Jak hodować cielęta?

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Mimo że łydki stanowią dolną część nóg, duże łydki mogą stwarzać wrażenie, że cała noga jest większa i dłuższa. Dobrze rozwinięte łydki mogą być również zaletą, jeśli chodzi o atletykę. Aby móc biegać, wysoko skakać i szybko się poruszać, musisz mieć dużo mocy w łydkach i stopach. Niezależnie od tego, czy interesują Cię aspekty estetyczne czy taktyczne, przeczytaj resztę mojego artykułu, aby dowiedzieć się, jak hodować łydki.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Kilka słów o łydkach i ich anatomii

Aby naprawdę wyhodować cielęta, musisz wiedzieć, jak są one wykonane. W rzeczywistości łydka składa się z dwóch mięśni: mięśnia brzuchatego łydki i mięśnia płaszczkowatego. Soleus jest największym mięśniem i leży tuż pod mięśniem brzuchatym łydki. Na siłowni te dwa mięśnie wymagają innego podejścia. Aby dotknąć mięśnia płaszczkowatego, będziesz musiał wykonać ruchy stojące. Z kolei mięsień brzuchaty łydki jest zamocowany powyżej kolana. Na przykład ruch zginania nóg będzie priorytetem dla mięśnia brzuchatego łydki.

Rosnące cielęta
Łydki, zbudowane głównie z wolnokurczliwych włókien mięśniowych, najlepiej nadają się do ćwiczeń wytrzymałościowych, takich jak chodzenie i bieganie.

Cielęta z czasem rozwijają się, ale brakuje im mocy. Ma to sens, zwłaszcza że w ciągu dnia dużo chodzisz i stoisz. Wszystkie te specyfiki oznaczają przede wszystkim, że łydki należy trenować inaczej niż pozostałe partie ciała.

Jak urosnąć łydki poprzez sport?

Ćwiczenia są kluczem do uzyskania pięknych łydek, które przyciągają wzrok. Przedstawiam Wam najskuteczniejsze ćwiczenia na rozwój łydek.

Zgięcie-prost łydki w pozycji stojącej

Opierając się na różnych częściach podeszew stóp, możesz inaczej oddziaływać na łydki. Naciskając wewnętrzną stronę stopy, zwiększasz nacisk na wewnętrzną stronę łydek. I odwrotnie, jeśli wywierasz nacisk na zewnętrzną część stóp, zwiększasz nacisk na zewnętrzną część łydek.

Aby to zrobić, stań z nogami wyprostowanymi na wzniesieniu, tak aby pięty znajdowały się nad ziemią. Chwyć coś przed sobą, aby się podeprzeć. Opuść pięty, aż poczujesz, że łydki całkowicie się rozciągają. Wciśnij podeszwy stóp, unosząc pięty jak najwyżej. Powtórz 10 razy, upewniając się, że palce stóp są skierowane do siebie.

Skręcenie łydki

To ćwiczenie jest proste, ale ma dziesiątki odmian. Możesz to robić z hantlami lub bez ciężarków, na ławce lub macie. Radzę zacząć od najbardziej podstawowego poziomu.

Stojąc przed lustrem ze stopami ustawionymi w odległości kilku cali, powoli stań na palcach stóp, a następnie opuść się. Kiedy już opanujesz ćwiczenie bez ciężarów, możesz dodać hantle. Zacznij od 25 funtów w każdej ręce.

Wspinaczka po schodach

Wspinaczka po schodach to wyjątkowy sposób na ćwiczenie łydek, który pomaga również poprawić równowagę nóg. Ćwiczenie to korzystnie wpływa także na nogi, uczy je panowania nad ciężarem ciała. Aby to zrobić, znajdź schody.

Po prostu wejdź po schodach, nie dotykając piętami ziemi. Podeszwy stóp powinny być jedyną częścią ciała, która powinna dotykać podłoża. Jeśli to konieczne, użyj poręczy, aby zachować równowagę, ale ramiona nie powinny podtrzymywać ciężaru ciała.

Wchodź i schodź po schodach w ten sposób przez 60 sekund. Wykonaj 5 powtórzeń, odpoczywając 30 sekund pomiędzy rundami.

Zgięcie-prost łydki w pozycji siedzącej

Rozwój mięśnia płaszczkowatego jest ważny dla posiadania dużych łydek. Aby to zrobić, musisz wykonać ruch, który wykonuje większość facetów na siłowni.

Żaden ruch nie działa tak dobrze na mięsień płaszczkowaty, jak uniesienie łydki w pozycji siedzącej. Wejdź do wyciskania na łydki i usiądź z podeszwami stóp na podwyższonej powierzchni.

Pozostaw pięty jak najniżej, aby poczuć pełne rozciągnięcie tylnej części dolnej części nogi. Opierając ciężar na kolanie, dociśnij podłogę, aż pięty znajdą się jak najdalej od podłogi. Zatrzymaj się na górze na sekundę, a następnie bardzo powoli wróć do pozycji wyjściowej.

Jak hodować cielęta poprzez żywienie?

Dobre odżywianie wykracza poza kontrolę wagi. Musisz zachować odpowiednią równowagę składników odżywczych, witamin i minerałów, aby wszystkie układy organizmu funkcjonowały prawidłowo, a kości i mięśnie były mocne i zdrowe. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz zwiększyć masę łydek.

Treningi siłowe na siłowni świetnie nadają się do budowania łydek, ale Twoje mięśnie również potrzebują dobrego odżywiania, w przeciwnym razie to, co będziesz robić na siłowni, nie będzie miało większego znaczenia. WIĘC jak szybko przybrać na wadze cielęta? Szczególnie potrzebujesz białka. Pięć najważniejszych źródeł białka to:

  • chude mięso,
  • ryba,
  • Jogurt grecki,
  • jajka,
  • i masło orzechowe.
Warzywa i owoce
Jedzenie owoców i warzyw doda Ci energii potrzebnej do ciężkiego treningu. Nie zapomnij pić dużo wody.

Czy istnieją produkty, leki lub kremy na powiększenie łydek?

Tak, istnieją produkty, które pomogą Ci uzyskać łydki, o jakich zawsze marzyłeś. Z pewnością nie zastąpią ćwiczeń i odżywiania, ale użyte razem dadzą Ci poważny zastrzyk energii. Jak podkreślono powyżej, łydki składają się z mięśni. Stosując produkty na wzrost mięśni, masz gwarancję wzrostu łydek.

Serwatka zdobywa koronę, ponieważ szybko się trawi i szybko dociera do mięśni, aby rozpocząć ich budowę. Serwatka zawiera również peptydy, które zwiększają przepływ krwi do mięśni.

Kazeina to kolejny świetny produkt, ponieważ zapobiega katabolizmowi podczas snu. Kazeina sprawia również, że czujesz się mniej syta, co czyni ją świetną przekąską dla osób chcących nabrać masy mięśniowej.

Kreatynę stosują także osoby pragnące zwiększyć masę łydek. Działa to na kilka sposobów. Z jednej strony szybko zwiększa ilość energii potrzebnej do wykonania powtórzeń na siłowni.

Im więcej tej szybkiej energii jest dostępne, tym więcej powtórzeń możesz wykonać przy danym ciężarze, co pozwala na rozwój łydek. Kreatyna wciąga także więcej wody do komórek mięśniowych, co w dłuższej perspektywie zwiększa wzrost łydek.

Teraz wiesz, jak hodować cielęta! Aby przejść dalej, zapoznaj się z innymi artykułami ten plik dotyczący przyrostu masy ciała.