Zadbaj o siebie, aby schudnąć

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Może się to wydawać zaskakujące, ponieważ jest to tak zakorzenione w naszych nawykach, że utrata wagi rymuje się z deprywacją, frustracją i litrami potu wydalonymi w cierpieniu. Utrata wagi oznacza najpierw słuchanie swojego ciała i jego odczuć związanych z jedzeniem. Nawiązanie kontaktu ze sobą zajmuje trochę czasu. To dbanie o siebie.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Jak DO ZROBIENIA ?

Brać dbaj o siebie podczas przygotowywania talerza

To nie oznacza pójścia na rynek za wszelką cenę i kupowania świeże warzywa, umyj je, obierz, pokrój…

Przygotowanie talerza oznacza upewnienie się, że jest pełen potraw, które lubisz i które się uzupełniają. Białka, warzywa skrobiowe. Owoce, nabiał, dobre oleje… zioła, przyprawy… Smaki, kolory, prostota.

Zbilansowanie diety oznacza spożywanie wszystkiego, łącznie z produktami zawierającymi skrobię, podczas każdego posiłku. Co najmniej dwa z trzech posiłków. Na śniadanie i lunch, żeby nie mieć ochoty na koniec dnia. W umiarkowanej ilości. Ale właśnie w tym tkwi trudność – w umiarze.

Zbilansowane danie

Brać dbanie o siebie przed talerzem

Umiarkowany Twoja dieta nie musi koniecznie oznaczać zmniejszenia rozmiaru talerzy ani nie zmniejszają wielkości porcji. To bierze czas jeść powoli, być w kontakcie ze sobą i do słuchając twoich uczuć. Słuchanie przyjemności jedzenia i zaspokoić jego głód, ale przede wszystkim wysłuchać Malucha sygnał, bardzo dyskretny, zbyt dyskretny, o sytości.

W Rzeczywiście, nasze ciało wysyła nam silne sygnały, jeśli chodzi o alerty. Często czujemy jedynie ostrzeżenie: „za dużo”. pełny”, kiedy nasze ciało krzyczy Stop!! I to już jest za późno. Odchodzimy od stołu ciężko, bez energii. Kiedy to zjawisko się powtarza, oznacza to, że przy każdym posiłku, my zjedliśmy więcej niż to konieczne i dlatego w końcu nadmiar kilogramów się odbije.

Tam uczucie sytości pojawia się 20 minut po pierwszym kęsie lub spożytą ilość. Im wolniej jemy, tym mniej ilość będzie znacząca w ciągu tych 20 minut. Będziesz miał pewność wyjść od stołu odżywionym, usatysfakcjonowanym, ale bez przesady i bez trudności w trawieniu, bez uderzenia po posiłku. I krok po kroku mały, nadmiar kilogramów odleci.

Jeść wszystkiego, aby uniknąć braków, ale także frustracji. Delektowanie się słodkim deserem, bez sztucznego cukru lub 0% przyniesie o wiele bardziej satysfakcjonująca przyjemność niż brak deseru, lub hiperświatło, które prędzej czy później popchnie nas do wypełnienia tego powściągliwe pragnienie, czasami ze znacznie większym żądaniem wypełnić, niż początkowo zaspokojona mała przyjemność.

zgadzać się od czasu do czasu posiłek trochę za bogaty, np. raclette przyjaciółmi, nie zaburzy naszej równowagi. Zrób to od czasu do czasu, a nie codziennie, sprawi przyjemność bardziej intensywne, a pozwolenie sobie na to pozwoli uniknąć rezygnacji ze wszystkiego pewnego dnia zmuszony do odczuwania frustracji.

Brać dbaj o siebie i swoje ciało

Rejestr na siłowni i cierpienie na maszynach lub na zajęciach których nie lubimy, wyłącznie w nadziei na schudnięcie, bez przyjemności i tylko w cierpieniu, tylko złagodzi swoje konto bankowe. Kiedy już podejmiesz dobre postanowienia, jeśli przyjemności nie ma, regularność niezbędna długoterminowych skutków też nie będzie.

Aktywność Fizyczne jest tak samo konieczne dla jego ciała, jak i dla jego głowy. Ponieważ tak, poruszanie się podczas zabawy sprawia, że ​​jesteśmy szczęśliwi, i więcej po chwili, cieńsze. Ale to dla niego przyjemność musimy szukać, znaleźć aktywność, która nam odpowiada, cóż przed wynikiem. Wynik może być nieregularny, czasami odchudzanie polega na podejmowaniu kroków, i to naszym jedynym motywacji, ona zniknie.

Znajdować przyjemność z poruszania się samotnie lub z przyjaciółmi. Tańcz, spaceruj, rób joga, tenis, jazda na rowerze, jazda konna, pływanie, karate, wyprowadzanie psa poza pojedynczą przecznicę… poświęć trochę czasu na przemyślenie, co byłoby dla nas dobre, a potem potraktuj tę chwilę aktywności fizycznej jako chwilę dla siebie, a moment, na który się zgadzamy, a nie ograniczenie, na które się zgadzamy jest wymagane.

Skorzystaj z okazji, aby posłuchać muzyki lub ciekawego podcastu, którego nie miałbyś czasu wysłuchać, gdybyś nie wykorzystał tego czasu. Poświęć trochę czasu, aby zobaczyć, jak mijają pory roku, wychodząc na zewnątrz i na nowo odkrywając swoją okolicę. Skorzystaj z okazji i znajdź grupę lub przyjaciółkę, która też by to zrobiła, gdyby nie była jedyną osobą, która to robi… Odłącz się na godzinę od stresu w pracy lub w domu, aby lepiej połączyć się ze sobą.

aktywność fizyczna, aby zadbać o siebie

Brać dbanie o swoją samoocenę

Stracić naprawdę dodatkowe kilogramy, które mogą zagrozić naszemu zdrowiu jest celem zasadniczym, koniecznością.

Ale stawiając sobie zbyt wysokie cele, chcąc zmieścić się w rozmiarze 36 nasze ciało jest naturalnie wycięte, ponieważ 40 będzie zagrożone naszą równowagę metaboliczną i pewność siebie. Ponieważ nadmierny cel nie jest celem, ale pułapką. A prędzej czy później nieunikniona porażka, której konsekwencją będzie utrata pewność siebie i zaburzenie naszego metabolizmu.

Przyjęcie jego ciała z jego wadami, które czynią je wyjątkowym, a nie jedynie stereotypowe, przypominające narzucony obraz, jest także sposób na zadbanie o siebie i osiągnięcie wymarzonej wagi naturalny.

Brać dbanie o siebie oznacza znalezienie i zaakceptowanie swojej zdrowej wagi. Ten który jest mniej trudna do osiągnięcia i utrzymania, nasza waga naturalny.

NASZ ciało, niezależnie od jego wieku i wyglądu, jest naszym domem. Wyjątkowy i jedyny, w którym będziemy żyć przez całe życie.

Weźmy w trosce o to, czym jest i o niezliczone usługi, jakie nam zapewnia zwroty. Dołóżmy wszelkich starań, aby było lepiej. możliwe zdrowie, bez złego traktowania go poprzez niedożywienie lub podczas karmienia, wyczerpując go, aby był szczupły, lub przez zapominając o nim pochylonym do tyłu na sofie, w samochodzie, w biurze.

Nakarmimy go w najlepszym razie przesuńmy go najlepiej jak potrafimy, a on nam go zwróci odzyskałeś energię i zdrowie!