

Rośnie szybko, jeśli pasuje do aspektu terapeutyczne, odbywa się inteligentnie. Jeśli nie pomyślimy o tym, jak przechodzi na anarchiczną dietę, w której nie obowiązują żadne zasady. On wówczas w najlepszym przypadku nastąpi przyrost masy ciała wraz ze wzrostem tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej, o godz co gorsza, będzie to daremna próba. Ponieważ, kiedy staramy się mieć dietę hiperkaloryczne, należy jednak wykluczyć wszystkie produkty hiperkaloryczne kalorii, takich jak napoje gazowane, przetworzona żywność itp.

Unikaj niektórych niskokalorycznych potraw

W przeciwieństwie do tradycyjnych diet, nie musisz tak bardzo polegać skup się na warzywach i owocach o niskiej zawartości kalorii. To prawda sałata, ogórki, cukinia, żeby wymienić tylko kilka. On opuszcza to samo dotyczy ryb i chudych mięs, takich jak biała ryba (np. dorsz) i drób (kurczak, indyk itp.). My preferuje rośliny strączkowe i korzenie których jest znacznie więcej odżywczy i bogaty. A jeśli nadal musisz jeść warzywa o godz o niskiej gęstości energetycznej, robi się z niego zupę, którą można skonsumować jednocześnie produkty bogate w skrobię.

Produkty lekkie

Ogólnie rzecz biorąc, produkty o niskiej zawartości tłuszczu cieszą się niewielkim zainteresowaniem. Nawet na klasycznej diecie. I nie bez powodu zawierają substancje zastępujące cukier i tłuszcz, mimo że niekoniecznie są to najgorsi wrogowie. Jeśli jednak chcesz przybrać na wadze, lepiej unikać wszystkiego, co stanowi jogurt i niskotłuszczowe produkty mleczne, dietetyczne napoje gazowane, a nawet niskotłuszczowe sosy.

Śmieciowe jedzenie nie jest interesujące, jeśli chcesz szybko przybrać na wadze

Puste kalorie

Istnieje kategoria produktów, która nie reprezentuje żadnego interesujące, nawet jeśli mają dużo kalorii. Tak to nazywamy powszechnie puste kalorie. Najczęściej można je spotkać we wszystkich produkty hiperprzetworzone :

 • Napoje gazowane i inne słodkie napoje gazowane
 • Mrożone lub przemysłowe posiłki
 • Słodycze i wyroby cukiernicze
 • Fast foody i tym podobne

Wszystkie te produkty zawierają dużo cukrów, tłuszczów i soli. A nawet jeśli stanowi to zainteresowanie pod względem kalorii, to przynosi organizmowi, wywołane przez nie zaburzenia nie są kompensowane wkład.

Właściwie oni wpływać na układ trawienny. Działa gorzej, przez co trawi gorzej i przyswaja mniej spożytych składników odżywczych. Poziom cukru we krwi również jest bardzo zróżnicowany. Jednakże poziom cukru we krwi charakteryzujący się silnymi wahaniami jest jednym z czynników miejscowego przyrostu masy ciała w okolicy brzucha.